2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canım ilk 4-5 gün ağrılar oluyor, sonra hafifleyerek geçiyor. Bir 10-15 gün filan da tarif ettiğin gibi dikişin uç kısımlarında sızı batma oluyor. Sonra o da hafifleyerek geçiyor. Hiç geçmeyecek gibi geliyor ama biranda toparlanıyorsun ve geçiyor hepsi. :)
Üşütmemeye dikkat et.

Ay hadi inşallah . yataktan kalkma işi olmasa çok sıkıntı değilde kalkarken sanki açılıyor gibi yakıyor. gözümden yaş geliyor acıdan bazen . Bel ağrısı çektin mi hiç? benim galiba eğilerek yürümekten mi arrık bilmem bel ağrım var

Ay hadi inşallah . yataktan kalkma işi olmasa çok sıkıntı değilde kalkarken sanki açılıyor gibi yakıyor. gözümden yaş geliyor acıdan bazen . Bel ağrısı çektin mi hiç? benim galiba eğilerek yürümekten mi arrık bilmem bel ağrım var
Hepsi bende de oldu ve geçti. Yatmam kalkmam 5 dkyı buluyordu. Öyle zorlanıyordum. Hep öyle devam edecek sanmıştım Ama İnan 10 güne hepsi geçer. Sürekli yatma, çok ayakta da dolaşma, dengele. Dik yürümeye çalış.
Bel sırt ağrısı, halsizlik, terleme, üşüme, sıtma, değişik vücut ağrıları, uyku hali, vs hepsi normal kuzum.
Bol su iç, kabız olma, sık sık ayakta ılık duş al. İyi geliyor.

Pazartesi kontrol canım. En son dün sabah 10 du. Bence Doktoru sevmediyseniz değiştirin hemen. Doğumda gelen doktora götürmüyoruz biz. Büyük Kızımın devletteki doktoruna götürdüm ben. İşitme testini o gün yapmıştık. Sarılıkla ne alakası var bilmiyorum ama biz sarılık olduğunu bilmeden daha doğrusu netleşmeden yaptırmıştık.

Canım mecburen oldu 10 günü geçmesi gerektiği için değiştiremedik çocuk doktoru araştırmam lazım
Nisan anneleri bebişlerine neler oluyor böyle.... Herşey o kadar çabuk oldu ki anlatamam...

Şu am yoğun bakımda Metehan.... Sarılık 19 çıktı ereğli de yer yok diye adana balcalı hastanesine geldik

Gördüklerimi yaşadıklarımı o bitmeyen yol herkes perişan anlatamam...

Dayanmaya çalışıyorum ama o kadar üzgünüm ki....

Hep emzirdim sütüm de var çiş kaka yapıyor...idrar yolu enf olabilir dediler o da sarılığı arttıyormuş... Bu gece kuzum yok

Bazı şeyler istendi şimdi annemin evindeyiz..sütümü sağacağım sabaha kadar 9 da da hastanede olup emzirebileceğim.

Canım çok geçmiş olsun sanırım doğan bebişlerin bende dahil hepsi sarılık oldı😟
Uyuyup dinlenmem lazim ama mumkun degil.. heyecan endise gram uyuyamadim. Ustelik dunde hissedip uyumamistim. Uykusuzluktan basim agriyor :KK43: bir de baya yordum kendimi sanirim. Oda suslemesi icin hazirlik falan da yaptik. Yatinca biraz dinlenir gibi oldum ama cok uykusuzum :KK43:
Canım bir avazda kurtulursun inşallah
Canım benim hiç ağrım olmadı sezaryenla ilgili hastanedeyken sürekli iğne yaptılar sonra doktorum da 10 tane daha yaZdı ağrı kesici onla mı ilgili bilmiyorum ama sıfır ağrı oldu bende

Evet normal sade helva
Tamam canım deniyicem çok sağol
Suanda mideside kiraz kadar azda gelse ona yetecek.mama takviyesi yaparsin ilk gunler bende yaptim.dogumun nasil gecti dikişlerin var mi
2 gündür hiç gelmiyo canım psikolojik olarak bu beni çok etkiliyor sanırım :KK43:
Şuanda süt götüremediğimiz için mama takviyesi ve serumla besleniyo.
Doğumum maşallah çok güzel geçti ıkınma esnasında ebe bastırmadı bile.doktor gerek yok çok güzel ıkınıyor bastırma dedi.
Dokularım çok hassas olduğu için dikişim oldu 5 tane
melike222 melike222 alkolsuz bira var oda cok sut yapiyo ,turkiyede nasil satiliyo bilmiyorum mayali icecek gibi bisey Galiba
Malt içeçeğiymiş canım şuan onu içiyorum. İnşallah fayda eder çok sağol luzum faydasını görürsem yazarım burdan herkese şifa olsun
melike222 melike222 kuzum teşekkür ederim ve sizede geçmiş olsun😘
M muttervonmarienkaefer oy kuzum uyu tabi güzelce 💙
Yarın güzel haberlerini bekliyorum inşallah herşey yolunda gidecek.
Çok sağol canım Allah razı olsun
Sen nasılsın Uras nasıl

Arada emzirirken okuyabiliyorum ama bir türlü yazamadım 😟
melike222 melike222 canım bebek nasıl?
A April wind kuzum son durumlar ne?
M muttervonmarienkaefer canım doğum oldu mu?
Yazdıysanız da geçmiş sayfaları okuyamadım
Daha iyiyiz kuzum teşekkür ederim🌷
Gidip gördüm görüş saatinde bebişi ama asıl bilgiyi dr verecek..
Değişik bir durum yok onun haricinde🤩
Sen nasılsın, İnan ben okuyamıyorum bile internetimde az zaten😢

Nisan anneleri bebişlerine neler oluyor böyle.... Herşey o kadar çabuk oldu ki anlatamam...

Şu am yoğun bakımda Metehan.... Sarılık 19 çıktı ereğli de yer yok diye adana balcalı hastanesine geldik

Gördüklerimi yaşadıklarımı o bitmeyen yol herkes perişan anlatamam...

Dayanmaya çalışıyorum ama o kadar üzgünüm ki....

Hep emzirdim sütüm de var çiş kaka yapıyor...idrar yolu enf olabilir dediler o da sarılığı arttıyormuş... Bu gece kuzum yok

Bazı şeyler istendi şimdi annemin evindeyiz..sütümü sağacağım sabaha kadar 9 da da hastanede olup emzirebileceğim.
Canım geçmiş olsun üzülme lütfen..
Sarılık; genellikle yeni doğan tüm bebeklerde oluyor. Biz de atlattık tedaviye gerek kalmadan geçti bizimki, derecesi 12'ydi.
Aslında 19 da çok yüksek değil ama 17 ve sonrası her ihtimale karşı tedavi altına alınıyor.
Allah bilinmez dert hastalık vermesin. Sarılık çok çabuk geçiyor. Bu da geçeçek İnşaallah. Yıpratma bu kadar kendini, bak sütünü etkiler.

Canın benim geçmiş olsun rabbim kızına sağlık versin. Aynı şeyleri yaşadık bizde oğlum mor ve solunum sıkıntısıyla doğdu. 8. Gün çıktı küvözden. Antibiyotik tedavisi uyguladılar. İyi tarafından bakarsan sarılık riski olmayacak bebeğinde öyle düşün. Benim sütüm 3. Gün geldi öncesinde damla damlaydı. Ama onlarıda hemen enjektörle yollamıştım yoğun bakıma ne çıkarsa çok önemli çünkü ağız sütü. Humana çayı al mutlaka günde 3 kez iç. Birde rekolac var bitkisel ürün inanılmaz etkili. İşte yoğun bakımın tek kazığı olarak emme problemi çok oluyor orda biberona alıştırıyorlar. Biz hala aşamadık inşallah sende biran önce atlatırsın tüm bunları. Çayı ve söylediğim hapı mutlaka al ama biran önce
Canım benim çok sağol Allah razı olsun tüm bu güzel bilgiler için.
Antibiyotik tedavisi gördükleri için mi sarılık olmuyorlar
Benimde korkulu rüyam sarılıkta olurda süreçi uzarsa idi
Bugün aktardan rezene çayı,süt arttırıcı çay,bira mayası aldık. Ayrıca malt içeçeği,damla,farklı 2 çay daha aldık ne buldumsa deniyorum
Eşime birde senin dediklerini aldırtayım.
Göğsümün 2side yara oldu damla sütüm çıkmıyor artık
Bizimkiler biberon kullanmıyorlar ağızdan hortumla besleniyor şırınga ile veriyorlar canım.
Sağ salim çıksın gerekirse biberona sağıp vereyim sütümü canım
Sende üzülme biberona alıştı diye canı sağ çok şükür kucağında Allahın izniyle geeiside zamanla düzelir inşallah

Yok canım ya pazartesi gel dedi kendi doktorunu bul ona görün dedi Kendi doktorum da Perşembe günü göründüğümde artık acilden muayene olman gerekiyor pazartesi gününe kadar ekstra bir haftan doluyor o güne kadar da gelmezse yatisin olur suni sancı verilir dedi ama gitmicem bi kaç gün daha beklicem sürekli geri gönderiyorlar çünkü en azından belki geri göndermezler artık. Bebeğin hareketlerine dikkat et bı sıkıntı yoksa sende bekle bence bı kaç gün fazladan ama tabi ki yinede sen bilirsin
Aynen cnm ben de öyle yapiyrm. Bebisin hareketlerinde sürekli gözüm. Gerçekten ge c döllenme var mı yok mu ölçüm hataları mi yapıldı daha önce çok tedirgin oluyrm. Ilk basta ge c döllenme dediler snra bebek adet haftasını yakaladı. Şimdi Diyrm Ki acaba o ilk ölçüm yanlış mi ölçüldü kafamda deli sorular. Adete göre bugün 40 +5 . Geç döllenmeye göre de 40 herlde. Bebek hareketlerine bakiyrm sürekli. Bakalım artık hayırlısı ile bi doğursaydık. Pazartesi sen tam 41 oluyorsun. Inş doğum olur. Hiç yok mu sanci nst de mi çıkmıyor;(

Tamam canım deniyicem çok sağol

2 gündür hiç gelmiyo canım psikolojik olarak bu beni çok etkiliyor sanırım :KK43:
Şuanda süt götüremediğimiz için mama takviyesi ve serumla besleniyo.
Doğumum maşallah çok güzel geçti ıkınma esnasında ebe bastırmadı bile.doktor gerek yok çok güzel ıkınıyor bastırma dedi.
Dokularım çok hassas olduğu için dikişim oldu 5 tane

Malt içeçeğiymiş canım şuan onu içiyorum. İnşallah fayda eder çok sağol luzum faydasını görürsem yazarım burdan herkese şifa olsun

Çok sağol canım Allah razı olsun
Sen nasılsın Uras nasıl
Teşekkür ederiz kuzum iyiyiz💛

Kızlar nasılsınız
Bugün hiç yazamadım, ara ara girip okuyup çıktım
Annem geliyor, bende bir telaş
Evi temizledik, annemin odasını yatağını hazırladık

Bugün çok şiddetli şekilde bacaklarım sızlıyor 😔
Evin içinde zor hareket ediyorum
Sürekli de bir uyku hali üstümde. Bulduğum yere atıyorum kendimi sabahtan beri

LoveAndMarriage LoveAndMarriage
Kuzu içine mi doğdu sıradaki benmişim 😊
Annem geliyor, artık kızım istediği zaman gelebilir 🤗

A April wind
Canım sen nasılsın, uras nasıl
Hastanede refakatçi yasak demiştin
Tek başına zorlanıyor musun
Eşin de urası görebildi mi

melike222 melike222
Sen nasılsın canım
Bebiş nasıl gelişme var mı
Süt için hastane kendi pompa vermedi mi onlarınki çok güzel çekiyor sütü

H Heart of Gold
Canım inşallah Metehan da çabucak toparlar kavuşursunuz oğluşunla
Sen de kendine bakmayı ihmal etme bu süreçte
Kızın nasıl oldu

Melike kuzummm ben yeni okuyorum mesajları. Tebrik bile edemedim seni kendi Derdimden... Hepimiz zor zamanlar geçiriyoruz ama düzelecek. Rabbim analı babalı büyütsün yavrunu

Süt konusuna gelince ben 5 gündür emziriyorum. Bana göre sütüm iyiydi ama demek kki olmamış. Günde 3-4 lt arası su içmelisin. Sütümü arttıran kesinlikle su. Ayrıca maltanaananaslı içecek öneriliyor henüz almadım ama alacağım bugün. Helva diyen olmuş katılıyorum ben her gün 1 yk tahin helvası yiyorum rezene içiyorum ve kuru soğan...ama en önemlisi inanmak dinlenmek sabretmek...Metehan da yoğun bakım da sarılıktan dolayı... Süt sağmamı istediler. Bu gece 2 kez sağdım. Şöyle diyim 2,5 saatte bir iki memeden manüel pompa ile gelen süt miktarı 45-50 cc oldu... Bilmiyorum yeterli mi soracağım hemşirelere de.

İnşaAllah canımmm o kadar üzgünüm ki...dün hastaneden çıkarken artık ağlamaya başladım tuttum kendimi annem babam özellikle kızım görmesin diye o sırada Ayağım takıldı düştüm eşim tutuyordu ama önümü göremedim gözyaşlarından...sağ dizim şiş bilemiyorum kendi acımı dkişimi kanamamı unuttum kaç saat oturdum yolda dikişler o kadar acıtıyor ki...ama yeter ki yawrum iyi olsun.

Metehan doğduğunda da mordu... Direk ağzını ciğerlerini temizlediler çünkü kakasını yutmuş. Ama ağlaması normaldi. Tek önerdikleri. Yan yatırın sırtına vurun emme anında bi şi olursa dediler.

Bir de kızlar özellikle şunu sordular dün. Hamileliğinde Kaç kez idrar yolu enf oldun ve son haftalarda oldun mu özellikle doğuma yakın dediler. Bir kez oldum dedim antibiyotiğin adını sordular. Son aylarda olmadım dedim belki de oldum ama bilmiyorum yani...doğum sırasında bebek ağladı mı sıkıntı oldu mu çıkarken falan...acaba diyorum sarılığı tetikleyen bunlar mı?

Emin ol toparlanacak kuzun evinize gideceksiniz kilo kaybı da çok normal hepimizde oldu ama toparlanır.

İnşaAllah canım ya öyle aldılar kuzumu giderken öpemedim bile.

9 da görmeye gideceğim hem de istediklerini vereceğim. Durumu hakkında 1.30 da doktor bilgi verecek. İnşaAllaj 2 güne düzelir..

Umay ın sonrasında tekrar sarılık değerine baktırdın mkıpeki hastaneden çıktıktan sonra

Ereğli deki doktor yatış yapılsın tedaviden sonra tekrar gelin bakacaz dedi. Bi de TSH yüksek çıktı normal bu hafta da yüksel çıkar dedi.. 2 hafta sonra tekrar TSH bakılacak dedi yine kan verilecekç

Ereğlidekiler kanı almayı da beceremediler mahvoldu yavrum iki kol delik deşik. Damarları çok ince imiş bana çekmiş iki yavrum da benim kini de mahvediyorlar alamıyor tecrübesiz olanlar.
Çok sağol canım Allah razı olsun güzel duan güzel kalbin için.
Senin sütün maşallah bereketallah çok güzelmiş.
Ben 3 defa verebildim tek 1cc 2cc 3.verdiğim yarım ccydi muhtemelen sütüm damla şeklinde bir damla geliyor arkası yok.
Canım ben doğasıya göğsüme istedim.1 dk anca tuttular kesik kesik anca ağladı mormuş doktor ağzını hemen temizleyip gözetim altına alın dedi hemşireye.
Bizede sordular aynı soruyu acaba bendede vardıda ben mi fark etmedim son zamanlarda suyu çok içemiyordum.
İdrar yolu enfeksiyonu olabilir miydi ki.
Doğum esnasında çok kısık bir sesle doktorun ebeye enfeksiyon menfeksiyon dediğini duydum ne olduğunu anlamadım.
Bugün küvezinde solunum sıkıntısı+mas yazıyordu. Mas demekte soluk borusuna kakasının kaçmasıymış 🤔
Sizin şuan son durumunuz ne peki canım herşey yolundadır inşallah oğlun çabuk taburcu olur Rabbimin izniyle

Evet canim aciklik 3.5 dogumhaneden cikartmiyorlar bile. Suyun fln gelir riske atamayiz diyorlar. Esimi fln yokladim aabah kahvalti yaptigim icin ve kan fln yeni verildigi icin onlarin sonucu ve 6 saat aclik suresini bekliyoruz. Ablamla sanci odasinda oturuyoruz. Foto falan cekiyoruz. Napalim kuzum oylee 🥰

Amin teyzoslarii. Cok heycanlii 🥰
Hepimiz saglikla alalim ins. Rabbim buyuk 🙏🏻

Yok kuzum ya sancisinda degilim inan. Doktorun anlattığı o ihtimallerin biri olsa bile olacağı vardı da oldu diyemem ben sebep oldum diye kendi kendimi yerdim. Şimdi en azından risk almadım diyip içim rahat edicek. Yavrumu kendi duygularimi tatmin edicem diye strese sokamam..

Kuzu sende durumlar nasıl
Doğum oldu mu
Her şey yolundadır inşallah

A April wind sen beni aglattin kiz valla bu sira herşeye agliyorum. Dokundum gördüm dedin ya duygusala bagladim. Rabbim bize de evlatlarımizi görmeyi nasip etsin. En kisa zamanda kucagina alip emzireceksin de Allahin izniyle.
atanamayanogretmen atanamayanogretmen canim bu hafta sonu sinavlarim vardı ,internetim de az kaldı pek giremedim. Ara ara girip okuyorum ama doğurdunuz mu diye😂 benden habersiz dogurmayin heyecan yapiyorum valla yaaaa😍😚😚😚.
melike222 melike222 cnm senin de iyi haberlerini bekliyoruz. kuzumuz vuslat nasil oldu.

Canlar hepinizi cok öpüyorum. annelerimize sabirlar diliyorum anlasilan o ki artik tuvalete gitmeye bile vaktiniz yok :KK66:
Benim gibi henüz dogum yapmayanlara da kolaylıklar diliyorum .insallah kolayca,hersey yolunda doğumlarımızı yapar geliriz❤😍🐞🐞🐞

Bende daha Doğum belirtisi yok canım
Bekliyoruz bakalım
Doğum yapan arkadaşlara heyecanlanıyoruz şimdilik 😍

Darısı bize olsun sağlıkla inşallah

Hayırlı olsun canım. Sütün renginin Garip olması ilk süt olduğundan en değerli en besleyici süt.. Sürekli emzirmeye bak emdikçe çoğalacak inşallah..
İnşallah canım çoğalır az mı cok mu anlıyamıyorum. Allah herkese sağlıklı hayırlı doğumlar diliyorum

Kuzum dogurdugumdan beri giremedim bugün 17 gunluk olduk sen naptinnn
Maşallah canım yarı kırkınız olmuş
Bende perşembeyi cumaya bağlayan gece kızımı kucağıma aldım çok şükür bin şükür
Solunum sıkıntısından şuan küvezde antibiyotik tedavisi görüyor

Canim yok uyuyamadim
Simdilik 7 dk araligi var ama siddeti artti. Bulut ta hareketlendi wc ye sikistiriyor devamli
Insallah acilma da yapiyordur
Kizimda dunya kadar sanci cekmistim ama açılmam cok yavas olmustu

Canım sende son durumlar nedir
Yazdıysan kaçırmış olabilirim kusura bakma 🙄
Doğum oldu mu veya hastaneye gittin mi

Aynen cnm ben de öyle yapiyrm. Bebisin hareketlerinde sürekli gözüm. Gerçekten ge c döllenme var mı yok mu ölçüm hataları mi yapıldı daha önce çok tedirgin oluyrm. Ilk basta ge c döllenme dediler snra bebek adet haftasını yakaladı. Şimdi Diyrm Ki acaba o ilk ölçüm yanlış mi ölçüldü kafamda deli sorular. Adete göre bugün 40 +5 . Geç döllenmeye göre de 40 herlde. Bebek hareketlerine bakiyrm sürekli. Bakalım artık hayırlısı ile bi doğursaydık. Pazartesi sen tam 41 oluyorsun. Inş doğum olur. Hiç yok mu sanci nst de mi çıkmıyor;(
Aynen canım hayırlısı olsun benim hiç yok sancı bı kez olsun çıkmadı bide annem diyo ki adete göre hesaplama mantıksız diyor çünkü adetten bı hafta sonra filan yumurtlama oluyor ve o günlerde ki ilişkiyle bebek tutuyor sonuçta adette ilişki olmuyor ki aslında öyle de yani annem inan kızım daha vakit var diyor eskiden evde doğum yapıyorduk vakit de geçiyor du belki suni sancı filan almıyorduk kendi sancimiz muhakkak geliyodu diyor valla çok da doğru söylüyor ama bizler sabirsiziz galiba doktorlsrinda etkisi var tabi 😯

Aynen canım hayırlısı olsun benim hiç yok sancı bı kez olsun çıkmadı bide annem diyo ki adete göre hesaplama mantıksız diyor çünkü adetten bı hafta sonra filan yumurtlama oluyor ve o günlerde ki ilişkiyle bebek tutuyor sonuçta adette ilişki olmuyor ki aslında öyle de yani annem inan kızım daha vakit var diyor eskiden evde doğum yapıyorduk vakit de geçiyor du belki suni sancı filan almıyorduk kendi sancimiz muhakkak geliyodu diyor valla çok da doğru söylüyor ama bizler sabirsiziz galiba doktorlsrinda etkisi var tabi 😯
Canım adet tarihinden itibaren doktorlar 40 hafta dediği için annenle aynı hesaba geliyor. Eskilerde hep der 9 ay 10 gün. Yanı 40 hafta da O vakte tekabül ediyor. Sancı meselesini Bilemiyrm cnm yine de daima doktor gözetiminde olmali.Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik allah korusun olumsuz bisi olcak diye çok korkuyrm. Allah hepimizin bebislerini korusun :KK200:

X