2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Şu anda yaşadığın şey çok zor Allah sabır versin öncelikle. Ama şöyle düşün. Bebeğin sağlıklı olsa bunu yaşamazdın zaten öyle değil mi? Bir sorun oluşmuş demekki. Daha ileriki haftalarda çıksa daha da yıkıcı olurdu emin ol. 2 kere üst üste böyle bir olay yaşadığın için bir problem var demekki. Bu problem bulunacak, çözümüne bakılacak ve sen sağlıklı bir bebeğe sahip olacaksın. Sakın istemiyorum deme. Hepimiz Allah'tan sağlıklı ve hayırlı evlatlar istiyoruz. Hamileliğin devam etseydi prblemli bir bebeğe sahip olabilirdin Allah korusun. O yüzden bir de bu yönden bak. Kendini bir an önce toparla tedavi edilecek birşey çıkarsa tedavini ol ve bebeğini bekle. Aslında şükretmelisin. Neden mi? Çünkü hamile kalabiliyorsun. Hamile kalamayan o kadar çok insan var ki. İçini ferah tut herşey düzelecek.

Allah yardımcın olsun
Seni anlamam imkansız Allah kimseye yaşatmasın ama beterin de beteri var derler en azından eşinde ve sende büyük bi problem yok ve hamile kalabiliyorsun.
Testler ile sorunu anlayıp çözüm bulunca da inşallah tekrar bebeğine kavuşursun.
İnşallah tez zamanda atlatırsın ama çok fazla ara vermek psikolojik olarak daha çok yıpratabilir.
Kendine iyi bak ;(

Merhaba arkadaşlar sağlık ocağına aşı için ilk ne zaman gideceğiz ya da su ana kadar giden oldu mu

Merhaba arkadaşlar sağlık ocağına aşı için ilk ne zaman gideceğiz ya da su ana kadar giden oldu mu
Ben gebelik kaydımı yaptırırken 16. hafta demişti hemşire tetanoz aşısı için yanlış hatırlamıyorsam. Ne arayan var ne soran. İnsan bi arar hamileliğin nasıl geçiyor diye sorar ama yok

Arkadaşlar ne yazıkki az önce doktordan kötü haberi aldık . Bebeğimizin kalbi durmuş . 10. Haftadayız ve ne kadar üzgün olduğumu anlatamam . Herşey o kadar sağlıklı gidiyorduki .

Canım üzgünüm aynı şeyleri bende yaşadım ilk gebelikte 11. haftada kalp atışı yoktu ama ben 2 ayrı dr gittim emin olmak için sende git böyle olabiliyor bir ark. başına geldi kalp atışı yok dediler 1 hafta sonra gitti başka dr. vardı şuan oğlu gayet sağlıklı.

Birde doktor bana anamolili bebekler tutunamıyor demişti eğer sağlıklı olsa zaten seni bırakmazdı onun için üzülme demişti. Pataloji sonucumda da zaten mol gebelik çıktı tam bir şoktu benim için 1 yıl bekledim herşey allahtan

Canım çok tşk ederşm bende de bi sıkıntı çıkacak sanırım nasıl bir tedavi süreci yaşadılar iki örneği de görmüşsünüz çok korkuyorum sonraki cocukları doğal yöntemlerle mi oldu ikizleri oldu demişsinde yoksa tüp bebek gibi şeyler mi uygulandı inşallah öyle bişeler değildir ya paikolojik olark hiç bişeyi kaldırack gücü bulamıyorum kendimde.

Evet çok korkuyorum böyle tedavilerden şükrediyorum bi sıkıntı yok hamile kalabiliyorum die ama sıkıntı varmış 1 ay önceden hep iğne mi vuruldun şuanki hamileliğin mi gerçekleşti kürtajdan sonra o kadar çok kafam bulanık ki Rabbim inşallah sana sağlıkla kucagına almayı nasip eder inşallah sürekli rutin bi kontrol oluyo musun bu durumdan dolayı hamilelik sürecinde. Yani hamilelikte risk dewam ediyor mu (

Amin çok sağolun Allah razı olsun destekleriniz için de ben tşk ederim o kadar kötüyüm ki yazılan olumlu şeyler biraz kendimi toparlamamı sağlıyor ben bişe demeden doktor direk aöyledi bu testleri yapalım diye kafa kemiği hiç oluşamamış bile ama çok korkuyorum tekrar bi hamilelik yaşayıp yine kaybbetmekten çok korkuyorum nasıl bir yol izliceğimi bilmiyrm

Artık bu grupta değilim arkdslar hepiniz hakkınızı helal edin :'( bebeğin kalp atışları durmuş . Alacaklar yarın (((( Allah kimseye yaşatmasın (( 2. Kaybım (

çok geçmiş olsun canım inan çok üzüldüm üzülmemek elde değil zaten ama benim aklıma hep tvde izlediğim bir doktor geliyor aklıma düşük yapan kadınlara hep ayı eyi söylüyorum demekki sağlıklı değilmiş Rabbim bir dahakine sağlıklı evlat verecek inşallah üzülmeyin diyorum demişti herşeyin hayırlısı oldun ben hala Allhım hayırlı olacaksa olsun diye dua ediyorum. cnm çok geçmiş olsun

Ne yazıkki bugünde baktı . Dün başka bi doktora daha gittik . Ama durmuş kalbi hayırlısı olsun .

O kadar zor ki doğru diyosun Allah kimseye kaldıramayacagı yükü vermez ama bu bebek konusu insanı ne kadar yıpratıyormuş inşallah Rabbim isteyen herkese sağlıklı evlatlar versin kimseye bu acıları yaşatmasın Rabbim

Çok tşk ederim çok dua edin lütfen bana Allah kimseye yaşatmasın inşallah hiç yaşamazsınız evet sağlıksız bi bebek ondan sıkıntı olmuş ama herşey çok normal ilerliyordu yıkıldım resmen bi anda öğrenince

Bana destek olan herkese çok çok tşk ederim Allah razı olsun sizden iyi ki varsınız iyi ki sizi tanımışım bana çok büyük destek oldunuz Rabbim burdaki hiç kimseye evlat acısı yaşatmasın inşallahhh sürekli sağlıksızmış bi problem varmış hayırlısını istemek lazım diyorum öyle olduguna inanıyorum ama insanız işte elimizde değil çok kötü bi durum kafa kemiği gelişmemiş dedi doktor yani sağlıksız biliyorum ama bundan daha kötü bi durum yaşamamıştım bu zamana kadar yarın sabah kürtaj yapılacak sonrası içinde hep dualarınızı bekliyorum herşey normal ilerlerken bi anda böyle bi haber almak o kadar acı ki Kendinize çok dikkat edin Rabbim yardımcınız olsun . Dualarınızda beni unutmayın hamile anneler dualarınız reddedilmez sizin inşallah iyi ki varsınjz .

MavigulMai canım benim teyzem 25 senelik evli.Hiç hamile dahi kalamadı.Tüp bebek tedavisi farklı farklı işlemler ama yok olmadı.İçinde bir can olduğunu hissetmeyi o kadar çok istedi ki ama hiç bu duyguyu yaşayamadı.Onun için en hayırlısı buymuş dedik hep,teselli ettik.Sen ne güzel hamile kalabiliyorsun çok şükür.Her hamilelik böyle olacak diye bir şey yok.Yakın bir komşum 5 düşükten sonra bir evlada kavuşabildi.Tez zamanda toparlayıp sağlıklı bir hamilelik yaşayacaksın emin ol.Rabbim gönlüne göre versin canım.

canım şuan hassas bi dönemdesin o yüxden böyle hissediyosun.kolay değil.ablamda genetik bi sorun çıktı kendi genetiğinde iki kromozomu yer değiştirip eşleşmiş.herhangi bi sağlık sorunu oluşturmuyomuş ama yumurtalarının sadece %20si sağlıklı gen taşıyomuş.bebekleri de sağlıksız olduğu için düşüyomuş.normal yollarla imkansız değil şans belki sağlıklı gebeliği olcaktı ama büyük ihtimalle çok düşük yapıp yıpranıcaktı.tüp bebek yaptırdı gbt yöntemiyle oldu.yani yumurtaları dölleyip embriyoların genetik testi yapıldı.iki tane sağlıklı embriyosu vardı ikisi de konuldu ve tuttu.normal yollarla hamile kalanların tüp bebeği de tutuyo eğer kendi kendine hamile kalamıyosa tüp bebekte tutmuyo canım.senin hamile kalman gerçekten çok büyük bi şans.hiç te yıpratıcı bişey değil bi ay içinde yumurtaları toplandı döllendi konuldu.

görümcemin de yaşından dolayı tüp bebek yapıldı en son düşüğü 5-6 aylık falandı sanırım.kan pıhtılaşması varmış.düşükten sonra bi süre denediler olmadı aşılamada tutmamış, tüp bebek yaptırdı.39 yaşındaydı bi daha olmıycak korkusuyla yaptırdı o yaşı geçiyodu artık.tam süresini bilemiyorum ama bikaç ay hergün iğne yaptı kendine bi sorun olmadı.

doktorun sebebini araştırsın öğren bi süre sonra kendini toparlarsın canım.biz ablamda ne kadar üzülmüştük onunla birlkte bizde yaşadık herşeyi.onla üzüldük onunla sevindik.şimdi ikizleri o kadar tatlı çocuklarki her gittiğimiz yerde dikkatleri üstlerine çekiyolar.herşeyin bi zamanı var canım üzme kendini ne yazıldıysa onu görcez.sadece pes etme sebebini araştır bi sorun varsa tedaviye yönel

canım çok üzüldüm inan ama herşey Allah'tan.
Rabbim sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…