2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
A April wind ayy kıyamam ben ona ya.. daha çok küçük kimbilir neler geçiyor onun aklından. Seni de etkilemiştir tabi kuzum..
Bol bol dua edelim mübarek gecede, Allah içinizi ferahlatsın acınızı hafifletsin dindirsin inşallah kuzum 🙏
Sağol kuzum aminn💛

Emzirme yastığımı alacağım yanıma canım.
Maşallah bu arada boyuna kilosuna 😍🧿

İçim parçalandı canım :KK43: oda çok küçük ona anlatmak da zor. Ama aslında çocuklar bizden de akıllı herşeyi anlıyorlar.
Sende üzülüyorsun bu duruma. Rabbim yardımcın olsun ❤🙏🏼

Hayırlısı olsun canım. Ben doktorlar pazarlık yaptım yinede haftaya perşembe gideceğim tekrar bana biraz daha zaman verdi kendi kendine olması için doğum 🙏🏼

İyiyim kuzum bende aynı. Sancılar var ama öyle doğum oldu olacak gibi değil daha 😅💛

Allah yardımcın olsun zor günler atlattın. Çok şükür Vuslatın iyileşiyor. Tez zamanda kavuşun inşallah 🙏🏼

Ay super bilgi ben hergün 2-3 havuç yiyorum normalde havuç delisiyim doğumdan sonra da yemeğe devam ederim 😂
ay bende kütür kütür yemeyi cok severim .tabi dogumdan sonra olur mu bilmiyorum. ay bende mevsimler de şaştı😂😂😂😂😂

Cnm sıkınca süt var ,sağıncada var ,hastanede hemşirelerde baktı onlar da sütün var dediler ama işte dolgunluk yok bebek doymuyo,mesela bazen iki göğsümğüde vermek zorunda kalıyorum doymuyo çünkü, kilo kaybımız 500 grama yakındı nerdeyse inan kilo derdi olmasa hiç mama vermiycem hep emsin ama işte aç kalıncada durmuyo,
Bazi bebeklerin gücü yetmiyormus senin fındıkta çekemiyor mu acaba?

Kurban olurum yaradana yavrum benim, sen böyle yazınca düşünüyorum acaba hayatta kalsaydı çok zor günler mı yaşayacaktı bebiş,
Bizde öyle teselli ediyoruz kendimizi kuzum, acı çekmedi diyerekten.
Tabi Allah bilir orasını ama..

Kızlar bebeklerinize işitme testinden hariç göz muayenesi yapıldı mı ?
Benim kıza yoğun bakımda yatıyor diye ayrıca yapılacakmış normal muayene gibi mi yoksa begonyas begonyas ın yapıldığı gibi rop muayenesi mi merak ettim 🤔
Normal muayne değildir canım, yoğun bakımda kaldığı için oksijen alıyor bu da göz damarlarına zarar verebilirmis ondan dolayı rop muayene yaparlar :KK43:

Valla benim bu kız çok nazlı adını nazlı mı koysaydım, hamileykende çok çektirdi doğumu ayrı hikaye :KK55:
ay kuzu hakkaten adini ne koydun onu sorduk mu hic hatirlamiyorum ?
Benim arkadasim da aralik ayinda dogum yapti kizi 2600 gram doğdu. neyse bebegi eve götürdüler göğsünde süt var gibi.
emzirdiğini zannediyordu ama bebek bir hafta ac kalmis. kilo kaybı ve sivi kaybi yasamis. biraz hastanede kalip geri getirdiler.mamayla ve sagdigi sütü biberonla verme seklinde devam etti. bebek memeyi emmeyi hic beceremedi. gücü yetmedi nazli prensesin.

bende anne babalarin boyle anlayissiz olmasona katlanamiyorum. Ama babanizin da ozel durumu varmis. Simdi kirsan bi dert kirmasan bi dert. Ne denir bilemedim ama cok haklisin. Birak gelsin annen de hizmet etmesin. Asortikmis. Annen ona hizmet etmek zorunda degil ki. Hatta ev daginik dursun . Siz nirmal yasantiniza devam edin o rahat edemeyio erken ayrilsin !
Babam mantıklı davranmıyor, umarım halam mantıklı davranır da babamın peşine takılıp gelmez.
Gelirse de babam annemi rahat bırakmaz ki, ablam ablam derler darlar annemi eminim.
Annem babamın bile gelmesini istemiyor çünkü babam da çok eziyetli, hep hizmet bekler her şeyi eksiksiz olsun ister

Ben olsam bende istemezdim, baban halanı getirme konusunda niye bu kadar ısrarcı acaba canım istemediğini söylediğin halde.
Benimde annemle kızkardeşim olacak, normalde kızkardeşim de bizimle yaşıyor 1 senedir benim bu durumundan dolayı yoksa onu bile istemezdim bende ilk etapta. Babamda sezeryan günüm belli olduğu için gelip 1-2 gün kalıp gidecek. Kayınvalidemi sevdiğim halde o bile gelsin gitsin kalsın istemiyorum. Yoksa dediğin gibi annem benimle mi ilgilenecek onlarla mı

Neden ısrar ediyor ben de anlamadım canım
Ablasına yaranma peşinde işte.
İki kere getirme dedik, üçüncü kez söylersek küsebilir de.

Şimdi eşim de ben de annem ne yaparsa severek yiyoruz, mutfakta küçük bir masamız var, orda yiyip topluyoruz hemen
Ama kalabalık olursa ona göre de sofra kurmak gerekecek anneme yazık

Babam ama hiç anlamıyor, yok Ankara’ya uğrarım kardeşini alırım, yok şuraya uğrarım halanı getiririm, hiç bize sorma yok
Ben de eşime karşı mahcup oluyorum
Adam sırf ben istemiyorum diye annesini bile çağırmadı, doğumda da bir gün gelir geri gider dedi

İnşallah kendi rızasıyla gelir paşalar canım iyi yapmışsın eğer her şey yolundaysa ben de dr a beklemek istediğimi söyleyeceğim risk olmadığı sürece ısrarcı bir dr değil zaten

İnşallah canım 🙏🏼 Risk olmadığı sürece sorun yok. Zaten doktorlarda riske almaz diye düşünüyorum ❤️

ay bende kütür kütür yemeyi cok severim .tabi dogumdan sonra olur mu bilmiyorum. ay bende mevsimler de şaştı😂😂😂😂😂

Az önce marketten aldım ince ince 😂😂😂 birazdan yiyeceğim canım çekti ya

Kızlar ben doğumun başladığı gece yatarken sanırım bu gece doğuracağım demiştim. Ondan 5 saat sonra bebeği kucağıma aldım :)
Rengin soluyor. Garip bir rahatlama geliyor. Bebek hareketleri azalıyor. Rahimdeki baskı artıyor. Bir de doğuracağını biliyorsun işte... içine doğuyor :)

Şimdi gördüm mesajını canım
Ne yaptın ne dedi doktor

Oğluşa da maşallah 🧿 çocuklar ne kadar merhametli oluyorlar ♥️
Cnm dün gece karniminn agrima nedeni bebek doğum pozisyonu almış.bugun nst sancim çıkmadı çok aşağıda tasiyorum bebegi oda kaslarima ağrı yapmış.suyu azalmış yavrumun eside yaşlanmaya başlamış artık dedi.seker şeker var diyip durdular elden ayaktan düştüm yemedigimden.surekli sinir hali var bende.iste kilosu filan normale dönmüş mayısın 10 kadar bekleriz dedi olmazsa sezeryana alırım diye konuştu.tam 36 haftaligim şimdi onden giden yavrum iki haftada 200 gr almış.2760 Gr olmuş 48 cm.bugun odalara filan baktık güzeldi.ama çok gerginim gerçekten oğlanda hasta ağzına tek lokma koymuyor ne yapacaksam.

Günaydın kızlar.Bugun hic uyku tutmadı ve ben maalesef grip olmuşum.Bogazim agriyor burnum akıyor. Doğum bu kadar yaklaşmışken olacak iş degildi ama modumu düşürmekte istemiyorum.
Zaten aklima gelen başıma geliyor hep. daha birkac gun önce kendime söyleniyordum .9 ay hic hasta olmadim kendime iyi baktim diye.
su an icin cok kötü degilim .evde takviyeler yapacağım ama acile gidip ilac almali miyim ona karar veremedim.

X