2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Tabi uyanıp emmek isterse hemen veriyorum canım öyle saat falan beklemiyorum

Bugün çok hastaydım, uzun süre uyudum emziremedim, annem mama verdi sürekli
Uyandığımda göğüslerim taş gibi olmuştu ve atletim ıslanmıştı
Sonunda sütüm olduğuna inandım o manzarayı görünce
Hastanede doğumdan önce ve sonra sürekli antibiotik vurdular ateşim vardı, eve geldiğimizde de bi kutu antibiyotik yazmışlardı onu içtim, ama öldürül için herhangi bişey vermediler, parol alabilirsin cnm ağrılarımı geçirir en azından, sütün içinde maşallah diyelim cnm İnş bol bol olur nazlı hilal emer büyür annesi,

Tabi uyanıp emmek isterse hemen veriyorum canım öyle saat falan beklemiyorum

Bugün çok hastaydım, uzun süre uyudum emziremedim, annem mama verdi sürekli
Uyandığımda göğüslerim taş gibi olmuştu ve atletim ıslanmıştı
Sonunda sütüm olduğuna inandım o manzarayı görünce
Hastanede doğumdan önce ve sonra sürekli antibiotik vurdular ateşim vardı, eve geldiğimizde de bi kutu antibiyotik yazmışlardı onu içtim, ama öldürül için herhangi bişey vermediler, parol alabilirsin cnm ağrılarımı geçirir en azından, sütün içinde maşallah diyelim cnm İnş bol bol olur nazlı hilal emer

Böyle olunca ne oluyormus kızlarr kötü bişey mi yahu

Bebeğin dili acıyor canım emerken zorlanıyor canı yanıyor
Kızlar bebeği ishal olan oldu mu hiç, neden olur ishal;( çok canm sıkıldı yarın bi doktora gotureyim diyrm. Daha önce bebisi ishal.olan varsa yazabilir mi. Bu arada 13 günlüğüz bizde. Bugün ishal sesini emzirirken duydum bi actim baktım ishal olmuş. Dün de olmuştu. Ne yapmalıyım sizce;(

Canım sarı sulu mu yapıyor kakasını? Bende ishal sanmıştım ama değilmiş kakasının o şekilde olması gerekiyormuş
Kızlar hani 3 saat uyanmazsa uyandırın şekeri düşmüştür diyorlar ya, uyurken yese mamasını yine de uyandırmak gerekiyor mu ?

Yedikten sonra sorun olacağını düşünmüyorum canım

Canım sarı sulu mu yapıyor kakasını? Bende ishal sanmıştım ama değilmiş kakasının o şekilde olması gerekiyormuş

Sağol kuzum 🙏 İpek nasıl dün dışarı çıkacaktınız yanlış mı hatırlıyorum o_O Çıktıysanız nasıl geçti :)

Aynen canm zarı sulu. Resmen emzirirken ses çıktı sonra kokusu geldi açıp baktım öyle iste sarı sulu idi. Cıbıl kaka yani;(

Sağol kuzum 🙏 İpek nasıl dün dışarı çıkacaktınız yanlış mı hatırlıyorum o_O Çıktıysanız nasıl geçti :)
Çıktık canım çok güzel geçti eşimde yanımdaydı gezi boyunca uyudu gözlerini bile açmadı😊 yüzünü de örtmedim ışık ve güneş de aldı gelince de yıkadım tek başıma çıkmaya şuan için cesaret edemedim😏

Siz nasılsınız canım? Memeyi tutmayı başabildi mi? Beste kuzusuyla nasıl geçiyor?❤️

Aynen canm zarı sulu. Resmen emzirirken ses çıktı sonra kokusu geldi açıp baktım öyle iste sarı sulu idi. Cıbıl kaka yani;(
Yanlış yönlendirmeyeyim ama canım bizim kakamız da şuan o şekilde sarı ishal gibi doktora sorduğumda artık o şekilde olacağını söylemişti

Cnm bu tarif ettiğin normal bebek kakası, bizimde öyle sarı sulu ses de çıkarıyo yaparken, ve kokuyoda öyle tabi çok çok pis koku değil bebek kaka kokusu:)) gün de 4_5 defa yapabilir

Yanlış yönlendirmeyeyim ama canım bizim kakamız da şuan o şekilde sarı ishal gibi doktora sorduğumda artık o şekilde olacağını söylemişti
Bizimkide boncuk bıncuk sarı katı değil her çıkartırken sesli çıkartıyor iahal değildir belki seninki, bizim kızım da bayadır sıvı ama cok cıvıl değil. Sen acaba kendinimi üşüttün süttünden geçiyor olabilir belki de anlıktır

@sbry son durumun ne oldu arttı mı sancıların ?

LoveAndMarriage LoveAndMarriage canım çok sağol teşekkür ederim ❤
Sende doğum yapmışsın ne zaman yaptın normal mi sezeryan mı
Allah analı babalı sağlıkla büyütsün 🤗😇

@atanamayanogretmen gözün aydın Allah analı babalı büyütsün zor bir doğumun olmuş senin için :KK43:

@BellaCiao canım gözün aydın doğumun olmuş 🤗
Nasıl bir hikayen var merak ediyorum 😇
Allah analı babalı sağlıkla büyütsün inşallah 💙

@Blankinfinity kuzum nasılsın ❤

Cuttingcorners Cuttingcorners canım nasılsın İpek kızın nasıl 😇 günde kaç bez kaka-çiş oluyor

@havadansudan canım sen nasılsın dikişlerin düştü mü? Benim bugün 17 günlük oldu dün biri elime geldi
Canim ben artik cok iyiyim bir kac gun oldu düzeldim.dikislerim benim ara ara dustu bir kez kez gordum.
Sana yazacaktim fırsat olmadi bir türlü.arkadasiminda bir hafta kuvezde kalmıştı bebegi ve annesine cok duskun oldu.sanirim ayri kalmak bebegi anneye daha cok bağlıyor
sen nasilsin bebis nasil
Cok gecmis olsun tekrardan

Sağım yapan arkadaşlarım bem şimdi sol göğsümü el pompasıyla sağdım 20 cc anca çıktı ama sonra elimle sıkarak sağdım göğsümü daha çok süt çıktı ,sizde pompaya süt az geliyo diye düşünüyorsanız elinizle sağıma devam edin pompa hepsini çekemiyo sütün benim anladığım, belki faydası olur diye yazmak istedim benim sol göğsümde süt az ve küçük göğsüm gün de 2 sefer anca veriyorum o göğsümü o yüzden sağmak istedim belki kanallar tam açılmamıştır diye

Çıktık canım çok güzel geçti eşimde yanımdaydı gezi boyunca uyudu gözlerini bile açmadı😊 yüzünü de örtmedim ışık ve güneş de aldı gelince de yıkadım tek başıma çıkmaya şuan için cesaret edemedim😏

Siz nasılsınız canım? Memeyi tutmayı başabildi mi? Beste kuzusuyla nasıl geçiyor?❤
Ohh ne güzel ilk gezmeniz güzel geçmiş ❤️
İyiyiz kuzum şükür. Memeyi tutmuyor maalesef tutmayacak sanırım. Sütüm olsun da sağarak vermeye razıyım yeter ki alsın anne sütünü

Kızlar bebekler zaten katı yapamaz ki şuan sarı ve civik olması gerekiyor.biz günde 8 ve ya 10 bez alıyorum en az 6 si kaka li ama bugun banyo yaptı yaptığından beri uyudu ama.tabiki Emzirdim bugün fazla yapmadı ama

Sağım yapan arkadaşlarım bem şimdi sol göğsümü el pompasıyla sağdım 20 cc anca çıktı ama sonra elimle sıkarak sağdım göğsümü daha çok süt çıktı ,sizde pompaya süt az geliyo diye düşünüyorsanız elinizle sağıma devam edin pompa hepsini çekemiyo sütün benim anladığım, belki faydası olur diye yazmak istedim benim sol göğsümde süt az ve küçük göğsüm gün de 2 sefer anca veriyorum o göğsümü o yüzden sağmak istedim belki kanallar tam açılmamıştır diye

Canım elle ben yapamıyorum nasıl yapıyorsun? Sanki acıyor gibi oluyor ya da ben huylanıyorum
Ohh ne güzel ilk gezmeniz güzel geçmiş ❤
İyiyiz kuzum şükür. Memeyi tutmuyor maalesef tutmayacak sanırım. Sütüm olsun da sağarak vermeye razıyım yeter ki alsın anne sütünü

Aynen öyle canım anne sütünü alsın da gerisi de hallolur inşallah zamanla❤️

9ay 9ay canım bişi sorcam sana...

Şimdi çok şükür benim sütüm var. Beslenmeme de dikkat ediyorum...tabii arada misaifr gelince illa ki karbonhidrat alıyorum. Ama onun dışında protein sebze yiyorum. Rezene içiyorum. 3 lt su ve maltana içiyorum biliyorsundur mutlaka onu arpa var içinde...

Bi kaç gündür oğlan iki memeden emip kaka yapıyor yarım saat geçmeden acıkıyor haliyle memede süt az 60 lık mama yiyor. Bende şu kanı oluştu. Sütüm var evet ama doyurucu değil mi? Bunu nasıl anlarım. Ya da sütümün kalitesini nasıl arttırırım? Bu gece de aynısı oldu. 9.30 da babası 60 lık mama yapmış. Yedi içti gazdı derken 10 da bitmiş. Ben de dün akşam emzirdikten sonra sütümü sağayım dedim 60 lık çıktı dolaba koydum. Neyse ben de uzanmıştım biraz
Eşim geldi 11 gibi yanıma. Sanırım aç dedi. Nasıl dedim mama yemedi mi yedi dedi. Meme mi verdim çekiyor ağlıyor muhtemelen az geliyordu. Mecburen Sağdığım sütü ısıttım ve içti saat 23.15 gibiydi. Sonra da uyudu....Karnı aç iken katiyen uyumuyor.. Bu döngü böyle devam ediyor. Mama da yetmiyor olabilir bilemiyorum.
Ne yapmalıyım önerin var mı ?
Canım sütün doyurucurdur. İyi beslenen sağlıklı bir insansın. Bundan şüphe duyma. Emerken ilk başta sulu şekerli bir süt gelir. Bu bebeğin daha şevkle emmesini sağlar. Yavaş yavaş yağlı süt buna eklenir. Sıcak suyu açmış gibi düşün. Ilıktan sıcağa doğru gider. 10 dk sonra artık sadece sıcak su (yani yağlı, kalorili süt) gelir. O yüzden eğer emzirdikten sonra memenin boşaldığını hissediyorsan yağlı sütü de yeteri kadar alıyordur. Memeyi boşalttığından emin ol.

Emzirdikten sonra 60 çıkıyorsa ya maşallah çok sütün var yada iyi emmiyor. Emerken yuttuğunu duyuyor musun? Bir kaç dakika her çektiğinde yutkunmalı. Sonra 2-3 çekip bir kere yutabilir. Meneyi doğru tutup iyi emdiğinden de emin ol. Eğer sorun açlıksa o memede kalan 60’ı da içmesi sorunu çözecektir.

Bana açlık gibi gelmedi. Mamadan 1 saat sonra yeniden istemiş. Mamanın sindirimi 3-4 saat sürer. Muhtemelen uykuya dalamadı. İçince uyuması seni doydu da uyudu diye düşündürtmüş. Ama anne sütü onu rahatlatıp uyutmuş olabilir. Mama verince de bebeklere ağırlık çöker ve uyurlar. Aç olmasa da verirsen içer taki kusana kadar. İçemesi yada içip uyuması aç olduğu anlamına gelmez.

Doyup doymadığının en iyi göstergesi kilo alımıdır. Tartıldı mı hiç?

Sürekli emmek istemesi çok normal. Hamilelik 12 aydır. 9 ay karnında 3 ay göğsünde. O emerken rahatlıyor. Belki gaz sancısını hafifletiyor, belki dünyaya alışıyor, belki uyumaya çalışıyor... tek bildiği şey emmek. Seninle bağını sürdürüyor. Emdiği için aç zannetme.

Biz de 1 hafta 10 gündür emerken ağlıyoruz, 2 çekip bırakıyor sonra da memeyi arıyor gibi yapıp ağlıyor, ağzına veriyorum zorla mosmor oluyor kendini kasmaktan. Resmen memeyle.savasiyoruz 10 gündür. Ilk zamanlar şakır şakır akan sütüm azalıyor gibi geliyor, sakin olursa maksimum 10 dk emiyor. Bu.durum çok yıprattı beni, doymadı diye telâşlayım hep. Ağzında pamukcuk var acaba o etkiliyor olabilir mi emmesini? Hiç mama filan vermedim doğduğundan beri anne sütü, yani biberona alıştı reddediyor diyebileceğim birşey de yok, çıldırmak üzereyim kızlar bir yol gosterin :KK43:

Tarif ettiğin şey gaz sancısı. Sancıdan ememiyor. Daha uzun süre uyanık kaldığı için daha çok çekiyor sütünü. O yüzden sütün birikmiyor sana azalmış gibi geliyor. Uyusa 3 saat göğüslerin dolup acımaya başlar.

Kızlar ya oğlumun çok gazı oluyor masajlar gaz çıkarma yöntemleri falan işe yaramıyor gaz damlası da çok etki etmedi dün ibrahim saraçoğlunun kürünü yaptım verdim oğluma dün çok rahattı emdi uyudu gaz sorunu olmadı pek. Kür şöyle bir çay kaşığı kimyonu kaynatıp süzüp içine biraz şeker koyup karıştırdık ılıyınca bi çay kaşığı verdik.hiç uyumayan oğlum dün güzelce uyudu.bugünde verdim bi çay kaşığı ama doğrumu yapıyorum bilmiyorum küçücük bebeğe verilcek şeymi su bile vermeyin diyor doktorlar.ama oğlum öyle gazdan kıvranınca çok üzülüyorum uykuda bile ıkınıyor uykusu 5 dk anca.

Aynı sorun bizde de var. Yatakta yan yatırıp bir yandan emzirip bir yandan üstteki bacağını karnına itip gazı çıkarmasını sağlıyorum. Ama çözüm olmuyor. Kısa süre rahatlatıyor sadece.
Kimyon çayını kendim içiyorum günde 2-3 kez. Bebeğe vermeye çekindim. Çözüm bulursan bana da söyle. Sanırım 3 aylık olana kadar bunu yaşayacağız. Pamukçuğa doktora sormadan karar verme. Her bebeğin dilinde beyazlık olur. Ben gösterdim doktora normal dedi. İlk bebeğimde de olurdu. Doktor her muayenede bakıp pamukçuk olmadığını normal olduğunu söyledi.

Dilinde beyazlik oluyoya ona pamukcuk deniyo
her beyazlık pamukçuk değil canım.

15_20 dk ideal cnm benim komşum yenidoğan hemşiresi ona sordum bu sürenin ideal olduğunu, helede yeni doğmuş bi bebeğin 1 saat emmesi kilo aldırmaz 15_20 dk emecek uyuyacak sende de 2 saat sonrasına süt toplanacak dedi, 1 saar meme emerse sende sütde olmaz diye anlattı benim kız ilk hafta 1 saat emiyordu çünkü süt çok azdı,büyüdükçe memeni tam olarak kavralar tutar cnm küçük, ama sende ağzını tam açtığı, zaman memeyi sok ağzına

Canım bana bu öneri doğru gelmedi. yukarıda yazdığım sebeplerle bebek istiyorsa emmesine izin verilmeli. Sütün dolmasını beklemeye de gerek yok. Süt arttıkça üretim hızı düşer. Meme ne kadar boşsa o kadar hızlı süt üretilir. Ama dediğin gibi 10-15 dk da bebek memedeki sütü bitirir. Sonrası emzik niyetine emmek olabilir. O anda bile ağzına süt gelirse yutar ve beslenir :)

Ya allah allah burda okumasam kırk yıl aklıma gelmez ben emdiği için dili öyle oluyor sanıyordum. İlerlemesin aman allah korusun yavrularımızı:dua:
doktora sorun yinede. Beyazlık normal olabilir.
Kızlar bebeği ishal olan oldu mu hiç, neden olur ishal;( çok canm sıkıldı yarın bi doktora gotureyim diyrm. Daha önce bebisi ishal.olan varsa yazabilir mi. Bu arada 13 günlüğüz bizde. Bugün ishal sesini emzirirken duydum bi actim baktım ishal olmuş. Dün de olmuştu. Ne yapmalıyım sizce;(
Canım nereden anladın ishal olduğunu? Bir kere sulu yaptıysa ishal sayılmaz. Peş peşe su gibi yapıyorsa ishaldir.

Kızlar hani 3 saat uyanmazsa uyandırın şekeri düşmüştür diyorlar ya, uyurken yese mamasını yine de uyandırmak gerekiyor mu ?
gerekmez canım. Ne güzel sen de uyu dinlen :)

Canım sütün doyurucurdur. İyi beslenen sağlıklı bir insansın. Bundan şüphe duyma. Emerken ilk başta sulu şekerli bir süt gelir. Bu bebeğin daha şevkle emmesini sağlar. Yavaş yavaş yağlı süt buna eklenir. Sıcak suyu açmış gibi düşün. Ilıktan sıcağa doğru gider. 10 dk sonra artık sadece sıcak su (yani yağlı, kalorili süt) gelir. O yüzden eğer emzirdikten sonra memenin boşaldığını hissediyorsan yağlı sütü de yeteri kadar alıyordur. Memeyi boşalttığından emin ol.

Emzirdikten sonra 60 çıkıyorsa ya maşallah çok sütün var yada iyi emmiyor. Emerken yuttuğunu duyuyor musun? Bir kaç dakika her çektiğinde yutkunmalı. Sonra 2-3 çekip bir kere yutabilir. Meneyi doğru tutup iyi emdiğinden de emin ol. Eğer sorun açlıksa o memede kalan 60’ı da içmesi sorunu çözecektir.

Bana açlık gibi gelmedi. Mamadan 1 saat sonra yeniden istemiş. Mamanın sindirimi 3-4 saat sürer. Muhtemelen uykuya dalamadı. İçince uyuması seni doydu da uyudu diye düşündürtmüş. Ama anne sütü onu rahatlatıp uyutmuş olabilir. Mama verince de bebeklere ağırlık çöker ve uyurlar. Aç olmasa da verirsen içer taki kusana kadar. İçemesi yada içip uyuması aç olduğu anlamına gelmez.

Sürekli emmek istemesi çok normal. Hamilelik 12 aydır. 9 ay karnında 3 ay göğsünde. O emerken rahatlıyor. Belki gaz sancısını hafifletiyor, belki dünyaya alışıyor, belki uyumaya çalışıyor... tek bildiği şey emmek. Seninle bağını sürdürüyor. Emdiği için aç zannetme.

Tarif ettiğin şey gaz sancısı. Sancıdan ememiyor. Daha uzun süre uyanık kaldığı için daha çok çekiyor sütünü. O yüzden sütün birikmiyor sana azalmış gibi geliyor. Uyusa 3 saat göğüslerin dolup acımaya başlar.

Aynı sorun bizde de var. Yatakta yan yatırıp bir yandan emzirip bir yandan üstteki bacağını karnına itip gazı çıkarmasını sağlıyorum. Ama çözüm olmuyor. Kısa süre rahatlatıyor sadece.
Kimyon çayını kendim içiyorum günde 2-3 kez. Bebeğe vermeye çekindim. Çözüm bulursan bana da söyle. Sanırım 3 aylık olana kadar bunu yaşayacağız. Pamukçuğa doktora sormadan karar verme. Her bebeğin dilinde beyazlık olur. Ben gösterdim doktora normal dedi. İlk bebeğimde de olurdu. Doktor her muayenede bakıp pamukçuk olmadığını normal olduğunu söyledi.

Canım bana bu öneri doğru gelmedi. yukarıda yazdığım sebeplerle bebek istiyorsa emmesine izin verilmeli. Sütün dolmasını beklemeye de gerek yok. Süt arttıkça üretim hızı düşer. Meme ne kadar boşsa o kadar hızlı süt üretilir. Ama dediğin gibi 10-15 dk da bebek memedeki sütü bitirir. Sonrası emzik niyetine emmek olabilir. O anda bile ağzına süt gelirse yutar ve beslenir :)

Canım nereden anladın ishal olduğunu? Bir kere sulu yaptıysa ishal sayılmaz. Peş peşe su gibi yapıyorsa ishaldir.

Dün kimyon verdikten sonra çok rahatladı kimyondan mı yoksa tesadüf mü diye anlamak için bu sabah kıvrandığında yine 1 çay kaşığı verdim yine rahatladı güzelce uyudu gazını kolaylıkla çıkardı.ama içim rahat değil vermemek lazım aslında ama kendim rahat edim diye değil o uyuyamadıkça çok üzülüyorum gözleri şiş şiş oluyor huysuz oluyor emmiyor.
Pamukçuk konusundada dediğin gibi belki pamukçuk değildir göğüslerimi sürekli temizliyorum ama ilk zamanlar yara oldu kabuk bağladı krem falan kullandım ondanda oluşabiliyormuş pamukçuk.ama dediğin gibi doktora sormak lazım

Canım yaa, seni bulmuşken sorayim. Bizim reflumuz var, bugun aksam emdikçe kustu bebeğim, hem de öyle sızıntı filan değil, sanki tüm emdigini çıkarır gibi. Kustuktan sonra meme ister gibi agzini yana doğru açıyordu, tekrar verdim emdi ve yine kustu. Bu şekilde 3 4 kez tekrarlandı. Ben de cok kustuğu için doymadigini düşünüp emzirmek istiyorum acikcasi :KK43: hic bu kadar fena olmamıştık, bugun resmen dibe vurdum her kusmasinda. Emiyor, omzuma alıyorum gazını cikartirken kusuyor.. neyi yanlış yaptim anlamadım:KK43: gaz sancisi da arttırmış olabilir mi bu kusmaları, yada eşim ve annemin dediği gibi çok emdiği için mi bu kadar kustu?
Sürekli çok emdiriyorsn deyip duruyorlar ama çocuk emdiginin hepsini kusuyor nasil doymuş olabilir ki:KK43:

Kızlar dün ben ailemin yanına geldim eşimle. Yolculuk 2 saat sürdü. Tabii bu esnada bizim sıpa acıktı uyanır uyanmaz emzirdim yolculuk esnasında. Bugün de sahile çıktık. Sandalyelerimizi aldık şöyle bir güzel çimenlere bastık. Aranızda kullanan varmı bilmiyorum ama ben neko wrap sling aldım. Pusetin de ağlayınca çıkardım besledim- mamayla- sonra göğsüme aldım. Yürüyüş yaptık. Çayımı kahvemi içtim. Muhabbetimi ettim. Çınar orada kurbağa pozisyonunda uyudu. Sling aşırı rahat. Özellikle göğüste uyumayı seven bebeler için. Biz bgn aşırı rahat ettik. Bele de hiç yük binmiyor. Evde de kullnıyorum. Rahatlıkla makina fln boşaltabiliyorum. Masa kuruyorum. Kahvaltımı öyle yapıyorum. Bgn dışarıda da kullanınca yazayım dedim💕

X