2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kizlar lohusalik zor dönem.. ilk bebegimde deli gibiydim herkese saldiriyordum resmen.... helecki akil verenleri parcalamak istiyordum esim dahil kimseye tahammulum yoktu. Cok zor buyuttum onu.

Ama bu seferki farkli gercekten. Bendeki tecrubeden mi kaynaklaniyor yoksa bebegin dilindenmi anliyorum anlamadim ama cok sukur ki mutsuz degilim.
Tabikide bendd kendime vakit ayiramiyorum ne bi gezme var ne bi bakim var ne sac bas yapabiliyorum ama yani bunlar beni mutsuz etmiyor. Bu bebegi kucagma almak icin cok zor gunler atlattim. Simdi sikayet etmek.gbi bi hakkim yok.

Sizde uzulmeyin bebekle bu uyum surecinizde tabiki zor gunler gecireceksiniz. Ama eninde sonunda beraber olmaya alisacaksiniz insallah.

Benden bi tavsiye sabah aksam birer bardak rezene ve yine sabah aksam yarımşar cay kasigi kimyonu suyla yutmak.
Ben de seninle ayni seyleri hissediyorum, sanirim biraz tecrubeden ve zor da olsa bugunlerin gececegini bilmekten kaynaklaniyor.

Dogum yapali 13 gun oldu. 13 gundur evdeyim. Disari cikmaya can atiyorum, bir an once ise donmek istiyorum. Kizim bir aylik olunca donecegim ise. Diger taraftan muhtemelen son bebegimin bir daha geri gelmeyecek bu anlarinin tadini cikarmaya calisiyorum tum yorgunlguma ragmen.

Buyuk kizin nasil bu arada?? Kardes kiskancligi ne durumda? Benim oglumda kendini iyice hissettiriyor kiskanclik..

Ben de seninle ayni seyleri hissediyorum, sanirim biraz tecrubeden ve zor da olsa bugunlerin gececegini bilmekten kaynaklaniyor.

Dogum yapali 13 gun oldu. 13 gundur evdeyim. Disari cikmaya can atiyorum, bir an once ise donmek istiyorum. Kizim bir aylik olunca donecegim ise. Diger taraftan muhtemelen son bebegimin bir daha geri gelmeyecek bu anlarinin tadini cikarmaya calisiyorum tum yorgunlguma ragmen.

Buyuk kizin nasil bu arada?? Kardes kiskancligi ne durumda? Benim oglumda kendini iyice hissettiriyor kiskanclik..
Kizim seviyor gbi görünüyor ama cok kıskanıyor. Bebegi yaninda sevrmiyoruz bile. Allahtan zarar vermio bebeğe.
O sorunda bnde var mesela zar zor uyutmaya çalışıyorum o arada bu gelio sesli konusuyor. Ona cik bu odadan diyorum. Tekrar bağırıyor diger odadan bebek yine uyaniyor. O sinirle ona malesef farkinda olmayarak bagirdigim oluyor :KK43: okadar üzülüyorum ki bagrdgm icin sonra... o yorgunlukla elimde olmadan yapiyorum.. ama oda daha cok kucuk anlamiyorki :KK43:( sonrasinda sarilip özür dilesemde bana karsi hrp mesafeli durumda oldugunu farkediyorum.... yavrum kucagimi bos gorse hemen kucgma gelmeye calisiyor ....

Onu seviyorun mesele gel sarilalim diyorum yanaklarini oksuyorum izliyorum fln hayir anne bana bakma bebege bak dio.
Icinde artik neler hissediyorsa... :KK43:

Ikiye bolunmeye calsmak cok zor.
Szde durum ne

Canım şaşkınlıkla okudum vallahi. İç dikişler nasıl düşecek ki... Anlayamadım. Onlar kendi kendine eriyip kaybolmuyor mu? Dış dikişler sizin görünüyor mu? Ben de görünür de dikiş yok. Sadece ameliyat yerindeki kesinin uç noktalarında yani kesinin başlama ve bitiş yerinde vardı dikiş. O da 2 gün önce düştü yani 28. gün...

İç dikişlerim düşmedi hala benim ama dıştaki yeni düştü özel birşey yapmıyorum doktor birşey vermedi kuru tutmamı söyledi ona dikkat ediyorum sadece

Ic dikisler derken anlayamadim kizlar? Kusura bakamyon okuduysambile su an hatirlayamiyorum siz sezeryan mi oldunuz yoksa normal dogumda bu gorunenlerden ayri ic kisimdada iplikler var:110:

Ben normal dogum yaptim tam olarak ayi soylemediler bi tane hemsire 5dikis bi tanede dikilmemis yer var cunku kanama yok dedi , fakat ben pansuman yaparken daha cokmus gibi geliyor, gecen gun cok ayakta kldim sanirim ya da ipler sert ayagimi kaldiramiycak kadar agrilarim vardi

Bebegim de simdilik cok rahatsiz degil ama uykumuzu daha cok gunduz aliyoruz bazen cok korkuyorum cok uyumasindan sarilik olucak doye Allah korusun, yorhunluk stresten ucugum cikicak galiba hemen onlem almayi dusunuyorum fakat cikip doktora gitmek bile cok zor:KK43:

Kizim seviyor gbi görünüyor ama cok kıskanıyor. Bebegi yaninda sevrmiyoruz bile. Allahtan zarar vermio bebeğe.
O sorunda bnde var mesela zar zor uyutmaya çalışıyorum o arada bu gelio sesli konusuyor. Ona cik bu odadan diyorum. Tekrar bağırıyor diger odadan bebek yine uyaniyor. O sinirle ona malesef farkinda olmayarak bagirdigim oluyor :KK43: okadar üzülüyorum ki bagrdgm icin sonra... o yorgunlukla elimde olmadan yapiyorum.. ama oda daha cok kucuk anlamiyorki :KK43:( sonrasinda sarilip özür dilesemde bana karsi hrp mesafeli durumda oldugunu farkediyorum.... yavrum kucagimi bos gorse hemen kucgma gelmeye calisiyor ....

Onu seviyorun mesele gel sarilalim diyorum yanaklarini oksuyorum izliyorum fln hayir anne bana bakma bebege bak dio.
Icinde artik neler hissediyorsa... :KK43:

Ikiye bolunmeye calsmak cok zor.
Szde durum ne
Bizim oglan ilk once yok saydi bebegi, gidip bakmadi bile. 2-3 gun sonra uzaktan uzaga bakmaya basladi. Sonra biziklama fasli basladi. Direkt kafasina ya da gozune girisiyor cunku ve cok sert hareketlerle seviyor. Zarar vermek icin degil, cunku bizi de sert seviyor oglum, 22 aylik, henuz elinin ayari yok.

Esas sikinti kizimi memede gordugunde oluyor. Onun agzindan cikarip kendi emmeye calisiyor. Ben de bak annecim bi meme daha var seninki burda diye onu da emziriyorum. Bildigin kedi gibi oldum, iki memede iki cocuk..

Arada kizimin hirpalanacagini hissettigimde o panikle sesimi ben de yukselttim ogluma. Dudak buzup aglamakli bana bakinca dunyanin en kotu annesi gibi hissettim kendimi.. seni cok iyi anliyorum bu konuda. Kizimin uyudugu her anda oglumla oynamaya onu sevip oksamaya calisiyorum. Aksamlari yatmaya bem goturuyorum, kizim miziklamaya baslayana kadar opusup koklasiyoruz. Kiz iyice aglamaya baslayinca cocuk degisimi yapiyoruz esimle.

Idare etmeye calisiyoruz bir turlu.. ama buyugun duygularini incitmeden kucuge bakmak cok zor..

Ic dikisler derken anlayamadim kizlar? Kusura bakamyon okuduysambile su an hatirlayamiyorum siz sezeryan mi oldunuz yoksa normal dogumda bu gorunenlerden ayri ic kisimdada iplikler var:110:

Ben normal dogum yaptim tam olarak ayi soylemediler bi tane hemsire 5dikis bi tanede dikilmemis yer var cunku kanama yok dedi , fakat ben pansuman yaparken daha cokmus gibi geliyor, gecen gun cok ayakta kldim sanirim ya da ipler sert ayagimi kaldiramiycak kadar agrilarim vardi

Bebegim de simdilik cok rahatsiz degil ama uykumuzu daha cok gunduz aliyoruz bazen cok korkuyorum cok uyumasindan sarilik olucak doye Allah korusun, yorhunluk stresten ucugum cikicak galiba hemen onlem almayi dusunuyorum fakat cikip doktora gitmek bile cok zor:KK43:
Canim icerde de yirtiklar olabiliyor dogumda, onu da dikisle onariyorlar. Sanirim ic dikis denilen sey bu.

Bana kesi atilmadi mesela ama bir cm kadar yirtigim var, ona 2 dikis filan atildi. Disardan gorune bisey yok. Demek ki icerde dikisler.

Bu arada canim kac gunluk bebegin?? Haftasini atlattiktan sonra kolay kolay sarilik olmuyorlar. Ben 1 haftalik olduktan sonra biraktim uyandirmayi. Ne zaman isterse o zaman emziriyorum.

Canim icerde de yirtiklar olabiliyor dogumda, onu da dikisle onariyorlar. Sanirim ic dikis denilen sey bu.

Bana kesi atilmadi mesela ama bir cm kadar yirtigim var, ona 2 dikis filan atildi. Disardan gorune bisey yok. Demek ki icerde dikisler.

Bu arada canim kac gunluk bebegin?? Haftasini atlattiktan sonra kolay kolay sarilik olmuyorlar. Ben 1 haftalik olduktan sonra biraktim uyandirmayi. Ne zaman isterse o zaman emziriyorum.

Bilmiyodum canim benim kesim yok cok sukur cunku 10ck aciklikla dogum yaptim ama ona ragmen zoroldu cocugu cekmek icin doktor bisey kullandı , 2tupde jel kaymasi için sanirim o yuzden dikislerim var

Bunu bilmiyodum cok teşekkür ederim biraz daha icim ferahladi 9.gunumuz bugun :emir_bebek::dua:

Bebekleriniz hickirik oluyor mu ? Ogluma karnimdaykende hickirirdi farkediyodum simdide devam ediyo bazrn 2 3 dkdan uzun suruyo ne gecirirki acaba

Bilmiyodum canim benim kesim yok cok sukur cunku 10ck aciklikla dogum yaptim ama ona ragmen zoroldu cocugu cekmek icin doktor bisey kullandı , 2tupde jel kaymasi için sanirim o yuzden dikislerim var

Bunu bilmiyodum cok teşekkür ederim biraz daha icim ferahladi 9.gunumuz bugun :emir_bebek::dua:

Bebekleriniz hickirik oluyor mu ? Ogluma karnimdaykende hickirirdi farkediyodum simdide devam ediyo bazrn 2 3 dkdan uzun suruyo ne gecirirki acaba
Hıçkırığı yine emzirmek geçirir. Mideleri büyüyor, o yüzden hıçkırıyorlar.

Slm kizlar saririm herkes yavrusunu kucagina aldi sag salim Allah saglikla huzurla sevgiyle buyutmeyi nasio etsin hepimize simdi artik gaz uyku problemleri sirayla gelicek olsun canlari saolsun katlanicaz zaman o kadar cabuk geciuirki her aninin tadini cikarmaliyiz bdnce benim kizim bu gun 28 gunluk oldu bile

Bide bebek takip programlari var hani su hamikeyken kullandigimiz takvimler gibi onlardan indirip kullanan varmi brnde istiyorum ama cok var hangisi ni indirsem bilemedim

Bide bebek takip programlari var hani su hamikeyken kullandigimiz takvimler gibi onlardan indirip kullanan varmi brnde istiyorum ama cok var hangisi ni indirsem bilemedim
Ben ilk6yılı kullanıyorum ama başka program da arıyorum happykids de var ama daha tam gelişmemiş..

Hıçkırık tuttuğu zaman emzirin ,hemen geçiyor

Kızlaaarr Nisan annesi olamadım ama 3 Mayıs’da oğlumuzu kucağımıza aldık.

Her şey çok kolay oldu şükürler olsun.

Şimdi sıra emzirme meme ucu ağrı sızı konuşmakta :)

Haliyle geriden geliyorum ama deneyimlerinizi okuyup önceden bilgilenmiş oluyorum.

Herkese sevgiler.

Kızlaaarr Nisan annesi olamadım ama 3 Mayıs’da oğlumuzu kucağımıza aldık.

Her şey çok kolay oldu şükürler olsun.

Şimdi sıra emzirme meme ucu ağrı sızı konuşmakta :)

Haliyle geriden geliyorum ama deneyimlerinizi okuyup önceden bilgilenmiş oluyorum.

Herkese sevgiler.
Hayırlı olsun canım. Allah analı babalı, sağlıkla, mutlulukla büyütmek nasip etsin inşallah. Meme ucu yarası olmamasına çok dikkat et canım. İlk bebeğimde çok zorlanmıştım o acılardan, emzirmek çok çok zordu. Her emzirme, yaraya tuz basmak gibiydi ve yaklaşık 2 ay sürdü. İkinci bebeğimde çok dikkatli davrandım. Çok şükür 1 aylık olduk, o konudan yana bir sıkıntı yaşamadık...
Doğuma bir kaç hafta kala gögüs ucuma yağlı normal bir krem sürmeye başlamıştım.
Doğumdan sonra da yaklaşık 2-3 hafta boyunca her emzirmeden sonra lansinoh krem kullandım. Hala da ara ara kullanıyorum. Bir de emzirme süresini çok uzun tutmamak gerekiyormuş. En fazla 20-25 dk emzirmeye dikkat ettim. Çünkü bebişe kalırsa hiç bırakmıyor. Bir yerden sonra süt kalmıyor ama emzik gibi kullanıyor. Bir de gögüs ucunun kahve rengi kısmının çoğunu ağzına vermek gerekiyor. Sadece uç kısmı değil yani.
İlk bebeğimde çok acı çektiğim için uzun uzun yazdım.
Kolaylıklar diliyorum...:anne:

Ben sezeryan oldum canım. İç dikiş deyince ben de anlayamamıştım, arkadaşı da sezeryan oldu sanmıştım. Ama geçmişe baktım arkadaşın ki normal doğummuş. Normal doğumda nasıl oluyor dikişler hiç bir bilgim yok

Evet canım bende karındayken hissederdim.şimdi her mama veya sütten sonra hıçkırıyor bizimkiler birde hıçkırıyoruz diye ağlıyorlar :) bizde hıçkıran çocuğa miğdesi büyüyor denir.iyi birşey sanırım

Evet canım bende karındayken hissederdim.şimdi her mama veya sütten sonra hıçkırıyor bizimkiler birde hıçkırıyoruz diye ağlıyorlar :) bizde hıçkıran çocuğa miğdesi büyüyor denir.iyi birşey sanırım

Hickirigi cok tutunca boğazına kacar sut diye korkup omzuma aliyodum oyle deniyim o zaman cok sagolun :nazar: kilolariniz ne durumda anneler karnınızı sariyo musunuz benimki baya sarkik gibi hissediyorum

X