2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Sağol arkadaşım tesekkur ederim.Dogumda oksijensiz kaldı ve ölü doğdu.Canlandirma ile 1 saat sonra geri geldi.Ama oksijensiz kalmaya bağlı beyin kanaması geçirip hasar gördü.Tanisi Hipoksik iskemik ensefalopati, periventrikuler lokomalazi gelişti ve şuan hem serebral palsi hem de epilepsi. Bir gün daha fazla yaşasın diye uğraşıyorum doğduğu günden beri.Aylarca hastahanede kalıp eğitimler aldım cihazlar ve ilaçları icin.odasi küçük bir yogunbakim ünitesi gibi.Arladaslarinin çoğu vefat etti.Hicbirsey yapamıyor, beslenmesi dahi mideden.yilda en az 1 kez yogunbakima giriyor.Allah kimseye yasatmasin.Umarim bu yazdıklarım da birine malzeme olmaz.cekinerek yazdim
Bacım ne denir bilemedim ama inşallah yavrun sana cenneti getirir rabbim sabrını ve sevgini daim etsin

Merhaba Kızlar
Bugün regl günüm
Bugün ve dün lekelenme oluyor sökmüyor
Karnımda ağrıyo
Ped doldu sanıyorum bakıyorum leke
Sabahtan beri karnım ağrıyo
Gerginlik de var
Canım çikolata da istiyo
Hanile olma ihtimalim var mı
Bu durumu yaşayan var mı
Şu an 14 aylık olan oğluma hamile kaldığım zaman aynen böyleydim hatta adet söktürücü almaya gitmeden doktorum ne olur ne olmaz kan ver dediği için test yaptırdım elhamdülillah

Merhaba arkadaşım hosgeldin.Umarim sağlıklı bir gebelik gecirirsin.2011 yılında pkos olduğumu öğrendim.Doktor gebe kalamayabilirsin, yada olsa dahi düşükle de sonuçlanabilir her ihtimale hazır olmalisiniz demisti.2012 aşırı büyüyen kistlerim thorsiyon a sebep oldu.Rahmimi almalari gerekiyordu ve ben imza atmadım.Anne olmak çocukluk hayalimdi çünkü.Meslegimi bile bu aşk ile seçtim.Anne olamadan yasayacaksam gerekeni doktorların değil yaradan in yapmasını tercih ettim.Hastahaneye yatisim yapıldı.21 yaşında ve 2 yıllık evliyim henüz ve rahmimi almamaları için müdahale kabul etmedim.Heyet toplandı, psikiyatri yardımıyla tüm aileme olacak şey anlatıldı.Hicbirisi kabul etmedi durumu.Rahmimin alınması için imza verirseniz hicbirinize hakkımı helal etmem dedim.Benim durumum çok ağırdı yani o yüzden anlatıyorum bunları.3-5 gün derken 6. gün 18. ultrasonda kanamanın durduğu görüldü.Ve 7. Gün de gebelik kesesi....İhtimal dahi yokken çıkıp geldi o kese.Sonra doğum oldu ve pko dan eser kalmadı doğumla birlikte.Sanki sırf beni kurtarmak için gelmişti oğlum.Olmaz dediler ama oldu.Sakin kötü şeylere inanma.Ben inanmış olsaydım hiç anne olamayacaktim.

Amin insallah, hepimizin çok kolay gecsin.O canı acımadan nefes alsın başka ne isterim ki.

Ne güzel yazmışsınız nasıl umut oldunuz bana anlatamam..
Hiç kaybetme umudunu sakın! Umut etmek de bir duadir.Ama duanın da güzel et arkadaşım.Ben hep yanlış dua etmişim. " Allah'ım yeter ki bir evladım olsun herşeye razıyım " demistim.Hala kulaklarımda çınlar bu cümle.Tabiki de şükrediyorum her an.Oglum iyki geldi, iyki bana emanet edildi hiç keşke demedim cunku bu nankorluk olurdu.ben de senin gibi hatta bazen 45 gün bile regl olmazdim.O yüzden ne zaman yumurtlamis olabileceğini tahmin etmek de zor oluyor.Dogun kontrol hapı düzene sokuyor bazen aslında.

Sağol arkadaşım tesekkur ederim.Dogumda oksijensiz kaldı ve ölü doğdu.Canlandirma ile 1 saat sonra geri geldi.Ama oksijensiz kalmaya bağlı beyin kanaması geçirip hasar gördü.Tanisi Hipoksik iskemik ensefalopati, periventrikuler lokomalazi gelişti ve şuan hem serebral palsi hem de epilepsi. Bir gün daha fazla yaşasın diye uğraşıyorum doğduğu günden beri.Aylarca hastahanede kalıp eğitimler aldım cihazlar ve ilaçları icin.odasi küçük bir yogunbakim ünitesi gibi.Arladaslarinin çoğu vefat etti.Hicbirsey yapamıyor, beslenmesi dahi mideden.yilda en az 1 kez yogunbakima giriyor.Allah kimseye yasatmasin.Umarim bu yazdıklarım da birine malzeme olmaz.cekinerek yazdim
Allahım sana sabır, bebeğine de şifa ve sağlıklı ömürler versin canım. Senin bu yazdıklarını herhangi bir şeye malzeme yapan insanın vicdanından şüphe ederim.

Arkadaşlar hepimizin bayramı mübarek olsun.Rabbim su mübarek günde evlatlarımızla sınamasın bizi.size birşey soracam.ben hamileliğini öğrenir öğrenmez doktorun bana vinalac diye içinde folik asit vitamin minarel bulunan bir mutivitamin verdi.netten 3 aydan önce vitamin kullanmak sakıncalı diye okumuştum.Doktora sordum o da öyle birşey olmadığını artık folik asitleinse vitaminlerle kullanıldığını söyledi.bu arada benim hamileliğim ikiz perinolotoji uzmanı na da gidiyorum.onada bu vitamini kullandığımı söyledim.ama detay detay anlatmadım şüphemi.oda birşey demedi.size sorum bu vitaminden birşey olur mu.sizlerden de benim gibi böyle bir multi vitamin kullanan oldumu.bu arada aile hekimine de sorduğumda içinde yeterince folik asit var.sms niye böyle pahalı ilaç verirler ki dedi.tabi zararlı felan demedi.ama işte şeytan geceden beri aldı beni bir şüphe...lütfen bilen biri varsa birşeyler yazsın....

Arkadaşlar hepimizin bayramı mübarek olsun.Rabbim su mübarek günde evlatlarımızla sınamasın bizi.size birşey soracam.ben hamileliğini öğrenir öğrenmez doktorun bana vinalac diye içinde folik asit vitamin minarel bulunan bir mutivitamin verdi.netten 3 aydan önce vitamin kullanmak sakıncalı diye okumuştum.Doktora sordum o da öyle birşey olmadığını artık folik asitleinse vitaminlerle kullanıldığını söyledi.bu arada benim hamileliğim ikiz perinolotoji uzmanı na da gidiyorum.onada bu vitamini kullandığımı söyledim.ama detay detay anlatmadım şüphemi.oda birşey demedi.size sorum bu vitaminden birşey olur mu.sizlerden de benim gibi böyle bir multi vitamin kullanan oldumu.bu arada aile hekimine de sorduğumda içinde yeterince folik asit var.sms niye böyle pahalı ilaç verirler ki dedi.tabi zararlı felan demedi.ama işte şeytan geceden beri aldı beni bir şüphe...lütfen bilen biri varsa birşeyler yazsın....
İyi bayramlar öncelikle, gebeliğimi öğrenmeden önce ben de folik asit kullanıyordum. Öğrendikten sonra doktorum vitamin verdi bana da, folik asit kullanmıyorum artık sadece vitamini kullanıyorum.

İyi bayramlar öncelikle, gebeliğimi öğrenmeden önce ben de folik asit kullanıyordum. Öğrendikten sonra doktorum vitamin verdi bana da, folik asit kullanmıyorum artık sadece vitamini kullanıyorum.
Yaaa vitaminin içinde vardır ama folik asit hangi vitamin canım.o zaman korkmama gerek yok sanırım değil mi.gerçekten birşeyler duymaya çok ihtiyacım var şuan.hatta bugün içmesem mi diye düşündüm.sen kaç haftalıksin kusura bakma çok soru sordum

Yaaa vitaminin içinde vardır ama folik asit hangi vitamin canım.o zaman korkmama gerek yok sanırım değil mi.gerçekten birşeyler duymaya çok ihtiyacım var şuan.hatta bugün içmesem mi diye düşündüm.sen kaç haftalıksin kusura bakma çok soru sordum
Ocean mummy diye bi vitamin canım. 5 haftalığım ben 4. Haftadan itibaren kullanmaya başladım. Bana önce aile hekimim verdi bu ilacı, daha sonra doktora gittim bunu kullandığımı söyledim devam etmemi söyledi o da.

Ocean mummy diye bi vitamin canım. 5 haftalığım ben 4. Haftadan itibaren kullanmaya başladım. Bana önce aile hekimim verdi bu ilacı, daha sonra doktora gittim bunu kullandığımı söyledim devam etmemi söyledi o da.
O zaman içim rahat etsin birşey olmaz değil mi canım.sonuçta içinde fazla vitamin olsa vermezlerdi.zararı olsa bebegumize uyarırlardı değil mi.neyse çok kafani şişirdim.iyi bayramlar canim

O zaman içim rahat etsin birşey olmaz değil mi canım.sonuçta içinde fazla vitamin olsa vermezlerdi.zararı olsa bebegumize uyarırlardı değil mi.neyse çok kafani şişirdim.iyi bayramlar canim
Doktora güvenmekten başka çaremiz yok canım, zararlı olsaydı vermezlerdi herhalde :) olur mu öyle şey burada hepimiz soruyoruz kafamıza takılanları. İyi bayramlar :)

X