2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kizlar benim bildigim kadariyla anne eger aktif emziriyorsa devamli bebegiyle beraberse onsut sonsut ayrimi olmuyor. Sutteki su ve yag uzun sure sagim ya da emzirme olmazsa ayrisiyor.

Ben oglumu cok da dikkat etmeden emzirirdim, simdi kizimi da oyle emziriyorum. Hangi meme denk gelirse oyle. Kilo alimini bilemiyorum daha 18 gunluk, dolayisiyla doktora gitmedik.ama oglum ilk ayinda 1400gr almisti.

Bebegimim burnu tikandi. Serum fizyolojik kullanmam lazim mi? Kendi kendine gecmez degil mi? Bir de bebegim 25 gunluk. Bu kadar kucuk cocukta serum fizyolojik kullanilabilir mi? Bilen var mi kizlar?
Canım biraz geç oldu ama belki yazmıştır arkadaşlar benim hemşire çocukların burnuna ilk anne sütü damlat ondan sonra onlara başvur diyor.

Kızlar sütünüz yetiyor mu? Ben günde 2 kere mama takviyesiyle gidiyordum şimdi 3 e çıktı. Bebek büyüdükçe süt ihtiyacı artıyor ama ben üretemiyorum. Farkındayım memede sinirleniyor sonra ağlama krizine giriyor tam o evrede mama vermek zorunda kalıyorum. Zaten meme ucuna bakıyorum o sırada süt falan olmuyor. Mamasız gidenler nasıl bir yol izlediniz? Saat başı ya da 1,5 saatte bir yarım saat emziriyorum onun dışında. Hani emzirdikçe süt gelirdi? bende tutmadı hiç bir teori. Zaten başlarda sadece süt vericem mama vermicem diye inat ederken sarılık ettim çocuğu

Bol bol la lavle çek. Ben çocuklar susmayınca bağırınca sinirlenip bağıracagım zaman aklıma geldikçe çekiyorum

Canim benim bebek 25 gunluk verdim bisey olmadi cok sukur ama işe de yaramadi. Zeytinyagi ve kimyon cayi da ilk cocukta erken donemde vermistim

Bide benim arkadas söyledi ihlamur rezene anason kimyon ve ısırgan otu az miktarlarda karistirip cay yapiyormus iyi geliyormus. Bunu da deneyecegim

Ben normal dogum yaptim kendi doktoruma 18gun sonra gittim. Kendi cagirmisti. Dikisleri kontrol etti sorun yok cok sukur. Bide ultrasonla rahime bakti kan var hala tam toparlanmamis dedi. 6ay snra simir icin tekrar cagirdi.bnce gtmek iyi oluyo.

Bide benim arkadas söyledi ihlamur rezene anason kimyon ve ısırgan otu az miktarlarda karistirip cay yapiyormus iyi geliyormus. Bunu da deneyecegim

Bu cayi kendimiz icicez dimi canim bebek icin olmaz cunku?
Dun karni cok agridi bende dayanamayip bi damla verdim zeytinyagi annemlerde tutturmusru biz size hep verdik bisey olmaz diye , sonrada masaj yaptim hangisi iyi geldi bilmiyorum ama cok rahatladi yavrum

Doktor kontrolum benimde var fakat henuz randevu almadim mutlaka gidicem yinede 3hafta kanama olabilir demislerdi, 18 günde normal degil mi su an 15. Gunum ama ara ara oluyo benim hala

Daha once yazmistim ama goremedim kizlar catlaklariniz icin dogum sonrasi bisey kullaniyo musunuz morluklar, beyaza donmeden kullanilmali diye biliyorum karnim o kadar catladiki duzelmesini istiyorum

Canım benim kızda kabız bu üçüncü günümüz 2 gündür veriyorum ama fayds etmedi.ama zeytin yağı veriyorum bende. Bazı çayları bi kaç damla bebegede veriyorlar

Tabi canım bu karışımı biz içiyoruz. Bugun ictim biraz rahatladı sanki yavrum. Benim de kanama oluyo hala normaldir tabiki

Kızlar bugün 38. Günüm. Kanamam sarı beyaz renge dönmüştü son 1 haftadır tekrar kırmızı gelmeye başladı. Adet gibi yoğun gelmiyor ama rengi kırmızı. Sizin ne durumda? Var mı böyle birşey yaşayan

Kızlar sezeryan olanlar yapıştırma yöntemiyle kapandı ameliyatım herkesinki gibi ama bas kısmında düğümlü bi ip var dr a sormayı unuttum iki gün önce kontrole gitmistim bugğn 26.gün falan sizde varmıydı ip dr mu aldı kendi mi düstü

Canım benim kızda kabız bu üçüncü günümüz 2 gündür veriyorum ama fayds etmedi.ama zeytin yağı veriyorum bende. Bazı çayları bi kaç damla bebegede veriyorlar

Tabi canım bu karışımı biz içiyoruz. Bugun ictim biraz rahatladı sanki yavrum. Benim de kanama oluyo hala normaldir tabiki

Bende deniyim o zaman aslında oglum kabiz değil gunde 3 4 kere yapiyo kakadini en az ama yaparken cok agrisi oluyo canim aciyo onu oyle gorunce yarinda bekleyio doktora gidicem olmazsa randevumuza b hafta var ama one çekmeye caliscam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…