2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Dr uma nooolur bana ennn iyi agrı kesicileri verin dedim eve dönünce sezeryan acısını bildigimden o da epidurali veriyim dedi ay nasıl sevindim belli bir ücrete epidural bir iki günde eve kiralanabiliyormus kızlaaaar sezeryan olcaklar hastanenize soruuun :)

Kizlar bugun karnim tas gibi oluyor, bazen adet sancisi benzeri bir sanciyla kasiliyorum. Arkasindan kizim deli gibi hareket etmeye basliyor. Kasilma sirasinda bir hareket hissetmiyorum. Belimde bir agri da yok.. yalanci sancilar yokluyor sanirim, degil mi??

Kızlarrr ben doğumm yaptım dün. Sezeryan gunumdu saat 8 de hastane yatış yapılacaktı. Sabah 6 da sancılarım basladı ve nişan geldi normale karar verdim hastanede kontrolüm yapıldıgında saat 9 gibi 3-4 cm açıklık vardı.sonuç olarak saat 4 de epidurallı normal doğum yaptım.oğlusum yanımda :) süt geliyor çok şükür. 10 cm açıklık olduğunda 20 dkda doğdu. Sezeryan gününe kadar(39+3) gelirse normal yapacaktım.doktorum bunlar analı oğullu anlaşmış dedi çok akıllı çok tatlı :) darısı basınıza
oh ne güzel gözün aydın cnm

Kizlar bugun karnim tas gibi oluyor, bazen adet sancisi benzeri bir sanciyla kasiliyorum. Arkasindan kizim deli gibi hareket etmeye basliyor. Kasilma sirasinda bir hareket hissetmiyorum. Belimde bir agri da yok.. yalanci sancilar yokluyor sanirim, degil mi??
muhtemelen öyledir cnm ben de sadece kasılma oluyo adet ağrısı faln olmuyo hic acilmam da yok malesef sadece yumuşama varmış

Kızlarrr ben doğumm yaptım dün. Sezeryan gunumdu saat 8 de hastane yatış yapılacaktı. Sabah 6 da sancılarım basladı ve nişan geldi normale karar verdim hastanede kontrolüm yapıldıgında saat 9 gibi 3-4 cm açıklık vardı.sonuç olarak saat 4 de epidurallı normal doğum yaptım.oğlusum yanımda :) süt geliyor çok şükür. 10 cm açıklık olduğunda 20 dkda doğdu. Sezeryan gününe kadar(39+3) gelirse normal yapacaktım.doktorum bunlar analı oğullu anlaşmış dedi çok akıllı çok tatlı :) darısı basınıza
Gözün aydın çok sevindim senin adına .Harika birşey olmuş kısmet işte Demekki ozaman doğacakmış ☺️Neyseki yetişmiş sezeryan olmadan gelivermiş.Güle güle büyüt bebeğini sağlıkla inşallah.

Bugün alttan muayene oldum hiç açıklık yok dedi doktor üüff :KK43:
Gerçi belli olmaz akşama da açılabilirmiş ama ne sancı ne açılma insanın canı sıkılıyor.
Acaba suni sancı mı olacak diye düşünmeden edemiyorum.

Muayeneyi nasil yapıyorlar?

Muayeneyi nasil yapıyorlar?

Eldivenle 2 parmağını vajene sokuyor, kemik var oraya dokunuyor. Sanırım o kemiğin oradan anlıyor açılıp açılmadığını.
Biraz rahatsız edici ama kendini rahat bırakırsan acıma falan olmuyor. Toplamda dokunması 3-4 saniye.
Zaten doğum başlasın diye her şeyi göze alıyorsun, şuan resmen suni sancıya odaklandım. Sanki normal doğum sancım hiç gelmeyecek gibi :KK43: en ufak bir belirti bile yok.

Allah bagislasin prensini

Kızlar dua edin doğuma gidiyorum. Çok korkuyorum. Gece ağrım başladı ama çok düzensiz. Açılma 4-5cm olmuş bu yüzden sadece sancıyı düzenleyecek kadar suni sancı verip sonra kesecekler suni sancıyı. Kanamam da var açılmadan diyorlar ama kendime hakim olamıyorum çok paniğim. Nolur dua edin
Bir avazda kurtul inşallah

Hayırlısı canim daha zamanin varsa normaldir belki bende yürümek istiyorum ama biraz yürüyorum kasiklarimda sizlamalar kasilmalar basliyo az az anca yuruyorumm:KK43:
Bende yürürken tas kesiliyor ama doğum kolay olsun diye mecbur

ben de keske yürüyebilsem de yurusem bacak ağrılarından yürüyemiyorum evin içinde topallayarak öteye beriye tutarak malesef
Benimde bu bebekte çok agrim oluyor ama bu gün pazara gittim valla arada sertleşti yolda sonradan düzeldi eve geldim oturduktan sonra agrim basladi yürürken birşey yoktu

Canım bende sadece emziriyorum ama sütüm yetiyor mu nasıl anlarım. Yavaştan sarılık olmaya başladık :KK43:
Sarilik her bebekte var korkma sen rezene cayi gece cayi yada laktamil al sütun taşar bide tahin pekmez benim küçük kiz 3 kilo doğdu 1 aylikken 5 kiloya çiktı

Eldivenle 2 parmağını vajene sokuyor, kemik var oraya dokunuyor. Sanırım o kemiğin oradan anlıyor açılıp açılmadığını.
Biraz rahatsız edici ama kendini rahat bırakırsan acıma falan olmuyor. Toplamda dokunması 3-4 saniye.
Zaten doğum başlasın diye her şeyi göze alıyorsun, şuan resmen suni sancıya odaklandım. Sanki normal doğum sancım hiç gelmeyecek gibi :KK43: en ufak bir belirti bile yok.

İnanmıyorum ya. Açıklığı böyle mi anlıyor muayene ediyorlar.

Ahahahahhaha. Bende çubuk cetvel vb bi alet sey yapıyorlar sandım hep. Hey Allah'ım ya. :KK70: buram buram cahilim resmen :KK70:

Yatış verildi mi sana?

Insallah bu gece sancilarin başlar ya. Hic gerek kalmaz suni sanciya :/

İnanmıyorum ya. Açıklığı böyle mi anlıyor muayene ediyorlar.

Ahahahahhaha. Bende çubuk cetvel vb bi alet sey yapıyorlar sandım hep. Hey Allah'ım ya. :KK70: buram buram cahilim resmen :KK70:

Yatış verildi mi sana?

Insallah bu gece sancilarin başlar ya. Hic gerek kalmaz suni sanciya :/
ay ilahi cnm gulumsettin beni simdi:KK70:

X