2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Adıyla yaşasın . iki isim de çok güzel

Oyy kuzum maşallah. Biz de gezecez hep. yatırınca çığlığı basıyor.ben zaten ince giydiriyorum karnına daha iyi masaj yapılıyor
Bende ince giydirmek istiyorum da eşim pimpirikli izin vermiyor ince giydirmeme. O öyle yapınca bnde korkuyorum üşür hasta olur diye.bu mayıs ayı da geçsin bi tek zıbınla bırakacağım oğlumu.

senin adına sevindim cnm ,evet o hocayı bende odada yatarken gördüm yaşlı bi hoca ama güleryüzlü,asistanlar hep giriyo doğuma cnm emrah diye bi asistan girdi benim doğumada ,ayşe diye kapalı bi asistanda hep muayene filan etmişti, evet cnm o bebeği itme hareketi sezeryanda da yapılıyo banada yaptılar ,şanslıymışın tek kişilik odaya düşmüşün ben 2 gece çift 2 gece tek kişilik odada kaldım 4 gece yattık,
fullmoon19 canim yarin yenidogana görüneceğiz. Randevu sistemi yokmus sabahtan sira alınıyormuş. Cok kalabalik oluyormu? kac saat bekleriz acaba
cnm sabahtan hiç gitmedik biz, birinde 11 de gittik ,diğerlerinde öğleden sonra 1 gibi gittik, her gittiğimizde 6_7 kişi oluyodu bizden önce ,11 gibi gittiğimizde zor yetiştik öğle arasına kalacaktık az daha ,sen daha erken git eğer sabah gidersen,öğleden sonrada yine aynı şekilde, yalnız yeni doğana girişi aşağıdaki büyük salon varya ordan giriş yaptırıyosun ana giriş kapının ordaki yerden deyim,bebeğin kimliği çıkmadıysa senin kimliğinle giriş yaptıracaksın

sabah 8 de sira alimi basliyor dediler. Bizde heralde cok yogun oluyor diye düşündük. Esim ben önden gidip sira alayim siz sonra gelirsiniz dedi. Bilemedik nasil yapacağımızi. senin gittiğinde cok yogun degilmis o zaman

Kızlar banyo suyuna tuz atıyor musunuz? Annem bi fiske at teri kokmasın diyor her ne kadar inanmasam da yapıcam galiba

sabah 8 de sira alimi basliyor dediler. Bizde heralde cok yogun oluyor diye düşündük. Esim ben önden gidip sira alayim siz sonra gelirsiniz dedi. Bilemedik nasil yapacağımızi. senin gittiğinde cok yogun degilmis o zaman
Yok cnm bize hiç öyle sabah gelin giriş yapın filan demediler ,bizde istediğimiz saatte gittik hep,hatta birinde dr öğleden sonra gelin dedi bize ,kılo takıbı yapılıyoduya benim bebişe hergun gidip orda tartılıyodu kılo kaybı cok olduğu için hep çağırıyolardı ,hergün kaç gram alıyo diye bakılıyodu o yüzden öğleden sonra gelın dedi galiba kılo daha cok cıkar gibisinden,hep 6_7 bebek oluyodu bizden önce ,

Kızlar bebeklerinizde ne gibi özellikler oluşmaya başladı
Canım bizde ipeğin gazı ve kakası varsa ve yapacaksa diyelim emziriyorum birden duruyor etrafına bakıyor şaşkın şaşkın sadece ona odaklanıyor ve çok komik görünüyor o an yaptıktan sonra da normal haline geri dönüyor. Sonra beni inceliyor bana bakıyor müzik açıyorum şarkı söylüyorum dinliyor

canm cok soru soruyorum ama :) birsey daha sorsam dogum raporunu nasil aldiniz? onun icin de beklemeyiz degil mi

Kızlar emzirme danışmanın dediği gibi uygulayan var mı?
Gündüz yarim saat/saat başı, gece iki saatte bir en geç düzenli sağım yapmalısınız sütünüzün çoğalması için. Ve bebek 3 saatlik uykulara bırakılmamalı. Belki internet üzerinden bir emzirme danışmanı ile görüşüp danışmanla devam etmelisiniz. Çünkü bu faktörler mevcutken size yardımcı olmamız mümkün görünmüyor uzaktan. Ya sık emzireceksiniz ya da sık sağım yapacaksınız sütünüzün bebeğinize yetebilmesi için. Üstelik uzun uykular Abös riski taşır yenidoğan için. Yiyip içmekle "X" gıda veya takviyelerle boşalmayan memede süt uretilmez. Meme sık sık boşalacak ki yeni süt üretsin beyniniz ihtiyaç olduğunu düşünerek. Meme emilmediği her vakitte beyniniz süte daha fazla ihtiyaç yok üretmem gerekmiyor diyor.

Banyo fılan yapıncada derın ve uzun uyuyolar ,ama gaz damlasıda yapmış olabilir tabı ben metsıl aldım,bi sorun olmadı bu zamana kadar
Çocuk doktoruna ulaşamadım ben sağlık ocağındaki doktorumuza soracaktık izne çıkmış o da. Oradaki ebe söyledi bunu. Belki de benim kıza yaramadı :) olmazsa onu denerim

Biogaia gaz damlası kullanan oldu mu ? Bugün farklı olarak bi onu verdim sabahtan beri uyandıramıyorum Beste’yi. Dürterek emzirmeye çalışıyorum az az emiyor onda da uyuyor. Damla mı uyku yaptı anlamadım ki
Bende biogia kullaniyorum bizde uyku yapmiyo hic , biogia damlasini hergun ayni saatte kullanmalisin bide vermeden 10sn. Calkalaman lazim. Birileri daha yazmisti o da biogia damlasini vermisti .kizimdada kullandim hi uyku yapmadi bize

Kızlar eşim hastaydı. Önce evdeki büyük çocuğuma sonra bana geçti. Allah bebeği korusun. Daha çok küçük çok endişeliyim.

Canım kilosu çok önemli değil. Sağlıklı ve doyuyorsa; kafaya gramları çok takmamak lazım.
Emziğe nasıl alıştırdın canım? Hangi marka ve çeşit?
Ben alıştıramadım
avent soothie canım bunu çoğu bebek kabul ediyor. Kızımda bunu almamıştım belki ondan alıştırmadım. Bu çok güzel
Canım slingin markasını öğrenebilir miyim?
İki çocukla senin işin daha zor. Allahım kolaylık versin sana.
Bende sling almayı düşünüyorum.
En azından evde ufak tefek işlerimi Bari hallederim.
boba var bende arkadaşımdan aldım. Çok güzel ama çok ısınıyor çocuk içinde

Çocuk doktoruna ulaşamadım ben sağlık ocağındaki doktorumuza soracaktık izne çıkmış o da. Oradaki ebe söyledi bunu. Belki de benim kıza yaramadı :) olmazsa onu denerim
Bende biogaia kullandım uyku yapmadı ise de yaramadı hatta sabaha kadar sancıyla ağladı yavrum.. belki senin bebiş rahatlamış ondan uyumustur canım

Geçmiş olsun canım, bebekle bu süreçte sadece sen ilgilen , iyileşene kadar eşin ve büyük çocuğun yaklaşmasın. Sende ağzına maske alarak kucağına al. Birşey olmaz Allahın izniyle

Ay benim yusufumda öyle:) çok komik oluyor gözlerini tavana dikiyor full konsantire kakasini yapıyor. O an gaz ilacını falan veriyorum gıkı çıkmıyor. Kızara kızara ıkına ıkına bitiriyor ondan sonra ağlıyor. Isın kötü tarafı altındaki cisli bezi alıp üstünü giydirir giydirmez yapıyor bunu :) babasinin parasına kastı var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…