2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Banada verdıler cnm 1 kutu kullandım, 10 tane de kan sulandırıcı verdıler kolumdan vurdum benim herhangi bi kanla ilgili problemim de yok önce ve sonra,birde 2 kutu demir ilacı verdiler sıvı olarak Sanada verdiler mi demir ilacı

Cnm annem bebeğin kafası üşürse gözü çapaklanır der ,ben şapka takmıyorum ama geceleri uyurken kendi penye yeleğini kafasına örtüyorım
Verdiler canim demiri hap olarak kullaniyorum . birde antibiyotigim var .
Doktora gidecektin akinti icin ne yaptin ? Nasilsin simdi

Ben iki saatte bir doyuruyordum, yeni yeni 3 saate çıkardık 75cc kadar yiyor. Gerçi biz kilo toparlamaya çalıştık şimdiye kadar ondan sık sık veriyordum ağlamasa bile.
Bende 2 saatte bir veriyordum 3e çıkardık ama gece uyandırmakta çok zorlanıyorum o yüzden sordum doktora acıkıyor mudur diye, 4 saate kadar acıkmaz tutar son emdiği süt onu dedi :) 3 saati geçirmemeye çalışıyorum uyandırabilirsem

Teşekkürler canım well care aldım onund içeriği temiz

Canım bana doktorum 10 tane iğne vermişti ağrı kesici 5 tane vurdurmuştum antibiyotik değildi
Anladim canim .Demekki hastaneye göre degisiyor. Kimi arkadaslara vermisler kimilerine vermemisler. Allttan dikisler enfeksiyona cok acik belki ondan vermislerdir🤔

4 saate kadar acıkmazmış canım iki farklı doktorumuz söyledi :)
Peki ne zamn uyandiginda emzireyim kendi isteyince moduna gecmeliyim. Siz ne zaman rahatladiniz bu konuda. Gece gunduz 2 saate bir veriyorum. Gece bazen zor geliyor. Gec yatiyorum bir de o yuzden uykusuz kaliyorum

Yani benim dr en son -sık az emzir- dedi ama bu kez kusuyor fazla emmis oluyor. Istese bile 1.5 saat olmadan vermemeye calisiyorum artik. Sukur bugun dolu dolu kusmadi simdilik.

Peki ne zamn uyandiginda emzireyim kendi isteyince moduna gecmeliyim. Siz ne zaman rahatladiniz bu konuda. Gece gunduz 2 saate bir veriyorum. Gece bazen zor geliyor. Gec yatiyorum bir de o yuzden uykusuz kaliyorum
3 ayını doldurana kadar 3-3,5 saati geçirmemeye çalışın diyorlar. Emme refleksleri de azalırmış emzirme geciktikçe. Acıkma durumu 4 saate kadar tutarmış. Yani 3 ayını doldurana kadar saatli emzirmeye devam edin diyorlar.
Çok fazla doktordan görüş aldım bu konuda hepsi bu şekilde söyledi. En sonunda bugün yengemi aradım doktor o da, aynısını söyledi 3-3,5 saatte bir uyuyorsa da uyandır emzir refleksi de azalmasın dedi.

Cnm cok şükür dikis agrilarim gecti. Sadece lavobaya giderken azıcık korkuyorum :)
Senin dikislerin düştü mü canim ?
Bravo canm. Bak herkesin farkli oluyormuş ne kadar da çabuk geçti senin. Bak ben hala oturamiyrm. ;( dün bi dikisim daha düştü hala da çok var yokluyrm. Ne oturabiliyrm ne de yuruyebiliyrm;( ıns benimki de bian once gecer;(

Günlük 1,5 litrelik şişe bitiyor, yemeğe oturdukça da en az üç bardak da sofrada içiyorum
Onun dışında da komposto, limonata, humana çay, ısırgan çayı derken birer bardak da bunlarla sıvı almış oluyorum canım

Eski halime göre gayet iyi bu durumum 😬
maşallah cnm güzel içiyosun 😁içelim güzelleşelim bende bugün gayret edıyorum içmeye gittim malta içeceği aldım efkarımdan 😁😁
Gözümde canlandı yirim😍😍

Her Emzirmeden önce 1 bardak içsen yine içmiş olurusun canım.
Çok az soğuk olan suyun içimi daha kolay oluyor. Öylede deneyebilirsin.
Ben gibi bardaktan içemiyorsan 1,5 lt pet şişelerde çok motive edici oluyor.
sağol cnm su zaten mutfakta damacana olarak ılık oluyo,ama bende iş yok suya karşı bugun daha gayretliyim
Bebiş uyuyorken bir mesaj daha yazayım 😀😀

Bana mı garip geliyor yoksa gerçekten kaynanam mı garip kızlar size de sorayım

Biliyorsunuz kaynanamla aynı şehirdeyiz, o il merkezde biz ilçedeyiz
Hamileliğim boyunca ne aradı ne sordu
Sadece eşime tirip atıp durdu aramıyorsun sormuyorsun diye

Doğum yaptım, bir akşam bir de sabah hastaneye ziyarete geldi. Eşime de kv gidince ihtiyacınız olursa çağırın gelirim demiş bu kadar.

Annem var diye de eşim çağırmadı klmseyi
Zaten annesi gelse bile kendine hayrı yok bize mi bakacak 😬

Hastaneden çıktığımız günden beri bir kere bile aramadı, hadi beni merak etmiyor diyelim
İnsan arayıp Bebek nasıl demez mi ya hiç mi merak etmiyor

Bugün 14 günlük oldu kızımız, kaynanam bir kere bile aramadı
Eşimin kardeşleri arayıp tebrik etmedi
Hadi beni kimse aramadı ama eşimi de kimse aramadı tebrik etmek için

Nasıl bu kadar vurdumduymaz oluyor gerçekten anlamıyorum
Anormallik onlarda cnm,hiç olmasa eşini aramaları lazım,şimdi aramadıklarını ne za-man arayacaklar ,acaba senin annen sende olduğu için ve sen kayınvalıdeni baştan çağırmadığın için mi tavır mı yapıyolar

Verdiler canim demiri hap olarak kullaniyorum . birde antibiyotigim var .
Doktora gidecektin akinti icin ne yaptin ? Nasilsin simdi
Bana minicik şişede sıvı olarak vermişler oda kabız yapıyo ,hamıleyken kullandığım draje hap şeklindeydi ondan yana bı sorunum yoktu,gidicem cnm bklm ne diyecek, hiçde gitmek istemiyorum sanki bugün yok gibi ama mecburen gidecem zaten 6 hafta olunca kontrol yazmışlar kağıda ne olur ne olmaz gidiyim diorum

Uyur eminim. Mama ne olursa olsun uyutur. Özelliği o. İlk kızımda bunu konuşmuştuk. Mama veriyorum içiyor uyuyor demek ki doymuyor demiştim. doktor da “şöyle düşün güzel bir yemek yedin ve doydun ama tatlıya her zaman yer vardır” dedi. Mama zaruri olmadıkça verilmez dedi.

Benim bebeğim mama alıyor anne sütünü günde maksimum 1 kere emiyor oda zorla. Doğdu günden beri hep mama kullanıyor ve hiç uyumuyor 😅 bebekten bebeğe değişen birşey sanırım bu 🙏🏼

Kanadali Nisan annelerinin sayfasina baktimda bebeklerini aksam 6 saat hic uyandirmadan uyutuyolar:KK45: biz 2-3 saatte bir durtuyoz bebekleri:KK53: haftaya kontrolumuz var sorucam dr.

Benimki uyudukça hiç uyandırmıyorum kendi uyanana kadar 3-4 saat fark etmez 😅 doktorlarda dedi uyuduğu kadar uyusun uyandırma diye

Kanadali Nisan annelerinin sayfasina baktimda bebeklerini aksam 6 saat hic uyandirmadan uyutuyolar:KK45: biz 2-3 saatte bir durtuyoz bebekleri:KK53: haftaya kontrolumuz var sorucam dr.
6 saat uyuyor muymuş bebekleri benim ki 2 saat deliksiz uyusa bayram ediyorum 😂 sırrı Ne bana da söyleseler 😄 benim obur oğlum en geç 3 saate bir acıkıyor 🙄

Bravo canm. Bak herkesin farkli oluyormuş ne kadar da çabuk geçti senin. Bak ben hala oturamiyrm. ;( dün bi dikisim daha düştü hala da çok var yokluyrm. Ne oturabiliyrm ne de yuruyebiliyrm;( ıns benimki de bian once gecer;(
Canm cok gecmis olsun ya. ben bir hafta cektigim halde cok zordu .senin baya oldu Rabbim acil sifa versin demekki cok hırpalamışlar seni :KK43:
sende doğum travmasi oldu mu canim ? ne bileyim hala hatirladikca cok ürküyorum ben. aklima getirince icim bir hos oluyor

6 saat uyuyor muymuş bebekleri benim ki 2 saat deliksiz uyusa bayram ediyorum 😂 sırrı Ne bana da söyleseler 😄 benim obur oğlum en geç 3 saate bir acıkıyor 🙄
aynen o sırrı bizede söylesinler. Benimki 1 saat uyuyunca dünyanın en mutlu insani ben oluyorum. Sürekli miz miz

Burnu tikaniyor surekli doktora soyledik bir damla yazdi ama pek açtığı söylenemez. Şimdi belki mide bulandırıcı olacak ama parmağımin ucuyla temizlemeye çalıştım birkaç defa :olamaz: bir başkasının burnuna parmağımı sokacağım aklıma gelmezdi ah annelik :KK48:
Doktora geldim soracam birazdan.bir arkadaşım serum almis enjektörle burnuna veriyormus.ters çevirip sırtına vuruyorum dedi

Kızlar eşim bebeğimize bu kartlardan almis, 0 4 ay arası bir sürü kart var siyah beyaz renklerde, o kadar ilgisini çekiyor ki anlatamam, dikkatle bakıyor, heyecanlanıyor sapsik :KK48: tavsiye ederim :emir_bebek:

Bende aldım bunlardan canım 🙏🏼 Beyin gelişimi için çok yararlıymış ❤️

Canm cok gecmis olsun ya. ben bir hafta cektigim halde cok zordu .senin baya oldu Rabbim acil sifa versin demekki cok hırpalamışlar seni :KK43:
sende doğum travmasi oldu mu canim ? ne bileyim hala hatirladikca cok ürküyorum ben. aklima getirince icim bir hos oluyor
Canım 2 saatte doğum olduğu için çok travma etkisi yaratacak bisi olmadi ama ikinamadim ben o yüzden doğum çok zor oldu;( yani çok kestiler herlde beni;( senin tüm dikişlerin düştü mü peki

Canım 2 saatte doğum olduğu için çok travma etkisi yaratacak bisi olmadi ama ikinamadim ben o yüzden doğum çok zor oldu;( yani çok kestiler herlde beni;( senin tüm dikişlerin düştü mü peki

Canım benide kestiler 2 hafta olacak dikişlerim duruyor haala ağrım var 2 ayda anca düzelir dediler bana

yok canim daha hic dikisim düşmedi benim.
Ben cok korkak ve tedirgin bir insanim. Normal doğurabilmiş olmama bile gercekten şaşırıyorum 🙄cok şükrediyorum geride kaldığı için. Ama cok şükür cok güzel bir mükafatı var.

X