2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kaç aylığa kadar kullanılıyor bu canım çok güzelmiş
15 kilo diyor ama sanmam 15 kiloyu tartacağını. Büyük kızım 14,5 kilo o otursa kırılır 😅 10 kilo falan anca tartar.
Ben çok seviyorum. Bugün kucağımda uyudu buna yatırdım ben yemeği ocağa koyana kadar uyudu. Kendi kendine sallanması çok iyi zaten :)

İlla ki evde birinin yardımı çok iyi oluyor. Ama ah bu laf sokmalar olmasa...benim annem de öyle. Ama 2 aydır burada ve ilk kez bu kadar uzun kalıyor benimle.
Bence tek iken rahat edersin. Eşin de bebekle ilgilenirken 1 kap yemek yapsan yeter size. Sonra daha adapte olursun.

Peki o zaman nasıl oluyor?begonys gibi hangi tarihi baz alıyorsun

Allah yardımcın olsun Rabbim şifa versin bebeğine

Evet canım doğru. Ben de gece 3-4 gibi; bir de sabah ilk emzirmeden öönce damla sıkıyorum sonra emziriyorum.

İlk baştakini kullanıyoruz emzirmeden önce veriyorum hiç kusmadı daha.

Bizim ki 38 günlük şu an deliksiz gece 4 saat uyuyor. Aslında 5 saat uyur ama korkuyorum ne olur ne olmaz 4 saati geçirmiyorum. 21 gün için 4 saat uzun gibi geldi bana tatlım
Yani 3 saati geçmese iyi olur. En azından 1 aylık olana kadar

Aynen aynen bizimki de öyle herşeye ağzını açıyor. Yalanıyor bi de sonrasında.

Ay ben de öyleyim. Geçen 4,5 saat uyumuş bi fırladım hala uyuyor ağlamıyorda tam mutfağa gittim mama yapmaya uyandı :kk77: analık işte içime doğdu uyanacağı
Bilmiyorum ki doktor bir sey söylemedi.kontrole gittigimde soracam

kanadali35 kanadali35 . Canım baya alakasız ama birşey soracağım eskiden how i meet your mother diye bir dizi vardı orada bi bölümde kanadalıların çok kibar olduğu söylenmişti öyle mi gerçekten?
Ben cok kibarim benden bahsetmisler:KK8: ,burasi hep gocmen her ulkeden insan var. var Kibar insanlar

Ben iyim canim kac tane msj alinti yaptim AMA bir turlu yazamadim. Sen nasilsin umarim dahada iyisin
İyiyim canım ama ruh halimi kendim bile takip edemiyorum inişli çıkışlı sürekli :)
İyi olmana sevindim kuzum. Sende fırsat bulup yazamayanlardansın farkındayım 🧡

Bu arada arkadaşlar süt artımı için bişey fark ettim yazayım dedim, beyaz bulgur pilavı yapmıştım sadece bulgur ve sıvıyağı su ile pişirdim,yanında 2_3 bardak ayran içtim ,o gün fark etti süt miktarı ,ayran mı yapıyo yoksa bulgur mu ya da her ikisi mi bilmiyorum ama bi deneyin her ikisini aynı anda tüketin ,inşallah faydasını görürsünüz
Bulgur canım makarna gibi bende tereyağı ile yapıyorum her öğlen yiyorum

Maşallah canım İpek kızına☺ bizim pek gülmemiz yok tek tük gülüyor devamlı gaz sancısından :KK43: bende babası gibi inatçı diyorum tüm gün çatık kaş geziyoruz,ütü bascam senin kaşlarına annen gibi güler yüzlü ol diyorum 😂
Güler canım merak etme bir bakmışız büyümüşler 😊

Bu arada arkadaşlar süt artımı için bişey fark ettim yazayım dedim, beyaz bulgur pilavı yapmıştım sadece bulgur ve sıvıyağı su ile pişirdim,yanında 2_3 bardak ayran içtim ,o gün fark etti süt miktarı ,ayran mı yapıyo yoksa bulgur mu ya da her ikisi mi bilmiyorum ama bi deneyin her ikisini aynı anda tüketin ,inşallah faydasını görürsünüz
İkiside süt yapıyor :) özellikle bulgur.

İyiyim canım ama ruh halimi kendim bile takip edemiyorum inişli çıkışlı sürekli :)
İyi olmana sevindim kuzum. Sende fırsat bulup yazamayanlardansın farkındayım 🧡
Zaman herseyin ilaci, iyi olucaksin Hersey okadar yeniki ,yasin cok kucuk AMA yasadigin Acilar buyuk gerektiginde yardim almayi dusun.:KK200:

Ben hicccccc uyandirmamaktan yanayim :KK53: bizimki yarim saatte bir yada bir saatte bir uyandigi icin sarhos ediyor bizi. Sabah 9 dan beri uyanik mesela su an çıldırmak üzereyim. popusu yataga degdigi anda ciyakliyor. esim devraldi nöbeti. gece de böyle gececek diye korkudan bi hal oldum.
Benimki de derin uyuyamıyor 10 dakikada bir pışpışlıyoruz uyanıyor dalmaya çalışıyor gazdan herhalde çok gazlı benim kız
Çok gzl cnm güle güle kullanın tşkler,bi bakıyım bıde buna 😁
Sağol kuzum :)

Özel sorunumu ordan genel sorunumu burdan sorayım kızlar sizi bıktıracam yandınız 😂
Kardeşimle dışarı çıkmak istesem, parka gitsek neye dikkat etmeliyim. Hiç ikimiz çıkmadık. Açıkcası kendi kardeşim de olsa sorumluluğundan ve başına birşey gelmesinden korkuyorum. Malum evdeyiz en azından parka gidip belki eğlenebiliriz yada hava almış oluruz çünkü ona da yazık sürekli evde sayılır.
Normalde parka gidince eve gelmesi sıkıntı oluyor parktan ayrılmak istemiyor. Bu yüzden çıkaramadım göze alamadım

Zaman herseyin ilaci, iyi olucaksin Hersey okadar yeniki ,yasin cok kucuk AMA yasadigin Acilar buyuk gerektiginde yardim almayi dusun.:KK200:
Kuzum. Hatta ablamm haklısın İnan ki
Ehehe geçen eski mesajlara bakmıştım bana anne de diye espiri yapmışsın aklıma o geld şimdi 💕
Araştırıyorum bu sıralar bencede artık destek almam lazım.

Eki Görüntüle 2269490

@Xxdolunay Bizimki de bundan canım joie serina 2 in 1 modeli
O zaman demek ki Allah yardım ediyormuş yokluktan aç kalmasın diye çok büyük kurban olduğum Rabbim

Ah canım benim sipariş ver dışarıdan aç kalma bak halsiz kalırsın.

Ben de o konuda tedirgin oluyorum. Başlarda 3 saatti şimdi de 4 saati kesinlikle geçirmiyorum.
benimkide bundan canım memnunm prego

Eklentiler

• B7B17F06-1E7B-4185-8CF9-0F1A0AF29F34.jpeg
    B7B17F06-1E7B-4185-8CF9-0F1A0AF29F34.jpeg
    334,2 KB · Görüntüleme: 19
X