2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Canım gaz sancısı çekerken emzirme emzirdikçe daha çok gaz olur gaz oldukça emmek ister kısır döngüye girersiniz dedi bana doktor. Ben de yüzüstü yatırıp emzik veriyorum ağzına pırt pırt çıkarıyo gazları:) bisiklet çevirme hareketi filan yaptır

Ben fah hic yuzustu yatırmadim bebegimi sadece yan yatirip sirtimi ovuyodum kusar diye korkuyorum ama dedigin gibi emzikli olarak deniycem cok teşekkür ederim, cuma doktor gorucez ins o da yardımcı olur

Canım gaz sancısı çekerken emzirme emzirdikçe daha çok gaz olur gaz oldukça emmek ister kısır döngüye girersiniz dedi bana doktor. Ben de yüzüstü yatırıp emzik veriyorum ağzına pırt pırt çıkarıyo gazları:) bisiklet çevirme hareketi filan yaptır
Bebegi emzirdikten hemen sonra yatirma. Gazini cikar ve bir sure dik bir sekilde kendine yaslayip tut. Ayrica yuz ustu gazi daha rahat cikarabiliyorlar. Bebegimin yanindayken yuzustu koyuyorum. Hem kas gelisimi acisindan faydali. Asiri zorlanirsa gazdan, havluyu utuyle isitip karnina koyuyorum. Hemen rahatliyor. Tabi cocugu yakacak kadar sicak olmamasina dikkat et. Rezene cayi da ic canim. O da gaza iyi geliyor. Umarim duzelir. Gaz her bebekte var. Bizde de var. Bu yontemlerle azaltmaya calisiyoruz.

Sanirim ayni durumdayiz canim kac tane dikisin vardi biliyo musun ? Ben hastaneden cikarken hic ilac yazmamışlardi daha sonra bebegi kontrole gotirdugumde ebe tazdi bunlar kalin dikis böyle dusmez diye krem ve temizleme jeliyle 2 tanesi yeni dustu ama hala dik oturamiyorum cunku dikislerim asagiya dogru bazen içerden dogum gununde oldugu gibi aci hissediyorum onlarda ic dikislerin acisi sanirim:110:[/QUOTE .!.:
Banada hicbirsey vermediler. Sadece 3tane ilac. Agrikesici vitamin ve antibiyotik .

Her tuvaletten sonra iyice kurulamaktan baska birsey yapmiyorum. Bugun biraz daha iyiyim sukur ama altta 1tanesi var. Canimdan can aliyor resmen. Benim dogum yaparken bile canim bu kadar acimadi :KK70:

Bu arada kizlar kilolar ne durumda?gobekler nasil duruyor?

49la hamile kaldim
Biz 60la girdik doguma.
52 ile ciktik.

Normal dogum.

Ve su gobegimdeki tuhaf siyah cizgi. O ne zaman gidecek ? Ben beyazim ya. O cizgi gicik duruyorrr. Sanki kursun kalemle cizilmis gibiii

Ben fah hic yuzustu yatırmadim bebegimi sadece yan yatirip sirtimi ovuyodum kusar diye korkuyorum ama dedigin gibi emzikli olarak deniycem cok teşekkür ederim, cuma doktor gorucez ins o da yardımcı olur
Gaz kemeri var kiraz çekirdekli o da çok işe yarıyor 15 tlye aldım ben akşam uykusuna öyle yatırıyorum

Canım bende Doğumdan önceki kiloya döndüm ama göbeğim var biraz diyete başlamak istiyorum aslında bu aylarda emziren annelere diyetisyen diyet listesi yazar mı acaba

Selam kızlar herkesin yavrusu hayırlı olsun annelere de çok geçmiş olsun
Bende nisan annesiyim 3 nisanda doğum yaptım ve 2.5yaşında bir oğlum daha var
Oğlum çok kıskanıyor sürekli şiddet uygulama eğilimi var gerçekten üst üste olması çok zormuş çünkü oda hala ilgi bekliyor
Uyku düzeniniZ nasıl bebekleriniz gece uyuyormu

Benim su anda bi 10kilo fazlam var sanirim kiloyu veririm cunku cok rahatsiz edici durmuyo fakat o cizgi ve catlaklarim cok goze batiyo, çizgi dogumdan sonra yavas yavs geciyo doye biliyorum fakat catlaklar icin napiyim bilemiyorum birden ciki ca göbek cok catladim

Serum fizyolojikten bahsedilmiş
Hiçbir zararı yokmuş günde 20 damlaya kadar kullanılanilirmiş vücut sıvısı yapısında olduğu için
Benim kızımda 12 günlükken grip oldu oğlumdan geçti ilaç kullanmadık sürekli burnunu temizledim serum ve ottibebeyle
Ve göbeği düştüğü için sık sık yıkadık
Yüzüstüyken bol bol başından su dökün sinüsleri açılır

Selam kızlar herkesin yavrusu hayırlı olsun annelere de çok geçmiş olsun
Bende nisan annesiyim 3 nisanda doğum yaptım ve 2.5yaşında bir oğlum daha var
Oğlum çok kıskanıyor sürekli şiddet uygulama eğilimi var gerçekten üst üste olması çok zormuş çünkü oda hala ilgi bekliyor
Uyku düzeniniZ nasıl bebekleriniz gece uyuyormu
Hayırlı olsun size de benim de iki kızım var büyüğü 3,5yaşında.. kıskandığını belli etmiyor ama bebek uyurken seveceğim diye ikidebir gidip yüzüne dokunuyor ben de uyandıracak diye sinirleniyorum :KK43: çünkü hiç gece uykumuz yok nerdeyse gazdan dolayı.

Kizlar Doğum sonrası kontrollerinize gittiniz mi? İlla takip dr una mi gitmek gerekir yoksa başka dr a gitsem sorun olur mu sizce? Ya da Sart mi bu kontrol? benim dr a randevu almak cok zor geçen hafta 21 mayıs ta yer vardı ben almadim ve hiç içimden gelmiyor açıkçası gitmek.

Merhaba,

Belki daha önce soran olmuştur ancak hepsini okuyamadım.
Bebeğim 6 günlük ve her gece 2 saatte bir uyanıp 1 saat meme emiyor.
Tabii benim de o süreçte uykum kaçıyor ve endişe etmekten kustu mu nefes alıyor mu vs diye uykuya dalamıyorum.

Gündüz de yorgun olsam da uykum gelmiyor. Kafayı yemek üzereyim.

Siz neler yapıyorsunuz? Ne tavsiye edersiniz?

Merhaba,

Belki daha önce soran olmuştur ancak hepsini okuyamadım.
Bebeğim 6 günlük ve her gece 2 saatte bir uyanıp 1 saat meme emiyor.
Tabii benim de o süreçte uykum kaçıyor ve endişe etmekten kustu mu nefes alıyor mu vs diye uykuya dalamıyorum.

Gündüz de yorgun olsam da uykum gelmiyor. Kafayı yemek üzereyim.

Siz neler yapıyorsunuz? Ne tavsiye edersiniz?

Canim ne kadar dogru bnde bilmiyorum ama ilk basta hemsire 2 3 saate uyandur demisti ilk gunler hep oyle yaptim fecen gece uyanamadım yorgunluktan kndisi beni uyandirdi saate baktigimda hep 2 saat araydi biz nasil yaparsak ona alisiyolar sanirim , fakt 30dk emziriyorum bazen kusuyo daha cok icmek istiyo ama mideleri cok kucuk oldugu icin korkuyorum once omzumda tutup sonra hafif yan yatiriyorum belki yanlis ama napmam gerekiyo dogrusu bende bilmiyorum

Kizlar Doğum sonrası kontrollerinize gittiniz mi? İlla takip dr una mi gitmek gerekir yoksa başka dr a gitsem sorun olur mu sizce? Ya da Sart mi bu kontrol? benim dr a randevu almak cok zor geçen hafta 21 mayıs ta yer vardı ben almadim ve hiç içimden gelmiyor açıkçası gitmek.
Bana da o kadar zor geliyor ki kontrole gitmek psikolojik galiba bu ama merakta ediyorum iyi mi dikişlerin durumu diye

Canim ne kadar dogru bnde bilmiyorum ama ilk basta hemsire 2 3 saate uyandur demisti ilk gunler hep oyle yaptim fecen gece uyanamadım yorgunluktan kndisi beni uyandirdi saate baktigimda hep 2 saat araydi biz nasil yaparsak ona alisiyolar sanirim , fakt 30dk emziriyorum bazen kusuyo daha cok icmek istiyo ama mideleri cok kucuk oldugu icin korkuyorum once omzumda tutup sonra hafif yan yatiriyorum belki yanlis ama napmam gerekiyo dogrusu bende bilmiyorum

Peki uykuna nasıl geri dönüyorsun? Bir de tek meme 30 dk mı? Ben 2 meme 40 dk toplamda 80 dk emziriyorum. Bırakmıyor ve doymuyor zaten.

O 80 dk da uykum açılıyor yeniden uyuyamıyorum. Şuan tek sıkıntım uykusuzluk.
Gündüz 2 saatcik bile uyuyamıyorum :KK43:(

Peki uykuna nasıl geri dönüyorsun? Bir de tek meme 30 dk mı? Ben 2 meme 40 dk toplamda 80 dk emziriyorum. Bırakmıyor ve doymuyor zaten.

Canım emzirme süren çok uzun bebeğin memeyi bırakmıyor diye mi öyle. O kadar süre süt gelmez zaten bi süreden sonra emzik niyetine kullanıyor olabilir. Hemşire bi emmede bi memeyi vermemi ve yarım saat emzirmem gerektiğini söylemişti tabi büyüdükçe süre de kısalıyor. Çok uzayınca sen serçe parmağını bebişin ağzına koyarak al memenden ne yapacak bakalım.

Canım emzirme süren çok uzun bebeğin memeyi bırakmıyor diye mi öyle. O kadar süre süt gelmez zaten bi süreden sonra emzik niyetine kullanıyor olabilir. Hemşire bi emmede bi memeyi vermemi ve yarım saat emzirmem gerektiğini söylemişti tabi büyüdükçe süre de kısalıyor. Çok uzayınca sen serçe parmağını bebişin ağzına koyarak al memenden ne yapacak bakalım.

Bize de 40 dk dediler, 30 dk sonra çektim ama hala aranıyordu bir de memeyi sıktığımda süt geliyor çığu zaman.

Biraksam oglumda almaya devam eder canim ama su an icebilcwkleri 90ml demiati en son eger gogsunu 20dk alırsa 20ml kaadrcektigim sutu veriyorum ek olarak, tek gogus 30dk cunku son gordugum ebe 2sini az az verme dedi bi göğsünden ilk once seker, ardindan protein en son yag gelir bebege kilo aldiran yag iki gogsunu az az verrsen sadece on sutu cok alir o da siskinlik yapar demisti

Gecen emzirdim ama hala ac gibiydi dedigin gibi cektigim sutude verdim hepsinide icti fakat butun gun kustu sonra karni sisti yavrumun

Biraz bebegi izliyorum emzirmeden sonra , sonrada uyuyum kaliyorum yorgunluktan dogumdan beri hic oylesaatlerce uyuyup dinlenmedim yalnızım burda yorucu oluyo o yuzden

X