2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Evet emziriyorum cnm, günde 1_2 biberon da mama veriyorum, hazır oldukları zaman severek yiyorlar,birde geçen gün hastanede gördüm bi bebek alerji olmuş 5 aylık ,vücudu kızarmış hemşire sordu bişey mi verdin diye ıspanak vermiş yanlış anlamadıysam, 3 gün kuralı gerçekten önemli
Halbuki ıspanak bu aylarda oluyordu. Ben de deneyeyim diyordum henüz ıspanak vermedim. Bilemedim şimdi.

Halbuki ıspanak bu aylarda oluyordu. Ben de deneyeyim diyordum henüz ıspanak vermedim. Bilemedim şimdi.

Ben ıspanak verdim seve seve yedi ama yedikten sonra gözünün üstünde direk kabartı oluştu . o yüzden ara verdim . 3 gün üst üste resmen yediği ıspanağı çıkardı kakasında. Severek yemişti mecbur ara verdim bir süre sonra tekrar denerim . Brokoli verdim sonra o bir alerji yapmadı.

Selamlar kızlar nasılsınız?
Ventolin kullananlar varmış nisoş a kullanıyorum çok kötü durumda yavrum öksür öksür helak oldu. Dün gece de krup oldu battaniyeye sardım balkona çıkardım yarım saat, nefes i açılsın diye. Uykuyu unuttuk zaten :cry:

Ventolin kullananlar varmış nisoş a kullanıyorum çok kötü durumda yavrum öksür öksür helak oldu. Dün gece de krup oldu battaniyeye sardım balkona çıkardım yarım saat, nefes i açılsın diye. Uykuyu unuttuk zaten :cry:
Kıyamam ya çok geçmiş olsun canım :KK43: biz de kullandık, inşallah iyi gelir

Kıyamam ya çok geçmiş olsun canım :KK43: biz de kullandık, inşallah iyi gelir
Sağol canım bi haftaya yakındır kullanıyoruz ventolin i ama faydasını göremedik ya kontrole gideceğiz sanki antibiyotik diyecek doktor diye tırsıyorum :KK61:

Geçmiş olsun cnm ,bizde röntgen sonrası antibiyotiğe başladık,bugün kontrol vardı ventolin 6 saatte verecez artık,ilk başta 3 saatteydi,ateş olmadığı halde röntgen sonrası başladık,sizdede öyle olabilir,birde cnm serum fizyolojik ile burnunu açıyomusun,bize ısrarla sürekli burnunu açmamızı söylediler yüzü yere bakacak şekilde şırıngaya çekip bir burun deliğinden sıkıp diğerinden çıkmasını sağlıyoruz hastanede böyle yapacaksınız diye gösterdiler.

Bize uzman çocuk dru yazdı kullanıyoruz, hatta eczanede ısrarla sordum 6 aylık bebek için yazıldı yanlışlık filan olmasın dedim eczacıda yetişkinlerde, bebelerde kullanabiliyo bunu dedi,4 saatte 2 sefer fıslatıyorum ben,yalnız bi aparat ile takarak fıslatıyorum çembır diye geçiyo aparat yazılışı chamber sanırım,ama sen yine de dra danış cnm her hastalık ve çocuk kendine özgü Yanlış bişey söylemiş olmayım
Canım bizde buhar makinesi var içine damlatıp verebiliriz. Bizede doktor yazdı. Ama yine sorarım. Teşekkürler

Kızlar alır vera yetiştiren arkadaş vardı unuttum ya kusura bakmasın. Bende aldim da sanki yaprakları sararıyor. Aşağıdan. Nasıl yetistireyim. Icerdemi disardami. Suyu nasıl verim.

Yarım çay bardağından fazla ne meyve püresi ne çorba ne yoğurt yemiyor açken verip üstüne emziriyorum yanlış mı veriyorum acaba? Sizinkiler ne kadar yiyor. birde alerjik bir bebek oğlum havuçtan yumurtaya herşeye alerjisi var. 7 aydan sonra ıspanak pırasa falan deneyeceğim. Ne zor bu ek gıda ya.

Çok geçmiş olsun. Umay’da kullanıyor ventolin ama birde antibiyotik kullanıyoruz maalesef. Bronşite döndü Umay 😕

Yarım çay bardağından fazla ne meyve püresi ne çorba ne yoğurt yemiyor açken verip üstüne emziriyorum yanlış mı veriyorum acaba? Sizinkiler ne kadar yiyor. birde alerjik bir bebek oğlum havuçtan yumurtaya herşeye alerjisi var. 7 aydan sonra ıspanak pırasa falan deneyeceğim. Ne zor bu ek gıda ya.
Gün-de 50 cc d
ilk 15 gün en fazla 50 cc giderek artan 2.15 gün en fazla 100 cc giderek artan demisti benim doktrm. Ben de başlayalı 11 gün oldu. Sen nzmn ek gıdaya geçtin bilmiyrm ama bizimkide şuanda yarim çay bardağı alıyor. Ama ben 1 çay kasigi pekmez ve yarıma yakın yumurta sarısı da veriyrm.

Gün-de 50 cc d

ilk 15 gün en fazla 50 cc giderek artan 2.15 gün en fazla 100 cc giderek artan demisti benim doktrm. Ben de başlayalı 11 gün oldu. Sen nzmn ek gıdaya geçtin bilmiyrm ama bizimkide şuanda yarim çay bardağı alıyor. Ama ben 1 çay kasigi pekmez ve yarıma yakın yumurta sarısı da veriyrm.
Bir aya yaklaşıyor başlayalı yumurtaya alerjisi var muza havuca bir sürü şeye tepki verdi sabahları pekmez veriyorum bende. Meyve kaynatıyorum en fazla içtiği 30 cc

Henüz küçükler dolayısıyla mideleride küçük,benim görüşüm şu doymalık olarak değilde alışma süreci olarak besleniyolar şuan,anne sütü veya mama içiyosa onların günde daha çok tüketmeliler,zamanla mide büyüyecek kendide büyüyecek ve artık doymalık beslenecekler,üzülme az yiyor diye bizde öyleyiz 6.5 aylık şuan
Çok geçmiş olsun. Umay’da kullanıyor ventolin ama birde antibiyotik kullanıyoruz maalesef. Bronşite döndü Umay 😕
geçmiş olsun bu ara bütün bebekler bronşit kimden duysam,

Henüz küçükler dolayısıyla mideleride küçük,benim görüşüm şu doymalık olarak değilde alışma süreci olarak besleniyolar şuan,anne sütü veya mama içiyosa onların günde daha çok tüketmeliler,zamanla mide büyüyecek kendide büyüyecek ve artık doymalık beslenecekler,üzülme az yiyor diye bizde öyleyiz 6.5 aylık şuan
geçmiş olsun bu ara bütün bebekler bronşit kimden duysam,
Sıkıntı ettiğim nokta şu benide emiyor ama sütüm az. Ek gıdaya geçeli mamadan soğudu içmek istemiyor kırk takla atıyoruz resmen yinede ağlıyor içmiyor. Hep beni emmek istiyor ama yetmiyor bari çorba falan içsin diyorum onuda zorlaya zorlaya çok az. Doymadığını biliyorum ıslak bezi azaldı su veriyorum iki fırt bitti. 1 aydır 100 gram bile almamış

Sıkıntı ettiğim nokta şu benide emiyor ama sütüm az. Ek gıdaya geçeli mamadan soğudu içmek istemiyor kırk takla atıyoruz resmen yinede ağlıyor içmiyor. Hep beni emmek istiyor ama yetmiyor bari çorba falan içsin diyorum onuda zorlaya zorlaya çok az. Doymadığını biliyorum ıslak bezi azaldı su veriyorum iki fırt bitti. 1 aydır 100 gram bile almamış
Evet cnm haklısın bu durumda acaba kaşık mamasını mı bi denesen belki onu sever denemekte fayda var.

Herkese iyi akşamlar hastalıktan ölüyorum 3 gündür neredeyse annemlerde kalıyorum
Fransa kış saatine geçti artık aramızda 2 saat var. Bu arada Türkiye için biletlerimizi aldık seneye yazın geliyoruz 🙏🏼
Eren 1 haftadır kırmızı et/balık/beyaz et ürünlerine geçti.
siz nasılsınız bebişler nasıl ?

Bir aya yaklaşıyor başlayalı yumurtaya alerjisi var muza havuca bir sürü şeye tepki verdi sabahları pekmez veriyorum bende. Meyve kaynatıyorum en fazla içtiği 30 cc
Bence gayet iyi 30 cc. 9. Aya kadar çünkü max 2 küçük bebek kavanozu kadar besleniyorlarmis. Giderek artırir bence bebisin cnm. Üzülme sen

X