2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bu arada tatlış hamişler, malumunuz bugün arefe.. Ve bugün yapılan dualar çok önemliymiş.. E bir de hamiş olmamızdan mütevellit bir artımız var inş :)) dua etmeyi unutmayalım bol bol..

Herkese şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum.. dilerim hepimiz için rahat keyifli bir bayram, dönüşünde süper haberler olan bir bayram olur.. bayram gibi bir bayram yaniii :))

Eşinde yardımcı olmıyor mu?
Hazır köfte falan yapsan bızluğa atsan.
Makarna falan da olur sebzeli.
Birde ben oğluma muzlu tost yaparım tost ekmeğinin içine kaşar ve muz koyarım yanımda bir bardak süt.
Kahvaltı da ben müsli veririm arada mısır gevreği değil içimde kuru meyvesi yulafı bademi olan müslüden veririm.. (İçine çiğ kuruyemiş ve haşhaş da eklerim) süt veya yoğurtla baya iyi olıyor.
Eşim yardımcı oluyor sağolsun öğle yemeğini o yaptı , işin kötü yanı öyle köfte falan pişiremem mutfaktan tiksindim buzdolabı kokusundan bulaşık makinesi kokusundan vs. İnşallah biraz hafifler de normal yaşantıma dönebilirim

Sağol arkadaşım tesekkur ederim.Dogumda oksijensiz kaldı ve ölü doğdu.Canlandirma ile 1 saat sonra geri geldi.Ama oksijensiz kalmaya bağlı beyin kanaması geçirip hasar gördü.Tanisi Hipoksik iskemik ensefalopati, periventrikuler lokomalazi gelişti ve şuan hem serebral palsi hem de epilepsi. Bir gün daha fazla yaşasın diye uğraşıyorum doğduğu günden beri.Aylarca hastahanede kalıp eğitimler aldım cihazlar ve ilaçları icin.odasi küçük bir yogunbakim ünitesi gibi.Arladaslarinin çoğu vefat etti.Hicbirsey yapamıyor, beslenmesi dahi mideden.yilda en az 1 kez yogunbakima giriyor.Allah kimseye yasatmasin.Umarim bu yazdıklarım da birine malzeme olmaz.cekinerek yazdim
Allah yardımcınız olsun gerçekten çok üzüldüm yaşadıklarınız kolay şeyler değil , benim kızımda da farklı sağlık sorunları vardı ve 5 aylıkken ameliyat oldu şimdi iyi çok şükür ama ne çektiğimizi bir biz biliriz bir de Allah , şuan hep şu dileği söylüyorum ne kız olsun ne erkek sağlıklı evlatlarımız olsun inşallah

Allah gücünü sabrını artırsın canım yavrularına sağlık şifa versin

Zor durum Allah şifa versin..
Sağolun arkadaşlar amin:KK200:

Inşallah bir an önce geçer kizlar gerçkten çok etkiliyor insanı. Benim ilk gebeligim ama başımı kaldıramıyorum bir tane daha bebiş olsa nasıl yapardım bilmiyorum ama Allah bi güç kuvvet verirdi mutlaka . 2. Bebeği olanlara fazla fazla kolaylıklar güç kuvvet versin Allah
ben kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum acaba bi terslik mi var oğlumun peşinde koşmaktan kendimi dinleyemiyorum :/ istemeden hamşle kaldım cok ağladım ama kaybedersem cok üzüleceğim :KK42:
Kızlar hepsi aynı olmuyor.Bir kadın 5 çocuk da dogursa hepsinde hamileliği farklı olur derdi annem.hakkaten de dogruymus.Oglumda hic bulantı, halsizlik, baş dönmesi yasamadim.Ama düşük tehlikem vardı ve kanamam olurdu 6 ay yattım.Bunda da tam tersi, kanama vs yok çok şükür ama bulanti, baş dönmesi, halsizlik çok zorluyor.Hic benzemiyor önceki gebeligime.Sanki ilk kez hamilelik yaşıyor gibi vücudumu dinleyip olup biteni anlamaya calisiyorum.

A ALEYALEY canım senin kuvvetli olman lazım hiçbirşeyi kafana takma hem çocuğun için güçlü hemde yeni gelen bebişin için ümitli ol. İmtihan dünyası işte Allah bebeğine de sanada karşılığını mutlaka verecektir. Bazen yanlış anlaşilmalar olabilir birileri çıkarsa bize saygı duymak düşer ama ne giden arkadaş nede sen nede sayfa da ki başka bir arkadaş nede ben hiçbirimiz kötü değilizdir böyle şeyler yanlış anlaşılmalar heryerde oluyor o yüzden lütfen üzülmeyin diğer arkadaşımız da hayırla alır bebeğini inşallah kucağına
Sağol arkadaşım.Oglum için guclu olmak zorundaydım hep.O bana bunu çok güzel ogretti.Yavrum benden razı olsun yeter.Elbette yanlış anlayabiliriz birilerini.Ama herşeyin bir yolu yordamı üslubu var.Kirip dökmek çok kolay ama tamir etmektir en zor olan.Hic tanımadığım birine böylesine ağır konuşamam ben mesela.Tabiki de herkes sağlıkla yürüsun bu güzel görevin yolunda.Burda birbirini en çok anlaması gereken kişiler olarak buluştuk.Yeni bilgiye açık olmayıp saldıracak, can yakacaksak huzur bozmaktan başka birşeye yaramayiz.Hepimiz birşeyler öğrenmek için geldik, hatta tecrübelerimize rağmen...:KK200:Umarim bundan sonra huzur bozacak bir konu olmaz:KK200::KK200:

Aynen canım her ne kadar konunun başını kaçırmış olsam da son sayfaları okuma şansım oldu ve sana katılıyorum..

Biz buraya moral bulmaya geliyoruz, enerji emmeye değil.

Sadece nacizaene fikrim gideceksek en azından birilerine itamda bulunmadan, kırmadan, dökmeden gitmek gerekir. Yani burada kimse zorla tutulmuyor. Çok hoşuna gitmeyen bir şey varsa gidersin. Yani lütfen gideceksek en aZından sakin gidelim demek istedim. :dua:

Ama özellikle A ALEYALEY eminim sen zaten çok güçlü bir kadınsın.. yaşadıklarının bir kısmını bzi de yaşadık ve nasıl bir süreç içinde olduğununun az çok bilincindeyim. Rabbim beterinden korusun ama lütfen canını sıkma burada ki bir olay için :KK66:
Tesekkur ederim canım.Gunduz çok kötü oldum ama geçti.Evin içinde zaten tüm gün, birçok insanın kaldıramayacağı şeyler yaşıyoruz oğlum ve eşimle.Buraya biraz dünyam değişsin diye geldim o da böyle olunca ...İnsanların farklı düşüncelere ve hatta kendi bildiğinin yalnıs olabileceği fikrine tahammülü kalmamis.Ne yazık ki kirmaktan da hiç cekinmiyoruz.Ciktigin kapıyı bile carpmayacaksin, birgün mutlaka yolun düşer.Sukur şimdi iyiyim.Bir kısmını biz de yaşadık demişsin, oğlum kadar ağır olmamıştır inşallah.

Oğlunun nesi var? Kaç yasinda
Doğumda oksijensiz kaldi ve olu dogdu.1 gün sonra da beyin kanaması geçirdi.beyni %97 hasar gördü.Ve şuan durumu iyi değil.organlari kaybediyoruz artık.5,5 yaşında.

Bu arada tatlış hamişler, malumunuz bugün arefe.. Ve bugün yapılan dualar çok önemliymiş.. E bir de hamiş olmamızdan mütevellit bir artımız var inş :)) dua etmeyi unutmayalım bol bol..

Herkese şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum.. dilerim hepimiz için rahat keyifli bir bayram, dönüşünde süper haberler olan bir bayram olur.. bayram gibi bir bayram yaniii :))
Katiliyorum, bence de küçük de olsa torpilimiz vardır he:anneadayı: amin inşallah.kontrolu sabirsizlikla bekliyoruz:KK200::KK200::KK200:

Merhabalar ben de araniza yeni katıldım arkadaşlar. Daha önce 2017 yilinda 1 kez düşük yaptim. Ara verdim vucudum toplansin istedim. Suanda yeniden hamileyim. Ben bişey sormak istiyorum. Ilk düşükten sonra polikistik over hastası olduğumu öğrendim. Kilo sorunum yok. Gebe kalmakta da bi problem yaşamıyorum ancak düşük oldu şimdi de gun once gittim doktora henüz bebek görünmedi. Kese boyutum 16.4 milim. Doktor coraspirin verdi. Âdetlerim düzensiz. 35 gunde 1 adet oluyorum bu sabit ama. Doktor 2 hafta snra gün verdi. Benim hesaplarıma göre 6 haftalik oldu bugün. Ama son adete göre 7 haftalik. Keseye göre bebegin görünmesi gerekir miydi acaba, yeniden düşük yapmaktan çok korkuyorum. Pkos olanlar var mı ya da benzer durumu yaşayanlar. Iyi akşamlar..

Sağol arkadaşım tesekkur ederim.Dogumda oksijensiz kaldı ve ölü doğdu.Canlandirma ile 1 saat sonra geri geldi.Ama oksijensiz kalmaya bağlı beyin kanaması geçirip hasar gördü.Tanisi Hipoksik iskemik ensefalopati, periventrikuler lokomalazi gelişti ve şuan hem serebral palsi hem de epilepsi. Bir gün daha fazla yaşasın diye uğraşıyorum doğduğu günden beri.Aylarca hastahanede kalıp eğitimler aldım cihazlar ve ilaçları icin.odasi küçük bir yogunbakim ünitesi gibi.Arladaslarinin çoğu vefat etti.Hicbirsey yapamıyor, beslenmesi dahi mideden.yilda en az 1 kez yogunbakima giriyor.Allah kimseye yasatmasin.Umarim bu yazdıklarım da birine malzeme olmaz.cekinerek yazdim
Allah bu zor süreçte çok güzel kolay bir hamilelik nasip etsin size. Bir anne olarak içim cız etti bu zor imtihanınızdan dolayı. Evladınıza da sağlık versin rabbim inş

Allah yardımcınız olsun gerçekten çok üzüldüm yaşadıklarınız kolay şeyler değil , benim kızımda da farklı sağlık sorunları vardı ve 5 aylıkken ameliyat oldu şimdi iyi çok şükür ama ne çektiğimizi bir biz biliriz bir de Allah , şuan hep şu dileği söylüyorum ne kız olsun ne erkek sağlıklı evlatlarımız olsun inşallah
Amin teşekkür ederim.size de çok geçmiş olsun nesi vardi kızınızı? Çok şükür atlatmissiniz ama.Keske benim oğlumun hastalığının da bir tedavisi olsaydı.Aslinda kök hücre için çok uğraştım doğduğu sene.Ama sonra babasıyla ayrılınca herşey kaldı.Ayni anne babadan olacak bir bebeğin kök hücresi kullanılıyordu tedavide.Tv de haberimiz olmus, dünyanın her yerinden telefonlar alıyorduk, Tel-Aviv e gidecektik ama kısmet olmadı iste.Ve 3-4 yıl sonra kök hücre nakli yüzünden daha kötüye giden çocukların aileleriyle görüşme imkanim oldu.Varmis yine bir hayır dedim .Cinsiyet yada up uzuuun 90 senelik bir ömür, hiçbirisi sağlıklı doğup sağlıklı yaşamalarından onemli degil, aynı fikirdeyim.

Merhabalar ben de araniza yeni katıldım arkadaşlar. Daha önce 2017 yilinda 1 kez düşük yaptim. Ara verdim vucudum toplansin istedim. Suanda yeniden hamileyim. Ben bişey sormak istiyorum. Ilk düşükten sonra polikistik over hastası olduğumu öğrendim. Kilo sorunum yok. Gebe kalmakta da bi problem yaşamıyorum ancak düşük oldu şimdi de gun once gittim doktora henüz bebek görünmedi. Kese boyutum 16.4 milim. Doktor coraspirin verdi. Âdetlerim düzensiz. 35 gunde 1 adet oluyorum bu sabit ama. Doktor 2 hafta snra gün verdi. Benim hesaplarıma göre 6 haftalik oldu bugün. Ama son adete göre 7 haftalik. Keseye göre bebegin görünmesi gerekir miydi acaba, yeniden düşük yapmaktan çok korkuyorum. Pkos olanlar var mı ya da benzer durumu yaşayanlar. Iyi akşamlar..
Merhaba arkadaşım hosgeldin.Umarim sağlıklı bir gebelik gecirirsin.2011 yılında pkos olduğumu öğrendim.Doktor gebe kalamayabilirsin, yada olsa dahi düşükle de sonuçlanabilir her ihtimale hazır olmalisiniz demisti.2012 aşırı büyüyen kistlerim thorsiyon a sebep oldu.Rahmimi almalari gerekiyordu ve ben imza atmadım.Anne olmak çocukluk hayalimdi çünkü.Meslegimi bile bu aşk ile seçtim.Anne olamadan yasayacaksam gerekeni doktorların değil yaradan in yapmasını tercih ettim.Hastahaneye yatisim yapıldı.21 yaşında ve 2 yıllık evliyim henüz ve rahmimi almamaları için müdahale kabul etmedim.Heyet toplandı, psikiyatri yardımıyla tüm aileme olacak şey anlatıldı.Hicbirisi kabul etmedi durumu.Rahmimin alınması için imza verirseniz hicbirinize hakkımı helal etmem dedim.Benim durumum çok ağırdı yani o yüzden anlatıyorum bunları.3-5 gün derken 6. gün 18. ultrasonda kanamanın durduğu görüldü.Ve 7. Gün de gebelik kesesi....İhtimal dahi yokken çıkıp geldi o kese.Sonra doğum oldu ve pko dan eser kalmadı doğumla birlikte.Sanki sırf beni kurtarmak için gelmişti oğlum.Olmaz dediler ama oldu.Sakin kötü şeylere inanma.Ben inanmış olsaydım hiç anne olamayacaktim.

Allah bu zor süreçte çok güzel kolay bir hamilelik nasip etsin size. Bir anne olarak içim cız etti bu zor imtihanınızdan dolayı. Evladınıza da sağlık versin rabbim inş
Amin insallah, hepimizin çok kolay gecsin.O canı acımadan nefes alsın başka ne isterim ki.

My bayb My bayb şunu da eklemek istiyorum.Ben pko dan kurtulduktan sonra doktorum çok önemli birşey soyledi.Olusan kistlerin hepsi çatlamamış birer yumurta, ve oluşumuna sebep olan şeyse henüz regl kanaması gelmeden içilen ağrı kesiciler.Ne kadar ağrın olursa olsun ilk kanı görmeden ağrı kesici içmeyeceksin dedi.Ve aynen dediğini yaptım.Yillardir tek 1 kist bile yeniden oluşmadı çok sukur. Oysa ki ilk reglimden beri çok ağrım olduğu için 2 gün önceden içerdim hep.

X