2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
26 günlük bir kere yıkadık daha

Benim ipektoş yine aynı saatlerde hıçkırıyor karnımdaki gibi hamileliği özlüyor musun canım? Benim aklıma bile gelmiyor
Canım bebeği yıkamanız bebeğin gelişimi ve rahatlması açısından çok önemli ben hemen her gün yıkıyorum ve her yıkamadan sonra değişiyor resmen kızım eşime sormam bile hatta geçen gün kombi kapalıydı açmadım bile bence yıkamalısınız canım

Canim sen tej yıkıyorsun dimi.nasil yıkıyorsun file mi var.hic tek yıkamadım.esimi mi beklesem mi tek mi yıkasam bilemedim

Canım yıkayın ya... Uykusu bile daha güzel olur. Biz yarın 1. Ayı dolduruyoruz 5 kez banyo yaptı ki bana kalsa daha çok yıkardım da denk gelmedi.
Rekor bizde galıba 5.5 saat bi çocuk uyumszmı uyumaz ve anne şu saat itibariyle pert.ayakta zor duruyorum herkese iyigeceler güzel uykular
Ah canım hadi uyu dinlen sen de..evdekiler uyudu eşimle biz ayaktayız. Oğ#lanı uyuytmaya çalışıyoruz az önce içim geçmiş kafam düştü de öyle uyandım

kızlar ben de uzun süre meme veremiyorum
En fazla 10 dk emip uyuyor
Ben uyandırmazsam da üç saat uyanmıyor

Bu gece sağıp vermeyi düşünüyorum
Belki öyle daha çok beslenir

Gece bir öğünde kaç cc süt vermeliyim
Sütlerim dolapta, ona göre hazırlayıp vercem

Şimdi 10 dk emdi uyudu

Ya ne güzel biz korkudan banya yaptıramıyoruz hergün siliyorum heryeirini ama banyo yaptıramıyoruz hasta olcak diye.yanlış yoldayız galiba ama ben değil eşim istemiyor ya
Sık yıkanan bebek cabuk buyur gelişir dedi annem ve kayinvaldem. Ilk zamanlar birer gün arayla yıkıyorduk. Evde kombi yanıyor ama küçük bir elektrikli sobamiz var onu da yakıp küveti önüne koyup acele bir şekilde yıkıyoruz. Çok şükür şimdiye kadar hasta etmedik canım. Silmekle olmaz yıkayın rahatlasın bebiş

Kızlar yine bir sorum var ama birz karışık umarım anlatabilirim.şimdi benim bebeğimin emmesi 10 dakikayı geçmiyor hiç sık sık ama az az emiyor.önsüt ve sonsüt var ya sonsüt daha yağlı ve doyurucuymuş.şimdi benim oğlum 10 dakika belki 10 dakikadan da az emiyor ya tekrar emmek istediğinde yine aynı memeyi veriyorum.o zaman son sütü içmiş oluyormudur.nasıl işliyor bu memeler ?

Sağlık ocağındaki hemşire bana 10 dk da sadece ön sütü alır, uyandığında aynı memeden devam et ki arkadan gelen yağlı sütü de alsın dedi
Ama o şekilde yapınca iki öğün aynı memeyle geçiyor ve bekleyen diğer göğsüm çok doluyor sertleşiyor

Gündüz hiç uyumadığı için pek sorun olmuyor sürekli memede ama gece uykusunda 10 dk emip uyuması göğüslerimi taş gibi yapıyor
Bir de doyuyor mu doymuyor mu anlamıyorum

Bu emme süresini nasıl uzatabilirim
10 dk da bırakıyor ve sonra mümkün değil almıyor memeyi

Son mesajıma bak canım
Tam senin soruna cevap olmuş

.. Aradığım cevap gibi olmuş.sağol canım.ben doyup doymadığından emin değilim dediğim gibi az az ama sık sık emiyor.kilo alımımız da çok iyi gidiyor 3600 ile hastaneden çıkmıştık 28 günlüğüz şuan 5 kiloyuz.doyuyodur ki kilo alıyordur diyorum.birde ne kadar doğru bilmiyorum nette gördüm sadece önsütü alan bebeklerde gaz çok olurmuş.benimki hep önsütü alıyor o yüzden mi çok gazlı acaba diye düşünmekteyim

Canim sen tek seferde iki gogsunude veriyor musun.ben tek gogsumu veriyorum emerken uyuyo zaten.oyle kisa surede emmiyor.emdikten sonra gogsumu sıkıyorum hala sut çıkıyor.gecen 40 dakika emdi
Maşallah canm. Benim de istedigim bu hatta 20 dakika bile.mukemmel derken ilk kez 40 dk emen bebek duydum masallah. Kilo durumunuz n asil, yani haftada ne kadar aliyor hep merak ediyrm. Çok emse daha çok mu alcak. Bi ara grupta bi arkds 2 haftada 1 kilo aldı demisti bebisi o sen miydin nickine bakmamışım.

Benim de aynı canm. En fazla 10 dk emiyor uyuyor. 3 saat uyanmıyor. Ben de bu arada göğüs tekrar dolsun diye sağıyorum. Sanirim 3 saat uyuyup uyandiktan snra 90 cc versen uyandığında yeter. Ben bazen öyle yapiyrm . Yetiyor bazen de yetmiyor bazen de Daha azla doyuyor hiç günü gununu tutmuyo bebisin

Bunu hep bende merak ediyrm. Benim de aynı canm. 10 dk emince ilk sutu aliyor snra bebk uyuyor e yine göğüs o ara doluyor. Tekrar aynı göğsü verince yine ilk sutu aliyor. Bu durum kafamı hep kurcaladigi için ben de o emdikten snra hemen sağıyorum. Sifirliyrm. Yine aynı göğsü veriyrm uyanınca.

Maşallah cnm bebisine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…