2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Henüz odaklayamaz gözlerini. Bana güldü 2-3 kere ama öyle göz göze bakışıyoruz diyemem
Az önce evde tarttım kendimce hastanedeki 4.gün kontrolünden bu yana 700 gram almış görünüyor. Gerçekte de aşağı yukarı böyledir herhalde sonuç. Bana bakması için biraz daha sabretmem gerek demekki. Aklımdaki soruları haftaya doktora da soracağım ama içim rahat değil o yüzden buraya yazıp sizlerden de bilgi ve fikir almak istedim. Teşekkür ederim cevabınız için 💗

Yaklaşık 15 dk emiyor 20 dakikayı henüz geçemedi memede uyuyo çünkü sonra itiyor kendisi heralde süt bitti diyorum o zaman bende. Kilo alımı da iyi bu hafta mesela 250 gram almış geceleri bir yada iki kez mama veriyorum gündüz hiç vermiyorum ama bakarsak sürekli aç her saat başı meme

Canım çok güzel kilo almış endişeleneceğin bir durum yok ki sütün yetiyor demektir bu☺️
Canım kakalı çişli beziniz gün içinde ne kadar? Göğsüne hiç takılma her dakika dolu dolu olucak diye bir kaide yok. En iyi anlama yolu kilo kontrolü canım gerisi hikaye

Canım emziğe alıştırdığın için devamlı emme ihtiyaçı hissetmesin

Bebişler uyusun diye elimizden geleni yapıyoruz 😂 yoksa bizim uyumak istememizden değil yani :KK53:

Bir emzirmede tek göğsünü mü veriyorsun canım o yüzden mi not ediyorsun.
Not etme benden sana tavsiye sağ göğsünü emzirdiysen sağa solu emzirdiysen sol tarafına yatır böylelikle not etmekle uğraşmazsın 😊
Hanfendinin keyfine göre canım 😍 o yüzden karışıyor

Hadi bakalım geçmiş olsun 😊

Biz asm ye bir kere topuk kanı için gittik ama doktoru görmedik bile
Hemşire ilgilendi
Bizim doktor bakmıyor hiç
Her şeyle hemşire ilgileniyor

Nazlı Hilal de emzik almıyor,meme isteyince de çok komik ağlıyor 😀
Canım bizim topuk kanını hastanede almışlardı 1. Ay muayenemiz olsun diye doktora çıktım önceliğimiz varmış sıra beklemeden girdik içeri 😍

Kızlar bebeğim 18 günlük ve 5. Gün göbeği düştü. Dün hicbirşekilde susturqmadık cok ağladı meme tutmadı biberon ve emzik anca sakinleştirdi ve sabah baktık ki göbeği kanamış. Doktora gitmeli miyim sizde hic oldu mu?

İlk çocukta biz de öyleydik. Çocuk banyoya alışmadı.3 yaşında hala çok zor ikna oluyor.
Bu sefer her gün altını yıkıyorum haftada 2 banyo yaptırıyorum. Zaten çok kısa sürer. Odadan çıkarmazsın. Üşütmez
Ah bunu birde eşim anlasa o_O

Kızlar bebeğim 18 günlük ve 5. Gün göbeği düştü. Dün hicbirşekilde susturqmadık cok ağladı meme tutmadı biberon ve emzik anca sakinleştirdi ve sabah baktık ki göbeği kanamış. Doktora gitmeli miyim sizde hic oldu mu?
Git canım damla veriyor kanama olunca

Ya ne güzel biz korkudan banya yaptıramıyoruz hergün siliyorum heryeirini ama banyo yaptıramıyoruz hasta olcak diye.yanlış yoldayız galiba ama ben değil eşim istemiyor ya :110:
Canım ya yaptırın rahatlasın çocuk kaç günlük ki. Ben haftada 2 yıkıyorum. 40 ı çıksın haftada 3 e çıkaracağım. Büyümesi için en güzel şey banyodur. Ben de ısıtıcı koyuyorum üşümeden giydiriyorum sen de öyle yap banyo önemli canım
kizlar göbeğiniz ne zaman düştü?
banyo ettirmek icin sabirsizlaniyorum.
4.gün düştü canım

Canım emerken çenesine uyarı vermiyormusun ? Diyelim 15dk emdi uyudu ne kadar süre sonra kalkıyor kalkınca yine bir arayış içinde mi?

Bende öyle gördüm canım nette. Maşallah canım hem mama hemde meme alıyor demi
Emdikten sonra ortalama 1 1.5 saat uyuyor sonra deli gibi acıkmış şekilde uyanıyor. Memeyi bıraktığında tekrar vermeye zorluyorum almıyor. Tek öğünde iki meme emse belki daha rahat olacak ama ikisini aynı anda asla almıyor

Emdikten sonra ortalama 1 1.5 saat uyuyor sonra deli gibi acıkmış şekilde uyanıyor. Memeyi bıraktığında tekrar vermeye zorluyorum almıyor. Tek öğünde iki meme emse belki daha rahat olacak ama ikisini aynı anda asla almıyor
Canım tek memeni emdi diyelim ardından gazını çıkartıyor musun? Gazı olunca emmek istemiyolar. İlla çift meme gitmek istiyorsarn göğsünü verdin 5 dakki kadar emdi ağzından çıkart o arada zaten sinir olur ağlar. Sende o ara gazını çıkart diğer göğsünü ver. Hem uykusu açılır hemde daha fazla emer. Böylece gün gün emme süreniz uzar

kizlar göbeğiniz ne zaman düştü?
banyo ettirmek icin sabirsizlaniyorum.
Bizim tam bir haftada dustu
Bizde çok az kanama olmuştu.kontrolde doktor gordu tekrar k vitamini vurdurdu.kanama devam ederse getirin demisti.doktora muhakkak git bence

Canım tek memeni emdi diyelim ardından gazını çıkartıyor musun? Gazı olunca emmek istemiyolar. İlla çift meme gitmek istiyorsarn göğsünü verdin 5 dakki kadar emdi ağzından çıkart o arada zaten sinir olur ağlar. Sende o ara gazını çıkart diğer göğsünü ver. Hem uykusu açılır hemde daha fazla emer. Böylece gün gün emme süreniz uzar
Canim sen tek seferde iki gogsunude veriyor musun.ben tek gogsumu veriyorum emerken uyuyo zaten.oyle kisa surede emmiyor.emdikten sonra gogsumu sıkıyorum hala sut çıkıyor.gecen 40 dakika emdi🤣🤣🤣

Canım bizim olmuştu, ağızdan k vitamini verildi,gobegi temizledi doktir. Tekrar olmadi. Ama krsin bilgilendir doktoru göbek onemli

Kızlar unutup duruyorum.
Hıçkırık bebeklerin midesini büyütüyormuş.
Hıçkırdıktan sonra emzirmeyi tavsiye ediyordu,dünkü izlediğim gelişim videosu.
Gerçektende benim kız hıçkırık anında nasıl bir meme arayışında görmeniz lazım
Ben hıçkırırken veriyorum göğsümü canım, hıçkırığı da kesiyor, aklınızda bulunsun

X