2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kahve bende içiyorum canım şekersiz günde bir tane iyi geliyo.kafein miktarıda çok değil.kolada normalde içmiyosan bu ara iyiyleşmek için içersen Allahın izniyley bişey olmaz

Kızlar bulantılarınız nasıl?? Bende hiç iyileşme yok, hala sürekli bulantı ve kusma devam ediyor hiç ara vermeden, 5 dakika bile..

Bende aldm canım daha önceden kullanmıştmnyarım kutu va r dı bi kucuk daha aldm 12.5tl ye bidaha alıcam.herşeye iyi geliyo bide yüze falanda suruluyo hem catlak için hem lekeler için

Evet oyleymis ben de nette okudum lekelere filan iyi geliyormus

üşütmüşüm büyük ihtimalle.2gün önce bulantıyla kusmayla ishal başladı.karnım ağrıyo sürekli halim de kalmadı.teşekkür ederim canım

inşallah canım teşekkür ederim
Çok geçmiş olsun canım. Acil şifalar diliyorum. Salgın varmış diye duydum. Dikkatli olmak lazım

Çok geçmiş olsun canım. Acil şifalar diliyorum. Salgın varmış diye duydum. Dikkatli olmak lazım

evet canım öyleymiş galiba bende duydum bugün etraftan kolayda geçmiyomuş benimki gibi.sudan falanda olabilir bende çeşmeden su içmiştim çok da dikkat ederdim içmeyim diye ama oldu işte.çok teşekkür ederim canım

Kusmak mı ? Az önce midemi bırakıyordum lavabo da çıkcak birşey kalmadı mide öz suyu da bitti resmen pekte gibi bişey geliyor o da bitti hala öğürmeye kusmaya devam

Selam hanımlar, zor bir hafta geçirdim ancak bakabildim buraya. En son baktığımdan bu yana o kadar çok konuşma geçmiş ki, geri dönüp okuyamadım maalesef..

Ben biraz kendimden havadisler paylaşıp, hem sizden de dua rica edeceğim.. Geçen salı çok büyük bir gaflette bulunup soğuk su içtim. Dışarıya çıkmıştım ptt.de işim vardı ve yaklaşık yarım saat o sırada bekleyince çok terledim, bunaldım ve çıkar çıkmaz su almak için markete girdim. Gözümle sıcak suyu görmeme rağmen, gittim bile bile dolaptan soğuk su aldım. İçtiğim ilk yudumda cozzzzz diye yandı boğazım ama son pişmanlık fayda vermez derler ya, aynen o şekilde oldu Evde olsam üzerine hemen sıck su içsem belki telafi ederdim bir şekilde ama olan oldu işte Normalde zaten kronik faranjitim var, aslında soğuk su içmeme konusunda çok tedbirliyim ama o an basiretim bağlandı resmen bile bile almış bulundum o soğuk suyu.

O akşam hemen hapşırık ve boğaz yanmasıyla hastalık sinyalleri ortaya çıktı. Normalde faranjit olunca, önceden de denediğim bazı bitkisel yöntemleri denedim, adaçayı zencefil, limon, bal vs karıştıp içince iki güne öksürüğe dönüşmeden atlatıyordum ama bu sefer adaçayı kullanamadım çünkü hamilelikte yasakmış maalesef. Nihayetinde ne denediysem fayda etmedi cuma gününe kadar tavuk suyu çorba ve ballı limonlu zencefilli karışımlarla yaşadım resmen ama cuma günü miniğimizin muayenesine gittiģimde doktorla paylaştım hastalığımı. Bana biraz çıkıştı, hastalığımın bebek için zararı olabilirmiş, eğer enfeksiyon varsa ilaç kullanarak enfeksiyondan kurtulmam lazımmış yoksa bebeğin organlarına zararı olurmuş çünkü ilk 3 ay riskli bir dönemmiş bebeğin organ gelişimi için Bendeki vaziyeti tahmin edersiniz muhakkak, korkuyla ve üzüntüyle çıktığımız gibi dahiliyeciye geçtik. Doktor muayene etti, boğazında ufacık bir iltihaplanma söz konusu ama ateş yaşamadığın için hastalığınin seyri kötü sayılmaz ama yine de enfeksiyondan ve öksürüğünden bir an önce kurtulmamız lazım o yüzden antibiyotik tedavisi veriyorum ama... dedi ve bu sefer de ilaç kullanımı ilk 3 ayda mecbur kalmadıkça tercih edilmez, bu ilać b grubu hamileler için güvenli ilaçlardan ama yine de ćok ufak da olda bir risk söz konusu vs dedi Bendeki üzüntü tabii tavan yaptı Hani yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal derler ya o misal.. Öyle ağladım ki o gün.. Kendimi suçlu hissettim, neden böyle bir gaflette bulundum kendimi hasta ettim diye Ama bu da bir imtihan işte O gün sabah ve akşamki iki antibiyotiği ağlayarak dualar ederek içtim ve sabahında baktığımızda iltihap tamamen yok olmuştu ben de ertesi gün hemen kestim antibiyotiği. Şimdi halsizlik ve hastalık belirtilerimin bir çoğu gitti elhamdülillah ama kuru bir öksürük kaldı ve dünden beri artık yoruldum öksürmekten, bebeğime zarar vermemek için ayaklarımı karnıma çekip çok yüklenmeden öksürmeye çalışıyorum. Maalesef hala bitmedi öksürük tamamen Bugün sabah (çok afedersiniz) iki kez balgam çıkardım öksürken ama devamı gelmedi, aslında boğazımda duruyorlar sanki, kokusunu alabiliyorum ama bir türlü söküp atamıyorum, çünkü kuvvetli öksüremiyorum. Elma, zencefil, tarçın ve karanfilli çay denedim, ballı zencefilli süt denedim başka bildiğiniz yöntem var mı şu lanet öksürükten bir an önce kurtulabilmem için Ve ne olur bana dua edin şu mübarek gün hürmetine..

Son olarak, bebişimizin kalp sesini ve her şeyin yolunda olduğunu duyduk elhamdülillah. Ama bu hastalığım nedeniyle üzüntüden sevinemedim doğru düzgün

Yine çok uzun oldu, okuyanlar hakkını helal etsin lütfen.

Allah razı olsun hepinizden, Rabbim sağlıklı bir şekilde evlatlarimiza kavuşabilmeyi nasip etsin inşâAllah

Eklentiler

• image.jpeg
    29,5 KB · Görüntüleme: 75
  • image.jpeg
    29,5 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:
Bir de bebişimizin son usg görüntüsünü paylaştım bir yukarıda. Gördüğüm kadarıyla kese ve bebeģin konumu itibariyle cinsiyet tahmininde bulunuyor bazı arkadaşlar. Rica etsem benim miniğim için de tahminlerinizi alabilir miyim? Hoş, şuan sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesinden daha büyük hiçbir duam yok, Rabbim kız ya da erkek farketmez hayırlı ve sağlıklı evlatlar ihsân etsin inşâAllah..

canım bende de grip var de ateşlenmediğin sürece sıkıntı yok dedi

Canim bende de kronik faranjit hatta alerji de var.sonbaharda tutar mutlaka haftalarca sürer uyku uyuyamam öksürükten ve sadece ilac kullaninca gecer.beni rahatlatan şeyler var mesela ayak altlarimi vicksle ovup corap giymek ve azicik bogazima da sürmek.dene istersen.

Dr unuz sizi baya baya korkutmuş. Bizler hiç hasta olamayacak mıyız ki ? Ki ilk üç ay vücudumuz hamileliğe alışma sürecine giriyor , bulantılar kusmalar herşeyden tam yiyemiyoruz , durum böyle olunca da bağışıklık sistemimiz düşüyor ve hastalıklara daha açık hale geliyoruz diye düşünüyorum ben.
Ben de dediğiniz gibi içim çok fazla yandığı için hep soğuk şeylere yöneldim. En sonunda hastalığı kaptım. Bende öksürük hiç olmadı. Boğaz ağrısı , nezle , burun tıkanıklığı , göz akması , arada hapşırık oldu. Belki daha hafif atlattım bilemiyorum. Ama iki üç gün yatırdı beni. Normalde olsa ilaçsız asla geçmezdi. Ama Allah yardım ediyor demek ki ilaçsız atlattım. Çorba yedim sürekli , meyve yedim , tuzlu suyla ağzıma gargara yaptım burnuma tuzlu su çektim. Gerçekten iyi geldi. Bugün kendimi biraz daha iyi hissediyorum.
Yani diyeceğim şu ki sen de kendini çok üzme , bebeklerimiz çok korunaklı yerdeler Allah koruyor onları. Allah daha beter hastalıklardan korusun inşAllah hepimizi..

Turkiyede de var siz bulamamissiniz. Arkadasim eczaneye getirtmis almisti her yerde yok ama buyuk eczaneler getiriyor:)

kızlar bebeğim iyidir dimi ya cuma günü ultrasonla bakmıştı doktor dün bakmadılar tekrar.şuan iyiyim ama dün baya sancım olmuştu bişey olmuşmudur acaba diyorum kendi kendime

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…