2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Bize rotadan bahsetmediler canım, 4.ayda üçüncü ayı, bir ay sonrada kontrole gel dediler sadece. Ben calpol vermedim ama 12 gibi verip öyle uyutmayı denicem. Kolunu pek kıpırdatmamaya başladı, en azından biraz iyi gelir belki.

Ben oğlumda 2,5 sene uykusuzlukla uğraştım. Kolik 9.ayda geçmişti ama o zamana kadar hep uyu uyan halinde oldugundan uyku düzeni olmamıstı. Gece mama istiyodu felan.. Sonrada hrp öyle devam etti. Umarım bu öyle olmaz ya.
İnsallh canım inşallah. Benim en büyük oğlan 3 yaşında o bile bazı geceler kalkıp süt istiyor. Eee zaten ufaklık daha 17 aylik ozaten geceleri illaki kalkıyor. Eee zaten kız hepsinden beter. :işsiz:isimiz var. Allah'ım kolaylık versin. Hepimize. :dua:

İnsallh canım inşallah. Benim en büyük oğlan 3 yaşında o bile bazı geceler kalkıp süt istiyor. Eee zaten ufaklık daha 17 aylik ozaten geceleri illaki kalkıyor. Eee zaten kız hepsinden beter. :işsiz:isimiz var. Allah'ım kolaylık versin. Hepimize. :dua:
Kuzum sen bebek arabası aldın mı? Kçüklerin ikisini birlikte bindirmek için.
Yaa yurtdışında çok güzrl çok kullanışlı çocuk arabaları var ama burada bulamadım ben. Üç tekerlek istiyodum.
Yaşadığım şehirde ikiz arabası buldk onu aldık artık arka arkaya olanlardan.
Sen şanslısın o konuda :) nedense aklıma sen geldin. Bebekler küçük birde yurtddışındasın ya ondan sanırım :)

Kızlar belki farketmissnzdjr buraya arada derdimi yazıyorum,benjm galiba psikolojim bozuk insanlarla ne kadar iyi anlaşırsınız şimdi herkesi yanlış anlıyorum tartisitorum .aslında bi söz var ha psokolga asıl hastalar değil ,asıl hastaların hasta ettikleri gider diye,benkm de o mesele,esimle hiç bi karı-koca iliskimiz yok hamile kalmamla herşey bitti,opmsz sarilmaz bile,arkadaslarkm bana hep çıkarcı geliyo en son bi güne katıldım orda da bana anneligime laf ettiler bi iş arkadaşımla tartıştık çok düşürdü seviyesini bende altta kalamadim.pimpirilli takıntılı vesveseli bkriymisim nasıl anne olacakmışim vs vs. Her istediğini söyleyen insanlar neden bizden bisey duymaya tahammül edemiyor?? Ailem başka şehirde bazı sebeplerden dolayı gidemiyorum yani onlar pek istemiyo annem de doğuma geldi hersyle ilgilendi ama bi daha ne zaman gorururm bilmiyorum 23 nisan tatilimde gidelim dedim gelmeyin dediler kocamin ailesi daha garip gitsek diken ustindeyiz gel de demszler zaten ,gidecek hiç bi yerim yok arkadaş cevrem ikiyüzlülerle dolu eşim heo dışarda arkadaşlarıyla eve gelince de ben yokmusum gibi .yap dediğim işleri yapar sadece bana bi kadın gibi davranmaz.kizlar kendimi çok kötü hissediyorum iki gündür ağlamaktan helak oldum bebegime sarılıp sarılıp ağlıyorum ne yapacagimk bilmiyorum eskiden eşimle ne iyidik şimdi çok sogudum kimseyle arkadaş da olmak istemiyorum ustimizde göz mu var anlamadım ki
Ayy biz bu kadınlar derdi hiç bitmez. Canım yeni doğum yaptık tazeyiz daha hem bedenen hemde piskilojikmen şuan çok sıkıntılı günler geçiriyoruz. Sabır sabır. Ama eşin neden öyle yapıyor ona anlam veremedim.

Kuzum sen bebek arabası aldın mı? Kçüklerin ikisini birlikte bindirmek için.
Yaa yurtdışında çok güzrl çok kullanışlı çocuk arabaları var ama burada bulamadım ben. Üç tekerlek istiyodum.
Yaşadığım şehirde ikiz arabası buldk onu aldık artık arka arkaya olanlardan.
Sen şanslısın o konuda :) nedense aklıma sen geldin. Bebekler küçük birde yurtddışındasın ya ondan sanırım :)
Yok canım ben kullanmıyorum. Sadece kizimin puseti var .ben her yere arabayla gidiyorum o yüzden pusete ihtiyaç duymuyorum. Mesela bugün alışverişe 3 çocukla gittim. Kizimi kanguru kucağına koydum. Benim 2 öküzlerimide alışveriş arabasına. :halay:gidip gelene kadar ben pert. Mecbur kalmadıkça eşim olmadan çıkmıyorum hiç bir yere çünkü idare edemiyorum. Banada dediler ikiz puseti al diye . Dedim gerek yok. Arabası olan birinin bebek pusetine ihtiyacı kalmıyor. İnan benim 3 çocuğum var ilk oğlumun pusetini Türkiye'ye gönderdim çünkü nerdeyse hiç kullanmadım. İkinci oğlanın kini kızım kullanıyor şuan hiç bişey de olmamış görümcem hamile ona götürecem Türkiye'ye. Ben sadece arabaya konulan sepeti sürekli kullanıyorum. Oda .zaten 1 yaşına girince yaşına göre koltuk alıyoruz araba için. 8 9 aylık oluncada normal ufak pusetleri alıyorum. Böyle işte canım. Ben böyle yapıyorum. Ne kadar çok küçük puset o kadar arabada yer var :halay:elinden geldiğince hem ufaklarini hemde hafiflerini al. Bu zamana kadar 2 büyük puset 1 de küçük puset aldım. Annemlerde var ufak bir tane puset babamlar almış onunda kıza kullanırım biraz daha büyüsün inşallah. :kahve::işsiz:

Amin canım aminnnn.
Biz yine başladık, sabah kalça usg.si için hastaneye gidicez. Bu uykusuzlukla yorgunlukla napıcam bilmiyorum.

Yok canım ben kullanmıyorum. Sadece kizimin puseti var .ben her yere arabayla gidiyorum o yüzden pusete ihtiyaç duymuyorum. Mesela bugün alışverişe 3 çocukla gittim. Kizimi kanguru kucağına koydum. Benim 2 öküzlerimide alışveriş arabasına. :halay:gidip gelene kadar ben pert. Mecbur kalmadıkça eşim olmadan çıkmıyorum hiç bir yere çünkü idare edemiyorum. Banada dediler ikiz puseti al diye . Dedim gerek yok. Arabası olan birinin bebek pusetine ihtiyacı kalmıyor. İnan benim 3 çocuğum var ilk oğlumun pusetini Türkiye'ye gönderdim çünkü nerdeyse hiç kullanmadım. İkinci oğlanın kini kızım kullanıyor şuan hiç bişey de olmamış görümcem hamile ona götürecem Türkiye'ye. Ben sadece arabaya konulan sepeti sürekli kullanıyorum. Oda .zaten 1 yaşına girince yaşına göre koltuk alıyoruz araba için. 8 9 aylık oluncada normal ufak pusetleri alıyorum. Böyle işte canım. Ben böyle yapıyorum. Ne kadar çok küçük puset o kadar arabada yer var :halay:elinden geldiğince hem ufaklarini hemde hafiflerini al. Bu zamana kadar 2 büyük puset 1 de küçük puset aldım. Annemlerde var ufak bir tane puset babamlar almış onunda kıza kullanırım biraz daha büyüsün inşallah. :kahve::işsiz:

Doğru diyosun canım. Ama valla maşallah sana pertte olsan başarmışın kız üç çocukla hepside küçğk küçük afacnların alışveriş işini :)
Daha birkez denedim ben , ondada sağolsun cadı kızım gidip gelene kadar yırtındı resmen :):)

Amin canım aminnnn.
Biz yine başladık, sabah kalça usg.si için hastaneye gidicez. Bu uykusuzlukla yorgunlukla napıcam bilmiyorum.
biz kalca usg sini olduk bir sorun cikmadi sizde de bisey cikmak insallah. 2.ay aşılari oldunuz sanirim nasil gecti canim bizimde yarin sabah olcak cok korkuyorum 3 aşi birden nasil olcak ve sonrasi icin ya ateşi cikarsa diye siz ne durumdasiniz suan bebiste bir farklilik var mi ?

Amin canım aminnnn.
Ayy canım valla çok zor. Benim kızda hala ayakta uyumuyor. Sallıyorum ayağımda . Allah'tan sabahları uyuyor da bende biraz uykumu alıyorum yoksa perişan olurum. Ayy bı bızim kızlar çürük çıktı :işsiz::rapci:rahat yok bize . :lülülü:cadilar n'olacak. :uykucu:

İyi geçer inşallah canım muayeneniz.
Gitmişken sor bacım yaa bu bebeler gündüz niye uyumaz :) bizede fikir olsun.
İnşallah kuzum sağol. Sorayım tabiki, kız gece uyusalarda dinlensek en azından onada razıyım ben :)
biz kalca usg sini olduk bir sorun cikmadi sizde de bisey cikmak insallah. 2.ay aşılari oldunuz sanirim nasil gecti canim bizimde yarin sabah olcak cok korkuyorum 3 aşi birden nasil olcak ve sonrasi icin ya ateşi cikarsa diye siz ne durumdasiniz suan bebiste bir farklilik var mi ?
Geçmiş olsun canım, inşallah bizde de çıkmaz. Aşıdan sonra şurup vermedim ben. Ateşi çıkmadı henüz, şükür.. Ama her ihtimale karşı 23.00da içirdim, gece çıkarsa diye. Bi de kolunu pek kaldırmamaya başladı, ağrısı varsa rahatlar diye düşündüm. Her zamanki gibi yat kalk yapıyoruz 5 dk da bir.. Aşıdan sonra değişen pek bişey olmadı şimdilik. İnşallah olmazda.. Sizde rahatça atlatırsınız inşallah

Doğru diyosun canım. Ama valla maşallah sana pertte olsan başarmışın kız üç çocukla hepside küçğk küçük afacnların alışveriş işini :)
Daha birkez denedim ben , ondada sağolsun cadı kızım gidip gelene kadar yırtındı resmen :):)
Benim kız çok şükür arabaya binince sanki anne karnında gibi uyuyor çok iyi geliyor ona. Kanguru kucağındada uyuyor. Oda rahatlatiyor. Sadece akşam 8 den sabah 2 ye kadar rahatlık vermiyor kendinde rahat etmiyor maalesef. Ama geçecek geçecek insallah. Ayy alışveriş işi artık kocisle gideriz. Acil birşey olmazsa çıkmam . İnşallah. Gerçi benim büyük oğlan Eylül'de okula başlıcak o zaman biraz yüküm hafifler .

Ayy canım valla çok zor. Benim kızda hala ayakta uyumuyor. Sallıyorum ayağımda . Allah'tan sabahları uyuyor da bende biraz uykumu alıyorum yoksa perişan olurum. Ayy bı bızim kızlar çürük çıktı :işsiz::rapci:rahat yok bize . :lülülü:cadilar n'olacak. :uykucu:
Hemde ne cadıııı :)
Bende sallamayı felan denedim ama ne faydaa, midesi ağzına geliyor yine, onu hafifletiyorum bu kezde gaz geliyor, çıkarana kadar uğraşıyoruz.. Sabahlarıda iyi kötü uyutup yatıyodum bende ama son günlerde o da yok. Uyandı mı 2 saat uyanık kalıyor.

E Elifaselimm A Albeni7 kızlar valla bende artık napcagimi bilmiyorum o da babalık şokunda tamam da biz de yeni anne olduk şoktayz diye herşeyi bırakalım mı yani artık iki ay oldu ne zaman toparlanarak.ben ne yapsam olmuyor sınırlar koysam olmuyo serbest biraksam olmuyo.aramizdaki bağ koptu sanki jtaime020626 jtaime020626 canım senin yazdıklarını okuyunca maşallah dedim aman nazar değmesn ne güzel eşin sana duskun valla ben giyinip suslenirim bakım yaparım ona hep güler yüzlü davranışın ama eşime gore benim varlığım yoklugum bir yani ben böyle hissediyorum karşısında ağladım bugün bu saat oldu neden bike demedi o kadar yani

İnşallah kuzum sağol. Sorayım tabiki, kız gece uyusalarda dinlensek en azından onada razıyım ben :)

Geçmiş olsun canım, inşallah bizde de çıkmaz. Aşıdan sonra şurup vermedim ben. Ateşi çıkmadı henüz, şükür.. Ama her ihtimale karşı 23.00da içirdim, gece çıkarsa diye. Bi de kolunu pek kaldırmamaya başladı, ağrısı varsa rahatlar diye düşündüm. Her zamanki gibi yat kalk yapıyoruz 5 dk da bir.. Aşıdan sonra değişen pek bişey olmadı şimdilik. İnşallah olmazda.. Sizde rahatça atlatırsınız inşallah
amin insallah canim 3 aşida koldan mi oldu kiyamam yaa can dayanmiyor artik küçücük bebekllere neler yapiliyor onlarin sagligi icin biliyorum ama bazen de olmasa boyle seyler diyorum ama el mahkum iste

Hemde ne cadıııı :)
Bende sallamayı felan denedim ama ne faydaa, midesi ağzına geliyor yine, onu hafifletiyorum bu kezde gaz geliyor, çıkarana kadar uğraşıyoruz.. Sabahlarıda iyi kötü uyutup yatıyodum bende ama son günlerde o da yok. Uyandı mı 2 saat uyanık kalıyor.
Benim kızda öyle kaç gündür gündüzleri de uykusu yok pek fazla. Mesela gece geç yatıyor ya arada uyanıyor tabi. Ama sabah 10h30 11h00 gibi kalkar. Tabiki deliksiz uyumuyor 4 5defa garanti kalkar. Eee ben ne anladım o uykudan . :anne::kızgın:ya insan uykusunu alamayınca sınırlı ve agresif oluyor bu çok kötü . :işsiz::KK62:

E Elifaselimm A Albeni7 kızlar valla bende artık napcagimi bilmiyorum o da babalık şokunda tamam da biz de yeni anne olduk şoktayz diye herşeyi bırakalım mı yani artık iki ay oldu ne zaman toparlanarak.ben ne yapsam olmuyor sınırlar koysam olmuyo serbest biraksam olmuyo.aramizdaki bağ koptu sanki jtaime020626 jtaime020626 canım senin yazdıklarını okuyunca maşallah dedim aman nazar değmesn ne güzel eşin sana duskun valla ben giyinip suslenirim bakım yaparım ona hep güler yüzlü davranışın ama eşime gore benim varlığım yoklugum bir yani ben böyle hissediyorum karşısında ağladım bugün bu saat oldu neden bike demedi o kadar yani
Ayy canım benim ya . Üzüldüm senin için gerçekten gözlerim doldu :KK61:ya eşine anlam veremiyorum. Neden bu kadar pasif davranıyor. Sana karşı ilgisi azalmış . Çocuk oldu diye insan değişmez ya. Emin misin başka bişey olmadığına ? Ne bilim ben ağlasam benim eşim kurban olurum sana ağlama der. Sen bence eşinle otur konuş derim. Normal değil böyle davranmasi

Kac saattir uyumuyoorr emio kusuor mama yiyo kusuor tokk biliom uyumuoorrrr delircem saar olmus 4
canım sakin ol bebeğin atak döneminde olabilir benimkide yapmıştı aynısını resmen delirmek üzereydim bide ilk bebek bilgi yok yardm eden kimse yok hiç bir konuda öyle kalakalmıştm beyseki 2gün sürdü bu durum sonraki 2günde uykudan emmeye bile zor uyanmıştı bende yorgunluğumu atmıştm

X