2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim alt kıyafetini çıkarttım bezi üstünde kaldi doktor yandan açıp yan tarafından bakti.kisa sürüyor

Sagol canim.benim başka cocugum yok
Masallah canim iyi bakmışsın tek basina

Benimki gıdıklanmadı ☺ gerçi bugün çok daha fazla sancı çekiyor 8den 12ye kadar hiç susmadan ağladı. 1 saat uyudu kalktı yine aynı sancı devam. Kıvranıp duruyo saatlerdir ağlıyo. Yeşil kaka üşütme belirtisi diye biliyorum. Biizim 1 defa olmuştu canım

Kizlar ne gecem kaldi ne gündüzüm. sikayetci degilim ama bari canim yanmasaydi diyorum. Bir yandan kendi bedenimin ağrısı olunca ,sürekli miz mizlanan kizima da yetemiyorum.
inanin popomu nereye koyacagim diye akla karayi seciyorum. agri kesicinin etkisi gittiği anda dikişlerin acısı başlıyor
tuvalete cikarim diye yemek yemiyorum o kadar canim yanıyor. kizlar sizin dikisler ne zaman toparladı akil verin .

canım çok sürmüyor, orası sezeryan.dikisinden daha hızlı toparlar bi haftaya kalmaz acısı azalır, 20 güne tamamen geçer

Ayy maşallah kzucuğa kıyafeti çıkınca rahatlıyordur ☺

O an gerçektende çok komik oluyorlar ama
Dinleme kabiliyetleri maşallah çok güzel

Mervecim günaydın
Doğum yapmışsın gözün aydın
Sağlıkla büyüsün yavrun
Evinize neşe huzur mutluluk getirsin muhabbetinizi güçlendirsin inşallah

Dikişler için maalesef ilk günler yapacak pek bir şey yok canım, üzerine oturmamaya çalış
Dikişi arkada bitirdikleri için popoya doğru daha çok ağrı oluyor, benim de öyleydi
Reçetene yazılan ağrı kesiciyi iç canım biraz rahatlatır

Ben her gün duş aldım çok rahatlattı
Bir de kabız olmamaya dikkat et, sonra daha çok acır aman allah korusun

Göğüs uçlarını da emzirdikten sonra kendi sütünle sil ve kurumadan kapatma
Ben eve geldiğim üç gün memelerim açık gezdim
Emzirmeden önce karbonatlı suyla sil, bebeğin ağzı pamukçuk olmaz

Bir de ben Doğumdan bir gün önce ayva çekirdeklerinden jel yapmıştım, buzdolabında duruyordu, emzirdikten sonra onu sürdüm serin serin rahatlatıyordu
Günde bir iki kere de tatlı badem yağı sürdüm meme başlarına, onun da çok güzel iyileştirdiğini düşünüyorum

Meme uçları, dikişler, gaz sancısı hepsi bir süreç canım geçecek ve sen bebeğinle Harika zamanlar geçireceksin

Unutmadan söyleyim, ela ismi çok güzel, ikinci kez kızım olursa ben de ela koymayı düşünüyorum
Adıyla yaşasın, sağlıkla büyüsün prenses

Günaydın kızlar
Hayırlı ramazanlar
Huzurlu, sağlıklı, bereketli olsun inşallah

Mayıs ayının ilk haftası bitiriyor, Doğum yapmayan kalmadı değil mi
Sanırım Merve kapanışı yaptı

Bebişler nasıl sizler nasılsınız
Bu sabah kızımın göbeği düştü
İnşallah akıntı kanama vs olmadan çabucak iyileşir

Bugün işitme testi var, inşallah sakin durur da çabucak biter çıkarız

O an gerçektende çok komik oluyorlar ama
Dinleme kabiliyetleri maşallah çok güzel

Canım sen sormuştun galiba bebişlerin nasıl huyları var diye

Yazılanları okudum da az çok birbirine benziyor bu sıpalar

Bizimki de kakasını yapacağı zaman sabit şekilde şaşkın şaşkın bakıyor, kaka yapacağını anlıyoruz çok tatlı oluyor o şaşkın bakışları

Biri konuştuğu zaman dinlemeye bayılıyor, hemen sakinleşiyor, dikkatle dinliyor

Bizim kızın gaz sancıları gündüz oluyor, sabah bir uyanıyor öğleden sonraya kadar neredeyse hiç uyumuyor.
Bir de kucağımızda sefil uykuya bayılıyor, beşiğine koyduğumuz anda uyanıyor zilli

Gaz sancısından ağlarken sırt üstü yatırıp alt pijamalarını çıkarınca çok rahatlıyor hemen susuyor ve ellerini ayaklarını hızlı hızlı oynatmaya başlıyor
Bugün 11 günlük oldu Nazlı Hilal

Gerçkten bütün erkekler böyle mi
Tv izlerken önce sormam gerek
Bir şey söyleyebilir miyim, dinleyebilir misin demem gerek
Öncesinde bu şekilde sormazsam işte anlattığım gibi tartışma çıkıyor

Bir de galiba eşim de hala doğum psikolojisini atlatamadı, bana baktıkça gözleri doluyor, çığlıkların kulaklarımdan gitmiyor diyor

Kesinlikle kötü bir eş diyemem, bebekle ilgili olsun evle ilgili olsun elinden geleni yapmaya çalışıyor, beni rahatlatmaya çalışıyor ama işte bazen de böyle odunluğu tutuyor
Sanırım lohusa da olsak yine onları idare etmek bize düşüyor

Ben fenalardayım cnm 2 de bi başladı bizim ki bu saat oldu beş-on dklık uyku harici uyumadı. Ne gaz masajı ne gaz damlası, ne meme ne mama sakinleştiremedi. Acayip uykum var onunda öyle ama uyumuyorr sen nasılsın? Eşleri idare etmek hep bize düşüyor kuzum yapıcak bişi yok. Ne eşker var. Bizimkiler yine de sorunsux onlara göre..

Sanırım benim eşim de bunaldı
Zaten sıkıntıya pek gelemez
Bir de eşim sıcağı hiç sevmez, e biz de Bebek var diye camları açmıyoruz, sadece bebeği diğer odaya geçirip sırayla odaları havalandırıyoruz iki saatte bir
Ev de sıcak olunca adama geldiler galiba

Önce öküzlük yapıyor sonra gelip sarılıyor, ben sizi çok seviyorum diyor

Ah canım ya bizim de o gaz mesaisi gündüz oluyor, annem olmasa karnımı doyurmaya fırsatım olmayacak

Ben kendimce şöyle bir yöntem buldum, denemek istersen fikir olsun canım

Emzirirken altına yastık koyuyorum, memeyi bırakınca o şekilde biraz uyumasını bekliyorum, hem kusmuyor hem de benim sıcağımda olduğu için daha rahat uyuyor
Uyurken de çok hafif karnını ovuyorum
Oturduğum yerde ben de gözlerimi kapatıyorum
Yarım saat kadar bu şekilde bekleyip sonra beşiğine alıyorum, uyanmıyor

Ama bazen de gaz olunca ne yaparsan yap işe yaramıyor
Bir de bunu dene bakalım

İnan çok haklısın, ne eşler var, bizimkiler gerçekten sorunsuz onlara göre

Annem hep beni dizginliyor, aman kızım kocanın kıymetini bil üzerine gitme diyor
Adam en azından özür dilemeyi biliyor, teşekkür etmeyi biliyor, sana da kıymet veriyor ağzının içine bakıyor diyor

Arada öküzlüğü tutuyor işte, benim de hormonlar devrede olunca ufacık şeyler zoruma gidiyor ağlıyorum

Bu erkeklerde lohusa sendromuna mı giriyo acaba
Zaten doğumun zor geçmiş hormonların alt üst olmuş ne var iki güzel laf etseler ağızlarına mı yapışır sanki

Benim eşime göre davranışları duygularını zaten anlatıyor illa konuşmasına ne gerek var

2 Mayıs nişan yıldönümümüzdü, Bebek eşimin kucağında gazını çıkarmaya çalışıyordu, ben de yataktaydım
Bugün nişan yıl dönümü, bana ne alacaksın dedim
O da bebekle ilgileniyorum bak gazını çıkarmaya çalışıyorum bundan güzel hediye mi olur dedi
Ben lohusa olsam kocam da böyle bebekle ilgilense başka hediye istemem valla dedi

Ne güzel bak özrünü de dilemiş sevdiğini söylemiş demek ki o da bunalıyor canım

gerçekten kıymet bilmeliyiz... Ben pek kocamı övmem çünkü nazar değiyor..eşimin okuldaki öğretmen arkadaşlarından toplasan 5 i çocuk bakıyor eşleri bi dertli..ayrı yatanlar asla bezini değiştirmeyenler ya bi kase yoğurt yedirmeyi bile beceremeyen var..cevapta şu; annesi sensin. EE sen Nesin iskele babası mı?
Dün bile inanamadım çok sevdiğimiz bi ailenin bebeği oldu ikinci çocukları görmeye gittik. Karı koca öğretmen. Gittiğimizde eşi emziriyordu bebeği daha sonra salona geldi. ben de kocasına sordum. Hocam gece nöbetleri nasıl gidiyor diye. Bilmiyorum ki dedi. Nasıl yani dedim. Meğersem oturma odasında yatıyormuş. İşe gittiği için zor oluyormuş.. o da eşime sordu hocam sen kalkıyor musun gece diye. Evet dedi tabii ki. Gaz çıkartmada uzman dedim araya girdim. :)) yani ben bırak başka şeyleri sırf bunun için bile eşimi başımın üstüne koyarım ki eşim uykuyu çok seven biri. Ben de jest olarak eve erken gelince hadi git yat diyorum 2 saat uyuyor. gündüz bebekle ilgilenecek adam çok esas mesela gece..annem mesela gece tövbe kalkmaz kapısını da kapatır öyle uyur ses gelmesin diye. Ama ona da kızamıyorum yüksek tansiyonu var ani kalkmalarda başı dönüyor. Şimdilik hallediyoruz eşimle çok şükür.

Annen de doğru söylüyor eşinle ilgili. Sakin ol güzel güzel halledersiniz herşeyi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…