2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kızlar bulantım baya gitti ama reflü oluyor bende yemekten hemen sonra uzanmamaya çalışıyorum ama boğazıma geliyor acı bir tat var mı çaresi.? Sizde de oluyor mu?
Ben normalde reflü hastasıyım canım gebelikte artması da normal.
Yemeklerini dik pozisyonda yemeye çalış.
Yemekten sonra hemen çay kahve içme.
Miden çok doluyken çok su içme.
Acılı baharatlı şeylerden uzak dur ayrıca kızartmalar kesinlikle yasak.
Yemekten sonra eğilip kalkma.
Yavaş yavaş ye çok çiğne.
- bütün bunlara rağmen olduysa gaviscon şurup var doktoruna bunu danış-
Ağzındaki acı tadı en iyi şekersiz naneli Sakız'lar alır.
Yemek aralarında şeker çikolata yeme.

Canm çok saol sana da çok geçmiş olsun . O kadr da dikkat ediyordum kendime ama ankaraya gidip geldim ev taşıyorz hiç bişe yapmasam da soğuk yedim galba ondan üşüttüm böyle oldu . Bol su içen biriyim hergün 3 litre içiyorm ama sn bi hafta 3 litreyi tamamlayamamıştm ankaraya gidişimden dolayı . belki de ondan oldu bilemiyorm. Dediğin gibi sabun duş jeli kullanmıyorm iç çamaşırımı hergn 3-4 kez değişyorm akıntıya bağlı olarak daha fazla değiştiğim zmanlar da oluyor ama olacağı varmş herlde. Benm idrar kültürüm nedn bu kadr çok geç çıkıyor anlamıyorm ya

kendidebilmiyor canım senin ilk mesajını gördüm de hemen gireyim dedim şimdi nasılsın bilmiyorum ama duphalac şurup yazdı benim doktorum bir günü geçen kabızlık halinde kullanın mutlaka dedi.
Mutlaka çözüm ararken benim yazacaklarımla karşılaştın ama yine de yazalım belki başka birimizin işine yarar.
Bol su ve yürüyüş
- mümkünse yaş incir iki tane sabah aç karnına ardından ılık/ sıcak su midede sıkıntı yoksa içine limon da sıkın.
Kuru incir yanında mutlaka sıcak su.
Lipton markasının kayısılı form çayı
Ilık banyo
Kuru kayısı
Probiyotik yoğurt
Çikolata yanında yine ılık/ sıcak su
Kabak yemeği zeytinyağlı
Zeytin yağı içebiliyorsanız.
Senamiki yaprağının çayı.
Kabızlık için iyi gelebilir.

Canım benimki de ertesi gün çıktı bakteri üreyecek mi diye bekliyorlar sanırım. Sen epey titiz bakıyormuşsun canım soğuk çarpmıştır mutlaka. Bir de az evvel okuduğum kitapta pelvis bölgenin havalandırılmalı çok önemli yazıyordu.

Decavit I kırarak içmeyin ilaç firması uyarmis

Ay hadi yaa..
1 kereden bir şey olmaz inşallah.
Bugün kayinvalideme çok kocaman zor yutuyorum dedim aldığı gibi 2 ye böldü öyle yuttum iyi olmuştu ama bir daha içmem madem öyle bunu bir araştırayım ben..
Sagol paylaşım için canım.

Şeffaf su gibi değil benimki canım peynir kesiği gibi de değil. Beyaz yumurtlama dönemlerindeki gibi. Ayaklarım üşüyünce artıyor Takip edeyim bir dahaki randevumda söylerim doktoruma bakalım.

Canim beyaz akintinin olmamasi iyi mi kotu mu
Ben cok ayakta kalinca sari gibi akintim oluyor garip sey bunlar ya

Canım çok sağol:) Rabbim kolaylık versin tüm hamilelere:)

Kızlar benim bebiş ben acıkınca kıpraşıyo içerden pıt pıt vuruyor resmen Anne acıktım kalk yemek ye diyor Kaç oldu açken hissediyorum hep kıyamam ya Maşallah miniklerimize

ya aslında açken benim karnımda da değişik bişeyler oluyo sanki kalbim karnımdaymış gibi pıt pıt atıyo.ve bazen iki ayrı kalp atışı varmış gibi hissediyorum.zaten karnım acıkınca allah canımı alıveriyo hiç dayanamıyorum

seninki daha heycanlı tahminde bulunur heralde mutlaka :)
Ayy canım heyecanımı anlatamam arkadaşlarım benden heycanlı herkes bi tahmin yurutuyo biri diyoki kız olursa ilk beni ara.digeri tahmini tutarsa somon yemeğe gorurucem kızım olursa sponsor belli..bakalım yarın nolucak hayırlısı Allah bana neyi layık gorduyse o olucak

Kızlar su tuketiminiz nasıl gün içinde ben 1 buçuk litre zor tuketiyorum birde bardak başı kadar wc ye gidiyorum

Sol kasığıma yakın bir yerde hissediyorum canım bazen de tam ortada rahimde.. Öyle sık sık değil zaten çok nadir
Vallahi ben de çok obur oldum ne yapacağız böyle , yemek yerken kendimden geçiyorum resmen , iştahımın hiç böyle açılacağını tahmin etmemiştim

Kızlar benim bebiş ben acıkınca kıpraşıyo içerden pıt pıt vuruyor resmen Anne acıktım kalk yemek ye diyor Kaç oldu açken hissediyorum hep kıyamam ya Maşallah miniklerimize
Doğru tespit canım karın açken bebişler daha çok hareket ediyorlar karın doyunca biraz daha duruluyolar..bende hissediyorum biraz biraz ama cook derinden iki uç günde bir pıt oluyo geçiyo sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…