2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Burası paylaşım platformu yanlış bilgiler paylasilsa da konuşularak düzeltilir evhami olan rahatlatilabilir kırıcı olmanın kime ne yararı var hiç çözemedim çözemiyorum. Hiçbirimiz kadın doğum doktoru değiliz sonuçta. Kaldı ki kadın doğum doktorları bile kendi aralarında celisiyorlar, buna bir çok kez şahit oldum.
+1

İnsallah canim. Benim bulantim var zaten konu o degilki bugun pazara ciktim bulantidan geri geldik gezemedim bile. Herkes burda duydugu seyleri paylasiyor bende paylastim zoruma giden mesajima atlanmasi. Yoksa tabikide allah biliyor kimin gebeligi sagliklimi sagliksizmi devam edecekmi. Benim bulantim var sanki garantilimi dusuk yapmayacagim hersey allahtan. Ondan gelen her seye raziyim. Allah razi olsun iyi dileklerin icin
Aynen ben de bir hafta sonra dışarı ciktim. Eve sıcak yemekciden yemek almaya karar verdik yemek yapamadığım icn. İki adım atıp gezemedim. Eşim şimdi kendi gezmeye çıktı napsin bizden fayda yok.

Herkes uslubunu bilse her yoruma atlamasa sorun olmayacak. Her bilgi 100% dogru degil illaki benimde hosuma gitmeyen katilmadigim cok yorum oluyor ya usulunce yazarim yada gormezden gelirim kac senelik uyeligim var daha kimseyle tartismadim. Gereksiz yorumlari gormezden gelmek en guzeli sanirim kaale almamak lazim :KK66:

Aynen ben de bir hafta sonra dışarı ciktim. Eve sıcak yemekciden yemek almaya karar verdik yemek yapamadığım icn. İki adım atıp gezemedim. Eşim şimdi kendi gezmeye çıktı napsin bizden fayda yok.
İnsallah gecer canim zor oluyor herseyden tiksiniyor insan. Yeterki bebeklerimiz iyi olsun oblar icin herseye deger :) benim ikizlerimde 4.aya kadar bulandi. Kaybettigim bebegimdede 12. Haftaya kadar surdu bakalim bu nasil olacak

Hakaret etmemisim bir unlem isareti bile kullanmamisim. Kirici olan benim ahahah. Benim hormonlarim tavan degil, gercekten. Elbette paylasim patformu elbette yazılan mesajı okuduğumda olumlu ya da olumsuz bie sey yazacagim. Yazilmasi istenmezse gidilir blog açılır degil mi? Kizdigim sey doktor beyin ya da kadinin her ne ise artik nasil boyle bir bilgi verebiliyor olmasi. Nasil boyle bir sey der yahu.

Burda tecrübeli tecrübesiz yuzlerce kadiniz. Bazilarimiz daha evhamli gibi durur bazilarinI umursamaz gibi durur. Ama insanlari korcahil etkilemek olur bu. Aa bulantim yok o zaman sağlıksız gebeligim yaa tuh diyip aglatmak sizlatmak olur. Buna ne hakkıniz var mi? Yok yere insani telasa sokacaksiniz.

Yazmayin soyle seyler. Tek istegim bu. Resmen kocakari platformuna dondu."

Kocaeli darica hospital park arayin baglanin baya takintili birisiniz galiba. Nette hosunuza gitmeyen butun doktorlara ulasin ozaman. Dr genelde aksamlari oluyor gunduz aramayin :KK66:

Okumayin hanimefendi okumayin ammada uzattiniz bunca yorum icinde neden benim yorumuma bukadar takildiniz orasida ayri konu! Madem bukadar biligilisiniz cahil buldugunuz yorumlarda sizi etkilemesin ozaman ne cok uzadi bu konu?!

Okumayin hanimefendi okumayin ammada uzattiniz bunca yorum icinde neden benim yorumuma bukadar takildiniz orasida ayri konu! Madem bukadar biligilisiniz cahil buldugunuz yorumlarda sizi etkilemesin ozaman ne cok uzadi bu konu?!
Yok sana özel değil canım bir hafta önce falan da benim eşimin ter kokusundan midemin bulanmasina (gebelikte oldu bu öncesinde yoktu) simariklik denilmisti. Yapacak bişey yok ama sosyal bir ortam oluyor böyle seyler engellenemiyor.

Yok sana özel değil canım bir hafta önce falan da benim eşimin ter kokusundan midemin bulanmasina (gebelikte oldu bu öncesinde yoktu) simariklik denilmisti. Yapacak bişey yok ama sosyal bir ortam oluyor böyle seyler engellenemiyor.
Bana satasan kisiydi okumustum evet. İstersen simar kime neki bundan :) senin kocan senin hamileligin yasamayan bilemiyor ben cocuklarin kiyafetlerini yikiyorum surekli hep kokuyor gibi :) en guzeli engellemek takma kimseyi

Sende kendince haklisin ama herkesin yaklasimi farkli. Benim doktorum bile bulantin varsa bu iyiye isaret bebek saglikli dedi simdi bulantim olmasa ister istemez sagliksizmi diye dusunurum illaki. Googleden de hep bunu okudum. Benim 6aylik bi kaybim var ne hastalik ne kanama ne yatma 6.ayinda 1hafta icinde rahatsizlandi ve kayip gitti ellerimden... Oyuzden simdi daha temkinliyim ama herkes boyle olmaya bilir insaniz korkularimiz var... Sen rahatsan o yazilanlarla morelini bozma zaten dedigin gibi hersey olacagina variyor..

Şimdi olay şöyle sizler doktorum “mide bulantısına sağlıklı gebelik işareti dedi” dediğiniz zaman haliyle anne adayları da benim neden midem bulanmadı diye panik oluyorlar.

Benim de 4. Gebeliğim bu ilk 3 ü kayıpla sonuçlandı. O yüzden kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Oyalanmak ve Bilgi almak benimle aynı durumdaki annelerle paylaşımda bulunmak için buradayım. Ama bir haftadır bulantı konusundan öteye gidemedik. Bulanan halinden bezmiş, bulanmayan neden bulanmıyor diyor, benim de moralimin bozulmaya başlaması normal yani.

Buradaki annelerin çoğu farklı sebeplerle kayıplar yaşamış zaten. Yaşamasa bile bebek kaybetmenin ne demek olduğunu anlayabilecek insanlar bence. O yüzden birilerini endişeye sürükleyecek açıklamalarda bulunmaktan kaçınmak gerektiği fikrindeyim.

Ayrıca bir sürü siteye girdim, gebeliklerim sıkıntılı olduğu için derdimi anlayan doktor bulamadığım için toplamda 9 kadıb doğumcu gezdim. Hiç biri de bulantı sağlıklı gebelik işareti demedi. Kimi insanda olur kimisinde olmaz denildi bana hep.

Kızlar iyi akşamlar maşallah ya ne kadar ilerlemiş sayfa tek tek okuyamadım ınş herkes iyidir Arlev Arlev arkadasım bu genelde doktorların dediği bir sey bende cok denk geldim Bı arkadasım doktor ona sordum mide bulantısı cok olan ve bunalan anneleri boyle diyerek rahatlatıyoruz bu dönemde psikolojik olarak iyi oluyor demişti

Bu şekilde söylense zaten sıkıntı Yok. Ama birilerinin sıklıkla “benim doktorum bulantı sağlıklı gebelik işaretidir” dediği ve bulantınız olmadığı zamanki ruh halini düşünün birde.... hepimiz endişeliyiz. Evhamlı bir insan değilim. Herşeyin Allahtan oluğuna inandığım içinde “hayırlısı” diye sürdürüyorum mümkün olduğunca hayatımı... umarım hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize. Her şeyin hayırlısı

Dün markete gittik reyonlara bile bakamadım, kapının önünde bekledim. Sadece yemeklerin kokusu değil markette gördüğüm paketli her şey beni rahatsız ediyor.

Şimdi olay şöyle sizler doktorum “mide bulantısına sağlıklı gebelik işareti dedi” dediğiniz zaman haliyle anne adayları da benim neden midem bulanmadı diye panik oluyorlar.

Benim de 4. Gebeliğim bu ilk 3 ü kayıpla sonuçlandı. O yüzden kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Oyalanmak ve Bilgi almak benimle aynı durumdaki annelerle paylaşımda bulunmak için buradayım. Ama bir haftadır bulantı konusundan öteye gidemedik. Bulanan halinden bezmiş, bulanmayan neden bulanmıyor diyor, benim de moralimin bozulmaya başlaması normal yani.

Buradaki annelerin çoğu farklı sebeplerle kayıplar yaşamış zaten. Yaşamasa bile bebek kaybetmenin ne demek olduğunu anlayabilecek insanlar bence. O yüzden birilerini endişeye sürükleyecek açıklamalarda bulunmaktan kaçınmak gerektiği fikrindeyim.

Ayrıca bir sürü siteye girdim, gebeliklerim sıkıntılı olduğu için derdimi anlayan doktor bulamadığım için toplamda 9 kadıb doğumcu gezdim. Hiç biri de bulantı sağlıklı gebelik işareti demedi. Kimi insanda olur kimisinde olmaz denildi bana hep.

Bu şekilde söylense zaten sıkıntı Yok. Ama birilerinin sıklıkla “benim doktorum bulantı sağlıklı gebelik işaretidir” dediği ve bulantınız olmadığı zamanki ruh halini düşünün birde.... hepimiz endişeliyiz. Evhamlı bir insan değilim. Herşeyin Allahtan oluğuna inandığım içinde “hayırlısı” diye sürdürüyorum mümkün olduğunca hayatımı... umarım hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize. Her şeyin hayırlısı
Benim bir yorumum neden bukadar buyudu cidden anlamadim. Ben sadece evhamlanan arkadaslara hak vererek bu duydugumu soyledim. Yoksa benim bulantim var ben saglikli gebeyim sizinki sagliksiz anlaminda demedim kaldiki gecen bende sordum aynisini bulantim yok normalmi dedim burda bir hafta gecti bendede basladi. Kac senelik doktor bunu diyorsa illaki kafaya takar insan. Bir yorum yaptim pisman oldum umarim saglikla alirsiniz kucaginiza dahada yorum yapmaya cekinirim ben bu topikte

Hatırladım ve bende katılıyorum bu kadar uzatılacak birvşey değil bence, bu arada benim doktorumda midem bulanıyor diye her yakınmamda oh ne güzel demek her şey yolunda diyor.
@GaSeLLe

Arkadaşlar ortalığı kızıştırmak istemem ama o doktor bir istatistikten bahsediyor olabilir. Mide bulantısı şiddetli yaşayan gebelerde normal gebelere göre düşük yapma İHTİMALİ daha düşük çıkmış yurtdışında yapılan bir araştırmada. Yani sadece ihtimal bir de midesi çok bulananlara teselli olsun diye bu araştırmayı yapmış da olabilirler bilmiyorum. Etrafımda benim gibi hamileliğini çok bulantıyla geçiren bir kişi bile yok ve hepsinin sağlıklı doğdu çocukları. İki hamileliğimde de bulantıdan sürekli yatıyorum bir an önce doğum olsun diye bekliyorum valla Allah yardımcımız olsun.

Hatırladım ve bende katılıyorum bu kadar uzatılacak birvşey değil bence, bu arada benim doktorumda midem bulanıyor diye her yakınmamda oh ne güzel demek her şey yolunda diyor.
@GaSeLLe
Aksam aksam canim sikildi inanki. Neden bukadar buyudu anlamadim. Okadar kanamadan agridan bahseden arkadaslar varki herseyden nem kapsak nasil devam edecek gebeligimiz

Arkadaşlar ortalığı kızıştırmak istemem ama o doktor bir istatistikten bahsediyor olabilir. Mide bulantısı şiddetli yaşayan gebelerde normal gebelere göre düşük yapma İHTİMALİ daha düşük çıkmış yurtdışında yapılan bir araştırmada. Yani sadece ihtimal bir de midesi çok bulananlara teselli olsun diye bu araştırmayı yapmış da olabilirler bilmiyorum. Etrafımda benim gibi hamileliğini çok bulantıyla geçiren bir kişi bile yok ve hepsinin sağlıklı doğdu çocukları. İki hamileliğimde de bulantıdan sürekli yatıyorum bir an önce doğum olsun diye bekliyorum valla Allah yardımcımız olsun.
Bende bir makalede bulntilari olan annelerin kusarak zararli toksinleri attiklarini oyuzden daha saglikli olduklarini okudum. Bende bulanti var ama asla cikarip rahatlayamiyorum bulanip bulanip geciyor.

X