2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlaaarr Nisan annesi olamadım ama 3 Mayıs’da oğlumuzu kucağımıza aldık.

Her şey çok kolay oldu şükürler olsun.

Şimdi sıra emzirme meme ucu ağrı sızı konuşmakta :)

Haliyle geriden geliyorum ama deneyimlerinizi okuyup önceden bilgilenmiş oluyorum.

Herkese sevgiler.

çok tebrik ederim :) ben mayıs annesiyim ama sizleri takip ediyordum heyecanla. Normal doğum mu yaptınız ?

Emzirdikten sonra kızımın gazını çıkaramayan bi ben miyim kızlar :KK43: ne yapsam olmuyor emerken uyuyor zaten gazını çıkarmaya çalışıyorum yok uyudu diye yatırıyorum hemen uyanıyor gazından ne yapsam bilemiyorum sonra başa sarıyorum tekrar emzir yine gaz.....
Altını açınca uyanmıyor mu. Ben gaz çıkarmadan yatırmıyorum. Yüzüstü yatırınca çok güzel çıkarıyo

Denemediğim yol kalmadı. Pışpışı da denedim, ninni de söyledim. Ayakta da salladım. Kucağımda da gezdirdim. En son bebek arabasına bindirip gezdireyim dedim netten görmüştüm. Yok. Hiçbirinin faydası yok
Tracy hogg şişt pat yöntemine bi bakın derim

Hayırlı olsun canım. Allah analı babalı, sağlıkla, mutlulukla büyütmek nasip etsin inşallah. Meme ucu yarası olmamasına çok dikkat et canım. İlk bebeğimde çok zorlanmıştım o acılardan, emzirmek çok çok zordu. Her emzirme, yaraya tuz basmak gibiydi ve yaklaşık 2 ay sürdü. İkinci bebeğimde çok dikkatli davrandım. Çok şükür 1 aylık olduk, o konudan yana bir sıkıntı yaşamadık...
Doğuma bir kaç hafta kala gögüs ucuma yağlı normal bir krem sürmeye başlamıştım.
Doğumdan sonra da yaklaşık 2-3 hafta boyunca her emzirmeden sonra lansinoh krem kullandım. Hala da ara ara kullanıyorum. Bir de emzirme süresini çok uzun tutmamak gerekiyormuş. En fazla 20-25 dk emzirmeye dikkat ettim. Çünkü bebişe kalırsa hiç bırakmıyor. Bir yerden sonra süt kalmıyor ama emzik gibi kullanıyor. Bir de gögüs ucunun kahve rengi kısmının çoğunu ağzına vermek gerekiyor. Sadece uç kısmı değil yani.
İlk bebeğimde çok acı çektiğim için uzun uzun yazdım.
Kolaylıklar diliyorum...:anne:

Çok teşekkür ederim güzel niyetlerin için.

Bende doğumdan önce sürekli yağlı krem sürdüm, şimdi de her emzirmeden sonra lansinoh krem uyguluyorum. Dediğin gibi meme ucunu değil tamamını verdim ama yine de hafif sızlama oluyor.
İlk gün zordu bugün biraz daha iyi. Gece boyu da bol bol saf zeytinyağı kullandım aslında en iyi o geldi diyebilirim.
Pamuğa koyup sütyenin içine koydum gece boyu.

Bir de kolostrum geçip süt gelmeye başlarsa daha mutlu olacağız :))) çekiyor ama ne kadar alıyor göremiyorum :/

Bebegimin uyku saatleri uzamaya basladi. Geceleri 3-4 saatlik uykular uyuyor. Uyandirmali miyim acaba? 1 aylik bebekler ne kadar uyumali ki

Bebegimin uyku saatleri uzamaya basladi. Geceleri 3-4 saatlik uykular uyuyor. Uyandirmali miyim acaba? 1 aylik bebekler ne kadar uyumali ki
Canım benimkiler ikiz olduğu için benim beslenme saatim hep 2-3 saat arası düzen için. Artık benimkilerde 4 saati bulabiliyor.kan şekeri düşmemesi için uyandırmak iyi aslında.

Altını açınca uyanmıyor mu. Ben gaz çıkarmadan yatırmıyorum. Yüzüstü yatırınca çok güzel çıkarıyo
Yüz üstü fln her yöntemi deniyorum ben beceremiyorum desem yok bi teyze öyle güvenerek aldı ki kucağına yok yine çıkmadı şaşırdı. O gaz bağırsaklarına gidiyor bu sefer de kıvranıyor kuzum. Bugün ağlamaktan mahvoldu o ağladı ben ağladım sabahtır uykusuzdu ancak dalabildi uykuya ben de eşime nurse harveys şurup aldırdım biogaia zaten kullanıyorduk ikisini bir versem nasıl olur acaba beraber kullanan duydum ama eczacı kullanmayın demiş bilemedim :KK43:

Bende doğumdan önce sürekli yağlı krem sürdüm, şimdi de her emzirmeden sonra lansinoh krem uyguluyorum. Dediğin gibi meme ucunu değil tamamını verdim ama yine de hafif sızlama oluyor.
İlk gün zordu bugün biraz daha iyi. Gece boyu da bol bol saf zeytinyağı kullandım aslında en iyi o geldi diyebilirim.

Bir de kolostrum geçip süt gelmeye başlarsa daha mutlu olacağız :))) çekiyor ama ne kadar alıyor göremiyorum :/
Canım, bir de lansinoh krem sürmediğin zamanlarda her emzirme öncesi ve sonrası bir kaç damla kendi sütünden sıkıp sürmek de çok işe yarıyor, aklında bulunsun...

Yüz üstü fln her yöntemi deniyorum ben beceremiyorum desem yok bi teyze öyle güvenerek aldı ki kucağına yok yine çıkmadı şaşırdı. O gaz bağırsaklarına gidiyor bu sefer de kıvranıyor kuzum. Bugün ağlamaktan mahvoldu o ağladı ben ağladım sabahtır uykusuzdu ancak dalabildi uykuya ben de eşime nurse harveys şurup aldırdım biogaia zaten kullanıyorduk ikisini bir versem nasıl olur acaba beraber kullanan duydum ama eczacı kullanmayın demiş bilemedim :KK43:
Allahkolaylik versin canim. Bende ilk cocugumda yasadim kolik oldu yavrum. Cook zor seni anlayabikiyorum. Yuregine taş basıp aglamasinin durmasini bekliceksin resmen. Bu bebegim cok sukur biraz daha iyi gazını cikarabiliyor.

Allahkolaylik versin canim. Bende ilk cocugumda yasadim kolik oldu yavrum. Cook zor seni anlayabikiyorum. Yuregine taş basıp aglamasinin durmasini bekliceksin resmen. Bu bebegim cok sukur biraz daha iyi gazını cikarabiliyor.
Allah razı olsun canım amin. Benim ilk kızım da böyleydi 1sene gece uykusu uyumamışımdır bu kızım farklı olur sandım ama.... sabaha karşı 5te yattım artık kriz geçirecektim büyük kızım bi yandan yanıma yat ağlamalarında, küçüğü hep ağlamaklı kabus gibiydi...

Ben uyandırmiyorum cnm 23 Mart doğumlu. Bu gece mesela 12 buçuk gibi gece uykusuna geçti sabah sekize kadar iki kez kendi kalkti.

Allah razı olsun canım amin. Benim ilk kızım da böyleydi 1sene gece uykusu uyumamışımdır bu kızım farklı olur sandım ama.... sabaha karşı 5te yattım artık kriz geçirecektim büyük kızım bi yandan yanıma yat ağlamalarında, küçüğü hep ağlamaklı kabus gibiydi...
Allah yardımcın olsun güç kuvvet versin canım. Rezene icirmeyi denemişsindir muhakkak benim oğluma üç çay kaşığı çok iyi geliyor. Ama tüm bunlarda fayda etmiyorsa kolik bebege sabretmekten başka çare yok üçüncü ayda geçer ins .her akşam banyo yaptırmayı denedin mi cnm

Hayırlı olsun bebeğin cnm . Meme ucu sizlamasi çok normal ilk günler bir kaç güne alışır geçer meraketme. Yara olmasın yeterki . Benim giguslerim pompa kullandığım için resmen ucu açılmıştı garmastan krem iki güne geçirdi aklında bulunsun.

Kizlarda daha az olur gaz diyorlar ama sende oyle olmamis. Ben buyugu babasina verdim artik. Yaninda babasinin yatmasini istiyor. Gece uykusuzluga aliaik insan ama tamamen uyumamak cok zordur tabi. Rabbim insallah sancilarini kisa surede duzeltir yavrunun

Ben çok kötü durumdayım yanımda bugünleri aşmama destek olacak kimsem de yok hayattan zevk almıyorum canım hiçbirşey yapmak istemiyorum 3. Çocukla beraber bütün hayatım bitti gibi hissediyorum sanki zaman hiç geçmiyor.
Hiçbirşeyle başa çıkamayacağımı düşünüyorum.
İç sıkıntım beni maafediyor ne yemek yapmak ne de yemek istemiyorum

Lohusa depresyonunu en ağır şekilde yaşıyorum çok mutsuzum dua da okuyorum sürekli ama geçmiyor o kadar karmaşık duygular içindeyim ki sanki kimse beni anlamayacak yada anlayanlarda aynı şeyleri söylüyor bu günler geçecek diyorlar ama bunu kendime bir türlü kabullendiremiyorum

X