2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bide kuru dut canım iyi geliyormuş çerez gibi zaten

Bu babamın anlayışsızlığı düşüncesizliği beni benden alıyor artık ya

Babamın Pazartesi günü kemoterapisi bitiyor, 15 gün kür arası verilecek, o arada da buraya gelecekti.

Üç gün önce anneme demiş ki “15 gün ara var, ablamı da alıp geleceğim hem bebeği görmüş olur hem ablamı gezdirmiş olurum.”
Annem de haklı olarak halamın gelmesini istemiyor
“Peşine kimseyi takma, ben çocuğumla mı ilgilenecem gelen misafirle mi ilgilenicem tek sen gel.” dedi

Bugün de bana aynı şeyi söyledi “halanı da getiririm üç gün kalırız” dedi ben de baba ben kimseyi istemiyorum sen tek gel dedim
Ama hala anlamıyor, hemen demedik ya Bebek Doğunca dedi
Bizim evimiz misafir ağırlamaya uygun bir ev değil dedim ben yatak getiririm dedi

Kızlar halam çok asortik takılan saraylı gibi yaşayan gösteriş ve lüks düşkünü bir kadın
Buraya geldiğinde gerçekten anneme çok ağırlığı olacak
Şu an annem ne yapsa biz yiyoruz, ev dağınık da olsa önemli değil bizim için ama halam gelirse sabah akşam detaylı sofra kurmak gerekecek

Bir de annem haklı olarak babama dedi ki “daha kızın ne zaman Doğum yapacağı belli değil, Doğum bu ne olacağı da belli olmaz, belki hastanede yatacaklar, belki Bebek iyi olmayacak, daha önümüz belli değilken kimseyi peşine takma” dedi ama babam ısrarla anlamıyor

Eşim de haklı olarak dedi ki “ sen rahat et diye ben annemi bile çağırmıyorum eve, babana söyle kaynanam bile daha gelmedi, kimseyi getirme de” dedi
Eşim aslında halamı istemediği için değil bizim rahat etmemiz için kimse gelmesin diyor o da anneme kıyamıyor çünkü kim gelirse gelsin işler hep annemin üzerinde olacak

Amin kuzumm
Hiç öyle düşünme hepimiz ayrı dertlerin Peşine düştük haliyle :)
7 sene önce aynı hastalıktan bebeğini kaybetmiş biriyle denk geldik Ankara’da adamın hala gözü yaşlı, her anını yeniden yaşarmış gibi anlatıyor. Geçmez ama kabuk bağlayacak diyorum artık. Aynı snein hesap..
Amin canımm

İyiyim kuzum bende şafak sayıyorum bizde azalttık baya günleri
Hayırlısıyla çıksın vuslatımızda bol bol özlem giderirsiniz artık

Cnm aynısını demislerdi bizede büyük insanın zatüre si gibi düşünün solunum sıkıntısı vardı aynı size denilenden ilk gün ağzında hortum vardı 2 gün ağzında sadece beslemeleri icin ince hortum vardı 5.günü felan mi neydi bir gittim bebeğim yoktu yerinde ben ben değildim deli gibi bağırdım oğlum nerde diye sonra hemşire karşı tarafa aldık dedi.orası iyiye gidenleri alıyorlar di bir baktım sadece serum vardı o kadar güzeldi ki yavrum bak şimdi kollarım da yaram bile iyileşmedi sürekli kucakta uyumak istiyor.biz 10 gün kaldik ama o kadar bile fazla geldi biz çok şukur taburcu olurken bazıları da taburcu oluyordu ve bazı bebekler in emme refleksi yoktu annelere eğitim veriyorlar di hortumu mideye kadar nasıl sokacaklarini neler var neler.
Az kaldı kuzum kavuşmanıza..Rabbim bu akşamın hürmetine butün yavrularimiza şifa versin inş.

İyi akşamlar kızlar,
serum biraz fayda etti gribime. Ağrılarımı azalttı. Ama uykusuz ve halsizim. Rüzgar uyumuyor huzursuz. haliyle bende uyuyamıyorum.
Size birşey danışacağım.
bebeğim emzik almıyor, 3 çeşit emzik aldık 3ünü de almadı. Diliyle itiyor.
Bir öneriniz var mı?

Ben hala hıçkırdığını anlayamıyorum ya da elimi ayağımı neresi olduğunu kestiremiyorum

15 gün oldu cnm sıklıkla mama veriyorum ama emzirdiğim zaman da doymuyo böyle sert dolu dolu olmadıgöğüslerim hiç yumuşak cıvıklar
Peki sıkınca akıyor mu? Sağmayı denedin mi hiç? Sık sık emzirmediğin için de kanallar açılmıyor dolmuyor olabilir canım. Sen mama ver ama meme yi de ver az çok farketmez emsin memede uyusun.
Deniz 3630 kilosu boyu 53cm dogdu.kilo Kaybimiz nekadar bugun belli olucak ,sarilik testi sonucunu bekliyoruz
Adıyla yaşasın MaşaAllah gayet iyi ...çok severim deniz ismini de.

İnşaAllah canım öyle olsun dua et ben hep dua ettim kendi sancım olsun çabuk bitsin diye
Kızlar bebekleriniz günde kaç saat uyuyor
Toplamda 17-18 saat uyuyor
Hiç bilemiyorum emzik olarak ne aldın? Ben nuk un uyku Emziğini aldım damaklı olanı. Kabul etti.

Kacinilmaz son ,ekstra yastik al yanina pozisyondan oluyo hep ,eve gidince duzelir insallah
Deniz 3630 kilosu boyu 53cm dogdu.kilo Kaybimiz nekadar bugun belli olucak ,sarilik testi sonucunu bekliyoruz

Emzirme yastığımı alacağım yanıma canım.
Maşallah bu arada boyuna kilosuna

İçim parçalandı canım oda çok küçük ona anlatmak da zor. Ama aslında çocuklar bizden de akıllı herşeyi anlıyorlar.
Sende üzülüyorsun bu duruma. Rabbim yardımcın olsun

Hayırlısı olsun canım. Ben doktorlar pazarlık yaptım yinede haftaya perşembe gideceğim tekrar bana biraz daha zaman verdi kendi kendine olması için doğum

Şükür ben iyiyim canım sen nasılsın var mı bir belirti falan
Pazartesi salı emzirme için alıcak doktorumuz bir aksilik çıkmazsa çarşamba veya perşembe kızıma kavuşuyorum

İyiyim kuzum bende aynı. Sancılar var ama öyle doğum oldu olacak gibi değil daha

Allah yardımcın olsun zor günler atlattın. Çok şükür Vuslatın iyileşiyor. Tez zamanda kavuşun inşallah

Süt için havuçta tüketin kızlar faydasını görüceksiniz ☺

Ay super bilgi ben hergün 2-3 havuç yiyorum normalde havuç delisiyim doğumdan sonra da yemeğe devam ederim

bende anne babalarin boyle anlayissiz olmasona katlanamiyorum. Ama babanizin da ozel durumu varmis. Simdi kirsan bi dert kirmasan bi dert. Ne denir bilemedim ama cok haklisin. Birak gelsin annen de hizmet etmesin. Asortikmis. Annen ona hizmet etmek zorunda degil ki. Hatta ev daginik dursun . Siz nirmal yasantiniza devam edin o rahat edemeyio erken ayrilsin !

Ben olsam bende istemezdim, baban halanı getirme konusunda niye bu kadar ısrarcı acaba canım istemediğini söylediğin halde.
Benimde annemle kızkardeşim olacak, normalde kızkardeşim de bizimle yaşıyor 1 senedir benim bu durumundan dolayı yoksa onu bile istemezdim bende ilk etapta. Babamda sezeryan günüm belli olduğu için gelip 1-2 gün kalıp gidecek. Kayınvalidemi sevdiğim halde o bile gelsin gitsin kalsın istemiyorum. Yoksa dediğin gibi annem benimle mi ilgilenecek onlarla mı

Ben bugün tam 41+0'ım canım
Canım senin adına sevindim suni ile güzel geçmiş kötü bir anı bırakmamış.
Benim en çok korktuğum şey suni sancı çekip çekip olmayınca sezaryen olmak ikisinin de acısını çekmek. Suni kötüdür diye düşünmek istemiyorum herkes de farklı olur tabi ama ne bileyim ay şu an çok stres oldum ağzımdan güzel bir şey çıkmıyor siz bana bakmayın Allah hepimize hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin inşallah

İnşallah kendi rızasıyla gelir paşalar canım iyi yapmışsın eğer her şey yolundaysa ben de dr a beklemek istediğimi söyleyeceğim risk olmadığı sürece ısrarcı bir dr değil zaten

Cnm sıkınca süt var ,sağıncada var ,hastanede hemşirelerde baktı onlar da sütün var dediler ama işte dolgunluk yok bebek doymuyo,mesela bazen iki göğsümğüde vermek zorunda kalıyorum doymuyo çünkü, kilo kaybımız 500 grama yakındı nerdeyse inan kilo derdi olmasa hiç mama vermiycem hep emsin ama işte aç kalıncada durmuyo,

Alakası yokmuş
Son zamanlar günde 2 kere hıçkırıyordu sürekli ama sol ciğerimiz hiç yokmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…