2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar bebekleriniz günde kaç saat uyuyor

Kızlar bebeklerinize işitme testinden hariç göz muayenesi yapıldı mı ?
Benim kıza yoğun bakımda yatıyor diye ayrıca yapılacakmış normal muayene gibi mi yoksa begonyas begonyas ın yapıldığı gibi rop muayenesi mi merak ettim 🤔

atanamayanogretmen atanamayanogretmen canım okuduğum kadarıyla kızının geriliği devam ediyormuş.
İnan ki kafana takma benim kızımda biliyorsunki geriden geliyordu maşallah sonucu görünce ben bile şok olup şaşırdım :nazar:
Yarın birgün doğunca ben bunu mu takmışım bile diyebilirsin ☺

kızlar,sut sağma.makinelernde göğüsleri büyük olanlar için ara parçanın büyük olrak.alinmasi lazım,benim lansinoh küçük geldi içinde, büyük olanını siparis verdim, yoksa göğsü sıkıştırıyor ve sağmiyor, benimki lansinoh büyük ve kucuk diye yedek parçası satılıyor, diğer.mrkalarin xlrge filn diye,aklınızda. olsun
Benimkinin içinden iki boy çıktı:)

Oy kuzum ya kiyamammm. Hayirlisiyla olsun Vuslat kuzumuz insallah taburcu..
mecbur olduk kuzum :) gelen giden. Babaanne ziyaretleri hastane derken biraz perte ciktik ama cok sukur. Allahtan esim yanimda simdilik cok destek oluyor. Bakalim haftaya nasil olacagiz.
Amin kuzum inşallah inşallah hayırlısıyla raburcu olup kavuşucaz :dua::anne:
Biraz yorucu oluyor kuzum ilk alışma evresi inşallah düzenimiz yavaş yavaş oturur kuzucuklara alışırız 😍😇
Gelenin gidenin çok mu oluyor canım

Kızlar bebeklerinize işitme testinden hariç göz muayenesi yapıldı mı ?
Benim kıza yoğun bakımda yatıyor diye ayrıca yapılacakmış normal muayene gibi mi yoksa begonyas begonyas ın yapıldığı gibi rop muayenesi mi merak ettim 🤔
1. Ayın sonunda yapılacak canım

ooo baya belirtin varmis. Peki nisanin kanli miydi yoksa beyaz miydi

Sancılar uzun süredir oluyor ama bilemiyorum, o kadar sancıya 2cm hayal kırıklığı. Gerçi aktifim oğlumdan dolayı o yüzden de kasılma vs olabilir. Son 1 saattir de vardı, şimdi yine biraz gelmiş nişan. Bazen sarımtırak bazen kirli sarı gibi. Hiç kanlı gelmedi ama oğlumda da kanlı gelmemişti.

Sancılar uzun süredir oluyor ama bilemiyorum, o kadar sancıya 2cm hayal kırıklığı. Gerçi aktifim oğlumdan dolayı o yüzden de kasılma vs olabilir. Son 1 saattir de vardı, şimdi yine biraz gelmiş nişan. Bazen sarımtırak bazen kirli sarı gibi. Hiç kanlı gelmedi ama oğlumda da kanlı gelmemişti.
Canım kaç artı kaçtasın

İçim gitti
Kardeşim patito diyordu urasa
Geçen annemler benim yanımdaydı ya 3 gün, mecburen demişler ablan Doğuma gitti urası getirecek diye. Anneannem bakmıştı o sıra
Tabi geri döndük çocuk bakıyor göbek yok, bebek yok. :KK43:
Annemde geçen güzelce dedi işte Allah verdi, Allah aldı cennete gitti diye.
Annemlere geldik şimdi, annem ablan geliyor demiş. Kuzumda sormuş ki “Allahtan patitoyu alıpta mı gelecekler” 😔
Ah yavrum benim yaa nasıl anlayacak bilmiyorum ki yada iyi mi yapmış annem kötü mü bilmiyorum. Çocuk göbeğime bakıyor böyle 😔 İçim ayrı yanıyor

Canım benim ya kıyamam kardeşin de çok küçük
Kendi dünyasında olanları anlamlandırmaya çalışıyor 😔
Ama açıklamakla iyi yapmışsınız, hiçbir açıklama yapılmasaydı kafası daha çok karışabilirdi

Çocuklar bizim zannettiğimizden daha da fazla olayların içinde oluyorlar aslında. Bazen öyle laflar ediyorlar ki gerçekten insanın içi yanıyor 😔

Senin acın çok taze, kardeşinin de bu şekilde duygusal yaklaşması daha çok etkiledi tabi seni
Allah bu gecenin hürmetine içinizi ferahlatsın inşallah 🙏🏻

Merhaba kızlar kontrolüm vardı 39+5 im nst de sancı en fazl 6 çıktı şaka gibi 🤷🏻‍♀️

Pazartesi tekrar gideceğiz çatı muayenesi ve bebeğin durumuna göre dr bir şey söyleyecek. Doğuma gelir gibi hazırlıklı olun dedi

Her şey yolundaysa birkaç gün daha bekleyecek, suda falan azalma olursa çocuk için beklemek tehlikeliyse suni verecek, çatım uygun değil beklemenin bir anlamı yoksa da sezaryene alacak..

Yani yine belirsizlik var. Hep kendi sancım gelsin yavaş yavaş alıştıra alıştıra doğumum ilerlesin istedim iki üç gün daha vaktim var inşallah kendi isteği ile gelir oğlum😞

Her şey kısmet. Benim ilk doğumum suni sancı ile oldu. Çok güzel geçti doğumum çok şükür. Sancım gelseydi o kadar iyi geçermiydi bilmiyorum, ben böyle birden hazırlıksız şeyleri çok sevmiyorum. Siz de kendinizi bırakın en hayırlısı olacaktır.
Sadece naçizane tavsiyem çatıyla suyla ve sezaryen ile ilgili konuları bir başka doktora daha sorun, görüş alın. İnşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi.

atanamayanogretmen atanamayanogretmen canım okuduğum kadarıyla kızının geriliği devam ediyormuş.
İnan ki kafana takma benim kızımda biliyorsunki geriden geliyordu maşallah sonucu görünce ben bile şok olup şaşırdım :nazar:
Yarın birgün doğunca ben bunu mu takmışım bile diyebilirsin ☺

Artık kafama takmıyorum canım, en geç haftaya bugün doğmuş olacak zaten görecez nasıl bir şey çıktığını 😀

Sağlıklı olsun da kilo da alır büyür de. Biz ikiziz, doğduğumuzda kundağımızla bile iki buçuk kiloyu doldurmuyormuşuz ama sonra gayet de kilo alıp büyümüşüz.

Siz nasılsınız kuzum
Vuslat nasıl
Neden yoğun bakımda yatıyordu unuttum canım ya kusura bakma 😔

Hastaneye gidiyorum cnm doktorum çağırdı bakalım ne olacak yola ciktim.oglumda korkma anne ben yanındayım diyor agrimi unuttum su lafindan sonra.cektigimiz şu ağrılar yorgunluklara degiyor valla.

Şimdi gördüm mesajını canım
Ne yaptın ne dedi doktor

Oğluşa da maşallah 🧿 çocuklar ne kadar merhametli oluyorlar ♥️

comelip kalkarsan hizlaniyor galina. Dun aksam denedim gecesinde sancim oldu ama duzenli olmadigi icin telas etmedim

isime pek takilmadim benimde aklıma yatiyor gibi ama iste bizimkinin tavri sinirlerimi bozuyor. Ayni ilgiyi göstermediği gibi telefonda laf atiyorlar birde. ilk cocugun esyalarini kiz tarafının ailesi yaparmis.sorup duruyor telefonda ne yaptiniz öyle mi böyle mi.besik aldilar mi . ben birde kaynanama saf falan diyorum ama asil saf olan da benim heralde.
bu arada henüz hic birsey yapmadilar. Sadece halasi çalıştığı icin kiyafetleri benden olsun diyip bir miktar para göndermiş. ama tabi babanneden dededen henüz birsey yok .:) hayir valla onlardan hic beklentim yokta telefonda sizinkiler ne yapti diyor ya ona delleniyorum

Bir şey beklemiyoruz Zaten ama bir şey yapmayıp da ilgili gibi göründüklerinde insan daha çok sinir oluyor.
Ben de önceden kaynanama yazık çok saf derdim ama hiç de öyle değilmiş sonradan anladım.
İşine geldi mi gayet de uyanık davranıp hesap kitap yapıyor 😤

Benim kaynanam da güya kız torunu olacak diye çok sevinmişti ne aradı ne sordu aynı şehirde olmamıza rağmen.
İki kıytırık zıbın almış da bir maaş harcadım diye geziyor ortalıkta
Geçen gün bebeğe aldığı patiği gösteriyor 10 lira verdim diyor, sanki çok bir paraymış gibi

Artık kafama takmıyorum canım, en geç haftaya bugün doğmuş olacak zaten görecez nasıl bir şey çıktığını 😀

Sağlıklı olsun da kilo da alır büyür de. Biz ikiziz, doğduğumuzda kundağımızla bile iki buçuk kiloyu doldurmuyormuşuz ama sonra gayet de kilo alıp büyümüşüz.

Siz nasılsınız kuzum
Vuslat nasıl
Neden yoğun bakımda yatıyordu unuttum canım ya kusura bakma 😔
Takma canım en güzeli kafan rahat olursa o kadar rahat olursun
Aza adapte et kendini yükseği görünce mutlu olursun ☺
İkizler için 2.5 kilo maşallah dedirtir ☺

Çok şükür iyiyiz kuzum gün gün kızıma kavuşucam diye daha mutluyım 😇
Çok şükür kızımda gümden güne daha da iyiye gidiyor :nazar:
Enfeksiyonla solunum sıkıntısı var canım
Büyük insanın zatüre olması gibi düşünün dedi doktorumuz

Kızlar belki alakası vardır diye tahmin ediyorum birşey paylaşmak istiyorum..

Hamileyken normalde kızım son haftalara gelene kadar günde bazen 10dkdan dazla hıçkırırdı.
Son haftalarda bu iyice azalmaya hatta 2-3 günde bir olmaya başlamıştı.
Doğduğunda solunum sıkıntısı ve enfeksiyonu vardı demekki anne karnında başlamış sorunu diye tahmin ediyorum 🤔

X