2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Doğru tespit canım karın açken bebişler daha çok hareket ediyorlar karın doyunca biraz daha duruluyolar..bende hissediyorum biraz biraz ama cook derinden iki uç günde bir pıt oluyo geçiyo sanki

Aynen öyle canım hergün olmuyor zaten , dediğin gibi derinlerden birşeyler kıpırdıyo vuruyor gibi oluyor , hepte açken oluyor ama eminim bebeğim o , çok farklı birşey çünkü. Çok heyecanlanıyorum hissedince :KK23::KK23:

Aynen öyle canım hergün olmuyor zaten , dediğin gibi derinlerden birşeyler kıpırdıyo vuruyor gibi oluyor , hepte açken oluyor ama eminim bebeğim o , çok farklı birşey çünkü. Çok heyecanlanıyorum hissedince :KK23::KK23:
Şimdi heyecanlan canım ilerde o tekmeler nefesini bi kesicek canını acıtıcak basıcaksın zılgıtı..ben gobegime kumanda koyuyodum şiddetinden koltuğa duşuyodu

Oy maşallah yerimmm ,cidden aşk bu ya..
Ben de videoyu seyredip duruyorum.. Herkes annesini yavaş yavaş daha iyi anlamaya başlamıştır sanırım.
29 yaşında hala bir şeyler tembihleniyorsa bunun bir sebebi var.. :) varmış yani. :)
Allah herkese nasip etsin anneliği... mimiklerimizi sağsalim kucağımıza almayı. .

Bayanlar merak ediyorum hamilelik stresini ve korkularını atmak ve rahatlamak için yaptığınız bir şeyler var mı? Kurslar, nefes, yoga, kitap, kendini işe vermek, psikolog ya da başka bir şeyler. Ben önceki olumsuz anılardan dolayı hep bir heyecanlıyım. Cinsiyet vb. benim için hiç önemli değil. Sadece yaşamasını istiyorum. Pıhtılaşma sorunu var. Sulandırıcı iğne kullanıyorum. Gruba bile girmekte o kadar tereddüt ettim ki başlarsam yarım kalırsa diye :KK43: Galiba bu bir travma- kolay da geçmiyor. Fikirleriniz çok önemli... Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Canım aynı Şeyler bende de var kayıp pıhtılaşma iğneler troid vs vs bende sevinemiyorum korkularımdan tam mutlu oluyorum sonra kendini kaptırma diyorum Tevekkül ediyorum dua ediyorum en ufak bişeyde doktora koşuşuyorum ne bilim doğurana kadar kafami yemezsem şükredecem☺️

Kızlar su tuketiminiz nasıl gün içinde ben 1 buçuk litre zor tuketiyorum birde bardak başı kadar wc ye gidiyorum

1,5 litreyi biraz arttır canım... ayran iç mesela. Sıvı almak sadece sudan da ibaret değil.
Ben 3 litre içiyorum. Son kontrolde doktor da suyun gayet iyi dedi.
Ayrıca böbrekler enfeksiyon riski filan için de çok önemli, hamile olmasak bile en az 2 litre lazım. Bir de bebis var şimdi :KK66:

Ben kendime kavanoz gibi büyük bir bardak aldım english home mağazasından 700 ml .
Kamisla içiyorum alışkanlık oldu farketmeden bitiyor. Böyle güzel bardak alıp keyifli hale getirilebilir. :)

Sol kasığıma yakın bir yerde hissediyorum canım bazen de tam ortada rahimde.. Öyle sık sık değil zaten çok nadir :-)
Vallahi ben de çok obur oldum ne yapacağız böyle , yemek yerken kendimden geçiyorum resmen , iştahımın hiç böyle açılacağını tahmin etmemiştim :olamaz::olamaz:

benimki hafif sağda ama ortaya yakın belkide tamamen psikolojik olarak öyle hissediyorum bilemiyorum.valla ben hayatım boyunca hep çok iştahlıydım ilk kez bu kadar iştahım kesildi aslında çok şaşkınım.hem çok acıkıyorum gözüm dönüyo hemde yiyemiyorum midem almıyo çok değişik bişey oldu.nişanlandığımda eşimin akrabaları kilo almaya meyilli demişlerdi benim için.bende hamilelikte baya kilo alırım heralde diyodum ama 2 kilo almışım sadece.tabiki erken şuanda ama ilk 3 ayda 2-3 kilo normal bence öyle çok çok kilo almıycam sanırım.hoş hiç umrumda değil kilo falan şu bi iki haftayı atlatsamda rahat rahat yemek yesem artık :)

Kızlar aranızda turşu aşerip aşırı turşu yiyen var mı?
Cevabınız evetse bebeğinizin cinsiyeti belli mi ? :)

Sanırım ben cinsiyetten önce nur topu gibi bir kornişon veya lahana turşum olacağını öğreneceğim. :p abartmış vaziyetteyim.

Sol kasığıma yakın bir yerde hissediyorum canım bazen de tam ortada rahimde.. Öyle sık sık değil zaten çok nadir :-)
Vallahi ben de çok obur oldum ne yapacağız böyle , yemek yerken kendimden geçiyorum resmen , iştahımın hiç böyle açılacağını tahmin etmemiştim :olamaz::olamaz:
Gecen sirt ustu uzanirken elimi kasigima koydum pit pit kalp atisi duydum. Esime dedim hemen daha bebek cok kucuk nasil hissedeceksin dedi o snin kalo atisindir dedi
Ama surekli olmuyo yani anlamadim.

Sanırım ben cinsiyetten önce nur topu gibi bir kornişon veya lahana turşum olacağını öğreneceğim. :p abartmış vaziyetteyim.

:KK71::KK71::rolleyes: alemsin valla cok guldum. Doktora kontrole gidince sor bakalim tursular duruyor muymus:KK71:

Saglikli olsun da bebisler kiz erkek onemli degilm rabbim bu sureci sorunsuz atlatmayi nasio etsin tum anne adaylarina

benimki hafif sağda ama ortaya yakın belkide tamamen psikolojik olarak öyle hissediyorum bilemiyorum.valla ben hayatım boyunca hep çok iştahlıydım ilk kez bu kadar iştahım kesildi aslında çok şaşkınım.hem çok acıkıyorum gözüm dönüyo hemde yiyemiyorum midem almıyo çok değişik bişey oldu.nişanlandığımda eşimin akrabaları kilo almaya meyilli demişlerdi benim için.bende hamilelikte baya kilo alırım heralde diyodum ama 2 kilo almışım sadece.tabiki erken şuanda ama ilk 3 ayda 2-3 kilo normal bence öyle çok çok kilo almıycam sanırım.hoş hiç umrumda değil kilo falan şu bi iki haftayı atlatsamda rahat rahat yemek yesem artık :)

Pardon canım ben iştahın açıldı sanmıştım. Ben hala verdiğim kiloları almakla meşgulüm , 52 ile başladım 47 ye düştüm şuan 49 a çıktım :KK48: Senden 15 gün falan öndeyim , ben de 10 gündür sanırım böyleyim. Demek ki senin de iştahının açılmasına bir hafta kadar kalmış :rapci: Hadi bakalım gelsin kilocuklar :KK76:

Slm kizlar neler yapiyorsunuz bebisleriniz nasıl bu aralar hiç okuyamiyorum topige bir giriyorum yüzlerce msj birikmiş bende okuyamadim 400 msji :) bulantılar geçince ceneler açılmış ne güzel :))
Bu hafta veli toplantısı hazırbulunusluk sınavları analizleri derken çok yoğun ve yorucu geçiyor kızım sağolsun pek de dinlenmeme izin vermiyor olsun Allah sağlık sıhhat versin yokluğunu gostermesin
Benim de bulantilarim azaldı ama aç kalınca yine bulanıyor bir de sussuzluktan içim yanıyor ama su içince midem bulanıyor ne yapcam bilmiyorum.

Ben aşermiştim canım hemde deli gibi , gözüm dönerek yemiştim resmen ama kornişon ve lahana değil , ne turşusu olduğunu söylemeyim şimdi kimse özenmesin:oops: Cinsiyete de kız dedi doktorum kesin dedi ama ben kaptırmadım kendimi henüz değişebilir diye , sonradan bir sürpriz olmasın :KK16:

Merhaba anneler :KK66: size bir sorum olacak eşiyle Kan uyuşmazlığı olan var mı
Geçen hafta doktora gittim kan testi yaptır bakalım dedi... Ama memleketteki doktorum o sonraki iş demişti
Deneyimi olan bilgi verebilir mi
İlk gebeliğim benim bilemedim şimdi testi de yaptırmadım daha

Geçen hafta doktora gittim kan testi yaptır bakalım dedi... Ama memleketteki doktorum o sonraki iş demişti

Pek bir bilgim yok ama bir iğne vuruluyor sanırım kan uyuşmazlığı için ama kaçıncı haftada vuruluyor bilmiyorum.
Hatta kanama falan olursa da hemen kan grupları soruluyor , çünkü kan uyuşmazlığı kanama da yapabiliyormuş galiba.

Benimde kan uyuşmazlığı var Can'ım bende çok araştırdım burdan okuyabilirsin

Eşler arasında kan uyuşmazlığı, anne RH Negatif (-), baba RH Pozitif (+) kan grubu taşıyorsa ortaya çıkabilir. Bebeğin tehlike altında olması için bebeğin de babası gibi RH pozitif olması gerekir. Bu tür eşlerin genelde ilk bebeklerinde sorun oluşmaz. Eğer ilk doğumdan sonra anneye koruyucu aşı yapılmazsa ikinci gebeliklerinde, bebeklerinde sorun oluşabilir. Bunu engellemek için kan uyuşmazlığı olan çiftlerin her doğumdan sonra bebek kan grubuna bakılır, bebek kan grubu RH pozitif ise anneye koruyucu aşı uygulanmalıdır.
Ayrıca bu koruyucu aşı, düşüklerden sonra da yapılmalıdır. Bazı ekoller doğumdan önce, gebeliğin 28. haftasında RH uygunsuzluğu olan her gebeye aşı uygulanmasını tavsiye etmektedir.
Gebelik takibi sırasında RH uygunsuzluğu olan gebeler, indirekt Coombs test iletakip edilir. Bu test negatif çıktığı sürece sorun yoktur. RH uygunsuzluğu çocukta bir soruna yol açmaya başlamışsa bu test (+) çıkar. O zaman bu gebeler özel merkezlere sevk edilir. Burada ileri tetkikler uygulanır. Gerekirse bebeğe anne karnında tedavi uygulanır.

Canim bende var.ilk gebeligimde dogumdan sonra vuruldu igne.simdi sonraki gebeliklerde daha onem tasiyor 28.hafta civari yapan var daha once yapan var.doktora gore degisiyor.Ama bu arada kanama yasarsan hemen vurulman gerek.

Ay girip olmaya pek meyilliyim. Bugün ağzım burnum dolu, hiç yerimden kalkamıyorum
Bir de inanılmaz gazım var. o_O Gürül gürül hemde.
Misafirler vardı evde, durup durup yan ondaya kaçmaktan artık gına geldi

Kızlar benim gibi şiddetli bulantısı ve kusmasi olanlar dikkat :skandal:
Oncelikle size stres veren ne varsa uzaklasin, sonra doktora gidip vitamin özellikle B vitamini ve demir için kan tahlili yaptırın . Ama bi an once duzeleyim şimdilik deseniz evde olan B Vit hapinizi (bende benexol B12 var) atın iyi geliyor :KK45:

X