2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Sanırım normal dogum baslarda sıkıntılı sezaryan ilerde sıkıntılı.

Kızım küvezdeyken ilk 35cc alıyordu. 65e çıkınca fazla geldi kustu tekrar 35e düşürdüler. Çıkmasına 3-4 gün kala 65le devam etti
Bazı insanlar anne olmayı ve cok cocugu sever ya sende onlardan birisin bence

Gunaydim canim.bizimde oyleydi zorla uyanduriyorduk hatta utanmıyordu.30 35 cc yetiyor ilk haftalarda
Kız sevdin mi sövdün mü çözemedim
Maşallah de kız nazar etcen çocuğu bizimkide uyku yok gaz bombası o yüzden devamlı sırtına pat pat yapıyoruz
Maşallah maşallah tü tü tüüü

Sagol kuzucum.
Aynen oyle millet nasi yapsin yoksa o kdr cocuk:))
havadansudan ben 2. gunden beri yalnizim. Evet bazen gercekten wc ye cikmak bile cok zor oluyor. Ki bn ertelemekten hemoroid oldum ama sonra cok keyifli :) gerci senin tek cocuk degil ama kolayliklar diliyorum simdiden

Biz artık ana kız yapıştık birbirimize Yavrum sesimi bile duysa susuyor babasının kucağında ağlıyorsa eğer, o yüzden hiç kıyamıyorum

Maaşallah canım şuan büyükler hep öyle diyor ama her bebek aynı olmuyor maalesef kalça ultrasonunu nasıl çektiler canım?

Bem hep normal doğum istedim ama nasip olmadı zaten bir şeyi ne kadar çok istersem o kadar olmaz benim ama şaşırtıcı bir biçimde 1 gr ağrım olmadı hiç ameliyatlı gibi hissetmedim kendimi şuan sadece arada sızlıyor dikiş yerlerim bir de ödem oldum 1 hafta kadar o beni rahatsız etti kuzum
Yok canım şuan mendille temizliyorum havalar tam ısınsın suyla temizlicem doktor bana vajinaya dokunma dedi ph bozulmasın dedi canım zaten hemen her gün yıkıyorum o zaman temizliyorum.

M muttervonmarienkaefer canım evde hindistancevizi yağın varsa sür iyi geliyor gerçekten

Merhaba bize de vajinayı çok detaylı temizlemeyi gösterdi yoksa idrar yolu enfeksiyonu olur dedi ayırarak tek tek siliyorz

Günaydın kızlar❤

Bebişlerinizin uykusunu bölüyor musunuz geceleri emzirmek için? Aç olsalar uyanırlar değil mi? Ağlarlar ya da doğrusu ne bilmiyorum
Ben hastanede 10 gün kaldığımda bebek hemşireleri 3 saatte 1 uykuda da olsa uyandırıp altını açıp besleyip gazını çıkarıp yatırıyorlardı

Ateşi düştüğüne sevindim belki de sıcakladı Umay. Banyo yaptırırken ben de hızlı olmaya çalışıyorum ama Illa ki üşüyordur evler tam ısınmadı. Mayıs bi bitsin sonra yazın her gün yıkarız.
Olabiliyor canım. Her çocuk bir olmuyor. Geçici bir süre ama sakın canını sıkma 1 yaşından sonra geneli düzeliyor. Burum aspiratörü ben de aldım. Önce sprey sıkıyorum sonra aspiratörle çekeyim diyorum ama beceremiyorum galiba. Bizim de gece ve sabaha karşı tıkanıyor.. Buhar makinesini çalıştıracam bu gece bakalım fayda edecek mi.

Oyy kuzummm kıyamam...olabiliyor canım zamanla öğreniliyor. Dalgınlık yorgunluk hepsi var şimdi nasıl kuzu

beni soranlar olmus❤❤❤
anca geldim kizlar.
Bi kosu dogurup geldim
özlemişim sizi
Ay canımm gözün aydın tatlım Analı babalı büyütün inşaAllah
Kızlar bebeğiniz emerken sinirli böyle sanki memeyle kavga eder gibi emiyomu ,aslında doyduğunu düşünüyorum ama karnı tok emmek istiyo süt gelince de hâliyle tok olduğu için mi sinirleniyo yoksa aç mı

Aynı metehanı anlttınız..biz de de aynı durum var Aiama gazı olunca öyle yapıyor bi ittiriyor kendini dün az kalsın bacağımın arasından düşecekti. Resmen eliyle yakama yapışıyor :))) o gaz pırt çıkmadan tövbe emmiyor memeyi uzatıyor sıpa. Hemen sırt üstü yatırıp masaj yapıyorum ay sonra koca herif gibi çıkarıyor. Vay yawrum diyorum ne gaz biriktirmiş sonra çok güzel emiyor

MaşaAllah canım çok güzel ilerlemiş kolay olmuş açılman da iyi olmuştur bence 5 dikiş diyorlarsa öyledir canım popo ağrısına razıyım iç kısımda olmasın da.
Evet. Ben zaten şapka takmıyordum eldiveni de çıkarmak istiyorum ama gözünün üstünü çok kızartıyor orası da en ince deri hassas.
MaşaAllah kuzuya nazar değmesinn
Günaydın kizlar.benim sabah annenle babam gitti artik tek kaldim bakalim nasil olacak
Alışırsın 3-5 güne kendi kafana göre yaparsın herşeyi.
Kuzum; idrar yolu enfeksiyonu yaşamış bir kız çocuğu annesi olarak diyorum ki; bezi bırakana kadar asla kakalı şekilde bekletmeyeceksin. Anında değiştireceksin. Evdeysen eğer en güzeli hemen ılık suyla yıkamak hiç ıslak mendil pamukla uğraşma..ve kesinlikle içi temizlenmeli. Çünkü illa ki kaçıyor ve sıkıntılı bir durum....doktorumuz bize 1;5 yasında iken bi an önce bezi bırakmalı yoksa enfeksiyon sürekli tekrarlar. Ki ben çok pinpirikliyimdir hiç bekletmezdim yıkardım hep ama yine de oldu (
Günaydın kızlar❤

Bebişlerinizin uykusunu bölüyor musunuz geceleri emzirmek için? Aç olsalar uyanırlar değil mi? Ağlarlar ya da doğrusu ne bilmiyorum
Emzirirken illa ki uyanıyor ama biberonla verince uyanmıyor açıkcası benim de kolayıma geliyor
Merhaba bize de vajinayı çok detaylı temizlemeyi gösterdi yoksa idrar yolu enfeksiyonu olur dedi ayırarak tek tek siliyorz
Evet canım ben de öyle yapardım

Ben daha hiç altını temizlemedim göbeği düşmediği için daha korkuyorum altını açınca bide çok hareketleniyor. Annem sadece üzerinden siliyor canım ama.

Maşallah cnm sağlıkla kurtulmuşun ,ne mutlu doğumunda kolay olmuş anladığım,kime benziyo cimcime kızın hep merak edıyodun

Ben nemli türbenle siliyorum hergün. Bezini alırken değdirmiyorum ıslak mendili. Orada baya bişeyler var sil sil bitmiyor sizinkise öylemi beyaz renkte

Maşallah cnm sağlıkla kurtulmuşun ,ne mutlu doğumunda kolay olmuş anladığım,kime benziyo cimcime kızın hep merak edıyodun
tesekkur ederim kuzum. bizim aile ihtilafa düştü :) bana benzetende var esime benzetende.saclari var simsiyah :) kizim esmer olacak galiba babasi sariya yakin kumraldi ama ona cekmemis anlaşılan

Gözün aydın kuzum, yine kontrole giden doğurdu geldi
Hangisini olursak olalım diğerini mi tercih etseydim düşüncesi geçecekti akıldan kesin
Günaydın kızlar❤

3 saati bulduysa uyandırıyorum kuzum. Şekeri düşüyormuş ya riske girmiyorum

tesekkur ederim kuzum. bizim aile ihtilafa düştü :) bana benzetende var esime benzetende.saclari var simsiyah :) kizim esmer olacak galiba babasi sariya yakin kumraldi ama ona cekmemis anlaşılan
bizim babamızda kumral sarıya yakın, kızım siyah saçlı ,sağlık lı olsunlarda birilerine benziyecekler ,

Günaydın kızlar❤

Canım bebeğinin huyunu sen daha iyi bilirsin.
Benim ki açıktığında uykusunda dahi olsa gözleri kapalı bile; elini ağzına götürüp hııııhııııı diye sesler çıkarıyor. Elini emmeye çalışıyor. Ben öyle biliyorum. Mızırdanmaya başlamadan hemen veriyorum memeyi.
Uykusunda emiyor yani.
Doktorumuz bana temel kural;
"Bebiş her istediğinde memeyi ver, istemediğinde zorlama 2.5-3 saat müsadesi var. 3 saati geçerse sen kendin zorla ver." demişti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…