2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
İyi bayramlar kızlarr :KK49::KK49:
Bir şey sorucam size benim normalde akıntım olur baya adete 3 4 gün kala kesilir bu sefer yumurtlamanın ertesi günü kesildi akıntı arada hafif geliyo böyle olan var mı acaba
Benimde akıntımda artış var. Eşimin teyzesi garip bi şekilde tahlil yaptı bize eltiminde benimde adetim gecikmişti. İdrarımıza bakıp bana sen hamilesin, sen değilsin dedi. Nerden anladın diye sordum. Benim idrarımda beyaz deri gibi küçük küçük bişeyler vardı o hamilelerde olurmuş :KK70: eltimde yoktu gerçekten o hamile değil. Yalnız aç karnına fazla su içilmemişken bakılması lazımmış sabah daha iyi oluyomuş garip ama doğru çıktı :KK70:

Hayırlı bayramlar sevgili hamileler. Kan değerlerim iki katı artmıyor dış gebelikten şüpheleniliyor ilk baştan oldukça üzüldüm fakat herşey olacağına varır deyip oluruna bıraktım yükselme devam ediyor 450 den 585 çıktı ilk zamanlar hep 2kat artı ama şimdi yavaşladı anlamlı bi değer olmadığını söyledi devlet hastanesi acilde ki doktor yapıcak bişi yok sancım yada kanamam olmasını bekliyorum fakat bişi yok ne ağrı ne sancı ne aşırı bulantı nede lekelenme dış gebelik olursa kontrol olsun diye 2 günde kan verdim baştan en son değer %60 artış bile YÖK ama beklemekten başka çarede YÖK hayırlısı diyorum bazen nekadar uğraşırsan uğraş olacağın önüne geçilmiyor eski doktoruma olan randevum cumartesi oldukça tecrübeli doktor daha önce 3yıl gitmiştim bu doktora oldukça iyi tanıyor benim durumumu ,yoruldum ve oluruna bıraktım tek isteğim dış gebelikse hasarsız atlatmak ameliyatsız kayıpsız atlatmak kayıpsız derken tüpler falan bişi olmaz inşallah verende allah alanda elden bişi gelmiyor hiç düşüş yaşamadım azda olda olsa yükseliyor hiç lekelenme olmadı dış gebelik belirtisi yaşamıyorum ama aşırı bulantım da YÖK çıktım hamilelik psikolojisinden hastaymışım gibi hissediyorum hayırlısı bakalım cumartesi herşey sonuçlanır umarım yinede bir evladım var anne olmanın mükemmel duygusunu tattım çok üzülmüyorum ilk gün çok çöktüm yalan değil çünkü hayatımda çok rahat ve imrenilen bi döneme girmiştim 5yıl emek vererek yükseldiğim işmi kaybetmiş olsam da (işten çıkarılmadım ama daha farklı bi işe alındım rapor aldığımdan )ama nasip işte ilk önce ilaçları bıraktım ama bugün yine başladım ben elimden geleni yapayım da gerisi Allah’a kalmış hepimiz için herşeyin hayırlısı olsun güzel kalabalık coşkulu bayramlar dilerim :KK200:
Aslında yazzmıyacaktım bu olumsuz durumu fakat progestan içtim gene bi rahatladım :KK47: Bu durumun en erken teşhisi ne acaba çok araştırdım ama hiç birine uymadı durumum ağrı eşiğim yüksektir acaba anlamıyormuyum ağrıyı diyorum artık
Canım hakkında hayırlısı olsun inşallah. Bilemiyorum ne diyeceğimi.. konu hakkında da pek bilgim yok zaten. Allah evladına da uzun sağlıklı ömürler versin inşallah.

Kızlar çok sağolun bu kadr korkmamim sebebi 1 amelyt 2 tüp bebek bir kayıp yasamamdi ve benm kistim tekrarladı şuan hamile kalamazsam ve tekrar büyürse amelytta olamam rezervim düştü o yüzden korktm canlar bide dün akşam çok karin agrım oldu geçmeyince acile gittim çok şükür bebegi m iyi kalp atislarida var ama duyulmadı 6+2 günlük hamileyim
Kıyamam ya inşallah bebisinle koklayarak yatarsın 8 ay sonra

Hayırlı bayramlar sevgili hamileler. Kan değerlerim iki katı artmıyor dış gebelikten şüpheleniliyor ilk baştan oldukça üzüldüm fakat herşey olacağına varır deyip oluruna bıraktım yükselme devam ediyor 450 den 585 çıktı ilk zamanlar hep 2kat artı ama şimdi yavaşladı anlamlı bi değer olmadığını söyledi devlet hastanesi acilde ki doktor yapıcak bişi yok sancım yada kanamam olmasını bekliyorum fakat bişi yok ne ağrı ne sancı ne aşırı bulantı nede lekelenme dış gebelik olursa kontrol olsun diye 2 günde kan verdim baştan en son değer %60 artış bile YÖK ama beklemekten başka çarede YÖK hayırlısı diyorum bazen nekadar uğraşırsan uğraş olacağın önüne geçilmiyor eski doktoruma olan randevum cumartesi oldukça tecrübeli doktor daha önce 3yıl gitmiştim bu doktora oldukça iyi tanıyor benim durumumu ,yoruldum ve oluruna bıraktım tek isteğim dış gebelikse hasarsız atlatmak ameliyatsız kayıpsız atlatmak kayıpsız derken tüpler falan bişi olmaz inşallah verende allah alanda elden bişi gelmiyor hiç düşüş yaşamadım azda olda olsa yükseliyor hiç lekelenme olmadı dış gebelik belirtisi yaşamıyorum ama aşırı bulantım da YÖK çıktım hamilelik psikolojisinden hastaymışım gibi hissediyorum hayırlısı bakalım cumartesi herşey sonuçlanır umarım yinede bir evladım var anne olmanın mükemmel duygusunu tattım çok üzülmüyorum ilk gün çok çöktüm yalan değil çünkü hayatımda çok rahat ve imrenilen bi döneme girmiştim 5yıl emek vererek yükseldiğim işmi kaybetmiş olsam da (işten çıkarılmadım ama daha farklı bi işe alındım rapor aldığımdan )ama nasip işte ilk önce ilaçları bıraktım ama bugün yine başladım ben elimden geleni yapayım da gerisi Allah’a kalmış hepimiz için herşeyin hayırlısı olsun güzel kalabalık coşkulu bayramlar dilerim :KK200:
Aslında yazzmıyacaktım bu olumsuz durumu fakat progestan içtim gene bi rahatladım :KK47: Bu durumun en erken teşhisi ne acaba çok araştırdım ama hiç birine uymadı durumum ağrı eşiğim yüksektir acaba anlamıyormuyum ağrıyı diyorum artık
İnşallah korktuğun gibi değildir sen teslim olmuşsun zaten Allah da gönlüne göre versin şu mübarek günler hattına

Slm kızlar benm bulantim bugün azaldı hatta yok gbi korkyrm acaba bi terslik yoktur demi:KK17:
Yok cnm neden olsun, sevin sen kolay geçecek diye bence:21:

rabbim sana güç kuvvet yavruna şifa versin inşallah canım sabrının mükafatını kat kat alırsın inşallah
Sağol canım amin,onlar hep iyi olsunlar:KK200:

Arkadaşlar hepimizin bayramı mübarek olsun.Rabbim su mübarek günde evlatlarımızla sınamasın bizi.size birşey soracam.ben hamileliğini öğrenir öğrenmez doktorun bana vinalac diye içinde folik asit vitamin minarel bulunan bir mutivitamin verdi.netten 3 aydan önce vitamin kullanmak sakıncalı diye okumuştum.Doktora sordum o da öyle birşey olmadığını artık folik asitleinse vitaminlerle kullanıldığını söyledi.bu arada benim hamileliğim ikiz perinolotoji uzmanı na da gidiyorum.onada bu vitamini kullandığımı söyledim.ama detay detay anlatmadım şüphemi.oda birşey demedi.size sorum bu vitaminden birşey olur mu.sizlerden de benim gibi böyle bir multi vitamin kullanan oldumu.bu arada aile hekimine de sorduğumda içinde yeterince folik asit var.sms niye böyle pahalı ilaç verirler ki dedi.tabi zararlı felan demedi.ama işte şeytan geceden beri aldı beni bir şüphe...lütfen bilen biri varsa birşeyler yazsın....
Merhaba canım.Gebeligin hayırlı olsun ve için de rahat olsun.Doktorun sana da bebeklere de zarar verecek birşey yapmaz.Zaten çoğul gebelik, bizlerden çok daha farklı bir durumun var.Doktorun bunun için erken önlem almıştır.korkma.ke dini de her konuda bizlerle kiyaslayip strese sokma.senin durumun çok daha özel ve daha özenli takip ediliyordu dur eminim.

Yok cnm tüylenme yasamadim
Hiç tuy yoktur bnde ama sivilce yaşadım bnde
Cnm ben 2,5 yıl önce pkos un artık tekrar etmediğinden iyice emin olunca sivilce için roacutan tedavisi gördüm.Toplamda 1 yıl surdu tedavi.Surec biraz zordu ama değdi.eski Halime geri döndü yüzüm.

Inş her şey yolundadır bebek görünmedi doktor ge c döllenme olblir dedi bekliyrz bakalim. Inş çıkar bebeğim görünür
Arkadaşım için rahat olsun her gebelik haftasına uyumlu olmuyor.Bu bir kusur da değil.Hepimizin bünyesi farklı.Son adet tarihi aynı olan birkaç kadının aynı anda girdiği ultrason görüntuleri bile farklı.Kimin ne zaman yumurtladigini bilemedikleri için son adete göre yuvarlak bir hesapla her gebeyi aynı şekilde sınıflandıriyorlar.Bu da bebeğim var mı yoksa oluşmadı mi, büyük mu yoksa küçük mü gibi endişelere sebep oluyor.Ama yersiz bir endişe.Herkesin bünyesi kendi doğasına özel bir takvimle isliyor.

QUOTE="Mah-i nev, post: 57038321, member: 740448"]İyi bayramlar kızlarr :KK49::KK49:
Bir şey sorucam size benim normalde akıntım olur baya adete 3 4 gün kala kesilir bu sefer yumurtlamanın ertesi günü kesildi akıntı arada hafif geliyo böyle olan var mı acaba[/QUOTE]
İyi bayramlar arkadasim.Ben oğlumda adete 3-4 gün kala aşırı akıntı yaşadım.bu sefer de yine 3-4 gün kala kupkuruydum hatta gebelik olmadı diye dusundum.ama 6. Haftada akıntı başladı diğeri gibi olmadi.bence bu durumu herkes, hatta aynı anne bile her gebeliginde farklı yaşıyor.
Benhamile olduğumu öğrendikten 2 gün sonra kan geldi diye koşa koşa tuvalete gittim meğer akıntıymış. Normalde Benimde akıntım fazla olmazdı. Şimdi var ama.. Hayırlı sonuçlar alırsın inşallah canım sende
Ben de idrar testi yaptığım gün akşama kadar 3 kez aynı şekilde WC ye gittim senin gibi cnm.sicak sıcak aktı resmen, ah düşüyor galiba dedim.ama akıntıydi.Bide şunu fark ettim eğer çok ayakta kalırsam su gibi akiyor ama o gün yattiysam pek hareket etmediysem kıvamlı ve beyaz oluyor.Akintinin olması çok normal aslında ve gebeliğin doğasında olan şey.Eger akıntı olmazsa sık enfeksiyon kapariz ve bebeğe kadar ulasir.O bir kalkan görevi görüyor.Tikac denen şey iste.Normal doğumda Nisan gelmesi denen sey bu tikacin kanla karışık atilmasi.dogum başladığı an onun da gorevi bitiyor ve atılıyor.

Benimde sanki belirtilerim kaybolmuş gibi hiç gebe gibi hissetmiyorum.. 1 haftayı nasıl geçircem onu düşünüyorum en azından keseyi görebilseydim bayramdan önce :KK43:
Kiyamam:KK16:hemen kotu düşünme ya gebeliğin güzel geçecek işte masallah.gecen benim de bulantim olmadı 1 gün.Aaa bu kadar miydi bitti mi dedim sevindim.Ertesi gün bir kalktım midem berbat.Ve bugün 4 gün olacak sadece çorba icebildim o da çıkmasın diye kendimi sikmaktan ter içinde kaliyorum.:kusmuk:

Bitttter Bitttter cnm sen o kötü ruh halinden çıkip hayırlı olanı isteyerek en doğrusunu yapmışsın zaten.Bu düşüncede olmana o kadar sevindim ki.Olasi kötü senaryolari yaşamayalim diye vermiyor bazı istediklerimizi Allah.Biz de zannediyoruz ki sahip olmamız çok hayırlı çok güzel olacak.Oyle değil malesef.Oglum dünyaya geldikten sonra öğrendiğim ilk dersti bu biliyor musun? " İste ama israr etme, seninle kalmasındansa gitmesi daha hayırlı olandır belki de" Elimde yasinle yogunbakim kapısında beklerken kalbi her durduğunda " sadece nefes alsa da olur yeter ki yaşasın Allah'ım nolur alma" dedim hep. Almadı, benim istediğimin hayırlı olmadığını göstermek, bundan sonraki tüm dualarımda hayırlı olanı istemeyi öğrenmem için belki,belki de birşeyler öğrenip başkalarına anlatmam ve zarar gormelerinin önüne gecmem içindi bilemiyorum.Ama ben hakkımda hayırlı olanı istemeyi öğrendim tıpkı senin gibi.Ve uzulmemeyi de ( tabi her zaman basaramiyorum bunu) Olmuyorsa bu bir son değil, hep böyle düşün.Dogru zamanı biz bilemeyiz asla.Umarim olmasi gerektiği zaman gelir ve şuan da oradaysa inşallah şuan onun için en güzel en doğru vakittir.Herkeste aynı olmuyor değerler hemen kötü de düşünme Doktorlar olası tüm ihtimalleri hastaya söylemek için yemin ediyorlar.Ama alacak nefesi varsa isterse içerde 40 kat perde olsun ve tek bir yumurta atılmak üzere olsun.Yine döllenir yine tutunur o rabbim nefes bahsettiler.Hicbir tahlil de bunun olabilme ihtimalini olcemez asla...

Bitttter Bitttter cnm sen o kötü ruh halinden çıkip hayırlı olanı isteyerek en doğrusunu yapmışsın zaten.Bu düşüncede olmana o kadar sevindim ki.Olasi kötü senaryolari yaşamayalim diye vermiyor bazı istediklerimizi Allah.Biz de zannediyoruz ki sahip olmamız çok hayırlı çok güzel olacak.Oyle değil malesef.Oglum dünyaya geldikten sonra öğrendiğim ilk dersti bu biliyor musun? " İste ama israr etme, seninle kalmasındansa gitmesi daha hayırlı olandır belki de" Elimde yasinle yogunbakim kapısında beklerken kalbi her durduğunda " sadece nefes alsa da olur yeter ki yaşasın Allah'ım nolur alma" dedim hep. Almadı, benim istediğimin hayırlı olmadığını göstermek, bundan sonraki tüm dualarımda hayırlı olanı istemeyi öğrenmem için belki,belki de birşeyler öğrenip başkalarına anlatmam ve zarar gormelerinin önüne gecmem içindi bilemiyorum.Ama ben hakkımda hayırlı olanı istemeyi öğrendim tıpkı senin gibi.Ve uzulmemeyi de ( tabi her zaman basaramiyorum bunu) Olmuyorsa bu bir son değil, hep böyle düşün.Dogru zamanı biz bilemeyiz asla.Umarim olmasi gerektiği zaman gelir ve şuan da oradaysa inşallah şuan onun için en güzel en doğru vakittir.Herkeste aynı olmuyor değerler hemen kötü de düşünme Doktorlar olası tüm ihtimalleri hastaya söylemek için yemin ediyorlar.Ama alacak nefesi varsa isterse içerde 40 kat perde olsun ve tek bir yumurta atılmak üzere olsun.Yine döllenir yine tutunur o rabbim nefes bahsettiler.Hicbir tahlil de bunun olabilme ihtimalini olcemez asla...
Desteğiniz için hepiniz çok sağolun insan acı yaşadıkça güçleniyor ne yazıkki , senin meleğinin imtihanı çok daha zor rabbim ona ömür sağlık sana da güç kuvvet versin kötüsünü görünce insan kaderine razı oluyor 6aylık erken Doğumla ikizlerimi kaybedince bu acı vız geliyor
İnşallah hepimiz için herşey sağlıkla ve kolaylıkla olur

Desteğiniz için hepiniz çok sağolun insan acı yaşadıkça güçleniyor ne yazıkki , senin meleğinin imtihanı çok daha zor rabbim ona ömür sağlık sana da güç kuvvet versin kötüsünü görünce insan kaderine razı oluyor 6aylık erken Doğumla ikizlerimi kaybedince bu acı vız geliyor
Sağlıklı bir ömür nasip etsin onlara da bizlere de inşallah.cok teşekkür ederim.Ondan demek bu teslimiyetin.Kaybin seni olgunlaştırmis,inşallah tekrar yasatmasin Allah.Onlari elbette unutturamaz ama en kısa zamanda kucağını dolduracak hayırlı evlatlar verir inşallah.Hatta belki şuan bile vardir bilemeyiz. Amin arkadasim hepimiz için aklımızın alamayacağı kadar güzel olsun bu süreç ve kavuştuktan sonrası da.Burada PTT de çalışan bir abla var.o da 6 aylıkken ikizlerini kaybetmiş geçen yıl, Ağustos da tekrar aşılama olacak tam 1 yıl doluyor demişti.Sen anlatınca o aklıma geldi simdi.Sen nerde oturuyorsun

Sağolun arkadaşlar amin:KK200:

Kızlar hepsi aynı olmuyor.Bir kadın 5 çocuk da dogursa hepsinde hamileliği farklı olur derdi annem.hakkaten de dogruymus.Oglumda hic bulantı, halsizlik, baş dönmesi yasamadim.Ama düşük tehlikem vardı ve kanamam olurdu 6 ay yattım.Bunda da tam tersi, kanama vs yok çok şükür ama bulanti, baş dönmesi, halsizlik çok zorluyor.Hic benzemiyor önceki gebeligime.Sanki ilk kez hamilelik yaşıyor gibi vücudumu dinleyip olup biteni anlamaya calisiyorum.

Sağol arkadaşım.Oglum için guclu olmak zorundaydım hep.O bana bunu çok güzel ogretti.Yavrum benden razı olsun yeter.Elbette yanlış anlayabiliriz birilerini.Ama herşeyin bir yolu yordamı üslubu var.Kirip dökmek çok kolay ama tamir etmektir en zor olan.Hic tanımadığım birine böylesine ağır konuşamam ben mesela.Tabiki de herkes sağlıkla yürüsun bu güzel görevin yolunda.Burda birbirini en çok anlaması gereken kişiler olarak buluştuk.Yeni bilgiye açık olmayıp saldıracak, can yakacaksak huzur bozmaktan başka birşeye yaramayiz.Hepimiz birşeyler öğrenmek için geldik, hatta tecrübelerimize rağmen...:KK200:Umarim bundan sonra huzur bozacak bir konu olmaz:KK200::KK200:

Tesekkur ederim canım.Gunduz çok kötü oldum ama geçti.Evin içinde zaten tüm gün, birçok insanın kaldıramayacağı şeyler yaşıyoruz oğlum ve eşimle.Buraya biraz dünyam değişsin diye geldim o da böyle olunca ...İnsanların farklı düşüncelere ve hatta kendi bildiğinin yalnıs olabileceği fikrine tahammülü kalmamis.Ne yazık ki kirmaktan da hiç cekinmiyoruz.Ciktigin kapıyı bile carpmayacaksin, birgün mutlaka yolun düşer.Sukur şimdi iyiyim.Bir kısmını biz de yaşadık demişsin, oğlum kadar ağır olmamıştır inşallah.

Doğumda oksijensiz kaldi ve olu dogdu.1 gün sonra da beyin kanaması geçirdi.beyni %97 hasar gördü.Ve şuan durumu iyi değil.organlari kaybediyoruz artık.5,5 yaşında.

Katiliyorum, bence de küçük de olsa torpilimiz vardır he:anneadayı: amin inşallah.kontrolu sabirsizlikla bekliyoruz:KK200::KK200::KK200:

Canım çok şükür senin ki kadar ağır aolmadı evet ama 11 aylık ömrünün 5.5 ayını yoğun bakımda geeçirmiş bir yiğenim var benimde. Traekostami falan açıldı ona da. Dünya kadar ameliyat geçirdi.. kalbi durdu bi kaç kere vs. Ama atlattı şimdilik çok şükür.. rabbim tüm yavrula

Canım doktorlar her ihtimali söylerlr.. rabbiö hakkında hayırlısını versin. Yarın ola hayrola.. dilerim hayırlı haberler alırsın. Bu arada iş mevzusunu da okudum. Ne denir bilemiyorum. Allah onları da bildiği gibi yapsın. Sen güçlü bir kadınsın. Allah yıldırmasın canım benim:nazar: onlar da geçer elbet. Sen kendine odaklan ve olumluyu çağırmaya lütfen devam et:KK200:

Ben de idrar testi yaptığım gün akşama kadar 3 kez aynı şekilde WC ye gittim senin gibi cnm.sicak sıcak aktı resmen, ah düşüyor galiba dedim.ama akıntıydi.Bide şunu fark ettim eğer çok ayakta kalırsam su gibi akiyor ama o gün yattiysam pek hareket etmediysem kıvamlı ve beyaz oluyor.Akintinin olması çok normal aslında ve gebeliğin doğasında olan şey.Eger akıntı olmazsa sık enfeksiyon kapariz ve bebeğe kadar ulasir.O bir kalkan görevi görüyor.Tikac denen şey iste.Normal doğumda Nisan gelmesi denen sey bu tikacin kanla karışık atilmasi.dogum başladığı an onun da gorevi bitiyor ve atılıyor.

Kiyamam:KK16:hemen kotu düşünme ya gebeliğin güzel geçecek işte masallah.gecen benim de bulantim olmadı 1 gün.Aaa bu kadar miydi bitti mi dedim sevindim.Ertesi gün bir kalktım midem berbat.Ve bugün 4 gün olacak sadece çorba icebildim o da çıkmasın diye kendimi sikmaktan ter içinde kaliyorum.:kusmuk:
Doğru canım o gün ayaktaydım çok şimdi evde dinlenirken o kadar rahatsız edici akıntı gelmiyor. Zor valla belirti olsa da olmasa da..

Herkese hayirli bayramlar bende araniza artik katilabilirim sanirim bu gun beta hcg 905 cikti hesaplamalara gore nisanda oluyor dogum insallah hepimiz hayirlisiyla aliriz yavrularimizi kucagimiza:anneadayı::KK54:
Hayırlı olsun canım hoşgeldin:anneadayı:

Herkese günaydın çok aktif olamasamda herşeyi okuyorum 26 aylık oğlumun peşinde kostugum için çok aktif olamıyorum birde malum bayram telaşı öncelikle herkese iyi bayramlar diliyorum. Rabbim İnşallah bir dahaki bayrama minik susamlarimizla girmeyi nasip eder. Hayırlı günler

Herkese hayirli bayramlar bende araniza artik katilabilirim sanirim bu gun beta hcg 905 cikti hesaplamalara gore nisanda oluyor dogum insallah hepimiz hayirlisiyla aliriz yavrularimizi kucagimiza:anneadayı::KK54:
İyi bayramlar, hoşgeldiniz :) hepimiz sağlıkla alalım inşallah bebeklerimizi kucağımıza :)

Merhaba canım.Gebeligin hayırlı olsun ve için de rahat olsun.Doktorun sana da bebeklere de zarar verecek birşey yapmaz.Zaten çoğul gebelik, bizlerden çok daha farklı bir durumun var.Doktorun bunun için erken önlem almıştır.korkma.ke dini de her konuda bizlerle kiyaslayip strese sokma.senin durumun çok daha özel ve daha özenli takip ediliyordu dur eminim.

Cnm ben 2,5 yıl önce pkos un artık tekrar etmediğinden iyice emin olunca sivilce için roacutan tedavisi gördüm.Toplamda 1 yıl surdu tedavi.Surec biraz zordu ama değdi.eski Halime geri döndü yüzüm.

Arkadaşım için rahat olsun her gebelik haftasına uyumlu olmuyor.Bu bir kusur da değil.Hepimizin bünyesi farklı.Son adet tarihi aynı olan birkaç kadının aynı anda girdiği ultrason görüntuleri bile farklı.Kimin ne zaman yumurtladigini bilemedikleri için son adete göre yuvarlak bir hesapla her gebeyi aynı şekilde sınıflandıriyorlar.Bu da bebeğim var mı yoksa oluşmadı mi, büyük mu yoksa küçük mü gibi endişelere sebep oluyor.Ama yersiz bir endişe.Herkesin bünyesi kendi doğasına özel bir takvimle isliyor.

Canım çok teşekkür ederim cevabın için.umarım herkes için herşey yolundadır

X