2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Benim bir yorumum neden bukadar buyudu cidden anlamadim. Ben sadece evhamlanan arkadaslara hak vererek bu duydugumu soyledim. Yoksa benim bulantim var ben saglikli gebeyim sizinki sagliksiz anlaminda demedim kaldiki gecen bende sordum aynisini bulantim yok normalmi dedim burda bir hafta gecti bendede basladi. Kac senelik doktor bunu diyorsa illaki kafaya takar insan. Bir yorum yaptim pisman oldum umarim saglikla alirsiniz kucaginiza dahada yorum yapmaya cekinirim ben bu topikte
Dediğiniz gibi doktor söyleyince insan kafasına takıyor. Yani anneler, nineler söyledi dendiği zaman zaten insan bi yere kadar umursuyor. Ama doktor söyledi denildiğinde siz de olsanız bi nasıl yani dersiniz bence?

Diğer ay topiclerinde de böyle mi bilemiyorum ama temmuz annelerinde bir hurafe çılgınlığıdır gidiyor. Hepsi üst üste geldi sanırım.
Nar yemeyin, Mısır yemeyin, vajinal ultrason düşüğe sebep olur, mide bulantısı mevzuu, Bunlar ilk aklıma gelenler.
Çekinecek bir şey yok. Hakaret olmadığı sürece herkes istediği yorumu yapabilir. “Bence” ya da “bana göre” veya “ben tercih etmiyorum” gibi ifadeler kullanırsak kimseyi tedirgin etmemiş oluruz diye düşünüyorum. Şimdi ben desem ki “benim doktorum mide bulantısı olması aslında iyi bir şey değilmiş, sağlıksız bir durummuş” dedi desem burada midesi bulanan arkadaşlar ne düşünürler sizce :110:

Şimdi olay şöyle sizler doktorum “mide bulantısına sağlıklı gebelik işareti dedi” dediğiniz zaman haliyle anne adayları da benim neden midem bulanmadı diye panik oluyorlar.

Benim de 4. Gebeliğim bu ilk 3 ü kayıpla sonuçlandı. O yüzden kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Oyalanmak ve Bilgi almak benimle aynı durumdaki annelerle paylaşımda bulunmak için buradayım. Ama bir haftadır bulantı konusundan öteye gidemedik. Bulanan halinden bezmiş, bulanmayan neden bulanmıyor diyor, benim de moralimin bozulmaya başlaması normal yani.

Buradaki annelerin çoğu farklı sebeplerle kayıplar yaşamış zaten. Yaşamasa bile bebek kaybetmenin ne demek olduğunu anlayabilecek insanlar bence. O yüzden birilerini endişeye sürükleyecek açıklamalarda bulunmaktan kaçınmak gerektiği fikrindeyim.

Ayrıca bir sürü siteye girdim, gebeliklerim sıkıntılı olduğu için derdimi anlayan doktor bulamadığım için toplamda 9 kadıb doğumcu gezdim. Hiç biri de bulantı sağlıklı gebelik işareti demedi. Kimi insanda olur kimisinde olmaz denildi bana hep.

Bu şekilde söylense zaten sıkıntı Yok. Ama birilerinin sıklıkla “benim doktorum bulantı sağlıklı gebelik işaretidir” dediği ve bulantınız olmadığı zamanki ruh halini düşünün birde.... hepimiz endişeliyiz. Evhamlı bir insan değilim. Herşeyin Allahtan oluğuna inandığım içinde “hayırlısı” diye sürdürüyorum mümkün olduğunca hayatımı... umarım hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize. Her şeyin hayırlısı
bir iki hafta önce konumuz kalbini duyamadım kesesini göremedim hcg şöyleydi böyleydi. şimdiki konumuz bebek iyi mi kanamam var bulantım var yok. birkaç hafta sonra da ikili test şöyle çıktı organı böyle göründü haftası ileri geri... inşallah temmuzda da erken doğum sancı tansiyon alınan kilolar... bu şekilde olacak. yani normal ilerleyiş yaşadıklarımız benzer veya zıt şeyler olduğu için sık tartışılacak.
herkes de geçmişi okumuyor bu konu konuşuldu mu bilmiyor haberi yok çok normal. o yüzden tekrarlanıyor sürekli.
ben de bir ara kalp durmasından bahseden arkadaşlardan etkilenip artık okumiycam dedim ama kızamıyorum o kişilere. sonra dayanamadım tabii :KK51:

Aksam aksam canim sikildi inanki. Neden bukadar buyudu anlamadim. Okadar kanamadan agridan bahseden arkadaslar varki herseyden nem kapsak nasil devam edecek gebeligimiz
Siz biraz sert cevap verdiğiniz için büyüdü aslında olay... ayrıca da büyüyen bir şey Yok. Siz biraz fazla alındınız sanırım. Kanama konusuna gelirsek ilk 6 ayında kanaması olup sağlıklı bir bebek dünyaya getiren arkadaşım var. Allah ne isterse o olur yani. Kanamaya, bulantıya bakmıyor bu işler. Günü olan yaşıyor. Rabbim hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın :KK66:

Kızlar şuanda boş yere gerilme yaşanmış herkes anlayışlı olmak zorunda bende ıkı hamılelık yaşadım ve kaybettım ikisinde belırtı yaşamamıştım ve belirtinin benim için çok önemli olduğunu yazmıştım ve kalbini duyduktan sonra belirti falan takılmadım Allah biliyor... Birazcık araştırırsak hamılelıklerın yarısından biraz fazlası bulantı ve kusma yasıyor ama yüzde kırıklık kısmıda yaşamıyor.. Allahım hepımıze sağlıkla doğum yapmayı nasıp etsin biz burada bırbırımıze destek olmak bilgi paylaşmak için burdayız.. Lütfen saygılı ve sevgılı olalım hepımız mucıze yaşıyoruz hepımız şuan çok özel ve mucızeyız herşey düşünebiliriz söyleyebiliriz ama bu konuda birbirimize destek olmayız sunu da belırteyım salı günü gıttıgım doktor bulantın varmı dediğinde sanki içten içten biraz demişti o da iyi birşey bebeğin canlandığını gösterir demişti ama olmaması da sıkıntı degıl demışti...

Dediğiniz gibi doktor söyleyince insan kafasına takıyor. Yani anneler, nineler söyledi dendiği zaman zaten insan bi yere kadar umursuyor. Ama doktor söyledi denildiğinde siz de olsanız bi nasıl yani dersiniz bence?

Diğer ay topiclerinde de böyle mi bilemiyorum ama temmuz annelerinde bir hurafe çılgınlığıdır gidiyor. Hepsi üst üste geldi sanırım.
Nar yemeyin, Mısır yemeyin, vajinal ultrason düşüğe sebep olur, mide bulantısı mevzuu, Bunlar ilk aklıma gelenler.
Çekinecek bir şey yok. Hakaret olmadığı sürece herkes istediği yorumu yapabilir. “Bence” ya da “bana göre” veya “ben tercih etmiyorum” gibi ifadeler kullanırsak kimseyi tedirgin etmemiş oluruz diye düşünüyorum. Şimdi ben desem ki “benim doktorum mide bulantısı olması aslında iyi bir şey değilmiş, sağlıksız bir durummuş” dedi desem burada midesi bulanan arkadaşlar ne düşünürler sizce :110:
Ya tabikide her denilen dogru mu sanki. Bulantiyla ilgili onlarca makale var nette hepsi farkli farkli. Ona bakarsak ayni doktor bana mantar icin fitil yazdi eczaci bayan veremem bunu 7.aydan sonra kullana bilirsiniz ancak dedi almadan ciktim. Birdaha o doktora gidermiyim okadar cesaretim yok. Zaten bir kayip yasamisim yogurdu bile ufleyerek yiyorum. Buraya katilmamizdaki amac guzel vakit gecirmek. Yeri geliyor birbirimize dua ediyoruz yeri geliyor bilgi paylasiyoruz kirici olunmadigi surece sorunda yok zaten. Bende gayet iyi niyetle duydugumu paylastim art niyetim yoktu.

Ya tabikide her denilen dogru mu sanki. Bulantiyla ilgili onlarca makale var nette hepsi farkli farkli. Ona bakarsak ayni doktor bana mantar icin fitil yazdi eczaci bayan veremem bunu 7.aydan sonra kullana bilirsiniz ancak dedi almadan ciktim. Birdaha o doktora gidermiyim okadar cesaretim yok. Zaten bir kayip yasamisim yogurdu bile ufleyerek yiyorum. Buraya katilmamizdaki amac guzel vakit gecirmek. Yeri geliyor birbirimize dua ediyoruz yeri geliyor bilgi paylasiyoruz kirici olunmadigi surece sorunda yok zaten. Bende gayet iyi niyetle duydugumu paylastim art niyetim yoktu.
Ahahahaaha bunu baştan söyleseydiniz keşke sizin doktor zaten sıkıntılı bir tipmiş.... verdiği ilaçtan haberi yoksa verdiği Bilgiler zaten şaibelidir der geçerim :rolleyes:

Bana satasan kisiydi okumustum evet. İstersen simar kime neki bundan :) senin kocan senin hamileligin yasamayan bilemiyor ben cocuklarin kiyafetlerini yikiyorum surekli hep kokuyor gibi :) en guzeli engellemek takma kimseyi
Benim yazdığım bi mesaja tepki gelmişti sadece merak ettiğim bişey sormak istedim belki yanıt bulurum diye ama suçlu oldum boşverin herkes her yorumu yaparken oluyo bazılarının yorumu da saçma geliyo

Hala kiriciymisim bilmem neymisim yazip duruyorsunuz arkadasim. Bana hakaret ifadesj iceren bir cumlemi gosterin. Bu ne alinganlik? Alinmasi gereken birisi varsa benim. Her cumle sonuna ukalalik iceren unlem isareti koymussunuz. Sonra ben alindim darildim nodon hor mosojomo otloyoo yoo boo tavirlari. Hay Allahim. Hormonlar hakikaten tavan sanirim.

Siz biraz sert cevap verdiğiniz için büyüdü aslında olay... ayrıca da büyüyen bir şey Yok. Siz biraz fazla alındınız sanırım. Kanama konusuna gelirsek ilk 6 ayında kanaması olup sağlıklı bir bebek dünyaya getiren arkadaşım var. Allah ne isterse o olur yani. Kanamaya, bulantıya bakmıyor bu işler. Günü olan yaşıyor. Rabbim hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın :KK66:
Amin. Ben gelen yoruma karsilik tepki verdim. Onlarca yorum var durduk yere kimseye sert cevap vermem huyumda degil. O bayan genelde baskalarinada satasiyor. Topikten sogudum daha yolun basindayiz okadar sikintimiz kafamiza takilan seyler olacakki her soylenene boyle sacmalik yaftasi vurulacaksa isimiz zor

Su an soktayim. Bu doktoru mu savundunuz siz simdi bana?

Bu arada ikinciye hamile olanlar ilk çocuğunuza söylediniz mi gebe olduğunuzu? Sürekli yattığım için hasta olduğumu söylüyoruz biraz düzelip ayaklanınca söyleyeyim diyorum. Hiç ilgilenemiyorum sürekli babası ilgileniyor biraz mahsunlaştı bizimki 4 yaşında.

Henüz söylemedik canım kalp atışlarını duyup herşeyin yolunda olduğunu öğrendikten sonra söylemeyi düşünüyoruz. 4 yaşında oğlum ve bir yıldır kardeş istiyor. 1 hafta sonra bi sorun yoksa ultrason resmini gösterip söylemeyi düşünüyoruz.

Dedim ya ben Temmuz bebesiyim benim için Temmuz Anneleri başlığının yeri ayrıdır diye.... 3 günde nazar değdi.
Arkadaş bu nasıl bir hormonel denge, yok doktor bunu demiş yok bunu dememiş.
Bazen doktorlar duymak istediklerinizi söyler ki aksini söylese psikopata bağlamayın diye.
Bu tartışmaya son verilmez ise 2. şahısları rahatsız etmenizden dolayı cezalar gelmeye başlayacak. Cidden olay çok uzadı.
Hepinize sağlıklı bir gebelik süreci dilerim.
Doğum Günü 4 Temmuz :emir_bebek:

Henüz söylemedik canım kalp atışlarını duyup herşeyin yolunda olduğunu öğrendikten sonra söylemeyi düşünüyoruz. 4 yaşında oğlum ve bir yıldır kardeş istiyor. 1 hafta sonra bi sorun yoksa ultrason resmini gösterip söylemeyi düşünüyoruz.
Ben de 13 14. Haftalarda biraz düzelim söylerim diyorum bakalım bizimki de arada kardeş diyordu ama duyunca tepkisi ne olacak merak ediyorum.

Dedim ya ben Temmuz bebesiyim benim için Temmuz Anneleri başlığının yeri ayrıdır diye.... 3 günde nazar değdi.
Arkadaş bu nasıl bir hormonel denge, yok doktor bunu demiş yok bunu dememiş.
Bazen doktorlar duymak istediklerinizi söyler ki aksini söylese psikopata bağlamayın diye.
Bu tartışmaya son verilmez ise 2. şahısları rahatsız etmenizden dolayı cezalar gelmeye başlayacak. Cidden olay çok uzadı.
Hepinize sağlıklı bir gebelik süreci dilerim.
Doğum Günü 4 Temmuz :emir_bebek:

Eger o arkadas (GaSeLLe idi sanirim mahlasi) benden rahatsiz oluyorsa uyelik kaydimi silebilirsiniz beyefendi. Hem doktoruna guvenmeyip hem de verdigi bilgiyi (o kismi da saibeli) inandirircasina paylasmasi beni cok rahatsiz eden durum oldugu icin fikrimi beyan ettim. Bir daha olursa yine fikrimi beyan edecegim,paylasacagim. Zira kimsenin kimseyi yanlis bilgilerle donatip evhamlandirmasina gerek yok.

X