2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Oy yaa kıyamam. Oğlanın damarını bulamadılar burada iki kolu da deldiler. İnşaAllah düşmüştür de gerek kalmaz. Mesela adanadaki hastanede bi cihaz varmış sadece elinin üstünden bi kaç damla kan alıyorlarmış cihaz anında ölçüyormuş. Ama devlette tüp kan alınıyor
Kiyamam ya topuktan niye kan almiyolar ?kucuk daha noun damarlari Neki 😔

Doğum yapanlara bir sorum daha var
Hastanede süt pompası oluyor demi evdekini götürsem mi acaba yine de 🤔
Hastaneye götürmek için o kadar çok eşya oldu ki :KK48: gereksiz olanları elemeye çalışıyorum
Oluyor genelde ama istersen götür meme ucunu falan güzel çıkartıyor kullanmasan bile o işini görür 😀
Tabi ev yakınsa gerek görürse eşin vs getirir.

canm yaglar ise yariyor mu? ben bir kac defa zeytinyagi sürdüm ama dışından. :) baska türlüsünü beceremedim😄 beceremiyom diye de bıraktım. sen dedin ya simdi acaba devam etsem mi bilemedim. fayda saglayacak herseye varim. Koykuyoyum🤩🤩
Canim doktorum kullandi bana bir kac kez surdu bence yariyor.hatta yarinisini meyve suyuna karistir ic dedi dogumdan once ictim.tam bilmiyorum ama ic kisma kadar suruluyor sanirim.bence sur ihmal etme

Kızlar çok fazla giremiyorum süt gelsin diye uğraşıyoruz hala. Sezaryen olunca yediğim şeyler hala kısıtlı lavaboya çıkamadığım için. Yemeyince de süt gelmiyor sanırım 🙄 inşallah gelir en kısa zamanda. Eve gidince de duş alıcam o da getirir diyorlar bakalım.
@atanamayanogretmen @BellaCiao merve teacher merve teacher sizde durumlar ne kızlar ❤
Canim benim ilk iki gun az geldi ucuncu gun birden cogaldi.seninde birden gelir canim.incir boza tahin helva ye canim

Kizlar yemek de yedim tatli da yedim soluma dönüp yattım da.Epey ugrastim ama bebek o kadar halsiz ve yavaş hareket ediyor ki beni epey endişelendirdi. bir kac gündür böyle,hareket etmesi icin cok ugrasiyorum ama bu aksam epey korkuttu.

Kizlar yemek de yedim tatli da yedim soluma dönüp yattım da.Epey ugrastim ama bebek o kadar halsiz ve yavaş hareket ediyor ki beni epey endişelendirdi. bir kac gündür böyle,hareket etmesi icin cok ugrasiyorum ama bu aksam epey korkuttu.
Git canım acile
Normalse bile onlar desin normal diye

Kızlar nasılsınız ? Doğum sonrası vücudum çok garip geliyor bana, aslında 13 kilo aldim hamilelikte ama gobegim sarkmis gibi :KK43: eski.halime dönmek için yürüyüşe başladım bugün, bebeğimi annem.bakti evde. Havalar da düzeldi ankarada, çok iyi geldi yürüyüş, moralim duzeldi.. sizde ne var ne yok, nasıl geçiyor lohusalık dönemi

Kuzum ben eve kapandım ya 😢 daha hastane dışında hiç dışarı çıkamadım yalnızım da havaların dğzelmesini bekliyorum ipekle çıkabilmek için arada balkondan bakıyorum ama bugun ona bile fırsatım olmadı😐

Bende 12 kg almıştım 8 kg vermişim canım korse kullanıyorum gündüzleri kanama da devam ediyor bazen az bazen orta derecede hafif ödem hissediyorum 40 günü devirelim de inşallah toparlanırız
Bi kaç gün önce biri yazmıştı ama hatırlayamadım
..mesajı okursa bilgilendirir bizi. Aslında çok iyiymiş kaka ve çiş. Ben de 2 saate bir bezi değiştiriyorum çiş çok yapıyor. Kaka da 5-6 ya düştü. Mama da veriyorum 2 kez onun dışında emiyor da öyle ki fazlasını çıkarıyor. Ama çok tereddütte kaldım şimdi biz de değeri 10 ile hastaneden taburcu olmuştuk. Yarın öğreniriz artık. Ereğli deki cihaz. Xxdolunay ın paylaştığından tam sonuç vermiyor ama anında ölçüyor.

Canını sıkma Allahın izniyle çıkmaz bişi doktor tedbir amaçlı istemiş. Hayırlı haberlerle gelin inşaallah.

Aynen canım bunun gibiydi buradaki ama kan tam sonuç veriyor

Biz cuma tsh için doktora gittiğimizde doktor sarılığı gayet iyi dedi kan da almadı ekstradan canım

Yok canm antibytk vermedi. Çok ağrırsa minoset ic dedi ama bole sizlio yaniyo. Inş çabuk geçer bebisi okadar zor emziriyrmki oturamiyrm;(

Canım yaaa doktorun özeldemiydi arayıp desen antibiyotik kullansan daha iyi olurdu. Ya da yarın sağlık ocağına desen onlar da yazardı
Kiyamam ya topuktan niye kan almiyolar ?kucuk daha noun damarlari Neki 😔

Maalesef Türkiye de böyle o bebekler katıla katıla ağlıyor ve o tüp dolmadan bırakmıyorlar
Bak benim de öyle olmuştu hemen acile gitmiştim nabza bakmışlardı için rahat etsin son günlerindesin önemli bebek hareketleri

Belki bir sey yoktur ama sen genede ihmal etme git acile.

Cnm cihaz bub her bastığında düğmesine ışık çıkıyo lazer gibi, onunla ölçüyo 1_2 değer az ölçüyormuş cihaz yani 14 se 12 ölçüyormuş ama her seferinde kan vermekten iyidir, geçmiş olsun dudaklardaki morarma neden olur ki acaba ,bişey yoktur inşallah iyi düşünelim iyi olsun
Canim sen bu cihazdan mi aldin

Cnm bende acile başvurduğumda az hareket ediyo dedim nst ye bağladılar, yatış verdiler, sanada yatış verebilirler gidersen acile ,korkun varsa durma git cnm

Canım yaaa doktorun özeldemiydi arayıp desen antibiyotik kullansan daha iyi olurdu. Ya da yarın sağlık ocağına desen onlar da yazardı

Maalesef Türkiye de böyle o bebekler katıla katıla ağlıyor ve o tüp dolmadan bırakmıyorlar

Bak benim de öyle olmuştu hemen acile gitmiştim nabza bakmışlardı için rahat etsin son günlerindesin önemli bebek hareketleri
Canım doğumu devlette yaptım da muayene için özele gitcem yine herlde. Antibytk verseler bebek emziriyrm sakıncalı olmaz mı peki

Canım doğumu devlette yaptım da muayene için özele gitcem yine herlde. Antibytk verseler bebek emziriyrm sakıncalı olmaz mı peki
Yok canım çoğumuz kullandık öyle olsa vermezlerdi zaten. Enfeksiyon kapmayalım diye kullandık

Bence bunu herkes okumalı :KK53:

Eklentiler

• Screenshot_20190424-114845_Instagram.jpg
    Screenshot_20190424-114845_Instagram.jpg
    95,1 KB · Görüntüleme: 58
Benimde bikaç gün önce öyleydi canım hatta yazmıştım buraya da. 2 gündür geri eski enerjisine döndü kuzum, bazen olabiliyorlar yani öyle yine de çok aklına takılıyosa yakınlarda hastane varsa git istersen kafan rahatlar.

Kuzum ben eve kapandım ya 😢 daha hastane dışında hiç dışarı çıkamadım yalnızım da havaların dğzelmesini bekliyorum ipekle çıkabilmek için arada balkondan bakıyorum ama bugun ona bile fırsatım olmadı😐

Bende 12 kg almıştım 8 kg vermişim canım korse kullanıyorum gündüzleri kanama da devam ediyor bazen az bazen orta derecede hafif ödem hissediyorum 40 günü devirelim de inşallah toparlanırız

Biz cuma tsh için doktora gittiğimizde doktor sarılığı gayet iyi dedi kan da almadı ekstradan canım

40imiz çıktıktan sonra çıkarız değil mi dışarı, Ben de çok.istiyorum bebekle çıkmayı ama bebek arabasına mi konulur nasil olur bilemedim. Bir de üşürler mi ki

X