2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
dezeh dezeh S Simin88 P Patatesim tek tek alinti yapamadim kizlar su an hastanedeyiz oglusumla , sabah baslayan agrim dogum sancisiymis oyle saatler suren agrim olmadi bi saat icinde once 10dk ardindan 5dk oldu esimi tam zamaninda aramisim

Hastaneye geldim sancilarim cok yuksekti acilma 4cm hemen doguma alicaz dedi , ustumu değişip lavaboya gitmek istedim ama lavabodayken bile sancilarim vuruyodu kendimi aticak yer aradim resmen geri dondum 8cm dedi ardindan iyice siddetli olfu birden 10cme ciktim ama o ana kadar olan tum yirtilma hepsini hissettim
10cm olmama ragmen epidural oldum cunku gercekten dayanamicaktim ebeler ne kadar cok guzel gidiyo desede duramadim
Igneyi yaptiktan sonra cok agrim olmadi fakat yinede herseyi hissederek doğurdum
ALLAH GERCEKTEN GUC KUDRET VERSIN
bi an yapamamktan cok korktum stres oldugum icin bebegide itemedim o yuzden biraz zorlandım
Cooook sevindim canım Allah bebeğini sana bagislasin kız sende benden önce dogurdun bide 4. Bebek olacak benimki:KK48:cok şükür kurtuldun bebeğinle mutlu günlerin olsun iki kisi kaldik bakalımbizim ne zaman olacakolacak benimde bugün agrilarim arttı ama çok merak ettim seni:KK9:

Ama iyikide igneyi oldum diyorum cunku 10 cm acilmama ragemn dikislerim var ve odaya ciktiktan sonra yurumemde ayaga kalkmamda bi sorun yok cok sukur
Bende keşke iğne olabilsem ama devlette olmuyor kolay kolay bebeğin kaç kilo doğdu en son sana kaç dediler bana dun 3.5 dediler inşallah dogrudur

dezeh dezeh S Simin88 P Patatesim tek tek alinti yapamadim kizlar su an hastanedeyiz oglusumla , sabah baslayan agrim dogum sancisiymis oyle saatler suren agrim olmadi bi saat icinde once 10dk ardindan 5dk oldu esimi tam zamaninda aramisim

Hastaneye geldim sancilarim cok yuksekti acilma 4cm hemen doguma alicaz dedi , ustumu değişip lavaboya gitmek istedim ama lavabodayken bile sancilarim vuruyodu kendimi aticak yer aradim resmen geri dondum 8cm dedi ardindan iyice siddetli olfu birden 10cme ciktim ama o ana kadar olan tum yirtilma hepsini hissettim
10cm olmama ragmen epidural oldum cunku gercekten dayanamicaktim ebeler ne kadar cok guzel gidiyo desede duramadim
Igneyi yaptiktan sonra cok agrim olmadi fakat yinede herseyi hissederek doğurdum
bi an yapamamktan cok korktum stres oldugum icin bebegide itemedim o yuzden biraz zorlandım

Yaaaa çok sevindim :)))) darısı başımıza. Sağlıkla huzurla neşeyle büyüt oğluşunu :)

Hayırlı olsun.

Bende keşke iğne olabilsem ama devlette olmuyor kolay kolay bebeğin kaç kilo doğdu en son sana kaç dediler bana dun 3.5 dediler inşallah dogrudur

Cok sagol canim benim aslında dogum daha cabuk bitti ama tetkitler kontroller derken aksamustu anca odaya ciktim Allah razi olsun inşallah darisi basiniza , S Simin88 3kilo dediler ama o bile cok kucuk geliyo bana su anda :110:
Benimkinde yaparkn busey demediler ams ucretli mi bilmiyorum

Bebegim emmeye calisiyo fakat su anda sut gelmiyo o ce kolestrom dediler pek tutamiyo sanki napsam acaba siz daha iyi bilirsiniz

Vajinal kültür ve idrar kültür sanirim
Ben vajinal vermiştim idrar vermedim hiç evet biraz zor ama kendini kasmazsan zorlanmazsın alttan muayene gibi ekstra bi başka aletle vajinadan sıvı alınıyor çok uzun sürmüyor ama insan tedirgin oluyor biraz

Cok sagol canim benim aslında dogum daha cabuk bitti ama tetkitler kontroller derken aksamustu anca odaya ciktim Allah razi olsun inşallah darisi basiniza , S Simin88 3kilo dediler ama o bile cok kucuk geliyo bana su anda :110:

Bebegim emmeye calisiyo fakat su anda sut gelmiyo o ce kolestrom dediler pek tutamiyo sanki napsam acaba siz daha iyi bilirsiniz

Ebelerden yardım iste canım emzirme ebesi vardır muhakkak hastanedeysen tabi hala değilsen de sağlık ocağına gidip oradaki ebeden göstermesini işte bizde çok zorlandık kızım alamıyordu çok cebelleşiyorduk ilk başlarda o da bebekte gaz oluyordu yavrum sancı çekiyordu gaz çıkartırken topuk kanı vermeye gittiğimizde sağlık ocağındaki ebe gösterdi çok iyi bir hemşire allah razı olsun ondan o günden beri ilk seferde damaklıyor kızım

İkimiz kaldik bakalım önce kim yapacak :KK48:senin bebek kızmi erkek mi

Erkek canım benim ki. İlk bebek :) bakalım ne zaman teşrif edecek beyefendi.

Bizim ki 3500 kg şuan, doktor rahat doğum yaparsın kolay olur dedi. O nedenle içim rahat. Zaten artık günde 10-15 gr arası alıyormuş.

Ama malum ultrason artı veya eksi 300 gr farklı ölçebiliyor daha iri olmaz umarım:KK17:

Ben vajinal vermiştim idrar vermedim hiç evet biraz zor ama kendini kasmazsan zorlanmazsın alttan muayene gibi ekstra bi başka aletle vajinadan sıvı alınıyor çok uzun sürmüyor ama insan tedirgin oluyor biraz
Spekulum aletiyle bakıyorlar sanırım ona karşı biraz fobim var ondan korkuyorum bakalım artık cok sagol

Allah'ım analı babalı buyutmeyi nasip eder inşallah canım. Cok şükür kazasız belasız kavuştu n melegine :)

Bakalım bizim sipalar ne zaman gelecek.

Müsait olduğunda yazar misin ?

Ağrıların nasıldı? Yani tarifi zor biliyorum ama sabahtan beri benimde agrim var. Karnimin altından vuruyor. Sanki adetin ilk günü gibi. Bide kacngundir büyük tuvalete cikamamanin verdiği ağrılar da vardı. Biraz önce tuvalete gidebildim cok şükür. Ama ağrılar devam. Belimden de geliyor ara ara. Sen ne zaman hangi şiddette gittin hastaneye ?

Dün yürüyüşe çıktım. Kim gorduyse göbeğin inmemiş dedi. Ben ilk doğum olacağı icin ayırt edemiyorum tabi ama senin göbeğin top gibimiydi yoksa o göbeğin inme olayını yaşadın mi ?

Bide hala büyük tuvaletim kahve kızıl tuhaf rengi var. Buda belirti olabilir mi acaba ?

Bu arada 10cm açılma ne kadar çabuk olmuş. Saatlerce bekleyenler var 10cm icin. Allaah'im kolaylık vermiş.

Bide şey. Karnimin üst kısmında acı hissediyorum dün geceden beri.

Hastaneye gitmeye korkuyorum çünkü bu defa da açılma yok derlerse yikilirim.

Suyum gelene kadar gitmicem bu defa. Sancimi evde çekmek istiyorum. Ne kadar sağlıklı bilmiyorum tabi ama. Daha nişan da yok.

Bi de akintim yeniden gelmeye başladı. Bu defa biraz farklı ama. Böyle hafif sulu gibi.

Tecrübesi olan arkadaşlar. Lütfen en azından ağrılar konusunda azicik birseyler diyin.

Erkek canım benim ki. İlk bebek :) bakalım ne zaman teşrif edecek beyefendi.

Bizim ki 3500 kg şuan, doktor rahat doğum yaparsın kolay olur dedi. O nedenle içim rahat. Zaten artık günde 10-15 gr arası alıyormuş.

Ama malum ultrason artı veya eksi 300 gr farklı ölçebiliyor daha iri olmaz umarım:KK17:

Yoo bende varım. Daha dogurmadim :halay::halay::halay:

Dogum sonrası cinsel ilişki için abdest alsak bile 40gün gecmesi bekleniyor muydu kızlar
CAnim ilk bebegimde cok arastrdim. Dini açıdan soruyorsan kanama kesildigi vakit abdest alabilir namaz kılabilir cinsel ilski de serbest. Ama doktorlar rahim icin 40 gun brklenmesi taraftarı saglik acisindan bekleyin diolar. Sahsen ben beklememstm 1 ay olmustu abdestimi almstim

Allah'ım analı babalı buyutmeyi nasip eder inşallah canım. Cok şükür kazasız belasız kavuştu n melegine :)

Ağrıların nasıldı? Yani tarifi zor biliyorum ama sabahtan beri benimde agrim var. Karnimin altından vuruyor. Sanki adetin ilk günü gibi. Bide kacngundir büyük tuvalete cikamamanin verdiği ağrılar da vardı. Biraz önce tuvalete gidebildim cok şükür. Ama ağrılar devam. Belimden de geliyor ara ara. Sen ne zaman hangi şiddette gittin hastaneye ?

Dün yürüyüşe çıktım. Kim gorduyse göbeğin inmemiş dedi. Ben ilk doğum olacağı icin ayırt edemiyorum tabi ama senin göbeğin top gibimiydi yoksa o göbeğin inme olayını yaşadın mi ?

Bide hala büyük tuvaletim kahve kızıl tuhaf rengi var. Buda belirti olabilir mi acaba ?

Bu arada 10cm açılma ne kadar çabuk olmuş. Saatlerce bekleyenler var 10cm icin. Allaah'im kolaylık vermiş.

Suyum gelene kadar gitmicem bu defa. Sancimi evde çekmek istiyorum. Ne kadar sağlıklı bilmiyorum tabi ama. Daha nişan da yok.

Bi de akintim yeniden gelmeye başladı. Bu defa biraz farklı ama. Böyle hafif sulu gibi.

Tecrübesi olan arkadaşlar. Lütfen en azından ağrılar konusunda azicik birseyler diyin.

3 sezeryanım var ama ilk doğumum normal sancı çekip zorunlu sezeryan oldu.
Dakika tutmadım kasığa giren ani sancı ile tuvaletin geldi hissi tuvalete gidiyorsun damla damla yapıyorsun birazdan yine sancı yine tuvalet olayı evde bu şekilde 5 saatte 3.5 cm açıklıkla hastaneye gitmiştim sonraki 3 saatte 6.5 cm açuklığa ulaştı bebeğin kalp atışları ritmi bozulunca zorunlu olarak sezeryana aldılar. Ben büyük dayanulmayacak bir sancı çekmedim 6.5 cm açıklığa kadar off bile demedim nişan yada suyum da gelmedi.
Sen sancıların düzenli olmasına dikkat et ilk sancılar basit dayanılmayacak sancılar değil hakkında hayırlısı olsun
Arkadaş yazmış kesin doğum başlıyor dedim kendi kendime

3 sezeryanım var ama ilk doğumum normal sancı çekip zorunlu sezeryan oldu.
Dakika tutmadım kasığa giren ani sancı ile tuvaletin geldi hissi tuvalete gidiyorsun damla damla yapıyorsun birazdan yine sancı yine tuvalet olayı evde bu şekilde 5 saatte 3.5 cm açıklıkla hastaneye gitmiştim sonraki 3 saatte 6.5 cm açuklığa ulaştı bebeğin kalp atışları ritmi bozulunca zorunlu olarak sezeryana aldılar. Ben büyük dayanulmayacak bir sancı çekmedim 6.5 cm açıklığa kadar off bile demedim nişan yada suyum da gelmedi.
Sen sancıların düzenli olmasına dikkat et ilk sancılar basit dayanılmayacak sancılar değil hakkında hayırlısı olsun
Arkadaş yazmış kesin doğum başlıyor dedim kendi kendime

Tuvalete gitme hissi yok. Sadece bi yoğunluk var Karnimin altında. Kasiklarim da da ağrı yok henüz. Ama belimde var ara ara geliyor.

Benim saatlerce agrim olmadi canim sali cok yuruyus yapmistim gece yataken belim agriyodu ama dedimki yoruldugumdandir 3 4 gibi kalktim, tuaete gitmek istiyodum oyleki tuvaletten cikamadim 1 saat o ara kucuk tuvaletimi yaptim mi yapmadim mi ayırt edemedim kasiklarima agri girdi 3 4 kez ardindan 5dk oadan bi daha agrim başladı daha siddetli sadece kasiklarim agriyodu

Esimle hastaneye geldim sancilarim cok yuksekti acilmamda cok hizli oldugu icin ben cok hissettim canim belki bi saat icinde 10cm e gelmistim , oyle devam edebilirsen 15dkya olur dediler fakat yapamadim

Simdiye kadar hic sancim yoktu ama tam dogum başladıgi zamanki agrilar benim icin kotu gecti cunku bayilcak gini hissettim kendimi o yuzden iyice panik oldum, igne kacta vuruldu bilmiyorum hemen uyustum dinlenmemi beklediler uyustuktan sonra iyice nefes alip vermemi istediler onlara uyum saglayabilirsen cok cabuk ilerledi
İnşallah sizlerin dogumlari benden cok daha kolay olur , acilmaya ragmen ben zorlandım cunku artik sizin bebislerde sira oglum 40+5de dogmus oldu

En son kaç kilo diolardi kontrollerde

X