2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Evet aynı zamanmış :) ayyy cidden nasıl olacak bende çok heyecanlıyım.
Ben delirdim normal doğuracam diye hatta ilk bebişi 8 haftalık kaybettik, bu ikinci bebiş, iki gebelikte toplam 9 doktor değiştirdim ben sırf normal olsun diye :halay:Kızım 2.800 şimdi, geçen haftada doktor çatı muayenesi yaptı, çatın çok güzel çatır çatır doğurursun bir sıkıntı olmazsa dedi. Kızım dönüp doğum kanalına da girdi zaten, Allahın izniyle normal olacak gibi. Sen nasıl düşünüyorsun? Konuştun mu doktorla?
Canım biz de normal doğum bekliyoruz doktorumla. Benim de oğlum geçen hafta 2800 dü. Benim haftaya kontrolüm var, o zaman açıklığa bakacağım dedi doktor. Çatı muayenesi yapmadı. Acaba bu açıklık kontrolü dediği şey çatı muayenesi mi? Bir de çatı muayenesi nasıl bir şey? Ne kadar sürüyor?

Takvimin gitmesine son 1 gün . Ama ama ne açıklık ne sancı var ne de ağrı ... gelmezse pazartesi kesin yatis ama bunlar olmadan da çok korkuyorum :KK43:
Korkma canım, ben doğuma gittiğimde de bunların hiç biri yoktu. 40+3 te muayenede suyun azalmış deyince doktor, suni sancıyla başlattık doğumu. Sağlıklı ve kolay bir doğum oldu benimki. İnşallah seninki de öyle olur.

Elbette ben de kendi doğal sancımla doğum yapmak isterdim ama önemli olan sağlık. Sen içini ferah tut, güven doktoruna.

Kızlar 11.10 geçe doğum yaptım. Cankuşum oğlum geldi:cry: gece sancım başladı sabah normal doğumla doğdu. İri olduğu için inanılmaz yırtığım oldu. Plesantamın parçası içerde kaldı uğraştırdı vs ama çok şükür hepsi geçti. Ne ağrısı ne sızısı kaldı geriye.. Onun için herşeye değer:anne::nazar:

Kızlar 11.10 geçe doğum yaptım. Cankuşum oğlum geldi:cry: gece sancım başladı sabah normal doğumla doğdu. İri olduğu için inanılmaz yırtığım oldu. Plesantamın parçası içerde kaldı uğraştırdı vs ama çok şükür hepsi geçti. Ne ağrısı ne sızısı kaldı geriye.. Onun için herşeye değer:anne::nazar:
Gozun aydin canim, saglikla buyut insallah :) umarim sen de en kisa surede toparlanirsin.

Ayy canım inanamıyorum daha da yeni konuştuk ummadığın anda gelir diye baksana olmuş bitmiş bile maşallah. Hayırlı olsun saglıkla büyüt inşallah. Bebiş kaç kilo doğdu ki çok yırtık oldu demişsin. O da iyileşir hemen inşallah

Canım biz de normal doğum bekliyoruz doktorumla. Benim de oğlum geçen hafta 2800 dü. Benim haftaya kontrolüm var, o zaman açıklığa bakacağım dedi doktor. Çatı muayenesi yapmadı. Acaba bu açıklık kontrolü dediği şey çatı muayenesi mi? Bir de çatı muayenesi nasıl bir şey? Ne kadar sürüyor?
Açıklık olduğu zaman doğum artık yavaştan başlamış oluyor. Çatın içinde bebeğin baş çapını ölçüyor ultrasonda, sonra kontrole alıyor. Doktor eliyle bakıyor yeterince geniş mi kemik yapın diye. Acımıyor ama baskı hissediyorsun, zaten hemen 5 saniyede falan bitiyor Korkulacak bir şey yok. Açıklık hiç yoktu bende ama bazı kadınlarda haftalar öncesinden başlıyormuş hafiften.

gözün aydın com daha çok durursa diye korkuyordun ama fazla bekletmedi yine de sağlıkla büyüt ins

Evet canım, normalde yarındı ama doktoru bugün almayı uygun görmüş. İlk fırsatta yazar bize :)
Ayyy masallah hadi bakalim ins guzrl gexer dogumu :)
Ay cnm masallaah allah anali babali buyutsun cok sevindim seni daha cok bekletmedi bebeğin. Ins en kisa zamanda toparlanirsin.. cok mu iriydi neden oyle oldu :KK43: benim de oyle gidioeu neyseki 3600 dogdu normaldi yani..

Doğum yapanlar;Allah analı babalı sağlıkla bol kahkahalı musmutlu büyütmeyi nasip etsin..

Doğuramayanlar :halay:
Sizlerde durumlar nasıl? Ben bugğn felaket grip olmuşum ağrılarım üzerine birde grip aşırı zor geçiyor.
Kızım aşağı çok baskı yapıyor.
Normal Doğum yapacak olan var mı? :bicak:

Doğum yapanlar;Allah analı babalı sağlıkla bol kahkahalı musmutlu büyütmeyi nasip etsin..

Sizlerde durumlar nasıl? Ben bugğn felaket grip olmuşum ağrılarım üzerine birde grip aşırı zor geçiyor.
Aynen bende grip oldum bugün bebeğinde baskı yapıp duruyor

O kadar sancı nişan ağrı yok diyordun bak bir anda geldi bebeğin sağlıkla büyüt insallah

Ben varim :) sirami bekliyorum.. ama bugun cati agrisi ve bel agrisi beni oldurecek. Geceden beri huzur bulmadim. Resmen zonkluyor kemiklerim..

Ben de şimdilik normal bekliyorum canım bi sıkıntı olmazsa inşallah. Bende de sırt ve çatı ağrısı özellikle geceleri uyumak işkence.. tam bu dönemde grip nezle falan cok zor inşallah hemen geçer gider

Korkma canım, ben doğuma gittiğimde de bunların hiç biri yoktu. 40+3 te muayenede suyun azalmış deyince doktor, suni sancıyla başlattık doğumu. Sağlıklı ve kolay bir doğum oldu benimki. İnşallah seninki de öyle olur.

Elbette ben de kendi doğal sancımla doğum yapmak isterdim ama önemli olan sağlık. Sen içini ferah tut, güven doktoruna.
Ay inşAllah canim ilk dogum olacak ve ister istemez aşırı derecede korkuyorum. Galiba iyice strese girmemin sebebi böyle beklemek :KK43: Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşAllah

Oh oh masAllah :) kız sende bendensin diyordum sende dogurdun çok şükür sağlıkla buyutinşAllah :) darısı bana olsun

X