2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Ben seker yuklemesi yaptırmayı düşünüyorum. . Zaten bulantı yaptığı için hiç tatlı yiyemiyorum yiyemediklerim yerine sayılsın. :kk77::KK8:Bir bardak şeker sonucta zehir olsa öldürmez diye düşünüyorum. Hepsi direkt bebeğe de gitmiyor bizim vücudumuzda da kalıyor. Bir risk varsa farketmek daha õnemli olabilir..

Kizlar ben kilo almadim zaten kiloloydum hamile kaldigimda sadece dikkat ediyorum yediklerime.simdi pantolonlarim kapanmiyo rahat biseyler alayim diyorum ama ne alsam ki siz napiyosunuz

Sadece tatlı değil ki bütün meyveler bazı sebzeler ve karbonhidratlı bütün yiyeceklerde şeker fazlasıhla var
Haklisin tabi ekmek vs. Ben sadece kimler ne dusunuyor diye sordum. Buda senin fikrin. Dogru gelen buysa elbette yap. Saglikla aliriz insallah kucagimiza

Kizlar ben kilo almadim zaten kiloloydum hamile kaldigimda sadece dikkat ediyorum yediklerime.simdi pantolonlarim kapanmiyo rahat biseyler alayim diyorum ama ne alsam ki siz napiyosunuz

Gebe diye bir marka var biraz pahalı ama hamile taytı ve pantolonu olarak en rahatı diyorlar.. yani 2 renk alsan rahat edersin.. dolaşım açısından dar veya küçük gelen pantolonlarımzlaa vedalaşmak gerek. :KK25:

Şeker yüklemesini zor deniyor ama yaptırmayı düşünüyorum. Bir arkadaşım yüksek çıktığı için iğne kullandı gebelik boyunca. Eğer bir risk varsa bile o zorluğu bebeğim için göze almaya hazırım. Yeter ki o iyi olsun.

İki dilim baklava yediğindede aynı miktar şekeri alıyorsundur zaten.bir su bardağı suya bir paket içindeki şekeri atıyorlar.kaç kesme şekere denk geliyor bilemiyorum.canan karatay korkuttu milleti.jinokoloji derneği bile dava açtı kadına.
Insulin hormonu miktarını ölçen kan tahlili yaptirmayi düşünüyorum . Zaten gerekli görürse doktor ki inşallah görmez test yapılabilir .

Seker testi tehlikeli diyor tamam yaptirmayalim alternatifini sunsun o yok.ben de gebelik.sekeri varsa nereden bilicem bunun testini yapsin seker yuklemeden .hersey konusuluyor sonra anneye birakiyorlar .biz bilim adamiyiz mi en dogrsunu bilelim
Adi ustunde hamileyiz

Merhaba hanimlar... umarim bebisler ve anneleri iyiler.. belki simdi biraz alakasiz olacak cunku daha erken .. seker testi yapmayi dusunuyormusunuz?
Ben hiç düşünmüyorum. Doğal olmayan bir şekilde glukoz içmek çok mantıksız geliyor. Meyvedeki meyve şekeri ile yüklemede verilen şeker bir değil. Vucut çok tepki verebilir. Düzenli olarak açlık tokluk şekerine baktırmak daha mantıklı bence.

Seker testi tehlikeli diyor tamam yaptirmayalim alternatifini sunsun o yok.ben de gebelik.sekeri varsa nereden bilicem bunun testini yapsin seker yuklemeden .hersey konusuluyor sonra anneye birakiyorlar .biz bilim adamiyiz mi en dogrsunu bilelim
Adi ustunde hamileyiz
Canım şeker olup olmadığını anlamanın başka belirtleri de var

Adi ustunde hamileyiz

canim benim daha once biryerde okumustum ne kadar dogru bilmiyorum ama aclik ve tokluk kan sekeri olculdugundede risk grubunda isen cikiyormus bir danis derim doktoruna cunku ben danisacagim bir tanidigim ebe kesinlikle yaptirma dedi ama yaptirsan bile 50 mg fazla yaptirma dedi dusunsene birden 100 gr seker yukluyorsun normal bir insani bile mahveder bu

Ben şeker yüklemesi yaptırdım ve baya düşük çıkmıştı bulantılarımın da çok olmasının sebebi bu olabilir demişti doktor , ama ben bütün Bir şişeyi içemedim çünkü hastane de ki koku kalabalık beni mahvetti sıra beklerken sürekli kusuyordum o zamanda, evde annemin şeker aleti var çok tatlı yedikten yarım saat 1 saat sonra kendim ölçüyorum şimdilik o Zaman eğer bulantılarım çok olur devam ederse yaptırmıcam olmazda yaptırırım Bi kaç gün tatlı azaltarak dengelemeye çalışırım 50 lik yeterli bir de 100 gerçekten çok fazla

Valla ben hamilelikte üç şeyden çok korkuyorum.tiroit-şeker-hipertansiyon.üçüde tedavi olunmadığı sürece bebek için çok tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor.ben 50 mg lıkta gayet iyiydim yüksek çıkınca bir hafta sonra 100 mglık yapıldı.onda hafif elim ayağım titredi ve eve gelince deliler gibi yemek yediğimi hatırlıyorum.başkada bişey olmadı.başka bir alternatif varsa tabiki şeker yüklemesi yaptırmak saçma ama yoksa 5 kilo ağırlığında ve doğuştan şeker hastası bir çocuk doğurmak istemiyorum allah korusun

Canım şeker olup olmadığını anlamanın başka belirtleri de var
Benim dün ebeyle randevum vardı dosyam acıldı ve yapmam gereken testler doğuma kadar nasıl bir yol izleyeceğimizi görüstük benim sağ yumurtalığımda kist var ve mahalle doktorumdan aldıkları bilgilerde bu yazıyo. Kistin diyabet yapağini söyledi. 24 haftalık hamilelikte seker testi yapacaz dedi. İlk defa böyle bişey duydum ve oğlumda baska bir hastanedeydim onlar hiç böyle bişeyden bahsetmediler

ben 3-4 kilo aldım pijamalarımın bile beli sıkıyo.evde eşimin eşohmanlarını giymeye başlamıştım artık.dün gidip kendime büyük beden pijamalar aldım.aynı şekilde eşohman altlarımında beli sıkıyodu bi tane hamile eşohmanı aldım.sadece bi tane pantolonum var durmadan da onu giyiyorum dışarı çıkarken.uzun eteklerimi elbiselerimi falan giyiyorum öyle idare ediyorum işte.hamile pantolonu da alıcam ama şuan çok erken daha kilo alırım diye bi tane pantolonumla idare ediyorum.

İkili testime son 8 gün :KK31: Zaman geçiyor yaa:KK68:
Bu arada ben bebeğimi hissediyorum. Kesin o çok eminim. Kimse inanmayabilir.
Seyirme pıt pıt falan değil. Bağırsak gaz hareketi de değil. İçerden çok değişik saniyelik kıpırtı:anneadayı: Çok nadir hissediyorum. Ya sağıma yattığımda oluyor yada birşeyler yerken. Karnımda çıktı artık sabahları bile belli :halay:Ki ben 5 kg verdim. Az buz değil.
Bebeklerimize kocaman bir maşallah :nazar::nazar:
Maşallah canım ben yürürken bebeğin olduğu tarafta bir kıpırtı hissediyorum bana öyle geliyor sanıyordum ama demekki olabilirmiş :)

Peki hiçbir belirtisi yok mu bunun. İnternette kese dışında görünen başka kesecikler parçalar olur vs yazıyor. Doktorun hiçbir şeyden şüphelenmedi mi? Korktum şuan :KK14:
Kese disinda anormal gelisen üzüm tanecikleri gibi değildi benimkisi o komplet mol de oluyor benimki parsiyel mol yani normal bebek vardı o yuzden anlasilmadi malesef :KK43:

X