2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim sen tej yıkıyorsun dimi.nasil yıkıyorsun file mi var.hic tek yıkamadım.esimi mi beklesem mi tek mi yıkasam bilemedim

Tek yıkıyorum canım fileyle, o gerçekten büyük kolaylık eşim korkuyor biraz bende tek yıkayabildiğim için onu beklemiyorum
Rekor bizde galıba 5.5 saat bi çocuk uyumszmı uyumaz ve anne şu saat itibariyle pert.ayakta zor duruyorum herkese iyigeceler güzel uykular

Yok canım benim kızda rekor bazen gündüzleri hiç uyumuyor gece de 1 den önce uyuduğu yok
Şekil olmuş muyum
Hayırlı olsun kuzum nick değişmiş

Evet çıkartıyorum gazını çıkmazsa uyumuyo zaten. Birde öyle deneyeyim canım inşallah şu emme düzeni oturur çok yıpratmaya başladı beni

Kaç cc ve kaç kere veriyorsun canım günde?
Gündüz vermiyorum sık sık emiyor saat başı yada 1.5 saatte bir. Gece bu kadar sık uyanmak beni çok yorduğu için 2 kere veriyorum bir gecenin başında birde sabaha doğru. Arada birkez de emiyor. Mama vermeden öncede emiyorsa 30 cc beni emmediyse 75 cc dedi doktor bebeğim bir ayı geçti şuanda doğum kilosu 2500 şuan kilosu 3600

Valla öyle. Annem gel dedim gelmedi. İş başa düştü şükür 26. Gün bugun. Allah herkesin yardımcısı olsun
26 gündür 1 kere mi yaptırdınız!
Lütfen canım ya çabuk banyo yaptırın. Eşine bakma sen Odayı sıcak tutarsanız niye üşüsün. Hemen hızlıca bir 2 dk yıkayın.
Bizim evimizde soğuk, banyo yaptıracağım gün sabahtan kombinin derecesini yükseltiyorum ısıtıyorum odayı.
Bak siz yıkayın, nasıl rahatlayacak bebişin.
Banyonun yenidoğan gelişimine çok etkisi var, üzgünüm ama çok çooook geç kalmışsınız.

atanamayanogretmen different human My bayb
Bizim de emme süremiz 10 dk bazen 7-8 dk oluyor. Süre Azaldı birden. Gündüz için eğer uyursa 3 saat sonra emziriyorum. Uyumazsa 1;5-2 saat sonra acıkıyor. Ki genelde uyuyan bir çocuk (MaşaAllah) kendiliğinden uyanıyor o düzeni sağladık
Gece daha farklı 3-3;5 saat uyuyor. Mama hakkını gece kullanıyorum. Hem bebişin hem de benim uykum dağılmasın ve karnının doyduğundan emin olmak için.

Evet canım haklısın hergün siliyoruö bende ıslak tülbentle yaptıralım en kısa zamanda

Kizlar gunaydin
Bize doktor devit 3 diye d vitamini vermisti. Sizler d vitaminini bebege nasil veriyorsunuz ? Mamaya yada sute mi koyuyorsunuz yoksa direk agzina mi damlatiyorsunuz ?
Ben bu zamana kadar hep sutune damlattim ama doktor kagitta ozellikle agzina damlatilmali diye belirtmis. Ben yanlis mi yaptim ?

Peki gece dolan göğüslerini sağıyor musun canım
Bir de mamayı gece kaç cc veriyorsun

Ben en son gece 3te emzirip yatırmıştım
Sabah 6da 80cc kendi sütümü verdim
Şimdi uyandırıp emzircem ama göğüslerim taş gibi olmuş

Annem de sürekli bana kızıyor uyandırma o acıkırsa uyanır diyor ama gece ben uyandırmazsam kesinlikle uyanmaz veya gündüz derin uykuya geçmişse yine uyanmaz
Ben de 3 saatte bir uyandırıyorum

Ağzına direk damlatıyorum canım.önceleri kaşıkla veriyordum Ama illa ki kasıkta kalıyor hepi topu 3 damla zaten artık direk ağzına damlatıyorum.
Hayır canım gece hiç sağmıyorum. Tamamen dinlendiriyorum. Sonra sırayla emziriyorum. Sabah 8 de tek memeden emdi; uyudu şimdi. kalkınca diğerinden emzirecem. öyle böyle akşama kadar gidiyor.
Ama şunu farkettim ki; akşam 7 8 gibi emzirmeden sonra ciddi anlamda boşalıyor göğüslerim. Ve en çok da akşam o saatte çığlık atıyor acıkıyor..

Gece ben 75 cc bazen 90 cc veriyorum. Daha fazlasını vermedim.
Senin kuzu daha küçük uyanmasa bile kendin ver canım. Şöyle ayını doldurmaya yakın kendi kalkar o konuda annenin dediği doğru ama henüz erken bence

Günde 35 grama denk gelir gayet iyi kilo alıyor o bakımdan için rahat olsun

Gece emzirmeyince azalır mı peki süt?

Kızlar ya ben oğlum bir anda memeyi tutmayı beceremez oldu. Hava yutuyor sürekli

Canim ya ben bir ay boyunca yanlis mi yaptim o zaman Hep sutune kattim uc damla simdi hic d vitamini almamis mi sayiliyor

Benimde filem varda annem onda üşür diye kullanmadı.icine yatirip yikadik hep su doldurup.artik peteklerde yanmiyor bizde merkezi sistem.gunesin çıkmasını bekliyorum

Yok canim o ben değildim.benimki birkere öyle uzun emdi ama cok kısada emmiyor.biz ayda bir kilo aldim.haftada 250 gram oluyor.ayda bir kilo normalmiş sanirim.seninki ne kadar aldi

Canım ben çay kaşığına 4 damla damlatıp veriyorum 4.damlayı kaşıkta kalma payı olarak ayarladım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…