2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Biz artık ana kız yapıştık birbirimize :KK45: Yavrum sesimi bile duysa susuyor babasının kucağında ağlıyorsa eğer, o yüzden hiç kıyamıyorum

Maaşallah canım :nazar: şuan büyükler hep öyle diyor ama her bebek aynı olmuyor maalesef 😐 kalça ultrasonunu nasıl çektiler canım?

Bem hep normal doğum istedim ama nasip olmadı 😟 zaten bir şeyi ne kadar çok istersem o kadar olmaz benim ama şaşırtıcı bir biçimde 1 gr ağrım olmadı hiç ameliyatlı gibi hissetmedim kendimi şuan sadece arada sızlıyor dikiş yerlerim bir de ödem oldum 1 hafta kadar o beni rahatsız etti kuzum 😐

Yok canım şuan mendille temizliyorum havalar tam ısınsın suyla temizlicem doktor bana vajinaya dokunma dedi ph bozulmasın dedi canım zaten hemen her gün yıkıyorum o zaman temizliyorum.

@muttervonmarienkaefer canım evde hindistancevizi yağın varsa sür iyi geliyor gerçekten
Maşallah canım ana kız uyumunuza :nazar: bizimki yeni yeni benim sesimde susuyor ☺ açıktı mı gazı mı var neden ağlıyor çözebildim artık 😇
Dış yüzeyi mi mendille temizliyorsun canım

Ateşi düştüğüne sevindim belki de sıcakladı Umay. Banyo yaptırırken ben de hızlı olmaya çalışıyorum ama Illa ki üşüyordur evler tam ısınmadı. Mayıs bi bitsin sonra yazın her gün yıkarız.

Olabiliyor canım. Her çocuk bir olmuyor. Geçici bir süre ama sakın canını sıkma 1 yaşından sonra geneli düzeliyor. Burum aspiratörü ben de aldım. Önce sprey sıkıyorum sonra aspiratörle çekeyim diyorum ama beceremiyorum galiba. Bizim de gece ve sabaha karşı tıkanıyor.. Buhar makinesini çalıştıracam bu gece bakalım fayda edecek mi.

Oyy kuzummm kıyamam...olabiliyor canım zamanla öğreniliyor. Dalgınlık yorgunluk hepsi var şimdi nasıl kuzu

Ay canımm gözün aydın tatlım Analı babalı büyütün inşaAllah

Aynı metehanı anlttınız..biz de de aynı durum var Aiama gazı olunca öyle yapıyor bi ittiriyor kendini dün az kalsın bacağımın arasından düşecekti. Resmen eliyle yakama yapışıyor :))) o gaz pırt çıkmadan tövbe emmiyor memeyi uzatıyor sıpa. Hemen sırt üstü yatırıp masaj yapıyorum ay sonra koca herif gibi çıkarıyor. Vay yawrum diyorum ne gaz biriktirmiş sonra çok güzel emiyor
Şuanda iyi canım sakin düne göre :)
MaşaAllah canım çok güzel ilerlemiş kolay olmuş açılman da iyi olmuştur bence 5 dikiş diyorlarsa öyledir canım popo ağrısına razıyım iç kısımda olmasın da.

Evet. Ben zaten şapka takmıyordum eldiveni de çıkarmak istiyorum ama gözünün üstünü çok kızartıyor orası da en ince deri hassas.

MaşaAllah kuzuya nazar değmesinn

Alışırsın 3-5 güne kendi kafana göre yaparsın herşeyi.

Kuzum; idrar yolu enfeksiyonu yaşamış bir kız çocuğu annesi olarak diyorum ki; bezi bırakana kadar asla kakalı şekilde bekletmeyeceksin. Anında değiştireceksin. Evdeysen eğer en güzeli hemen ılık suyla yıkamak hiç ıslak mendil pamukla uğraşma..ve kesinlikle içi temizlenmeli. Çünkü illa ki kaçıyor ve sıkıntılı bir durum....doktorumuz bize 1;5 yasında iken bi an önce bezi bırakmalı yoksa enfeksiyon sürekli tekrarlar. Ki ben çok pinpirikliyimdir hiç bekletmezdim yıkardım hep ama yine de oldu :KK43:(

Emzirirken illa ki uyanıyor ama biberonla verince uyanmıyor açıkcası benim de kolayıma geliyor

Evet canım ben de öyle yapardım
Her emzirme öncesi ilk işim bezini almak oluyor canım emzirme arasında yaparsa birde o zaman alıyoruz. Daha çok dikkat ederim bundan sonra

Ben daha hiç altını temizlemedim🙈 göbeği düşmediği için daha korkuyorum altını açınca bide çok hareketleniyor. Annem sadece üzerinden siliyor canım ama.
İçini silmeye bende korkuyorum canım en ufak bir hata öbür boyu insanı üzer
Ben nemli türbenle siliyorum hergün. Bezini alırken değdirmiyorum ıslak mendili. Orada baya bişeyler var sil sil bitmiyor sizinkise öylemi beyaz renkte
Normalde pamuklu suyla temizliğini yapıyorum canım. Vajinanın dış yüzeyinden siliyordum içine cesaret edemiyorum açıkcası.
Ben o beyazlığı küvezde yattığı için teslim ederken pudra dökmüşler sanıyordum sizdede varsa vernikstir büyük ihtimal

tesekkur ederim kuzum. bizim aile ihtilafa düştü :) bana benzetende var esime benzetende.saclari var simsiyah :) kizim esmer olacak galiba babasi sariya yakin kumraldi ama ona cekmemis anlaşılan
Sen esmer mısın canm. Bizde de öyle. Eşim bildigin pamuk gibi bembeyaz. Ben esmerim. Bebisim de esmer doğdu hala da 20. Gün esmeriz bizde:KK66:

Canım bebeğinin huyunu sen daha iyi bilirsin.
Benim ki açıktığında uykusunda dahi olsa gözleri kapalı bile; elini ağzına götürüp hııııhııııı diye sesler çıkarıyor. Elini emmeye çalışıyor. Ben öyle biliyorum. Mızırdanmaya başlamadan hemen veriyorum memeyi.
Uykusunda emiyor yani.
Doktorumuz bana temel kural;
"Bebiş her istediğinde memeyi ver, istemediğinde zorlama 2.5-3 saat müsadesi var. 3 saati geçerse sen kendin zorla ver." demişti.

Canım bizimki tok da olsa parmağını emmeye bayılıyor😊 dışarıdan gören biri aç bu bebek der o yüzden o konuda tam emin olamıyorum canım
Maşallah canım ana kız uyumunuza :nazar: bizimki yeni yeni benim sesimde susuyor ☺ açıktı mı gazı mı var neden ağlıyor çözebildim artık 😇
Canım örneğin kaka bulaşmışsa üstünden alıyorum sonra banyo yaptırırken güzelce yıkıyorum ama beyaz akıntıları yok etmiyorum doktor uyardığı için ph dengesi bozulmasın diye

Kizlar merhaba, artik yavrularimizla ilgilenmekten çok yazamaz olduk. Nasilsiniz? Ben acılar icindeyim😞😞😞 bi ara yazmistim. Oglum hastanede yatarken göğsümü tutma mucadelesini, o sırada göğüs ucum yara oldu , neyse eve cikinca ailikon uç da aldim ama agrilarim hala gecmedi. Bu sefer de göğsüm felaket derecede yanma sizlama oluyor. Emerken acidan kivraniyorum, emme bitiyor yine acilarim devam ediyor. Uyurken uyandiriyor, göğsümün etrafindaki kahverenfi alan büzülup nokta nokta damar bslli oluyor. Başına gelen var mı. Yavrumu keyifle emziremiyorum. Yarın genel cerrahiye gidicem. Bi ihtimal meme iltihabi var mı diye

O beyazlıklar verniks cnm bizde de var, ben bazen banyo yaptırırken temzliyorum suyla daha kolay oluyo ama çokda uğraşmadım

Canım bizimki tok da olsa parmağını emmeye bayılıyor😊 dışarıdan gören biri aç bu bebek der o yüzden o konuda tam emin olamıyorum canım

Canım örneğin kaka bulaşmışsa üstünden alıyorum sonra banyo yaptırırken güzelce yıkıyorum ama beyaz akıntıları yok etmiyorum doktor uyardığı için ph dengesi bozulmasın diye
Canım o beyazlıkların ellenmemesi mi gerek?
Ben temizlemeye çalışıyordum,hastanede pudra dökmüşler heralde diye 🙈
Canım bu arada aç bebek yırtar kendini sanki bir yerine basılmış gibi ağlar,1de emzirdim saat 3e gelmeden bastı çığlığı görsen dersin bu çocuğu dövüyolar 😂

Kızlar bebeklerinizde ne gibi özellikler oluşmaya başladı 🤔😊

Kizlar merhaba, artik yavrularimizla ilgilenmekten çok yazamaz olduk. Nasilsiniz? Ben acılar icindeyim😞😞😞 bi ara yazmistim. Oglum hastanede yatarken göğsümü tutma mucadelesini, o sırada göğüs ucum yara oldu , neyse eve cikinca ailikon uç da aldim ama agrilarim hala gecmedi. Bu sefer de göğsüm felaket derecede yanma sizlama oluyor. Emerken acidan kivraniyorum, emme bitiyor yine acilarim devam ediyor. Uyurken uyandiriyor, göğsümün etrafindaki kahverenfi alan büzülup nokta nokta damar bslli oluyor. Başına gelen var mı. Yavrumu keyifle emziremiyorum. Yarın genel cerrahiye gidicem. Bi ihtimal meme iltihabi var mı diye
Canım geçmiş olsun, anlattıklarının hepsini ilk 20 gün yaşadım. Ağlayarak emziriyordum. Neredeyse mamaya başlayacaktım, o kadar Çok canım yanıyordu. Anlıyorum seni. Sonra geçti şimdi hiçbir sıkıntım yok, süt geldiğinde çok hafif sızlıyor sadece.
Kaç günlük oldunuz bilmiyorum ama yaşadıkların çok normal geldi bana. Geçiyor yanı zamanla.
Yinede içine sinmiyorsa doktora git tabi.

Kızlar bebeklerinizde ne gibi özellikler oluşmaya başladı 🤔😊
Ceee gibi oyunlara gülüyor artık canım.
Hatta babasıyla ceee yaparken; öyle bir videosu fotoğrafları var.
Dönencesini de pür dikkat izliyor, dışarı daha çok dikkatini çekiyor. Gıdıklanmaya da başladı.
Mutlu olduğunda ya da konuştuğumuzda; auuvvvv, hıııı diye sesler çıkarıyor. Ağlarken de ınna, ınga demeye başladı.

Rezene bende içiyorum canım iki gündür çok zor gaz çıkarıyor :KK43: humanaya da devam ediym belki fayda eder. Gaz yapan şeyler yememeye bende dikkat ediyorum canım
Rezene bana yaramadı rezene içince benim de gazım oluyor ve bebeğe geçiyor , sizde de öyle olabilir , iki üç kez denedim çünkü. Süt gaz yapar diye içmiyordum halbuki kalsiyuma çok ihtiyacımız var emzirirken, içiyorum ve gaz yapmıyor

Selam kızlar göğüslerimin acısından bahsetmiştim artık dayanılmaz olmuştu bir gece boyunca bebeği emzirmedim her saat başı lanolin sürdüm ve sütü sağarak verdim ertesi güne hiçbirşey kalmadı bebek ağzına ilk alırken ödüm koptu ama acımadı bile unutur diye korktum ama özlemiş herhalde daha bi aşkla istiyo :)
Bir de süt artırma yöntemi olarak denediğiniz şeyleri paylaşabilir misiniz kızlar

Kızlar bugün çok bunaldım sabahtan beri ağlıyorum 😔
Bebeğimi de üç kere ağlayarak emzirdim 😢
Kimse beni anlamıyormuş gibi hissediyorum
Eşimle de tartıştık
Şimdi soğuk davranıyoruz birbirimize

Eşim bebekle güzel ilgileniyor, evin içinde işlere de çok yardımcı ama sanki hep beni tersliyor gibi geliyor bana 😔

Yarın kontrole gideceğiz onla ilgili bir şeyler söylüyordum, bunun da gözü tv de bende çocuğu emziriyordum. Bana bakmadan sadece tamam, olur, hı hı gibi kısa cevaplar verdi ben de bir yüzüme bak istersen dedim
Ordan tartışma çıktı
Sen her konuştuğunda ben seni dinlemek zorunda mıyım dedi 😢
Sen lohusasın ama ben de sinir hastasıyım dedi
Lohusayım deyip hepimizin ağzına ediyorsun dedi
Ne yapıyorum ben size dedim, bir şey yapıyorsam bile çok mu zor idare etmek dedim

Bana bağırdı, idare et et nereye kadar, sana dişlerimi sıkmaktan yoruldum artık dedi
Şöyle yapıyorsun desem sanki kabul edecek misin dedi
Bir sürü tartıştık ben ağladım
Bana diyor ki
Problemsiz hayat sana yaramıyor, kendine dert çıkarmaya çalışıyorsun, sen böyle ağlamaya devam et sütün de kesilir bu çocuğu da aç bırakırsın bu huyunla dedi 😔

Ceee gibi oyunlara gülüyor artık canım.
Hatta babasıyla ceee yaparken; öyle bir videosu fotoğrafları var.
Dönencesini de pür dikkat izliyor, dışarı daha çok dikkatini çekiyor. Gıdıklanmaya da başladı.
Mutlu olduğunda ya da konuştuğumuzda; auuvvvv, hıııı diye sesler çıkarıyor. Ağlarken de ınna, ınga demeye başladı.
Oyy maşallah kuzuya :nazar:
Bizim kız sancıdan gülme moduna geçemedi bi türlü 😂 oysa anası devamlı gülüyo ☺
Ağlarken ınga deme bizdede var canım :) konuşunca veya gezdirince etrafı pür dikkat izleme :nazar:
Uyanınca birde gıdıklıyıp bakayım bizimki napcak 🤔
Bugün nasılsınız bebişle çok sancısı var mı

Selam kızlar göğüslerimin acısından bahsetmiştim artık dayanılmaz olmuştu bir gece boyunca bebeği emzirmedim her saat başı lanolin sürdüm ve sütü sağarak verdim ertesi güne hiçbirşey kalmadı bebek ağzına ilk alırken ödüm koptu ama acımadı bile unutur diye korktum ama özlemiş herhalde daha bi aşkla istiyo :)
Bir de süt artırma yöntemi olarak denediğiniz şeyleri paylaşabilir misiniz kızlar
Canım kızım küvezdeyken çok dikkat ediyordum şimdi hiç dikkat edemiyorum acıkcası.
Bilinçli olarak değil ama hergün tahin helva,çerez gibi hurma yiyorum birde sabah kahvaltıda lactamil çayı içiyorum. Ama sütü arttıran en büyük besin kesinlikle su. Kızım küvezdeyken günde 5 litre su tüketiyordum

Eşimle de tartıştık

Eşim bebekle güzel ilgileniyor, evin içinde işlere de çok yardımcı ama sanki hep beni tersliyor gibi geliyor bana 😔

Yarın kontrole gideceğiz onla ilgili bir şeyler söylüyordum, bunun da gözü tv de bende çocuğu emziriyordum. Bana bakmadan sadece tamam, olur, hı hı gibi kısa cevaplar verdi ben de bir yüzüme bak istersen dedim
Ordan tartışma çıktı
Ne yapıyorum ben size dedim, bir şey yapıyorsam bile çok mu zor idare etmek dedim

Bana bağırdı, idare et et nereye kadar, sana dişlerimi sıkmaktan yoruldum artık dedi
Bana diyor ki
Problemsiz hayat sana yaramıyor, kendine dert çıkarmaya çalışıyorsun, sen böyle ağlamaya devam et sütün de kesilir bu çocuğu da aç bırakırsın bu huyunla dedi 😔
Bu erkeklerde lohusa sendromuna mı giriyo acaba 🤔
Zaten doğumun zor geçmiş hormonların alt üst olmuş ne var iki güzel laf etseler ağızlarına mı yapışır sanki

Eşimle de tartıştık

Ordan tartışma çıktı

Bana diyor ki
cnm geçen haftalar bende öyleydim sanki eşim hep beni azarlıyo bana düşmanı gibi davranıyordu gibime geliyordu onada dedim hatta, belkı biz öyle hissediyoruz belki de onlarda bunalıyo ,sen takma kafana rahat ol, en güzel günlerin tadını cıkart

X