2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Öncellikle tebrikler cnm en faydalı şey anne sütü ama tabi olmazsa olmuyo mamaylada besleyebiliriz,5_6 sefer bez değiştirmek iyi,memeni sıktığında hala süt gelmesi normal,benim de bi göğsümde süt az,kılo alımı da iyiyse doyuyodur cnö
Henüz kilo alımına baktırmadık aylık kontrole gidince baktırcaz. Vallahi cok gerginim doyuyor mu diye

Kilo alimi onemli cnm. Gunluk ortalama 30 almali. Tebrik ediyorum basarabilmissibiz memeye gecmeyi. Ben basaramadim valla o yuzden emzirme konusunda cok bilgi verebilecek yetide degilim yani :)
Ben memeye gectim de cocuk doyuyor mu bilmem:)) uzuun süre emiyor eğer uykusu yoksa. Sanırım az az geliyor. Pompa ile sağınca 50cc filan doluyordu

Özel sorunumu ordan genel sorunumu burdan sorayım kızlar sizi bıktıracam yandınız 😂
Kardeşimle dışarı çıkmak istesem, parka gitsek neye dikkat etmeliyim. Hiç ikimiz çıkmadık. Açıkcası kendi kardeşim de olsa sorumluluğundan ve başına birşey gelmesinden korkuyorum. Malum evdeyiz en azından parka gidip belki eğlenebiliriz yada hava almış oluruz çünkü ona da yazık sürekli evde sayılır.
Normalde parka gidince eve gelmesi sıkıntı oluyor parktan ayrılmak istemiyor. Bu yüzden çıkaramadım göze alamadım
Gözünün önünden hiç ayırma cnm,yolda elini hiç bırakma,birde parkta salıncaklara dikkat et inerken fılan,sallanan salıncakların önünden geçiyo çocuklar Allah esirgesin carpıyo,bi anne olarak benım aklıma gelenler bunlar cnm

Eşim grip olmuş sabahtan beri yatıyor, Rüzgar hem aşı oldu hem gaz sancısı var, huysuz. Ayağımda şuan sallıyorum.
Bir lokma yemek ve ekmek yok evde. :KK43: Hadi ben yapamadım bebekle sen bari canını dişine takıp kalk.
Eşime çok kızgınım, ben lohusalık geçirdim birde lohusalıkta grip atlattım.
Bu kadar yayılmadım valla kocaman adamın nazından geçilmiyor. Ayıp ya

Erkekler öyle canım canları çok kıymetli :110:
Daha önce de söylemiştim ya canım 4 saate kadar acıkmazmış aslında doktorlar öyle dedi. Ebe diyor ki 7-8 saat bile uyusa uyandırma 😱 benimki tek meme emiyor sonra uyuyor ben ondan tedirgin oluyorum doyuyor mu acaba diye 🤔
Saçmalamış bence canım 7 8 saat biz bile dayanamayabiliriz yeri geldiğinde minicik bebek acıkır yani

Gözünün önünden hiç ayırma cnm,yolda elini hiç bırakma,birde parkta salıncaklara dikkat et inerken fılan,sallanan salıncakların önünden geçiyo çocuklar Allah esirgesin carpıyo,bi anne olarak benım aklıma gelenler bunlar cnm
Sağol canım haklısın salıncak tehlikeli. Demesen aklıma gelmezdi ciddi anlamda😳
Bakalım cesaret edebilirim inşallah 😂

Kızlar benim kuzu her aksam saat 10dan sonra gece 4 e kadar sureklı aglıyot sanki etini koparmıs gibi basıyor cıglıgı kakasını yapıyor gazını cıkatıyor karnıda tok ama memede aglamoyor neden acaba artık benimde sinirlerim yıprandı istemsizce aglaması. Sizlerden duyduğum kadarıyla kolik demostınız acaba benim kide kolıkmı neden oluyor tavsiyeleriniz neler

Kizlar aklima geldi de burada cok konusmustuk ama bana hic cati muayenesi falan yapmadilar . Dogum icin yatis verdiklerinde muayeneler oldu tabi ama normal dogum icin uygun muyum degil miyim hicccc orali olmadilar. birde devlette artik cok cok zorda olmadikca sezaryana almiyorlar. Kizin birinin sezaryan kesin oldugu halde önden normal doğurabilecek mi diye suni sanci da vermisler .Dogumdan sonra saydırıyordu doktorlara :) ayyyy hatirladim da tüylerim tikenlendiiiiii :KK53:
Bnde de hiç çatı muayenesi olmadi cnm.

orda türk kizi gibi kıllı da demislerdi😂
Aaa evet hatırladım bizi kıllı buluyor amerikalılar 😄
15 kilo diyor ama sanmam 15 kiloyu tartacağını. Büyük kızım 14,5 kilo o otursa kırılır 😅 10 kilo falan anca tartar.
Ben çok seviyorum. Bugün kucağımda uyudu buna yatırdım ben yemeği ocağa koyana kadar uyudu. Kendi kendine sallanması çok iyi zaten :)
Kaç aylıkken 10 kilo oluyorlar 😄

Daha önce de söylemiştim ya canım 4 saate kadar acıkmazmış aslında doktorlar öyle dedi. Ebe diyor ki 7-8 saat bile uyusa uyandırma 😱 benimki tek meme emiyor sonra uyuyor ben ondan tedirgin oluyorum doyuyor mu acaba diye 🤔
7-8 saat abartı olur. Gündüz benimki de tek meme artık. Gerçi gece de hep tek meme emdi uyudu demek ki doyuyor doymasa uyumazlar
Özel sorunumu ordan genel sorunumu burdan sorayım kızlar sizi bıktıracam yandınız 😂
Kardeşimle dışarı çıkmak istesem, parka gitsek neye dikkat etmeliyim. Hiç ikimiz çıkmadık. Açıkcası kendi kardeşim de olsa sorumluluğundan ve başına birşey gelmesinden korkuyorum. Malum evdeyiz en azından parka gidip belki eğlenebiliriz yada hava almış oluruz çünkü ona da yazık sürekli evde sayılır.
Normalde parka gidince eve gelmesi sıkıntı oluyor parktan ayrılmak istemiyor. Bu yüzden çıkaramadım göze alamadım
Parkta gözü açık olacaksın. Bazen aletler yerinden çıkabiliyor çivileri falan sağlam mı diye kontrol edersin. Salıncakların önünden arkasından geçmeyin ne olur ne olmaz. Bi de bazı kaydıraklar çok hızlı iniyor aşağı. İndirirken kolundan tutabilirsin
Aklıma gleen bunlar

Kızlar benim kuzu her aksam saat 10dan sonra gece 4 e kadar sureklı aglıyot sanki etini koparmıs gibi basıyor cıglıgı kakasını yapıyor gazını cıkatıyor karnıda tok ama memede aglamoyor neden acaba artık benimde sinirlerim yıprandı istemsizce aglaması. Sizlerden duyduğum kadarıyla kolik demostınız acaba benim kide kolıkmı neden oluyor tavsiyeleriniz neler
Kolik teşhisini doktorun koyması lazım kuzum
Kolik olabilir tabi
YouTube da beyaz gürültü, kurutma makinası sesi yaz dinlet bunlar rahatlatır diyorlar. dene istersen
Benimki ön bilgi olsun daha bilgili arkadaşlar cevap verir😘

7-8 saat abartı olur. Gündüz benimki de tek meme artık. Gerçi gece de hep tek meme emdi uyudu demek ki doyuyor doymasa uyumazlar

Parkta gözü açık olacaksın. Bazen aletler yerinden çıkabiliyor çivileri falan sağlam mı diye kontrol edersin. Salıncakların önünden arkasından geçmeyin ne olur ne olmaz. Bi de bazı kaydıraklar çok hızlı iniyor aşağı. İndirirken kolundan tutabilirsin
Aklıma gleen bunlar
Ay allah korusun çocuklar biniyor sonuçta onlara 😱
Sağol canım sorunsuz atlatırız umarım.
Yarın yağışlı gösteriyor ama bakalım çıkarsak nasıl olacak, heyecanlıyım😀

Eşin yardımcı olup ilgileniyor canım buda senin için çok büyük bir şans gerçekten. Kimisi hiç oralı bile olmuyor. Bazen kızım çok ağladımı aklıma sizler geliyosunuz Allah yardımcınız olsun
Belki sana abartı gelecek bugün iftarda başladı gaz sancısı bir kaşık çorba içtim kalktım şu saat oldu hâlâ uyumadı ağla ağla bir hâl oldu. Kucak beşik hiçbirşey ise yaramıyor kriz gibi vuruyor

Canım bu konuda O Ocimum basilicum bilgili. Görünce yazacaktır:KK66:

15 kilo diyor ama sanmam 15 kiloyu tartacağını. Büyük kızım 14,5 kilo o otursa kırılır 😅 10 kilo falan anca tartar.
Ben çok seviyorum. Bugün kucağımda uyudu buna yatırdım ben yemeği ocağa koyana kadar uyudu. Kendi kendine sallanması çok iyi zaten :)
Bende de var Cnm. Gerçekten çok kullanisli:)

Kolik teşhisini doktorun koyması lazım kuzum
Kolik olabilir tabi
YouTube da beyaz gürültü, kurutma makinası sesi yaz dinlet bunlar rahatlatır diyorlar. dene istersen
Benimki ön bilgi olsun daha bilgili arkadaşlar cevap verir😘
AYNEN Cnm sagol :KK200:

X