2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Biz hastaneden cikmadan temizlik ocin yapmaya basladilar hergun gozleri, kulağı ve burnunu serum fizyolojikle temizliyoruz bize nefesi degosti gibi gelmisti hemsirw burnuna bakip kendi temizledi hemen kucuk pislikler cikti , su anda hep yapiyotuz ama kac gun yapilcagini bilmiyorum
ben de temizliyorum cnm ama bazen unutuyorum 2 güne bir fln yapiyorum

Kızlar gerçekten tek çocuk hic çocukmuş çok zor 2 sine de yetmeye çalışmak ki daha fazla cocugu olanlar da var Allh yardim etsin kolaylık ferahlık versin bu boyle sabir etmekten başka bisey yok kolay gelsin herkese

Bebegimim burnu tikandi. Serum fizyolojik kullanmam lazim mi? Kendi kendine gecmez degil mi? Bir de bebegim 25 gunluk. Bu kadar kucuk cocukta serum fizyolojik kullanilabilir mi? Bilen var mi kizlar?
Serum fizyolojik ve aspiratörle açıyorum ben de:KK51:

Biz hastaneden cikmadan temizlik ocin yapmaya basladilar hergun gozleri, kulağı ve burnunu serum fizyolojikle temizliyoruz bize nefesi degosti gibi gelmisti hemsirw burnuna bakip kendi temizledi hemen kucuk pislikler cikti , su anda hep yapiyotuz ama kac gun yapilcagini bilmiyorum

ben de temizliyorum cnm ama bazen unutuyorum 2 güne bir fln yapiyorum

Ben de serum fizyolojik kullanayim o zaman. Ama her gun fazla degil mi?

Ben de serum fizyolojik kullanayim o zaman. Ama her gun fazla degil mi?

seyda61 seyda61 biz daha 12gunluguz bugun ne kadar zaman devam edildigini bilmiyorum belli bi zamandan sonra hergun yapilcagini sanmiyorum , ama serum fizyolojik tuzlu su cozeltisi zaten içerisinde ilac yok diye biliyorum
Aspirator le zor olmuyor mu

Daha oncede konuşmuştuk dun misafirlerimi agirlRkende gercekten allima sen geldin ,yuzyuze tanismiyoruz ama gercekten biz tek bebekle zorlaniyoruz sen nasil yapiyosun diye dusundum 1
Hala ayni mi durumun? Hic yardimci olmuyolar mi , insallah bebekle sen iyisindir dogumun iyi gecti mi
Doğumum iyi geçti canım banyo yapmakta yardimci oluyor başka bir şeyde değil Allah razi olsun çabuk sabir diliyorum Allah tan bakalım ne zamana kadar gidecek böyle

Kızlar gerçekten tek çocuk hic çocukmuş çok zor 2 sine de yetmeye çalışmak ki daha fazla cocugu olanlar da var Allh yardim etsin kolaylık ferahlık versin bu boyle sabir etmekten başka bisey yok kolay gelsin herkese
Ben 4 çocuğa 1 odada bakiyorum canım diğer odalarda ses cikarinca kizan kaynayan kayın babam var 1 odada kalmaktan hem benim hem cocukalrin psikolojisi bozulmuş

Ben 4 çocuğa 1 odada bakiyorum canım diğer odalarda ses cikarinca kizan kaynayan kayın babam var 1 odada kalmaktan hem benim hem cocukalrin psikolojisi bozulmuş
Isin cok zor canim ya. Keske biraz disari cikabilsen. Ayni mekanda kalmak da etkilemistir mutlaka ve 4 cocuk hic kolay degil. Anaokulunda bile ogretmenler eve geldiklerinde baslari agriyor. Onlarin bir mesai saati var. Seninki 7/24

Isin cok zor canim ya. Keske biraz disari cikabilsen. Ayni mekanda kalmak da etkilemistir mutlaka ve 4 cocuk hic kolay degil. Anaokulunda bile ogretmenler eve geldiklerinde baslari agriyor. Onlarin bir mesai saati var. Seninki 7/24
Disarimi hastaneden hastaneye anca di sari diliyorum doksan laf ediyorlar

Arkadaslar

Kac gundur giremiyorym foruma.

Nasilsiniz?bebisler nasil?

Dikisleriniz ne durumda?

Ben dogum yapali 11gun oldu. Ve sadece 2 tanesi düştü .

Popom agriyor nedenini anlamadigim bi sekilde. Vede oturamiyorum hala. Sizler nasilsiniz?

Dikisleri tamamen düşen varmi merak ediyoeum.

Bide bu ic dikislerin dustugunu nasil anlicaz ?

Arkadaslar

Dikisleriniz ne durumda?

Popom agriyor nedenini anlamadigim bi sekilde. Vede oturamiyorum hala. Sizler nasilsiniz?

Csnim sen normal dogum mu yaptn nasil geçti ben kacirmisim yazdiysan. Benim 24.gun distaki dikisim dusmus galiba elime geliyodu şu an yok. Aynayla bakmadm en son 15.gunlerde gorunuyordu dikiş

Csnim sen normal dogum mu yaptn nasil geçti ben kacirmisim yazdiysan. Benim 24.gun distaki dikisim dusmus galiba elime geliyodu şu an yok. Aynayla bakmadm en son 15.gunlerde gorunuyordu dikiş
Canim cok sukur yaptim dogumumu. Normal dogum yaptim.

Dikislerim agriyor popom agriyor. Henuz bebegimle tam anlamiyla ilgilenebilmis degilim. Surekli ah uh diyen bi anne oldum.

Dort gozle dikislerden kurtulup yaralarin iyilesmesini bekliyorum. Yavrum gozlerimin ta icine bakıyor .

Doğumum iyi geçti canım banyo yapmakta yardimci oluyor başka bir şeyde değil Allah razi olsun çabuk sabir diliyorum Allah tan bakalım ne zamana kadar gidecek böyle

Allah sana cok buyuk guc ve sabir versin canim insallh yakin zamanda dizelir durumun
Arkadaslar

Dikisleriniz ne durumda?

Sanirim ayni durumdayiz canim kac tane dikisin vardi biliyo musun ? Ben hastaneden cikarken hic ilac yazmamışlardi daha sonra bebegi kontrole gotirdugumde ebe tazdi bunlar kalin dikis böyle dusmez diye krem ve temizleme jeliyle 2 tanesi yeni dustu ama hala dik oturamiyorum cunku dikislerim asagiya dogru bazen içerden dogum gununde oldugu gibi aci hissediyorum onlarda ic dikislerin acisi sanirim:110:

Kizlar bebegimin karni agriyor sanki tuvaletini ne zaman yaomak istese aglamaya basliyor, sirtini sivazliyorum karninin hafif ovuyorum ama ne dokunuyo anlayamiyorum gaz yapan hic bisey yememege calisiyorum ama karni agriyinca susturamiyorum mecbur emzik veriyorum

Bazen doymamis tekrr sut icmek istoyo diye veriyorum o da aliyo masallah ama sonra kusuyor :uykucu:

Kizlar bebegimin karni agriyor sanki tuvaletini ne zaman yaomak istese aglamaya basliyor, sirtini sivazliyorum karninin hafif ovuyorum ama ne dokunuyo anlayamiyorum gaz yapan hic bisey yememege calisiyorum ama karni agriyinca susturamiyorum mecbur emzik veriyorum

Bazen doymamis tekrr sut icmek istoyo diye veriyorum o da aliyo masallah ama sonra kusuyor :uykucu:
Aynen bnm bebis de kaka yapacakken aglaya aglaya yapiyo. Ben rezene ictim bebise de verdim ama cok faydasi olmuyor. Kolik olmazlar insallah. 1.cocukta cok cektim:KK12:

Aynen bnm bebis de kaka yapacakken aglaya aglaya yapiyo. Ben rezene ictim bebise de verdim ama cok faydasi olmuyor. Kolik olmazlar insallah. 1.cocukta cok cektim:KK12:

Bende rezene ve ihlamur iciyorum ama hava o kadar sicakki gerçekten zarzor icebiliyorum , bebegin kac günluk dokunmaz mi versek

Biraz buyumus olsalar 1kasik zeytinyagida cok iyi gelirmis annemler hep oyle yapmis ama buzim bebekler daha cok minik

Canım gaz sancısı çekerken emzirme emzirdikçe daha çok gaz olur gaz oldukça emmek ister kısır döngüye girersiniz dedi bana doktor. Ben de yüzüstü yatırıp emzik veriyorum ağzına pırt pırt çıkarıyo gazları:) bisiklet çevirme hareketi filan yaptır

X