2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar pirinç unu aldim da sade pirinç unuyla nasıl muhallebi kıvam veriliyordu unutmuşum. İnternetten baktim ama bulamadım. Devamı oda vermek istemiyorum arada vereyim.
Canım ben de 4 gün önce kendim evdeki pirinçle pirinç unu yaptım içine irmik kendi sütüm biraz su ile meyve koydum verdim doktora soledim verme pirinç unu dedi. Sadece tok tutar hic bi besin degeri yok bu sefer sütünü de zor verirsin dedi. Ben yine de şu yaptığım kadarı bitene kadar veriyrm azar azar :KK66:

Hava verebildin mi canım kuzu nasıl şimdi
Hastanede ilk gün verildi 3 sefer ventolin 2 sefer oksijen,şimdi evde ben veriyorum ventolin ,birde antibiyotik şükür bugün daha iyi kontrolede gittik iyi olduğunu ama yine de tekrar kontrole gelmemizi istedi dr. İlgin için tşkler cnm😘

Kızlar günde kaç kez kaç cc ek gida veriyosunuz ortalama?
1 haftadır ek gıdayı kesmek zorunda kaldım hastalandığı için ama ben bir öğün patates, havuç,pirinçten yaptığım çorbayı içiriyodum, 2 yemek kaşığı kadar içirmeye çalışıyordum birazı içeri birazı dışarı gidiyordu ,yine bir öğünde yarım elma veya armutu cam rendede rendeleyip suyunu içiriyorum,posasını henüz vermedim küçük olduğu için,birde çorbanın içine kaynatıp ezdikten sonra 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı ve 1 çay kaşığı kadar biberon mamasını toz halinde ekliyodum.

Uzun zamandır bakamadım oğlum atak döneminde midir diş mi çıkarıyodur bilmiyorum canımı okuyor ne uyuyor nede doğru düzgün yiyor mama sevdalısı cocuk ağzına mama sürdürmüyor sizinkiler nasıl ? uykusuzluktan sinirli olmaya basladım gün icinde
diş çıkarıyor olabilir mi ?
Yaa maşallah dişler çıkmaya başlamış:KK66: bizim daha çıkmadı, ben 7_8 de çıkarmışım belki bizimkide öyle cikarir:KK66:
Eşim de bende 9-10 aylıkken çıkarmışız beste erken davrandı 🤭

Ben de yapmayı düşünüyorum güzel bir tarif bulursam...hurmalı beve bisküvisi yaptım güzel oldu ama sertleşiyor yumuşatana kadar epey zorlandım
Canım ben ağlamaktan helak oldu o yüzden bende 1 tatlı kaşığı irmik bir tatlı kaşığı pirinç unu ve yarın su bardağı pişirdim sanki suyu az tam bir bardak koyacam. Pisirdim. İndirdim odaktan zaten 1 dakka bile kalmıyor üzerinde. Ve 3 tane bebe buskuvisi ufalattim sonra bir yemek kaşığı pekmez koydum. Yedi.

Hastanede ilk gün verildi 3 sefer ventolin 2 sefer oksijen,şimdi evde ben veriyorum ventolin ,birde antibiyotik şükür bugün daha iyi kontrolede gittik iyi olduğunu ama yine de tekrar kontrole gelmemizi istedi dr. İlgin için tşkler cnm😘
Canım ventolin ilacını doktor büyük oğlana yazdı. Ben miran yasir e verebiliyirmuyum oluyor ozaman

Canım ventolin ilacını doktor büyük oğlana yazdı. Ben miran yasir e verebiliyirmuyum oluyor ozaman
Bize uzman çocuk dru yazdı kullanıyoruz, hatta eczanede ısrarla sordum 6 aylık bebek için yazıldı yanlışlık filan olmasın dedim eczacıda yetişkinlerde, bebelerde kullanabiliyo bunu dedi,4 saatte 2 sefer fıslatıyorum ben,yalnız bi aparat ile takarak fıslatıyorum çembır diye geçiyo aparat yazılışı chamber sanırım,ama sen yine de dra danış cnm her hastalık ve çocuk kendine özgü Yanlış bişey söylemiş olmayım

1 haftadır ek gıdayı kesmek zorunda kaldım hastalandığı için ama ben bir öğün patates, havuç,pirinçten yaptığım çorbayı içiriyodum, 2 yemek kaşığı kadar içirmeye çalışıyordum birazı içeri birazı dışarı gidiyordu ,yine bir öğünde yarım elma veya armutu cam rendede rendeleyip suyunu içiriyorum,posasını henüz vermedim küçük olduğu için,birde çorbanın içine kaynatıp ezdikten sonra 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı ve 1 çay kaşığı kadar biberon mamasını toz halinde ekliyodum.
Saol cnm. Doktor bana da günde 2 kez toplam 50 cc en fazla 100 ver dedi o yüzden merak ettim.

Ben göz kararı vermiş gibi oluyordum verdiklerim kaç cc gelir bilmiyorum ama bi daha kine ölçüyüm bakalım ,sağolasın cnm bilgiler için
Sen de emziriyo musun canm, eğer emziriyosan acele etme yavaş yavaş ver giderek artir 6_9 ayda da anne sutu %70-80 almalı dedi. O yüzden bi iki çay kasigi ile başladım. Şimdi de 50 cc falan veriyrm. Bnce senin yazdığında da hepsini toplasan 50 cc falan eder. Bugün biraz daha artircam bakalim ne yapicak bizimki

Sen de emziriyo musun canm, eğer emziriyosan acele etme yavaş yavaş ver giderek artir 6_9 ayda da anne sutu %70-80 almalı dedi. O yüzden bi iki çay kasigi ile başladım. Şimdi de 50 cc falan veriyrm. Bnce senin yazdığında da hepsini toplasan 50 cc falan eder. Bugün biraz daha artircam bakalim ne yapicak bizimki
Evet emziriyorum cnm, günde 1_2 biberon da mama veriyorum, hazır oldukları zaman severek yiyorlar,birde geçen gün hastanede gördüm bi bebek alerji olmuş 5 aylık ,vücudu kızarmış hemşire sordu bişey mi verdin diye ıspanak vermiş yanlış anlamadıysam, 3 gün kuralı gerçekten önemli

X