2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Yok kuzum göndermedim krese bizim tainimiz çıktı başka bi ile geldik burası yaramadı benim oğlana herhalde.bide varya kimseye soylemeyeceksin çocuğun hasta olmadığını filan ben söyledim bu sene kurtulamadık şu hastalıklardan bı.cok geçmiş olsun cnm kızının göğsü için menengic çok iyi dene istersen yogurduna katıp verebilirsin.iltihabini temizler göğsünü temizler.
Sağol canım. Menengic demişlerdi ama yemez die vermedim. Yoğurda katılıp veriliyorsa deniyim bi.

Geçmiş olsun Canım. Şimdi nasılsın ?

Kızlar hepinize teşekkür ederim
Zorla kahvaltı yaptım ama bir şey yiyemedim
Sadece biraz peynir, biraz da haşlanmış patates yedim, bir bardak da limonlu çay içtim

İnşallah sadece yediğim bir şey dokunmuştur, mikrobik bir durum değildir umarım.
Annem gelince hava değişiminden hasta oldu, 5 gündür sürekli öksürüyor, evde katarin vardı onu verdim her gün içiyor ama geçmedi

Bana da bulaşacak diye korkuyurum, sabah o da ishal oldum deyince daha çok korktum ama annemi hastaneye gitmeye ikna edemedim, şimdi ilaç içti yine yattı

İnşallah bebiş gelmeden hepimiz toparlarız

Aynen kuzum 1cm sadece 🙄

Gece kasılmaların sıklaşmış hastaneye mi gittin ? Bir daha yazmamışsın. Hayırlısı olsun 🙏🏼

Günaydın canım geçmiş olsun. Bende öyleydim geçen hafta. Bol su iç dinlen. 🙏🏼
olumsuz düşünme canım, inşallah toparlarsın bir an önce, ikinacak güç sen istemesemde gelir, sanci aralarında.ayakta uyuyordum yorgunluktan ama doğumda adrenalin deşarjı oluyor ikinacak güç bulmaman imkansz
Çok geçmiş olsun canım gün içinde dinlenip gücünü toplarsın inşallh merak etme yediğin bir şey mi dokundu acaba geçmezse dr a git bence

LoveAndMarriage LoveAndMarriage canım nasıl oldun güzel haberlerin olsun inşallah

Benim imza da silindi 🙃
Evet canım burada da çocuklar ishal kusma hep. Hastane dolup taşıyor. Ankara daki yeğenlerim de öyle oldu büyük olan 1 hafta okula gidemedi. Aman dikkat edin.. Havada pis yayılıyor. En güzeli evde kalmak. Çok geçmiş olsun canım.

Biz de memeciyiz...iki çekip memede uyuyacak. Sonra ağzında süt birikiyor yutarken boğulacak gibi oluyor aksiyon yaşatıyor bana...benim kızım da emmemişti 3.ay da bırakmıştı aynı senin gibi sanki ilk kez emziriyormuşum gibiyim. Adanadaki yeni doğan doktoru bana her iki memeyi de 15-20 dk emecek dedi ilk ve son sütü mutlaka alacak tam boşaltmadan öbür memeye geçmeyeceksin dedi. Ama bu aralar tek meme yetiyor galiba öbürünü versem de almıyor bazen

Canım dikkat et salgın var pek dışarda yiyip içme. Ve düzelmezsen mutlaka git canım hastaneye.

Amin canım amin sağlıcakla al bebişini kucağına

Günaydın kizlar. Sabaha kadar hic rahat değildim.gece bi anda tuvalet ihtiyacim oluyor ,o sirada göbegim tas gibi kesiliyor gidiyorum geliyorum birkac saat sonra bir daha.Boyle böyle sabahi ettim. Birde gribim var biliyorsunuz atanamayanogretmen atanamayanogretmen gibi korkmaya basladim .hic halim yokken ya dogumum başlarsa diye. birde bu gripli halim devam eder de Allah korusun bebege bulasirsa diye akla ziyan şeyler de düşünmeye basladim.Tüm huzurum kaçtı😣🙄

Bol bol dinlen enerjini toplamaya çalış canım
Bulantın yoksa meyve ye iyi gelir
Senin annen yakındı galiba
Git biraz orda kal istersen daha çabuk toparlarsın.

atanamayanogretmen atanamayanogretmen kuzum geçmiş olsun çok. Annen de maske taksın en azından madem öksürüyor sona geldin artık bulaşmaz inşallah sana da. Evi bol bol havalandır aynı ortamda bulunmamaya çalışın. İshal ikinizde de varsa sudan falan mı oldu acaba ? Birkaç ilde bu şekilde sudan salgın varmış inşallah öyle bişey değildir. Yediğiniz bişey dokunmuştur belki de. Düzelmezsen doktora görün mutlaka doğum öncesi tedbirini al.

Günaydın kizlar. Sabaha kadar hic rahat değildim.gece bi anda tuvalet ihtiyacim oluyor ,o sirada göbegim tas gibi kesiliyor gidiyorum geliyorum birkac saat sonra bir daha.Boyle böyle sabahi ettim. Birde gribim var biliyorsunuz atanamayanogretmen atanamayanogretmen gibi korkmaya basladim .hic halim yokken ya dogumum başlarsa diye. birde bu gripli halim devam eder de Allah korusun bebege bulasirsa diye akla ziyan şeyler de düşünmeye basladim.Tüm huzurum kaçtı😣🙄
Anladığım kadarıyla kasılmaların var cnm,kötüyü getirme aklına, bide ne diyecem sana cnm ,bizim bebiş doğdu öğlen 3 gibi hep meme verdim sabahı zor ettik hiç uyumadı meğerse doyamadığı içinmiş ertesi gün sabah 10 gibi bütün doğum yapan kadınların sütü varmı yok mu diye kontrol ettiler, bebeklerin kilolarını ölçtüler, tabi bizm kuzu kilo vermiş çıktı, halbuki ilk gün hemşireye mama niye vermiyosunuz dedik çocuk doktoru karar veriyo dedı, bizde saf gibi gidip kendimiz almadık mama,benden sana tavsiye cnm bebeğin doymadığını anlarsanız hiç dru beklemeyin verin mama,

atanamayanogretmen atanamayanogretmen kuzum geçmiş olsun çok. Annen de maske taksın en azından madem öksürüyor sona geldin artık bulaşmaz inşallah sana da. Evi bol bol havalandır aynı ortamda bulunmamaya çalışın. İshal ikinizde de varsa sudan falan mı oldu acaba ? Birkaç ilde bu şekilde sudan salgın varmış inşallah öyle bişey değildir. Yediğiniz bişey dokunmuştur belki de. Düzelmezsen doktora görün mutlaka doğum öncesi tedbirini al.

Sağol canım.
Dün eşime maske al dedim de unutmuş
Ben Zaten kendi odamdan hiç çıkmıyorum, sabah ve gün içinde de bütün odaları bol bol havalandırıyoruz, inşallah kendimi koruyabilirim

Ateş halsizlik falan olmayınca annem mikrobik değildir dedi bakalım şu an evde herkes yatışta 😬

Anneme de öksürüğün var doktora git, evde hamile var bulaşmasından korkuyorum de dedim ama iyiyim ben dedi ilaç içti yattı.

Bu şekilde bebeğe de bulaşır hem de seni yanıma refakatçi almazlar hasta olursan dedim ama dinlemedi

atanamayanogretmen atanamayanogretmen geçmil olsun cnm dikkat et kendine ishalın devam ederse git acile cnm

Sağol canım
Şimdi daha iyiyim karnımın ağrısı geçti şimdilik
Belki de yediğim bir şey dokundu

Eşim de çok anlıyormuş gibi doğum hazırlığı bunlar diyor rahat rahat 😬

Arkadaşlar benim kuzu mama da içiyo biliyosunuz dr.browns biberonunu kullanıyorum, ondan öncede normal bi biberon kullandım, mamayı içerken ağzının kenarından akıtıyo neden acaba, birde hangi marka mama kullanıyosunuz, biz sma kullandık 10 gün ,şimdide aptamil aldık

Canım çok sıkmayacakmışsın kapağı bende o biberondan aldım yorumlarda öyle yazıyordu ama ben mama vereceğim zaman kaşıkla veriyorum biberonu hiç kullanmadık mama olarak da aptamil aldık canım😟 sütünü sağınca kaç cc çıkıyor?

atanamayanogretmen atanamayanogretmen canım çok geçmiş olsun ishali ihmal etmemek gerek geçmezse mutlaka doktora git kuzum.

M muttervonmarienkaefer canım nasılsınız? Minik kuzuyla nasıl gidiyor? Sarılığı hafifledi mi?

melike222 melike222 canım nasılsınız? Vuslat ne zaman çıkacak?

A April wind kuzu nasılsın? Aklımın bir köşesi hep sende ❤️

Arkadaşlar benim kuzu mama da içiyo biliyosunuz dr.browns biberonunu kullanıyorum, ondan öncede normal bi biberon kullandım, mamayı içerken ağzının kenarından akıtıyo neden acaba, birde hangi marka mama kullanıyosunuz, biz sma kullandık 10 gün ,şimdide aptamil aldık
canım hip combiotic kullanıyorum, kabiz yapmayan diye araştırmıştım hep bunu öneriler bide anne sütüne en yakın ve kolay sindirilen buymus

Cuttingcorners Cuttingcorners kuzum iyiyim teşekkür ederim.
İlk günler çok daha kötüydüm. Hele sütüm varken nasıl hormon salgılatıyorsa sürekli ağlıyordum. Memem sızladıkça dibe çöküyordum. Şükür 2 gündür hormonlarım biraz dizginlendi sanırım 😑
İpektoş nasıl?🌷

Canım çok sıkmayacakmışsın kapağı bende o biberondan aldım yorumlarda öyle yazıyordu ama ben mama vereceğim zaman kaşıkla veriyorum biberonu hiç kullanmadık mama olarak da aptamil aldık canım😟 sütünü sağınca kaç cc çıkıyor?

atanamayanogretmen atanamayanogretmen canım çok geçmiş olsun ishali ihmal etmemek gerek geçmezse mutlaka doktora git kuzum.

M muttervonmarienkaefer canım nasılsınız? Minik kuzuyla nasıl gidiyor? Sarılığı hafifledi mi?

A April wind kuzu nasılsın? Aklımın bir köşesi hep sende ❤

Teşekkür ederim canlarım
Şimdi daha iyiyim dinleniyorum

Kendimden çok annemi kaygı ediyorum iyileşmezse ne yaparız diye 😔

Teşekkür ederim canlarım
Şimdi daha iyiyim dinleniyorum

Kendimden çok annemi kaygı ediyorum iyileşmezse ne yaparız diye 😔
Bu seneki gripler çok kötü
İnşallah geçer kuzum
Yazmışlar maske tak diye bencede en azından maske tak sende pek iyi değilmişsin zaten. Dikkat etmekte fayda var.

Bu seneki gripler çok kötü
İnşallah geçer kuzum
Yazmışlar maske tak diye bencede en azından maske tak sende pek iyi değilmişsin zaten. Dikkat etmekte fayda var.

Maske aklımızda canım
Zaten hasta olmasak bile doğumdan önce alacaktık, odama gelenler maskesiz gelmesin diye konuşmuştuk

Evde de genelde ben odamdan çıkmıyorum kendimi korumaya çalışıyorum bakalım.

Sen nasılsın balım ♥️

Maske aklımızda canım
Zaten hasta olmasak bile doğumdan önce alacaktık, odama gelenler maskesiz gelmesin diye konuşmuştuk

Evde de genelde ben odamdan çıkmıyorum kendimi korumaya çalışıyorum bakalım.

Sen nasılsın balım ♥
Sağol kuzum iyiyim 🙂
Annemlere geçtik pazar kahvaltısı yaptık bir güzel🥰
Gelen giden olacakmış oturduk bekliyoruz sohbet muhabbet🙂

30 cc oluyo bazen daha fazla ,bu aralar daha az mama vermeye gayret ediyorum

Bizde ilk günler şırıngayla verdik baktık olacak gibi değil,biberona başladık, senin sütün ne kadar çıkıyo cnm ,

canım hip combiotic kullanıyorum, kabiz yapmayan diye araştırmıştım hep bunu öneriler bide anne sütüne en yakın ve kolay sindirilen buymus
Evet bende duymuştum hipp iyi diye, bende çocuk druna sordum kendi çocuğuma sma kullandım ,aptamil de iyi dedi, bizde ilk sma aldık bitti, şimdide babası aptamil almış onu kullanacaz bklm

Kızlar 2 gün önce sohbeti geçmişti sorulmuştu merak etmiştik.
Bugün bizim 40. günümüz 🙏
ve dün ben adet oldum.
Anneme sordum, adet değil 40 sonu olmuşsun dedi. 🙄
Yani tam olarak bu ne bilmiyorum ama dünden beri adet gibi çok kanamam var. Belimde ağrıyor. Bakalım takip edeceğim artık.

X