2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Dün son kontrole gittim canım nst de yine sancım çıktı muayenede de bebeğin suyunun azaldığını yatırmak istediğini söyledi bende hazırlıksız geldim evime gidip sabah geleyim dedim doktorda bugün iğneni yapma seni yarın alcam bebek doğum kanalına girmiş doğum sancıların başlayabilir riske atmayalım alalım dedi bide kordonu yüzündeymiş hareketleri açısından uyanık ol dedi stresle çarşamba olacağına kabul ettim bugünü
hadi hayirlisi cnm Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin bol sutu olsun insallah belkide simdi kucagindadir:KK200: haberlerini bekliyoruz cnm benimde heyecanim zirvede belkide yarin bu saatte kucagimda olmus olur hala inanamiyorum zamsnin nasil bu kadar hizli gectigine neyse cnm dogum hikayeni merakla bekliyoruz kendine ve melegine cok iyi bak

Kızlar günaydın doğuranları tebrik ederim darısı başımıza bizde sezaryen günü belirledik 10.nisan yani tam 1 hafta var o tarihe kadar kendi gelirse normal doğum düşünüyoruz yok gelmez ise 10 nisan da sezaryen ile alalım dedi doktor tüp bebek olduğu için bekleyipte riske atmayalım dedi

Cnm ikinmada tuvalet hizzi yasmissinya o öbur sanci gibi degilmi
sancı ayrı o ayrı canım sancı varken hissedebiliyorsun artık bebişin doğacağını ben hatta düşüreceğim sanmıştım odama pilates topu vermişlerdi onun üzerinde zıplamak iyi gelmişti.

Hayırlısı olsun hakkımızda canım. Benim 2 gündür sırt ağrım oluyor ama sadece o kadar.. umarım enfeksiyon durumu olmaz biraz tedirgin oldum şimdi
benim de sürekli bel ve kasık ağrılarım oluyor ama hiç düzenli değil. Canım seni tedirgin etmek istemem herkesi en iyi doktoru bilir tabi ki ona güven bende açılmayla birleşince öyle düşünülmüştür.

Senin ikinci mi olacak Bebisin?

Belden agrim oluyor. Sanırım artık beni hazırlıyor doğum icin. Iki gecedir de kasıklarıma keskin bi ağrı giriyor ama saniyelik bi şey. Bunlar yalancı sancı. Bunu anlayabiliyorum.

Ya mesela düğüm başlar sa ve ben bunu anlayamazsam. Hadi diyelim sancim senin dediğin kadar keskin olmadı. O zaman ne yapicam. Bebisimi tehlike ye atmak tan da korkuyorum. Sanırım artık hepimizde bu tür duygular oluşuyor.

Birsey sorcam. Sende de sanki adet alacakmışsın gibi bi ağrı oluyor mu karnında ? Bana bazen geliyor. Gobegimin altından.
o dediklerinin aynısı fazlasıyla bir haftadır gün içinde çok oluyor ama işte bunlar düzensiz. Hiç korkma emin ol ki anlarsın benim ikinci evet ve ikinci doğum ilke göre daha hızlı oluyormuş benim hastane trafiksiz yarım saat mesafede ben biraz tedirginim o konuda.

Kızlar inanılmaz gerginim. Hüngür hüngür ağlayabilecek ruh halindeyim. Sancım yok, su yok, nişan yok, yalancı kasılma dahi yok. Bebeğimin başı kanalda öylece bekliyor. Üstelik iki hafta önden giden, iri bir bebek. Doktorum normal doğumda ısrarcı. Artık bekleyemiyorum psikolojim cok etkilendi. Yürüyorum, temizlik yapıyorum, bugün camları sildim hatta. Evde pilates hareketleri yapıyorum ama en ufak sancı (yalancısı dahil) yok. İnsanların arayıp saçma sapan daha doğuramadın mı şakaları beni inanılmaz gerdi. Doğuramayacağım galiba :KK43:
Kuzum benim ağrım sızım kasıkmalarım hepsi var
Ve bende bu yüzden ne ayakta kalabiliyorum artık nede işimi yapabiliyorum rahat
Bence üzülme lütfen onun doğacağı zaman belli ve sen son günlerini rahat geçiriyorsun
İnan bence bu daha güzel
Ama tabi hepimizin ruh hali farklılaştı
Bende sürekli yorum yapanlardan bıktım
İsim güzel değil
Aaaa sezeryan yapma
Sonson uyu görücem seni
Gibi yorumlardan fenalık geldi
Birini bozucam ama kimi bilmiyorum
Allahım hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin canım
Sakın üzme kendini

Kızlar selam. Saat 10 da sezeryanla dünyaya geldi kızım. 2780 gr 48 cm doğdu. Gayet iyi kızım. Benim ağrılarım var haliyle. Daha kalkmadım ayağa. Dua edin bana.
Canım hayırlı olsun gülengüle büyüt kuzucuğu
Narkozun falan nasıldı
Nasıl geçti

Kuzum benim ağrım sızım kasıkmalarım hepsi var
Ve bende bu yüzden ne ayakta kalabiliyorum artık nede işimi yapabiliyorum rahat
Bence üzülme lütfen onun doğacağı zaman belli ve sen son günlerini rahat geçiriyorsun
İnan bence bu daha güzel
Ama tabi hepimizin ruh hali farklılaştı
Bende sürekli yorum yapanlardan bıktım
İsim güzel değil
Aaaa sezeryan yapma
Sonson uyu görücem seni
Gibi yorumlardan fenalık geldi
Birini bozucam ama kimi bilmiyorum
Allahım hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin canım
Sakın üzme kendini
Boş konuşanı boz gitsin, hiç nazik olmaya çalışma :) Herkesin her konuda bilgisi ve fikri olduğu için, insanlar çok meraklı konuşmaya..

Boş konuşanı boz gitsin, hiç nazik olmaya çalışma :) Herkesin her konuda bilgisi ve fikri olduğu için, insanlar çok meraklı konuşmaya..
Bencede cnm
Ama nazikliği elden bırakmamaya çalışıyorum
Yarın sezeryana giricem inşallah
Şimdide annelikle alakalı başlar yorumlar
Hele lohusayken bence hiç çekilmez
Allah yardım etsin

Kızlar günaydın doğuranları tebrik ederim darısı başımıza bizde sezaryen günü belirledik 10.nisan yani tam 1 hafta var o tarihe kadar kendi gelirse normal doğum düşünüyoruz yok gelmez ise 10 nisan da sezaryen ile alalım dedi doktor tüp bebek olduğu için bekleyipte riske atmayalım dedi
benimkide tüp normal doğumu düşünüyorum şu iznime bi çıkabilsem.6 nisanda kontrolüm var. çatıya filan bakar belki.doktor yine uyarmıştı bak bi sıkıntı olursa sezeryana çeviririz diye.gerçi doktorlar vardıya vardiya gibi devlette gün belirlese normal yada sezeryan için kendisi girip girmeyeceği şüpheli.

Bencede cnm
Allah yardım etsin
Ay canım o tiplerden inan her yerde var.. bana da fenalık geldi artık bu tarz yorumlardan. Biri mi olumlu güzel konuşmaz. Artık millet böyle yorum yaptığında cümlenin sonunu eşimle tamamlıyoruz. Karşımızdaki şaşkın şaşkın bakıyor tabi.. napalım cümleler bile aynı

Bencede cnm
Allah yardım etsin
Lohusalikta cidden cekilmiyor :) diyorum ya cemkir gitsin, insanlar lohusaligina verir zaten. Ben oyle yaptim :)

Cocuk buyuturken her donemin kendi zorlugu var tabi ki, ama zorlugu oldugu kadar guzellikleri de var. Yoksa neden ikinci ucuncu cocuklari yapalim, deli miyiz biz :)

Valla bacım dediğin gibi stresten herhalde :oops:parmağım kaşınsa belirti mi diye bakacağım artık. Geçen cuma doktorum, bebek doğum kanalında doğmazsa haftaya cuma görüşürüz, hazır ol dedi, normalde yapacağım için aldı beni telaş :KK70:

Ben de takipteyim valla, inşallah hepimiz sorunsuz kavuşuruz yavrularımıza
Günlerimiz yakınmış :) Benim doktorum da gelecek hafta bekliyor :KK66: Yaa çok heyecanlı. Normal mi görünüyor doğumunuz?

Günlerimiz yakınmış :) Benim doktorum da gelecek hafta bekliyor :KK66: Yaa çok heyecanlı. Normal mi görünüyor doğumunuz?
Evet aynı zamanmış :) ayyy cidden nasıl olacak bende çok heyecanlıyım.
Ben delirdim normal doğuracam diye hatta ilk bebişi 8 haftalık kaybettik, bu ikinci bebiş, iki gebelikte toplam 9 doktor değiştirdim ben sırf normal olsun diye :halay:Kızım 2.800 şimdi, geçen haftada doktor çatı muayenesi yaptı, çatın çok güzel çatır çatır doğurursun bir sıkıntı olmazsa dedi. Kızım dönüp doğum kanalına da girdi zaten, Allahın izniyle normal olacak gibi. Sen nasıl düşünüyorsun? Konuştun mu doktorla?

Kızlar inanılmaz gerginim. Hüngür hüngür ağlayabilecek ruh halindeyim. Sancım yok, su yok, nişan yok, yalancı kasılma dahi yok. Bebeğimin başı kanalda öylece bekliyor. Üstelik iki hafta önden giden, iri bir bebek. Doktorum normal doğumda ısrarcı. Artık bekleyemiyorum psikolojim cok etkilendi. Yürüyorum, temizlik yapıyorum, bugün camları sildim hatta. Evde pilates hareketleri yapıyorum ama en ufak sancı (yalancısı dahil) yok. İnsanların arayıp saçma sapan daha doğuramadın mı şakaları beni inanılmaz gerdi. Doğuramayacağım galiba :KK43:
Cnm sen stres yapma. Ama doktorlarin dedigini dd mutlaka hesaba al. Benim kiza 3500 3700 arasi dedi. Tam da dedigi gibi arasinda. 3600gram doğdu tontiş

Canim senin daha 1 haftan var benim ise 1 gün . Ama bu saydiklarinin hiç biri bende de yok malesef . Hatta açılma bile hiç yok . Benim hastanede 40+5 kadar bekletiyorlarmis yani gelmezse pazartesi mecburi yatis . Ve ben bundan çok korkuyorum hep ilk bebek bekledikce stres oluyorum hemde açıklık ve sancı olmadan yatis yapıp suni sancidan çok korkuyorum . :KK43: ne yaoicam bilmiyorum

Takvimin gitmesine son 1 gün . Ama ama ne açıklık ne sancı var ne de ağrı ... gelmezse pazartesi kesin yatis ama bunlar olmadan da çok korkuyorum :KK43:

X