2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Ben bugün daha önceden kırılan ve hassasiyet baslayan disime dolgu yaptırdım kızlar. . Zaten kanal tedavili dis oldugu icin uyusturmaya gerek kalmadi. Bir acı ağrı da hissetmedim. Doktorum kanal tedavisi , lokal anestezi hatta alt bölge korunarak çekilecek röntgene bile müsade etti. 3.aydan başlayarak 6.aya kadar diş kontrollerinizi yaptırmayı unutmayın...

Bugün ilk defa somon baligi yedim. Eşim ve annem omega 3 diye tutturdular.
Hamilelere en çok tavsiye edilen balıklardan biri. Fırında basitçe tuz limon sarimsak maydonoz limon baharatla Marine edip yaptım. 15 dk da pisti. Tadı da hafif gayet iyi. Pek çok balıktan daha kolay yenilir , et tavuk eti gibi.. bulantılar azalınca arada menüye ekleyin.

Geçmiş sayfalarda bir arkadaş bebek arabasından bahsetmiş ama çok uygun geldi bana o ileriki yaşlarda kullanılan basit tip baston arabalardan olabilir yani yenidogana uygun olmayabilir.
Ben çok araştırdım. En kullanışlı basit açılıp kapanan ve aynı zamanda kaldırıp arabanızın bagajina kolay konacak olanları şöyle belirledim. Ana kucağı araba koltuğu dün hepsi içinde.

İnglesina - 3500 TL
Peg perego book plus 51 - 2300 TL
Mamas papas armadillo flip xt - 2000 TL civarı bu benim favorim...
1300 TL ye ise casual Quantum modeline bakın derim çok cici...

Joker ve e bebekte tek tek actirdim kapattirdim denedim ..
İçine de yangın tüpü koydular bebek niyetine agirlik olsun diye cok komikti ama benim bebeğim tüp bebek değil ona göre diyorum. . :)))

Rengini unisex alın 2.cocugu da düşünün :))) pembesi mavisi cezbederse şeytana uymayın; )

Daha erken ama maksat paylaşım olsun kenarda dursun. ..
Bebek arabası alana hediye çekleri veriyorlar filan takip etmek lazım. Biberonlar vs öteki şeyler de hediye olsa hiç fena olmaz yani. Masrafımiz çok :) bu tarz kampanya yakalarsak paylaşalım birbirimize. .

Herkese iyi akşamlar. .

Selam yoldaşlarım :)

Benim 1 haftadır belki de daha fazla midemde birsey kalmadı pek. Sadece dişimi fırçalarken midem kalkıyor. Ama baya rahatladım. Mide yanması da geçti. Sizler nasılsınız. Rahatlasın mi?

Yarın kontrolüm var. 1 ay olacak sabırsızlıkla bekliyorum. İnşallah herşey yolundadır. İkili tarama testi de yapılacak. Bebeğimi görebilmek için sabirsizlaniyorum :)

Benim 1 haftadır belki de daha fazla midemde birsey kalmadı pek. Sadece dişimi fırçalarken midem kalkıyor. Ama baya rahatladım. Mide yanması da geçti. Sizler nasılsınız. Rahatlasın mi?

Yarın kontrolüm var. 1 ay olacak sabırsızlıkla bekliyorum. İnşallah herşey yolundadır. İkili tarama testi de yapılacak. Bebeğimi görebilmek için sabirsizlaniyorum :)

Maşallah canım... yavaş yavaş mideler düzelmeye başladı. Alıştık hamilelik hormonlarına..
Güzel haberler al inşallah hasret gider miniğinle.. yolundadır merak etme sen iyiysen bebis de iyidir. :KK66:

bebek arabalarında böyle yüksek olanlar varya onları çok beğeniyorum ama kullanışlı mı acaba sadece bebek ufakken mi daha elverişli bilemiyorum evet tecrübeli anne yorumlarına ihtiyacımız var
Aynen bende onları çok beğeniyorum önce pusetli KULLANILIYOR sonra bence puset çıkıp büyük şekilde KULLANILIYOR bakmak Lazım bence e bebek te vardır onlardan

Bizde bugün eşimle bebek arabası bakmaya gidicez :KK6: Bir mağaza indirim yapmış pierre cardin marka 290 TL. Bakalım istediğimiz gibi bir şey mi:KK56: Allah tan eşim bu konularda bayağı bilgili, bekarken uzun süre bebek mağazasında çalışmış. Bana kalsa benim birşey bildiğim yok :KK75:
Beğenirsek 12 Ekimde randevumuz da iyi geçerse bir sıkıntı olmazsa anneannemize aldıracağız arabayı :KK73:
Bebek arabası nasıl olmalı nelere dikkat etmeliyiz bizlerle de paylaşırsan seviniriz:)

Ben bugün daha önceden kırılan ve hassasiyet baslayan disime dolgu yaptırdım kızlar. . Zaten kanal tedavili dis oldugu icin uyusturmaya gerek kalmadi. Bir acı ağrı da hissetmedim. Doktorum kanal tedavisi , lokal anestezi hatta alt bölge korunarak çekilecek röntgene bile müsade etti. 3.aydan başlayarak 6.aya kadar diş kontrollerinizi yaptırmayı unutmayın...

Hamilelere en çok tavsiye edilen balıklardan biri. Fırında basitçe tuz limon sarimsak maydonoz limon baharatla Marine edip yaptım. 15 dk da pisti. Tadı da hafif gayet iyi. Pek çok balıktan daha kolay yenilir , et tavuk eti gibi.. bulantılar azalınca arada menüye ekleyin.

Geçmiş sayfalarda bir arkadaş bebek arabasından bahsetmiş ama çok uygun geldi bana o ileriki yaşlarda kullanılan basit tip baston arabalardan olabilir yani yenidogana uygun olmayabilir.
Ben çok araştırdım. En kullanışlı basit açılıp kapanan ve aynı zamanda kaldırıp arabanızın bagajina kolay konacak olanları şöyle belirledim. Ana kucağı araba koltuğu dün hepsi içinde.

İnglesina - 3500 TL

İçine de yangın tüpü koydular bebek niyetine agirlik olsun diye cok komikti ama benim bebeğim tüp bebek değil ona göre diyorum. . :)))

Rengini unisex alın 2.cocugu da düşünün :))) pembesi mavisi cezbederse şeytana uymayın; )

Bebek arabası alana hediye çekleri veriyorlar filan takip etmek lazım. Biberonlar vs öteki şeyler de hediye olsa hiç fena olmaz yani. Masrafımiz çok :) bu tarz kampanya yakalarsak paylaşalım birbirimize. .

Herkese iyi akşamlar. .
faydalı paylaşım olmuş arkadaşım çok teşekkürler..

aynen bakma fırsatım olursa bende yazar bilgi veririm. chicco nun bastonlarının çok kullanışlı olduğunu da duymuştum ama yüksekler çok hoş görünüyor hem belimiz için de ilk aylar kullanışlı sanırım. malum bebeklerimizi yazın gezdiricez nasipse mevsim müsait olucak:nazar:
Aynen bende onları çok beğeniyorum önce pusetli KULLANILIYOR sonra bence puset çıkıp büyük şekilde KULLANILIYOR bakmak Lazım bence e bebek te vardır onlardan

bende 3 gündür çok şükür iyiyim bulantılarım sanki birden kesildi..acıkınca midedeki yanma vs gibi his devam ediyor devamlı ağzıma bişeyler atmam lazım. rahat dönemlere geldik hayırlısıyla

en

Pierre cardin 290 TL ye bebek arabası mı olur ya atladım sazan gibi! Çok önceden kalmış o ilan. 1650 TL dediler pierre cardin arabalara. Avucumu yalayaraktan eve geri döndüm:KK34:
Çok pahalı herşey ya :cry:
İnternette pierre cardin marka bebek arabası 800₺. Çokta güzel ama nasıldır kullanım açısından bilemedim :/

İnglesina - 3500 TL

Herkese iyi akşamlar. .
Canım paylaştığın bilgiler için çok teşekkür ederim bu somon konusunda kafam karışıktı. Ben de haftada iki yemeye çalışıyordum ama çok ağır geliyor bana tad olarak. Ben fırında kendim hiç yapmadım canım hep dışarda yedik. Doktora da sordum karides severim ben onu da sordum. Somon ayda iki defa tüketebilirsiniz karides için de aynı şey geçerlidir dedi. Aklında bulunsun canım

İnglesina - 3500 TL

Herkese iyi akşamlar. .

Benimde aklimda 3 marka var en cok aklima yatan inglesina oldu. Acip kapamasi da kolaydi o markayi alacagim galiba 2 3 ay daha arastirayim karar verecegim. Saglamligi ve bebek icin rahatligi da cok onemli cunku

İnternette pierre cardin marka bebek arabası 800₺. Çokta güzel ama nasıldır kullanım açısından bilemedim :/

Bebek arabasında olması gereken öne çıkan özellikler şöyle canım. .

Öncelik bebeğin güvenliği, konforu.. yatar pozisyonda mesela kenarlardan olan açıklık vs..
Cift yönlü kullanılır olması önemli anneyi görerek veya dışarıya dönük kullanılabilir olması yani.
Stokke , mima gibi 5000 TL'lik arabalar var ama 1.5 yaşından sonra kullanılamıyor sanırım almışken 2-3 yaşına kadar kullanılacak bir model olması önemli.
Kendimizi de düşünmeliyiz bazı arabalar çok ağır, kapatılması zor. Fonksiyonel hafif arabalar tercih sebebi olabilir. Bir elinizde bebis varken tek elle kapatılan arabalar var örnek inglesina travel system.
Arabaya çantanı eşyanı koymak isteyebilirsin bu tarz bölmeleri kullanışlı olmalı.
Tekerleği kitleyen bir fren sistemi olmalı.
Kumaşı kaliteli olmalı yağmur geçirmemeli mesela.
Çocuk ayaklarını sarkittiginda basabilmeli, bazı araçlarda ayak koyma yeri yok ayak boşlukta kalıyor.
Eee birazcık da göze hitap etmeli güzel görünmeli. :)
Ve tabii tüm bu özellikleri barindirirken cebe de hitap etmeli :)

Eşimle avm de sorduğumuz bir araba 5000 e geliyordu eşim bebeğe 2.el araba alalım ona binsin dedi.:)
Görünüm güzel ama dediğim gibi ağır hantal ve büyüdüğünde kullanılamayacak bir model. Her yerde görüyorsunuzdur beyaz kahvesi çok moda mima xari markası sanırım.

Mamas papas
Peg perego
İnglesina

Bu markalar daha orta karar yukarıdaki özelliklere sahip bebek arabaları üreten markalar.

Canım paylaştığın bilgiler için çok teşekkür ederim bu somon konusunda kafam karışıktı. Ben de haftada iki yemeye çalışıyordum ama çok ağır geliyor bana tad olarak. Ben fırında kendim hiç yapmadım canım hep dışarda yedik. Doktora da sordum karides severim ben onu da sordum. Somon ayda iki defa tüketebilirsiniz karides için de aynı şey geçerlidir dedi. Aklında bulunsun canım

karidesi bende çok seviyorum merak ediyodum yiyebilirmiyiz acaba diye çok iyi oldu söylediğin :)

Benimde aklimda 3 marka var en cok aklima yatan inglesina oldu. Acip kapamasi da kolaydi o markayi alacagim galiba 2 3 ay daha arastirayim karar verecegim. Saglamligi ve bebek icin rahatligi da cok onemli cunku

İnglesina bence de en iyisi.. kullanis ve konfor 5 yildiz . Renkleri de cici. Beji mavisi Jean rengi filan var.
Görünüm olarak mamas papas , peg perego modelleri kafamı karıştırıyor biraz :KK66: daha cok hoşuma gidiyor.
Ben de araştırmaya devam..

Rica ederim canım.. :*
Ayda 2 defa mı aaaa bak bunu bilmiyordum. Fazlası zarar mıymış yani ?
Karides filan kabuklu deniz hayvanları yiyebiliyor muyuz ? Cıva içeriyor diye korkudan hiç yememiştim ama enerji değerleri çok yüksek.. çok aradığım tükettiğim bir şey degil ama yasak değilse iyi :)
Somonu evde yap madem dışarıdan daha hafif ve damak tadına göre olur. 3m migrosdan kuyruğa yakın olan kısmından aldım. Rivayetlere göre daha lezzettliymis ve deri altı yağı omega 3 deposuymus; )

İnglesina bence de en iyisi.. kullanis ve konfor 5 yildiz . Renkleri de cici. Beji mavisi Jean rengi filan var.
Görünüm olarak mamas papas , peg perego modelleri kafamı karıştırıyor biraz :KK66: daha cok hoşuma gidiyor.
Ben de araştırmaya devam..

Evet bende seviyorum ama stokke ve mima da aklimi karistiriyor:) biraz arastirmak lazim

mimanın bir camel rengi var ki ama o fiyat nedir öyle:bicak: eşim su içiyordu boğazında kaldı yazık:)

:) benim esim de ilk tepki olarak üstüne biraz daha koyalım 2.el gerçek araba alalım çocuğa bari dedi..
Bebek arabası fiyatlarından bir haberdik şimdi şimdi alıştık :)
Gerçekten güzeller ama yakından Bakınca sadece belli bir dönem kullanılabileceği bariz. Param çok 2 ayri araba alacağım dersen evet mima alınır ama ben hiiic düşünmüyorum. .

mimanın bir camel rengi var ki ama o fiyat nedir öyle:bicak: eşim su içiyordu boğazında kaldı yazık:)

Dimi bende en cok o rengini sevdim:) fiyatlari fazla evet ama iyi bi araba almak istiyorsak da ortalama o fiyatlar. Mimaya kac yasina kadar binebilir diye sordum 3 dediler ama emin degilim. Stokke de oyle gibi inglesina daha mantikli geldi ama aklim digerlerine de takildi bakalim artik

X