2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben de çocuk uyudukça burayı mesaj komasına sokuyorum

Kızlar bugün kendimi çok çaresiz hissettim yine oturdum ağladım
Bizim kız sabah 8de uyanıyor daha da uyumuyor, en erken öğleden sonra uyumaya başlıyor ama öğlen 2ye kadar beni mahvediyor

Emiyor, gazı geliyor, gazla birlikte kusuyor, kakasını yapıyor, altını alıyorum sonra hop yine aynı döngü

Emerken uyuyor, beşiğine alıyorum gözlerini açıyor
Kucağımda kalsın uyusun diyorum ama yine uyumuyor

Gerçekten annem olmasa halim perişan
Bu sabah annem biraz geç uyandı, benim açlıktan başım ağrıdı, kahvaltıyı yaptım kafam gümlüyor resmen, tansiyonum yükselmiş

Ne yaptıysam da uyumadı, anneme verdim ben yattım, iki saat uyumuşum
Uyanınca annem hemen yemek hazırladı karnımı doyurdum

Düşünüyorum da annem olmasa ne yaparım diyorum oturup ağlıyorum, sonuçta annem sonsuza kadar kalamaz

Evin tüm işi annemde, ben sadece çocuğa bakıyorum ama yine de çok yorgun uykusuz kalıyorum
Akşamları da teravihden sonra eşim bakıyor sahura kadar ben yine uyuyorum ama yetmiyor
Sürekli yorgun ve uykusuz hissediyorum

Su tüketimin nasıl cnm dikkat ediyormusun belli bi litre su içmeye,ben tuzlu şeyler yemeyim hiç aklıma gelmiyo su içmek zorakı içiyorum ,

Günlük 1,5 litrelik şişe bitiyor, yemeğe oturdukça da en az üç bardak da sofrada içiyorum
Onun dışında da komposto, limonata, humana çay, ısırgan çayı derken birer bardak da bunlarla sıvı almış oluyorum canım

Eski halime göre gayet iyi bu durumum

Randımanlı emiyorsa sütünde güzel geliyorsa 10-15dakika emzirmen yeterli demişti doktor canım bana.
Hastanede ilk bikaç gün bende saatle beslemeye çalıştım şimdi saat falan kalmadı

10 dk güzel emiyor sonra uyuyor canım
Kendi uyanırsa istediği her dakika veriyorum ama uyuyorsa en fazla 3 saat sonra uyandırıp emziriyorum

Bazen gece uyanmak zor oluyor 4 saati buluyor ben kendime gelip kalkana kadar

Her emzirmede de gözüm saatte kaç dk emecek diye

Sarılığı vardı, ilerlemesin diye saatli emzirmeye alıştım, şimdi aç kalıp sarılığı ilerleyecek diye korkuyorum

Gözümde canlandı yirim
Su tüketimin nasıl cnm dikkat ediyormusun belli bi litre su içmeye,ben tuzlu şeyler yemeyim hiç aklıma gelmiyo su içmek zorakı içiyorum ,
Her Emzirmeden önce 1 bardak içsen yine içmiş olurusun canım.
Çok az soğuk olan suyun içimi daha kolay oluyor. Öylede deneyebilirsin.
Ben gibi bardaktan içemiyorsan 1,5 lt pet şişelerde çok motive edici oluyor.

Bebiş uyuyorken bir mesaj daha yazayım

Bana mı garip geliyor yoksa gerçekten kaynanam mı garip kızlar size de sorayım

Biliyorsunuz kaynanamla aynı şehirdeyiz, o il merkezde biz ilçedeyiz
Hamileliğim boyunca ne aradı ne sordu
Sadece eşime tirip atıp durdu aramıyorsun sormuyorsun diye

Doğum yaptım, bir akşam bir de sabah hastaneye ziyarete geldi. Eşime de kv gidince ihtiyacınız olursa çağırın gelirim demiş bu kadar.

Annem var diye de eşim çağırmadı klmseyi
Zaten annesi gelse bile kendine hayrı yok bize mi bakacak

Hastaneden çıktığımız günden beri bir kere bile aramadı, hadi beni merak etmiyor diyelim
İnsan arayıp Bebek nasıl demez mi ya hiç mi merak etmiyor

Bugün 14 günlük oldu kızımız, kaynanam bir kere bile aramadı
Eşimin kardeşleri arayıp tebrik etmedi
Hadi beni kimse aramadı ama eşimi de kimse aramadı tebrik etmek için

Nasıl bu kadar vurdumduymaz oluyor gerçekten anlamıyorum

Tam yemelik teyzesi
Yakın olsaydık elini öpmeye getirirdik minnoş kızı
Çok şapşik halleri var

Dut kuruşunu nasıl tüketiyorsun. Bizde De var ama kimse yüzüne bakmıyor
Ben çerez gibi yiyorum ama özellikle dut suyu süt yaparmış. Klorsuz suya göz kararı dutları atıp 6 dk kaynatıyorum. Kızım her akşam içiyor. Ben suyunu bir kez içtim sadece ama kızım için araştırırken öğrendim çok faydalı olduğunu ve süt yaptığını.

Ne zaman rahat çıkaracaklar gazlarını, çok üzülüyorum kıvrandığı zaman
Özellikle karnını sürekli sıcak tutuyorum gazı olmasın diye ama yine de sandı çekiyor
Bana söylenenleri aktarayim canım 3 ay, 4 ay, 6 ay yada 1 sene sürüyormuş gaz sancısı malesef. Buyuk çoğunluk 3 ayı doldurur doldurmaz geçtiğini söyledi doktorumuzda 90 gün sürer dedi. Bizim 3 ayı doldurmaya pek kalmadı şafak sayıyoruz vallahi inşallah kesilir

Peki canim kac saatte bir emziriyorsun. Yani saat tutuyor musun?

Kizlar Gunaydin.burun temizliğini nasil yapiyorsunuz.
Burnu tikaniyor surekli doktora soyledik bir damla yazdi ama pek açtığı söylenemez. Şimdi belki mide bulandırıcı olacak ama parmağımin ucuyla temizlemeye çalıştım birkaç defa bir başkasının burnuna parmağımı sokacağım aklıma gelmezdi ah annelik

Çok garipler gerçekten. Benim kv daha beter ama
İlk Doğumumda aynı ilde olmamıza ve evinden hastane arası yürüyerek maksimum yarim saat olmasına rağmen hastaneye gelmemişti. Eve de Doğumdan 4 -5 gün sonra misafir gibi gelmişti.
Şimdi farklı ildeyiz. 3 saat mesafe var. hamileliğim boyunca arayıp sormadı hatta bi kaç gün bizde kaldı ama tebrik etmedi, hiç bir şey demedi hamileliğim ile ilgili. Sanırsın haberi yok. Neyse doğum yaptım 3 gün sonra aradı. 23 Nisanda geldiler ama bi çorap bile almamıştı ilk başlarda bu tarz hareketleri üzüyordu ama artık takmıyorum. Kayınbabamda aynı. Ama kaynım aradı bir iki kez. Kendince hediye de getirdi. Eminim parası olsa daha da fazlasını alırdı.

Kızlar eşim bebeğimize bu kartlardan almis, 0 4 ay arası bir sürü kart var siyah beyaz renklerde, o kadar ilgisini çekiyor ki anlatamam, dikkatle bakıyor, heyecanlanıyor sapsik tavsiye ederim

Eklentiler

• 20190509_173138.jpg
    216,5 KB · Görüntüleme: 43
Gündüz her istediğinde, gece de en geç 3 saatte vermeye calisiorm canım
Anladim canim biz 2 haftalik olduk 2 saatte bir uyandirip veriyorum ki kendisi de alisti 2 saati az gecsin istiyor. Ama bazen uyandiramiyorum 3 saati buluyor acikti diye kendimi yiyorum

Bizimkide inan ol aynı canım kıvrım kıvrım oluyor çıkarmak için
Birde altını açıp bekletiyorum biraz oda işe yarıyor bak aklında olsun ☺
Sağol Canım Allah razı olsun

Anladim canim biz 2 haftalik olduk 2 saatte bir uyandirip veriyorum ki kendisi de alisti 2 saati az gecsin istiyor. Ama bazen uyandiramiyorum 3 saati buluyor acikti diye kendimi yiyorum
4 saate kadar acıkmazmış canım iki farklı doktorumuz söyledi :)

Cnm cok şükür dikis agrilarim gecti. Sadece lavobaya giderken azıcık korkuyorum :)
Senin dikislerin düştü mü canim ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…