2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
kızlar dün kolinesteraz testinin yüksek çıktığını kendi doktoruma söyledim whatsaptan kim hangi akla hizmet istedi onu dedi.düşük çıkması anormal seninki normal dedi.:işsiz: ilk kez devlet hastanesindeki bi doktordan memnun kalmıştım sonuç bu oldu boşu boşuna endişelendim onun yüzünden :işsiz:

SEVindim ya belki de yanında ki hemşire yanlış işaretledi etti kimbilir . Neyse sonuç iyiymiş ya gerisi mühim değil

Hmm bende ikili üçlü yaptırmayı düşünmüyorum en azından ultrasonda burun kemiğine ense kalınlığını ölçtürüp az çok bilgi sahip Olmayı düşünüyorum
İkili testte ense kalınlıgına bakılıyor ben yaptırmadm ikiliyi..üçlüyu yaptırıcam sanırım.14.haftaya kdr bakılıyo ense kalınlıgı

merhabalar kızlar size bişey danısacaktım cok sukur hamileliğim iyi gidiyor bi ssorunum yok. 7. haftadan beri mide bulantılarım var bir yada iki kez gunde kesin cıkartıorum. az yediğimde sadece bulantı oluyor zorlamadıgımda kendimi. benim sorunum daha önce 1 martta bir dusuk yasamıstım kalp atısları durmustu 6+2 de ama ben 8. haftada doktor kontrolunde öğrenmiştim az bi kanama olmustu ve alınmıstı. doktora gideli 10 gun oldu suanda. Rabbime tevvekkül ettim ona emanet ettim bebeğimi. midem bulanmadıgında bir gun cıkarmasam yada farklı bişi yasasam bi ürperti oluyor ve aglamaya baslıorum. 1 ekimde tekrar kontolumde. sizden ricam bol bol birbirimize dua edelim. bir de sizin bulantılarınız nası her gun mu ? ara ara mı ? sizdede bazen gectiği oluor mu ?

merhabalar kızlar size bişey danısacaktım cok sukur hamileliğim iyi gidiyor bi ssorunum yok. 7. haftadan beri mide bulantılarım var bir yada iki kez gunde kesin cıkartıorum. az yediğimde sadece bulantı oluyor zorlamadıgımda kendimi. benim sorunum daha önce 1 martta bir dusuk yasamıstım kalp atısları durmustu 6+2 de ama ben 8. haftada doktor kontrolunde öğrenmiştim az bi kanama olmustu ve alınmıstı. doktora gideli 10 gun oldu suanda. Rabbime tevvekkül ettim ona emanet ettim bebeğimi. midem bulanmadıgında bir gun cıkarmasam yada farklı bişi yasasam bi ürperti oluyor ve aglamaya baslıorum. 1 ekimde tekrar kontolumde. sizden ricam bol bol birbirimize dua edelim. bir de sizin bulantılarınız nası her gun mu ? ara ara mı ? sizdede bazen gectiği oluor mu ?

Seni çok iyi anlıyorum bu Sebeplerden Arife günü acile gidip azarlandım. Bulantım olmadı o gün göğüslerim de küçülmüş gibi geldi deliye döndüm şükür iyiydi , bulantım normalde 10 dan fazla kusmayla birleşir dün 3 kere kustum bugün kusma kadar en az iki kere kusmam gerekirken hiç kusmadım ama bulantım var ara ara bende çok korkuyorum sürekli kontrol ediyorum bulantı olmadığında göğüslerimi elliyorum sapık gibi ama engelleyemiyorum da aslında çok yanlış yapıyoruz stres çok tehlikeli ilerleyen zamanlar da belki azaltırız bu korkumuzu

kesinlikle bulantıların seyrekleştiği ya da arttığı oluyor merak etme.. bende düşük yaptım martta aynı senin gibiyim. hatta göğüslerim indi diye acile gitmişliğim var:KK43: 8. haftada.. sakin olup tevekkül etmekte fayda var canım bulantıların durumu için endişelenme birgün oluyor birgün olmuyor benimde

:21:Ya ne tuhafsiniz kusma olmayınca insan sevinir yahu ben çok şükür 1 defa kustum o da yemek çok yagliydi ve cok yemistim başka da kusmadim ve mutluyum maşallah elhamdulillah

Kg almak istiyorum ama ya hiç almadım 58 le başladım hâlâ 58. Anlamadığım nokta şu gogusler büyüdü göbek çıktı ama tartı sanırım bozuldu hâlâ aynı gösteriyor ne ilginç bu durumu sadece ben mi yaşıyorum acaba o_O

Kg almak istiyorum ama ya hiç almadım 58 le başladım hâlâ 58. Anlamadığım nokta şu gogusler büyüdü göbek çıktı ama tartı sanırım bozuldu hâlâ aynı gösteriyor ne ilginç bu durumu sadece ben mi yaşıyorum acaba o_O

Ben kilo almaya başladıysam eğer herkes alır diye düşünüyorum , 52 den 47 ye düştüm ben , şimdi tekrar 49 kiloyu gördüm..
Hemde sadece 3-5 gündür yememle oldu bu , iştahım fena arttı durduramıyorum kendimi bazen , ilk üç ay hiç ekmek yiyememiştim ekmekten tiksinmiştim , şimdi köy ekmeklerine dadandım :KK45:Üç beş günde 2 kilo aldıysam vay benim halime , az frenlemem lazım kendimi , başlangıcım hiç iyi olmadı :olamaz::olamaz:

ben 3-4 kilo kadar aldım.göğüslerimde baya dolgunlaştı ama hala 85 beden.keşke 2-3 beden büyüse :KK45: göbeğimin durumu da bu zaten vardı hafif de biraz daha çıkmış gibi :)

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    54,2 KB · Görüntüleme: 84
ben 3-4 kilo kadar aldım.göğüslerimde baya dolgunlaştı ama hala 85 beden.keşke 2-3 beden büyüse :KK45: göbeğimin durumu da bu zaten vardı hafif de biraz daha çıkmış gibi :)

Maşallah canım , Allah nazarlardan korusun:nazar::nazar::nazar: Benim göbekte baya baya belli oluyor zayıf olduğum için herhalde..
Yalnız benimki sivri değil yayvanlaştı sanki , göğüs altından itibaren şişti :KK8: Şu göğüsleri hakikaten nasıl büyütüp şişirsek acep :rolleyes: Benimkiler hepten 75 ama 80 oldular sanki , evde hiç takmıyorum çamaşır sadece dışarı çıkarken takıyorum:confused:

Kizlar doktordan geldim. Her sey olmasi gerekn gibiymis cok sukur. Haftaya ikili test icin gitcez. Kombine test yapcaz ikili tek baaina bi anlam ifade etmiyor dedi yani dortlu de yapacak.

Akintilarimiz normalmis cok cok koyu kivamli, yesilimsi olmadigi surece sorun yokmus.

Kusmalarda dalgalanmalar olabilirmis bazen olur bazen olmaz sorun degil. Kanli kusma olursa, gunde 10 defa falan olursa mudahale etmek gerekir dedi.

Onun disinda %51 erkek dedi :emir_bebek:
Bakalim tutcak mi ilerleyen haftalarda gorcez insallah
Hareket ediyordu sipa kollari ayaklari durmuyordu :nazar::KK200:

Eklentiler

• IMG-20160924-WA0021.jpg
    IMG-20160924-WA0021.jpg
    29,3 KB · Görüntüleme: 81
N Nasip_kismet göbüşünü yesinler onun maşallah .

Bende hafif bir göbekçik var oturunca daha belli ayakta dikkat çekmiyor :KK70: omuzlarım çok geniş benim o yüzden genelde salaş giyiniyorum ya da büyük beden belli olmuyor . Bugün belki düğüne gidersem belli olur akşamları zaten iyice şişiyor karnım . Göğüslerim de büyümedi kaldı öyle damarlar iyice arttı bi de uçların da beyazımsı bişey gözüküyor ilk hamileliğim de 16. Haftamda süt gelmeye başlamıştı bende inşallah bu sefer o kadar erken olmaz

Maşallah canım , Allah nazarlardan korusun:nazar::nazar::nazar: Benim göbekte baya baya belli oluyor zayıf olduğum için herhalde..
Yalnız benimki sivri değil yayvanlaştı sanki , göğüs altından itibaren şişti :KK8: Şu göğüsleri hakikaten nasıl büyütüp şişirsek acep :rolleyes: Benimkiler hepten 75 ama 80 oldular sanki , evde hiç takmıyorum çamaşır sadece dışarı çıkarken takıyorum:confused:

teşekkür ederim canım :) sen baya zayıfsın daha da bellidir eminim.bi arkadaşım ufak tefek zayıf bi kız 1 aylıkken görmüştüm şok olmuştum hemen çıkmıştı göbeği 3 aylık gibi.çok hoş görünüyo ama :KK200: tek umudum hamilelikti göğüs konusunda yine bunada şükür napalım dümdüz değil en azından bi çıkıntı var :KK53: ben destekli kullandığım için alışmışım çıkarınca boş gibi geliyo.desteksiz takınca da sanki sargı beziyle sarmışım gibi bi his geliyo.desteklerimle mutluyum kısacası :KK53:

Biz isim telaşına hiç giremedik arkadaşlar ya , iyi mi oldu kötü mü anlayamadım :110: Yanii öyle internetten bakmalar araştırmalar falan hiç olmadı çok garip.. İsim kavgasına da tutuşmadık :KK48:
Ben kız olursa Melek Nazlı koymayı istiyordum daha hamile kalmazdan evvel , öyle hayallerimde.. Nazlı babamın bana koymayı istediği isimmiş ama koydurmamışlar , bir nevi onun isteğini yerine getirmek istedim.. Kayınpederim de kız olursa Behra koyun demiş , ölen kız kardeşinin ismiymiş. Eşim de onu Berra olarak değiştirdi. Allah nasip kısmet ederse Nazlı Berra olacak ismi. Erkek olsaydı Feyyaz koyacaktık :KK6: Bizim isimleri bulmamız çok kolay oldu :-)

Biz isim telaşına hiç giremedik arkadaşlar ya , iyi mi oldu kötü mü anlayamadım :110: Yanii öyle internetten bakmalar araştırmalar falan hiç olmadı çok garip.. İsim kavgasına da tutuşmadık :KK48:
Ben kız olursa Melek Nazlı koymayı istiyordum daha hamile kalmazdan evvel , öyle hayallerimde.. Nazlı babamın bana koymayı istediği isimmiş ama koydurmamışlar , bir nevi onun isteğini yerine getirmek istedim.. Kayınpederim de kız olursa Behra koyun demiş , ölen kız kardeşinin ismiymiş. Eşim de onu Berra olarak değiştirdi. Allah nasip kısmet ederse Nazlı Berra olacak ismi. Erkek olsaydı Feyyaz koyacaktık :KK6: Bizim isimleri bulmamız çok kolay oldu :-)
Biz esimle sevgiliyken taaaa yillar once Ruzgar ismine bayiliyorduk. Hatta hep espirisini yapatdik hep konusurduk. Kararimiz degisir mi bilmem. Kiz olarak da Tuanayi cok seviyorduk
Ama simdi herkes Tuana koyuyor vazgectik sanki ondan. Mislina ve Mihrimah favorim :) Mihrimah nerden aklima geldi bil bakalim:KK73:

X