2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim hi bilgim yok malesef
Hayirdir ?
Kesin bi bilgim yok ama kullanılmaz diye tahmin ediyorum canım. Hayırdır yeni tedaviye mi başlıyorsun yoksa :))
Evet yeni tedaviye başlıyorum ya kızlar sizin haberiniz yok mu :KK53:
Şaka bir tarafa bizde döllenme sorunu var kızım 4.denemede oldu 1 en fazla 2 yaşından sonra 2.için tedaviyi düşünüyoruz. Donmuşum falanda yok,transfere gidemedrn tedavimin yarım kaldığıda oldu.
Benim kız emerken yapacaksa memeyi bırakıp gözümün içine baka baka yapıyor :-)
Demek bu kızlar hep aynı 😂

Eki Görüntüle 2275801 kizlar benim kiz surekli bole yatiyor. Duz yattiginda da kafayi yandonduruyor. Kusma problemimizden dolayi yan yatmaya alisti sanirim. Duz tutturamiyorm kafasini. Yassi yanlardan basik bisi oldu gibi kafasi ben rahatsz olmaya basladm. Kafa yapisi ne zaman oturur acaba boyle kalir die korkuyorum annem bisi olmaz dio ama arkasi dumduz cok cocuk gordum cunki
Cnm benim kızımda hep bi tarafa dönüp bakıyo hep bi tarafa yatıyo ,bugün annemde dedi hep bi tarafa bakıyo diye halbuki iki tarafa da yatırıyorum ,niye öyle yapıyo anlamıyorum,annemde boynu öyle kalır diyo olur mu öyke bişey

Külot bez sadece primada mı var diğer markalarında var mı
Şimdilik bir 30lu paket daha 3 numara molfix aldık canım. Toptancıda varsa birde sleepy denicem yoksa molfiksden devam ederim
Birçok markanın var, molfixinde külot bezi var canım, bence külot bez al. Çok rahat sıkmıyorda çoçuğu. Bizim dependlerin bebekler için olanı işte. 😁
Benim elimdeki paket bitsin bende geçerim.

Eki Görüntüle 2275801 kizlar benim kiz surekli bole yatiyor. Duz yattiginda da kafayi yandonduruyor. Kusma problemimizden dolayi yan yatmaya alisti sanirim. Duz tutturamiyorm kafasini. Yassi yanlardan basik bisi oldu gibi kafasi ben rahatsz olmaya basladm. Kafa yapisi ne zaman oturur acaba boyle kalir die korkuyorum annem bisi olmaz dio ama arkasi dumduz cok cocuk gordum cunki
Canım düz yatırmaya gayret et. Yanına destekler koy yada içi boş yastıklardan al. Birkaç gün sıkıntı çekersiniz ama sonra alışır gider hem kendide rahat eder.

Bende 1 kez 5 damla şeklinde veriyorum canım doktor öyle söylemişti. Ben süresi olduğunu bilmiyordum, açmış bulundum,
o ara gaz damlası değiştirdim.
Biogaia çöpe gitti benim. Size iyi geliyor mu?

Bayram öncesi kontrole gittik aşımızı olduk. Şükür herşey yolunda 20 günde 1 kilo almış.
Genel olarak akşam saatleri gaz çok olur 6 gibi yıka masaj yap ilaçlarını ver emzirme belki daha kolay uyur dedi doktorumuz
Güneş için 12/2 arası 3/4 dakika hiç bir şey sürmeden güneş görsün sadece sapka ile kafayı koruyun yeter dedi
Yüzündeki. Sivilceler normal sadece losyon kullan yağ kullanma dedi. Emzirdikten sonrada suyla biraz yıka sildir suratını süt cildi kurutıyor dedi
1 ay aşısında ateş olmaz dedi sizde hiç ateş olan oldu mu
Kilo alımı gayet iyi Maşaallah.
Akşam saatlerinde bizimde gazımız çok oluyor maalesef. 1 ay aşısında Ateş olmadı canım bir iki gün huysuzluğu oldu sadece. Yalnız ben her ihtimale karşı yinede yarım çay kaşığı calpol vermiştim.

Son düzenleme:
Canım nasıl yatması gerekiyor? Bende hep yan yatırıyorum kusma ihtimaline karşı

Cnm benim kızımda hep bi tarafa dönüp bakıyo hep bi tarafa yatıyo ,bugün annemde dedi hep bi tarafa bakıyo diye halbuki iki tarafa da yatırıyorum ,niye öyle yapıyo anlamıyorum,annemde boynu öyle kalır diyo olur mu öyke bişey
Isin acigi benim kiz karnimdayken de boyleydi. 2 kez ultrasn resmnde boyle kafa arkada boymu ceneden baslamis gibiydi.dr a neden bole dedigimde cocuk nasil isterse oyle durur bisi yok dedi. Ozellikle sagina donuyor. Yani sonucta kafatasi sekil alacak yatis sekli onemli. Yanlara bisi koysam da donduremese mi diye bile dusundüm yani

Benimki de hep yan yatıyor canım

Canım nasıl yatması gerekiyor? Bende hep yan yatırıyorum kusma ihtimaline karşı
Yan yatiriyorum bende zaten canim alisti sanirim. Geceden geceye taraf degistiriyorum.
Bazen sirtustu yatmasi da gerekli yuzu yukari bakmali ki kafasi basik olmasin. Gorumcemin oglu oyle oldu. Kafasi basik gibi. Yuzu uzun. Tepe yukarda. Oyle olsun istemiyorm bende. Su kusma isi olmasa ah. Reflu var benimkinde

İyi akşamlar kızlar
İki gündür çok yoğundum yazamadım
Sadece gündemden geri kalmamak için mesajları okuyup çıktım 😀

Yarın sabah bayram namazından sonra kaynanama gideceğiz
Yarın belki müsait olamam
Şimdiden bayramlaşalım 🤗

Herkese hayırlı bayramlar olsun inşallah
Sağlıklı huzurlu mutlu güzel bir bayram geçirelim 🥰

Bayram sonrası kaynana dedikodularıyla yansın buralar 😂😂😂

Herkese iyi akşamlar
Valiz hazırlamaya kaçırıyorum ben 😘😘

Canım düz yatırmaya gayret et. Yanına destekler koy yada içi boş yastıklardan al. Birkaç gün sıkıntı çekersiniz ama sonra alışır gider hem kendide rahat eder.
Duz yatirsam da en fazla 5 dk geri donuyor canim. Ici bos yastiklari hic duymamistim. Arastiriim netten

Ben konya ereğli den geliyorum kış memleketi oralar. Benim bebiş 54 günlük oldu... Bugün 4.30 gibi çıkardım güneş alsın diye..
Yalnız deniz buzzzz gibi...10.30 da girdik dondum sonra alıştım ama asla şimdi sokamam oğlanı. İkindi gibi hele daha da soğuktu çocuklar üşüdü çok kalamadılar

Ajh canım çok çok geçmiş olsun...Allahım korumuş sizii... benzer olayı ben de yaptım yağın altını kapatmayı unutmuşum. Aspiratör halı ve dolap kapağı ile kurtardım ama o korku yeter Rabbim bi daha yaşatmasın

Olur mu öyle şey paylaşacağız ki rahatlayacağız..peki gazını çıkarınca da ağlamaya devam ediyor mu ? Bazen bebişler sebepsiz yere de ağlayabiliyor. Üzme kendini olumsuz düşünme canım geçecek az kaldı. Bebişi de al parka git dışarı çık eve tıkılıp kalma.

İnşaAllah görüşelim canım ben tüm yaz burdayım..henüz bezle duracak hava yok yalnız. Akşam epey serinç ama gündüz sıcak yine.

Arkadaşlar demiş zaten. Nemli olmayacak emzire emzire geçecek 1.aydan sonra yaralar geçiyor canım.

Kuzum çöl geçmiş olsun. Sebebi bulunmuş neyseki. Demek sonradan da olabiliyor bu alerji...sen iyi gözlemledin hemen gittin doktora en iyisini yaptın

Kuzum metoş da da vardı iki kez banyodan 1 saat önce zeytinyağ sürdüm yıkadım taradım hiçbir şey kalmadı geçti konağı

MaiaAlşah canım bizim de düzen oldu çok şükür 5 saate yakın uyuyor sabah zorttt sesiyle uyanıyoruz kaka ve pırtlar eşliğinde :)

Her çocuğun ihtiyacı farklı canım. Sen yazılana bakma. Emzirdin az emdiğini düşnüyorsan mamayı fazla yap denee baktın kalıyor bi dahakine daha az yaparsın. Metoş 6 kg 54 günlük ama ben emzirdiğim için hala 90 cc yi geçmedim...bi kaç kez 105 120 cc içti

Hiç tutamam öksürür hapşururum yapacak nişi yok

Noldu canım kedi meselesi yüzünden mi yanlış anlaşılabiliniyor bazen söylemek istenenler. Sensiz tadı olmaz canım. 1 gün gelmeyince merak ediyoruz.

Bizde de herkes diyor bana..görüyorlar emziriyorum ama yetmiyor yapacak bişi yok. Mamayı yiyince susuyor ve uyuyor . bu seferde çok uyudu diyorlar. Anlamıyorum ki ne istiyorlar

Bez üzerinde yazılana bakma canım her bezin numarası ebatı farklı ama 4 numarada büyük gelmezz mi ki bilemedim

Yara emzire emzire nasıl geçiyor?

Evet yeni tedaviye başlıyorum ya kızlar sizin haberiniz yok mu :KK53:
Şaka bir tarafa bizde döllenme sorunu var kızım 4.denemede oldu 1 en fazla 2 yaşından sonra 2.için tedaviyi düşünüyoruz. Donmuşum falanda yok,transfere gidemedrn tedavimin yarım kaldığıda oldu.

Demek bu kızlar hep aynı 😂
Bencede fazla ara vermeyin canım, bizimde 3 tane daha minigimiz var dondurulmuş bekliyorlar. Zor bi doğum ve kolik bebek fena halde korkutsada bazen hiç beklemeden olsun ikinci diyorum :deli: bendeki deli cesareti sanirim

Bende 1 kez 5 damla şeklinde veriyorum canım doktor öyle söylemişti. Ben süresi olduğunu bilmiyordum, açmış bulundum,
o ara gaz damlası değiştirdim.
Biogaia çöpe gitti benim. Size iyi geliyor mu?

Kilo alımı gayet iyi Maşaallah.
Akşam saatlerinde bizimde gazımız çok oluyor maalesef. 1 ay aşısında Ateş olmadı canım bir iki gün huysuzluğu oldu sadece. Yalnız ben her ihtimale karşı yinede yarım çay kaşığı calpol vermiştim.
Geliyor diye düşünüyordum ama iki gündür çok gazı var canım uykusundan uyanıyor. Normalde geliyordu belki yetersiz kaldı şimdi. İsilik olduğu için Gündüz şort tişört akşam uzun kollu ve ayaklı alt giydiriyorum terleyip üşüyor da ondan mı oluyor anlamadım :KK43:
İyi akşamlar kızlar
İki gündür çok yoğundum yazamadım
Sadece gündemden geri kalmamak için mesajları okuyup çıktım 😀

Yarın sabah bayram namazından sonra kaynanama gideceğiz
Yarın belki müsait olamam
Şimdiden bayramlaşalım 🤗

Herkese hayırlı bayramlar olsun inşallah
Sağlıklı huzurlu mutlu güzel bir bayram geçirelim 🥰

Bayram sonrası kaynana dedikodularıyla yansın buralar 😂😂😂

Herkese iyi akşamlar
Valiz hazırlamaya kaçırıyorum ben 😘😘
İyi bayramlar kuzum bayram sonrası buradayız 😂❤️

Duz yatirsam da en fazla 5 dk geri donuyor canim. Ici bos yastiklari hic duymamistim. Arastiriim netten
Bak canım bunlara bebek yan yatsa bile kafasının şekli düzgün oluyor yinede.
Düz kafa yastığı

IMG_2552.JPG IMG_2554.JPG

Canım benimki de boyle yapiyor acaba boynunda bir problem mi var diye dusundum

X