2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Benim eşime göre davranışları duygularını zaten anlatıyor illa konuşmasına ne gerek var 😬

2 Mayıs nişan yıldönümümüzdü, Bebek eşimin kucağında gazını çıkarmaya çalışıyordu, ben de yataktaydım
Bugün nişan yıl dönümü, bana ne alacaksın dedim
O da bebekle ilgileniyorum bak gazını çıkarmaya çalışıyorum bundan güzel hediye mi olur dedi 😬
Ben lohusa olsam kocam da böyle bebekle ilgilense başka hediye istemem valla dedi 😀
Çok güldüm ya 😂😂 benimde aklıma 14 şubat aynı zamanda nikah yıldönümümüzdü öncesinden konuşmuştuk ben dedim şimdi çok masraf yaptık ev aldık tadilat yapıyoruz bir de bebek doğum masrafı var bende ağırlaştım bu yıl kutlamayız diye neyse 14 şubat oldu bende takılıyorum eşime hani benim hediyem nerde diye o da bak sana çimston tezgah yaptırdım en güzel hediye demişti çok gülmüştük😁😁 tezgahta ayrı bir macera yaşamıştık erkekler böyle canım biz de kıymetlerini bilelim ama ne insanlar var

Ah canım ya bizim de o gaz mesaisi gündüz oluyor, annem olmasa karnımı doyurmaya fırsatım olmayacak

Ben kendimce şöyle bir yöntem buldum, denemek istersen fikir olsun canım

Emzirirken altına yastık koyuyorum, memeyi bırakınca o şekilde biraz uyumasını bekliyorum, hem kusmuyor hem de benim sıcağımda olduğu için daha rahat uyuyor
Uyurken de çok hafif karnını ovuyorum
Oturduğum yerde ben de gözlerimi kapatıyorum
Yarım saat kadar bu şekilde bekleyip sonra beşiğine alıyorum, uyanmıyor

Ama bazen de gaz olunca ne yaparsan yap işe yaramıyor 😔
Bir de bunu dene bakalım
Deneyeyim bakalım kuzum dediğin gibi bazen hiç bişi fayda etmiyor :KK43:

İnan çok haklısın, ne eşler var, bizimkiler gerçekten sorunsuz onlara göre

Annem hep beni dizginliyor, aman kızım kocanın kıymetini bil üzerine gitme diyor
Adam en azından özür dilemeyi biliyor, teşekkür etmeyi biliyor, sana da kıymet veriyor ağzının içine bakıyor diyor

Arada öküzlüğü tutuyor işte, benim de hormonlar devrede olunca ufacık şeyler zoruma gidiyor ağlıyorum

Öyle kuzum öyke. Kendibe stres yapma hiç. Bizim de hormonlar dediğin gibi devrede. Biz dd kebdimize göre haklıyız tabi ama ufak şeyler için haklı olmak yerine mutlu olmayı tercih etmek gerekir bebce..

Canım kızım küvezdeyken çok dikkat ediyordum şimdi hiç dikkat edemiyorum acıkcası.
Bilinçli olarak değil ama hergün tahin helva,çerez gibi hurma yiyorum birde sabah kahvaltıda lactamil çayı içiyorum. Ama sütü arttıran en büyük besin kesinlikle su. Kızım küvezdeyken günde 5 litre su tüketiyordum
Teşekkür ederim canım helva tahin duymustum onlarıda deneyim sabahları daha çok sütüm oluyor ama geceye doğru azalıyor emerken kızıyor ağlıyor ne zor süreçlermiş bunlar dikişiydi meme yarasıydı sabırla düzene girmeyi bekliyorum

Kuzum baya zorlu bir doğum olmuş senin acından. Şükürki sonucu çok güzel 💙 inanırmısın bilmem senin doğumun zor geçiçeğini tahmin etmiştim öncesinde seni korkutmamak için bişey demedim ☺

Zorlu geçti ama herşey geride kalıyormuş kuzum ❤️🙏🏼

beni soranlar olmus❤❤❤
anca geldim kizlar.
Bi kosu dogurup geldim😉😂😂
özlemişim sizi😍😙😙😙😙😙😙😙
Tebrikler canım gözün aydın allah analı babalı büyütsün 🙏🏼🙏🏼❤️❤️

Kızlar benim eşim sadece büyük kıza bakıyor. Bebeğe hiç ama hiç fırsat bulamıyor. Kızım küçükken de başka odada yatardı migreni tutuyor diye. Bütün öz bakımını ben yaptım kızımın. Ama işten gelir gelmez başka hiç bir şey yapmaz yatana kadar kucağına alır, oynatır, gezidirir... herkes başka bir şekilde destek oluyor işte. Ben memnunum. Ama bazen haksızlık ediyor. Hamileyken ben erken yatıyordum o daha sonra kızı yatırıyordu. Geçen gün sen arkanı döndün yattın ben baktım dedi. 2 sene başka odada kaldı o zaman kim baktı? Hamileyken bir kaç ay kendi uyuttu hemen benim yaptıklarımı unuttu. Böyle yapınca yardımının kıymeti de olmuyor.

Gaz için günde 2-3 çay bardağı kimyon çayı içiyorum işe yarıyor gibi.

Annem gitti. Yatılı bakıcımız var onunla bakıyoruz. Tek çocuğa yalnız bakılabilir de ikisine bakmak imkansız bence. Annem kardeşimle bana yalnız bakmış 10 ay işe dönene kadar. Aklım almıyor valla

Son düzenleme:
Bende biogia kullaniyorum bizde uyku yapmiyo hic , biogia damlasini hergun ayni saatte kullanmalisin bide vermeden 10sn. Calkalaman lazim. Birileri daha yazmisti o da biogia damlasini vermisti .kizimdada kullandim hi uyku yapmadi bize
Bize mi öyle etki etti anlamadım ki 🤷🏻‍♀️ Tekrar vermeye cesaret edemiyorum :KK53:
Bende biogaia kullandım uyku yapmadı ise de yaramadı hatta sabaha kadar sancıyla ağladı yavrum.. belki senin bebiş rahatlamış ondan uyumustur canım
Belki de canım gaz sancısından sürekli uyanıyordu çünkü

Kizlar ne gecem kaldi ne gündüzüm. sikayetci degilim ama bari canim yanmasaydi diyorum. Bir yandan kendi bedenimin ağrısı olunca ,sürekli miz mizlanan kizima da yetemiyorum.
inanin popomu nereye koyacagim diye akla karayi seciyorum. agri kesicinin etkisi gittiği anda dikişlerin acısı başlıyor :KK43:
tuvalete cikarim diye yemek yemiyorum o kadar canim yanıyor. kizlar sizin dikisler ne zaman toparladı akil verin .
Geçmiş olsun canim.senin popoya kadar mi dikildi.bende su içmiyordum wc gitmemek icin.20 gune geciyor ondan sonra rahatliyorsun
Kurutma makinesiyle her seferinde kurut canim

Günaydın kızlar
Hayırlı ramazanlar
Huzurlu, sağlıklı, bereketli olsun inşallah 🙏🏻

Mayıs ayının ilk haftası bitiriyor, Doğum yapmayan kalmadı değil mi 😊
Sanırım Merve kapanışı yaptı 🤗

Bebişler nasıl sizler nasılsınız
Bu sabah kızımın göbeği düştü 😊
İnşallah akıntı kanama vs olmadan çabucak iyileşir

Bugün işitme testi var, inşallah sakin durur da çabucak biter çıkarız
Biz onu en son üçüncü denemede yapabildik canım, tam uyku saatinde götür altı temiz karnı tok olsun. Ağlarsa test yapılamıyor

Merhaba kızlar kalça ultrasonu ne zaman çektireceksiniz biz 45. Gün gideceğiz erkenmiki birde sağlık Ocağı göz muanesi istiyor hiç göze muane ettiren oldunu
Merhaba standart göz muayenesi mi yoksa rop muaynesi mi dediler

Mervecim günaydın
Doğum yapmışsın gözün aydın 😊
Sağlıkla büyüsün yavrun ♥
Evinize neşe huzur mutluluk getirsin muhabbetinizi güçlendirsin inşallah 🥰

Dikişler için maalesef ilk günler yapacak pek bir şey yok canım, üzerine oturmamaya çalış
Dikişi arkada bitirdikleri için popoya doğru daha çok ağrı oluyor, benim de öyleydi
Reçetene yazılan ağrı kesiciyi iç canım biraz rahatlatır

Ben her gün duş aldım çok rahatlattı
Bir de kabız olmamaya dikkat et, sonra daha çok acır aman allah korusun

Göğüs uçlarını da emzirdikten sonra kendi sütünle sil ve kurumadan kapatma
Ben eve geldiğim üç gün memelerim açık gezdim 🙈
Emzirmeden önce karbonatlı suyla sil, bebeğin ağzı pamukçuk olmaz

Bir de ben Doğumdan bir gün önce ayva çekirdeklerinden jel yapmıştım, buzdolabında duruyordu, emzirdikten sonra onu sürdüm serin serin rahatlatıyordu
Günde bir iki kere de tatlı badem yağı sürdüm meme başlarına, onun da çok güzel iyileştirdiğini düşünüyorum

Meme uçları, dikişler, gaz sancısı hepsi bir süreç canım geçecek ve sen bebeğinle Harika zamanlar geçireceksin ♥

Unutmadan söyleyim, ela ismi çok güzel, ikinci kez kızım olursa ben de ela koymayı düşünüyorum 😍
Adıyla yaşasın, sağlıkla büyüsün prenses 🧿🧿
cok teşekkür ederim kuzum🙏🙏🙏Allah razi olsun. verdigin bilgiler gercekten cok iyiydi hepsini uygulamaya çalışacağım inşallah.
insallah en kisa zamanda bir düzen sağlarız. Bebek neredeyse hic durmuyor sürekli miz miz. Ben de yorgun hissediyorum o yüzden

Kızlar ya şu alttan dikiş falan diyorsunuz ya içim bir hoş oluyor okuyamıyorum bile🙈

Merhaba kızlar. Hiç giremiyorum mesajlara yetişemiyorum bile. 😩.
Nasılsınız? 🙏🏼
Biz iyiyiz çok şükür. Hiç fırsat bulup telefonu elime alamıyorum siz nasıl yapıyorsunuz ya 😅
Kuzum emzirirken giriyorum ben

Geçmiş olsun canim.senin popoya kadar mi dikildi.bende su içmiyordum wc gitmemek icin.20 gune geciyor ondan sonra rahatliyorsun
Kurutma makinesiyle her seferinde kurut canim
Canim tum aciyi popo tarafinda hissediyorum. heralde oraya kadar dikti. iplerin düştüğünü biz görüyor muyuz birde onu soracaktim ?

X