2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Uçurdunuz mu kırkı
Bakalım 4-5 güne kesilirse anlarsın sanırım adet mi değil mi diye kuzu.

Balon oynuyoruz kardeşimle
Bu patito için büyük balon dimi oynayamaz diye soruyor.
Küçük 30 ml su biberonu vardı geçen geldiğimizde bunu patitoya hediye ediyorum demişti. Şimdi diyor ki patitonun biberonunu unutmuşsunuz burada. Gitti getirdi götürün tamam mı diyor

Burda da Çeşme sularında mikrop varmış herkes hasta. Ne kadar da Çeşme suyu içmesekte ellerimizi falan yıkıyoruz sonuçta. Umay’ı banyo yaptırmaya korkuyorum ağzına falan kaçar su. Mikrop kapar. Hiç gerek yok risk almaya.
Umay’da ağzında biriktirip sonra tükürüyor süti doyduğu zaman değişik değişik şeyler işte :) İkimizde ikinci çocukta öğreniyoruz emzirmeyi acemiyiz birbirimize sorarak öğrenicez işte

Kuzum benim

Oyy kıyamam yavrum ya
Yıkama bencede, dün arkadaşım söyledi annesi bebek bakıyor da sudan dolayı birkaç haftadır kötüymüş o da Ankara’ya gitmişler orada iyileşemeyince

Tatlı kuzunun inşallah ablası tekrar anne olacak ,5 yaşındamıydı kardeşin cnm ,birde geçen bi yazında okumuştum 2 sene geçmesini bekliycem diye, cnm bence bunu bi dra danış herhangi bi mahsur yoksa 2 sene bekleme, ard arda doğum yapanlar var sezeryan, yeni bebiş le sizde kendinize daha çabuk gelirsiniz Allahın izniyle nacizane fikrim tâbi

Bende birkaç doktorun videolarına baktım evet o kadar beklemeye gerek yokmuş hatta Kağan Kocatepe 6 Aydan sonra denemeye başlanabilir demiş. Hemen olacağının garantisi de yok o da ayrı bir nasip meselesi. Tabi kendi doktorum ne düşünür bilmiyorum ama..
Çoğu kişi zaten yeni bebişle unutulur ancak diyor. 1 sene okulum kalmıştı en azından onu bitireyim diyorum bende.
Tabi yeniden cesaret edebilmek çok çok zor.
Yüreğim ağzımda geçiricem hamileliğimi Eminim ki Şimdilik bu konuyu rafa kaldırdım o yüzden tabi zaman neyi getirir bilinmez. Bu arada 4,5 yaşında canım, Aralık’ta 5 olacak

Sağol kuzum iyiyim
Annemlere geçtik pazar kahvaltısı yaptık bir güzel
Gelen giden olacakmış oturduk bekliyoruz sohbet muhabbet

Afiyet olsun canım
Annenlerin yakın olması bu süreçte büyük destek senin için

Kuzum benim ya kıyamam
Yokluğunun farkında ama neden olduğunu nerede olduğunu henüz anlamlandıramıyor
Çocukların dünyası çok farklı masum

Gecmis olsum canim bir acile gitsen serum iyi gelir sana
Anlayisli erkek cok az sanirim.dogum yapan benim nazi yapan esim.bu hayatta bazi kişiler hep digerlerini çeken taraf oluyor bizde öyleyiz sanirimcanim sezaryan mi olacak senin
Korkma canim benimde halim yoktu ama bi gazla doğuruyorsun
Canim ben ara ara kantaron yagi suruyorum cok iyi geldi hic çatlamadı. Kucukkuzum demisti.

30 cc oluyo bazen daha fazla ,bu aralar daha az mama vermeye gayret ediyorum
Canim 30 cc az degil genede iki saatte bir cikiyorsa iyi.sut yapan caylardan aldin mi.seninki memenden emiyor mu.benimki emmiyor.bastan beri zorlaniyordu hastaneye yatimcada iyice biberona alisti.simdi surekli sagipta veriyorum.erken dogdular ondan mi oldu acaba

Öyle kuzum
Patito diyor göbeğime bakıyor, bakıyor ama birşey yok. Belki de aklı karıştı kuzumun. Küçük zaten anlamlandıramadığı kesin

Canim bir sene sonra dusunsen doğana kadar iki yil geçiyor zaten.bence okulunu bitirsen kafani bi dagitsan cok daha iyi olur.tabi bu benim dusuncem.benimde kanamalarım olmustu o yuzden ikinci cocuk cok stersli geliyor insan cok yipraniyor gercekten.

Evet kuzum okulumu bitirmeyi düşünüyorum o zamana zaten vakit geçmiş oluyor. Seneye Haziran’a mezunum zaten aksilik olmazsa.
Zamana bırakıcam yani nasip kısmet artık gerisi.

Kantaron da alıym canım sağol krem sürüyorum akşama göre daha iyi durumda şimdi

Allahım kardeşine uzun ömür versin cnm, tabi sen kendi durumunu daha iyi bilirsin inşallah rabbim senin de gönlünden geçen hayırlı zamanda yavrunu kucağına almayı nasip eder,tabi insan haliyle hep tedirgin olur, hamilelik çok farklı bişey biliyosun hep bi tedirginlik oluyo ama anladığım kadarıyla urasın durumu genetik bişey değildi, o yüzden diğer bebişlerinde sıkıntı olacağını sanmıyorum üst üste emzirirsem yetmiyo cnm gece uykuda biraz daha iyi toplanıyo, memeyi tutuyo ama sol memeyi biraz zor tutturuyorum, bende anlamadım cnm erken doğmalarından mı oldu, çok iğne ilaç kullandım ağrı kesici, antibiyotik, ondan mı oldu, geceden beri içtiğim sıvıyı sayıyorum 2 litre oldu ayran, şu,komposto hepsi, 3 litre sıvı alın dıolar inan üzülüyorum niye olmuyo diye

havadansudan humananın çayını aldım cnm iki bardak içmeye gayret ediyorum, dün senin paylaştığın tarifi yaptım yedim hatize galıba adı, dereotu yiyorum, ayva kompostosu içiyorum dünden beri, salata yapıp yiyorum hergün,gece şu içmeye gayret edıyorum bazenbirşeyler yiyorum, kabak tatlısı yaptım bu hafta hep ondan yiyorum, tahın helva yıyorum, yok yine yok anlamıyorum niye olmuyo,

Sağol kuzum iyiyiz biz de çok şükür sarılığı atlatıyoruz zamanla yok oluyormuş onun dışında rutin şeyler lohusalık duygusallık derken 17 günlük olmuşuz bile
30 cc oluyo bazen daha fazla ,bu aralar daha az mama vermeye gayret ediyorum

Benimde öyle canım doymazsa diye çok endişeleniyorum dün hiç mama vermedim çişini kakasını yaptı ama bugun verdim çok üzülüyorum

havadansudan canım benim ilk günler çok azdı şimdi 30 cc civarlarında 1 gr bile alsa kardır diyorum çok üzülüyorum bende isterdim her sağmaya 100 cc çıksın ama yok işte

Sütü olan anneler yanlış anlamazsanız tek memeden ne kadar sütünüz çıkıyor? Sütüm ne kadar az diye tespit etmeye çalışıyorum

Kızlar gaz sancılarımız başladı, kipkirmizi oluyor kuzum kendini sikmaktan uyurken bile huzursuz, arada kizariyor ağlıyor sonra tekrar devam ediyor uykusuna 20 günlük olduk bugun, sizlerde de başladı mı sancılar ne durumdasiniz

Benimde gece karnım çok sertleşiyor canım nefesim kesiliyor her defasında tuvalete gidince rahatlıyorum

Vücut hazırlanıyor kuzum doğum çok yakın belli ki. Yarındı değil mi randevun?

Çok geçmiş olsun canım şimdiden bolbol krem sür. Belki başta emziremezsin ağrıdan. Meme ucu al bulunsun yanında takar öyle emzirirsin

Oy kuzum içim parçalandı. O daha küçük anlamıyor ama her defasında senin için parçalanıyordur. Rabbim yardımcın olsun

Yok canim her sagmaya 100 cc kimsenin cikmiyordur sanmiyorum.az degil 30 cc de iyi canim.sagarken memeni sik biraz daha geliyor ben oyle yapiyorumemiyorsa en guzeli.benimki emmiyor ne yapacam bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…