2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar doğumumu sizle paylaşmak istiyorum aslında ama hala travmatik etkisinden kurtulamadım aklıma geldikçe ağlıyorum
Ama ilk müsait olduğum zamanda yazıcam, sizle paylaşmak iyi gelecek eminim.
Eşim bile etkisinden çıkamadı, çığlıkların kulaklarımdan gitmiyor diyor sürekli

Bir sürü soracağım konu da var Kızlar ama tek tek ara ara yazarım artık
Normal Doğum yapan arkadaşlara sorum var
Kızlar ben idrarımı tutamıyorum, bu normal mi
Çok fazla dikişim var, idrara şıkıştığımı hissettiğim anda tuvalete gidiyorum ama ben oturana kadar çoktan pedime çiş akıyor tutamıyorum
Aynı durumu yaşayan var mı

Canım boya da şöyle bir kural var badanalı aldıysan badanalı teslim edersin. Şusn kirliyse adam kiradan düşmez. İstersen pis otur der yani:) ev temizliği gibi düşün. Ama pis teslim aldıysanız pis teslim edersiniz :)

Dogrudur insan yaşamayınca bilmiyor.belki sezaryan olsaydim keske normal dogum olsun dicektim

Bende idrar kaçırması olmadi canim.gecmis olsun canim baya azı çekmişsin.devlette cok zorladıkları icin özeli git demistim sana canim.

Hastaneden çıkacağımız sabah sarılığına baktılar ateş ölçer gibi bir cihazla, 7.6 çıktı
Doktor bir şey söylemedi ama ben başka bir çocuk doktoru arkadaşıma sordum, bir günlük bebek için yüksek bir değer dedi

Hastanede çok aç kaldı yavrum
Hastanede kaldığımız gece de yazmıştım, sütüm yoktu mama da vermediler
Dün eve geldiğimizde artık çocuğun ağlamaya bile hali kalmamıştı, hemen 30cc mama yaptım nasıl emdi görmeniz lazım
Sabaha kadar meme ve mama şeklinde iki saat aralıklarla beslemeye çalıştım
Çocuğun rengi yerine geldi, pembe pembe oldu yavrum

Kendini iyi hissedince yazarsın kuzumm
Çok geçmiş olsun başka ne denir bilemedim
Yaa evet doğru böyle olduğunu duymuştum.
Gerçi eski oturduğumuz evide biz boyamıştık ama ev sahibimiz gıcıktı biraz birde ilk gelin evi tabi boyasız olmaz diye sormaya gerek bile duymamıştık boyamamız lazım diye . Bunda da bi ihtimal dedim ama demek ki kiracı sorumlu

Bir kaç gün sonra sende vakit bulamıyorum kizlar diye yazarsın hamilelik cok uzun gelmisti bana sanki hic dogurmicakmisim gibi.zaman cabuk geciyor simdi grupta doğurmayan cok az kisi kaldi.takvimi hala duran az kişiden biriyim.uc gun kalmis doguma oysa bebis 24 gunluk oldu

Bende idrar kaçırması olmadi canim.gecmis olsun canim baya azı çekmişsin.devlette cok zorladıkları icin özeli git demistim sana canim.

Eğer allah nasip eder tekrar hamile kalırsam baştan sona özele gitmeyi düşünüyorum
Bir daha da asla normal doğum yapmam diyorum o yaşadıklarımdan sonra

Resmen üç saat yalvardm artık ameliyata alın dayanamıyorum diye
Kendimden geçtim
Ebeler bile umudu kesti de eşimi odaya alacaklardı belki moral olur kendimi toparlarım diye ama ben istemedim

Biz evimize daha dün akşam geldik ama kesinlikle bebekten başka bir şeye zaman kalmıyor
Bir de hamilelikten önce takıldığım bütün şeyler önemsiz geliyor artık gözüme

Annem Doğumdan bir hafta önce gelmişti, mutfakta sürekli onun arkasını topluyordum, anne dolaplarda el izi bırakma diyordum
Ama şimdi gözüm bir şey görmüyor
Tek derdim sütüm, memelerim, dikişlerim, bebeğin durumu ve uykusuzluk

Benim kolay olduğu halde o anda bi daha cocuk yapmam demistim simdi ise o an yaşadıklarımı unuttum sanki.tabi senin cok daha farkli olmus az cok tahmin edebiliyorum ne yasadigini.eminim cok agri cekmissindir.
Kuzenimim eside fakültede yaptı dogumu tam uc gun sanci cekmis ve uc gun boyunca suni sanci vermişler sezaryana alin demişler almamislar

Öyle oluyor canim ilk gunler alışmaya çalışıyorsun.sonralari düzene giriyor canim.cok agrim var mi canim sütun geldi mi.birde canim sarilik icin saatte bir besle bizim gibi olmasin bebis

Canım çok iyi yapmışsın. Keşke ben de sorsaydım arkadaşlarıma. Bizim de 6.6 idi. Sonra yükseldi de yükseldi. Mama vermen iyi olmuş. Çabucak toparlarsınız inş..

Ah kuzum ya çok zor olmul doğumun inş bir an önce geçer o travman..

Bizim kız hazır uyuyorken aklıma gelenleri yazayım da kızlar siz de mesajlarımı gördükçe lütfen bildiklerinizi benimle paylaşın

Yeni doğan bebekte çişli bez kaç saatte bir olmalı
Ben sürekli kontrol ediyorum, bezi ya boş ya da çok az çişli
Kakasını günde bir kez yapıyor en az ama kaka gelene kadar bez nerdeyse temiz kalıyor
Bu normal mi

Bir de yeni doğanda ilk günler bezde kanlı çiş olabilir demişti yeğenim doğduğunda doktor
Şimdi bezine baktım bizim de hafif kanlı gibi ama çiş miktarı çok değil yine

Öyle oluyor canim ilk gunler alışmaya çalışıyorsun.sonralari düzene giriyor canim.cok agrim var mi canim sütun geldi mi.birde canim sarilik icin saatte bir besle bizim gibi olmasin bebis

Dikişlerim çok ağrıyor canım
Popoma kadar dikiş var
Dün ilk kez büyük tuvalete çıktım ama çıkana kadar ecel terleri döktüm

Sütüm de bana var gibi gelmiyor ama ben yine de gece boyu 20 dk her meme için zorla ağzında tuttum sonra mama verdim
Bugün ilk kez memeden sonra biberonu almadı
Sonra da ağladı mememi istedi ve emerek uyudu
Annem de süt gelmese boş memeyi istemez dedi

Bizimde ilk günler bezimiz de çiş çok az oluyodu ama bu bebeğin beslenmesiyle mi alakalı yoksa yeni doğan olduğu için mi bilmiyorum malum benim sütümde az gelmişti aç kaldığı içinde kilo kaybetti,sen gel git emzir her emzirmenın ardından mama ver bize öyle demişti çocuk dru

Kiracıya ait canım ben öyle biliyorum en azından. Çıkarkende evi boyalı aldıysan boyalı kirli.aldıysan kirli bırakıp çıkıyosun.

Eve geçtiğimizden itibaren mama vermeye başladım canım
Gece iki saatte bir uyandım, önce meme verdim en az 15-20 dk sonra da 30cc mama verdim

Bugün öğlen ilk kez mamayı istemedi, hep mememde kalmak istedi
İnşallah doyuyordur

Yenidoğnlarda olabiliyormuş pembe kristalleşmiş gibi. Normal sanırım ama yinede danış canım sağlık ocağına gittiğinizde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…