2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Merhaba yeniden tecrübelilerden yardım istiyorum. Dün akşam 1-2 damla çok silik açık pembe kanamam oldu. Doktoru aradık. Ağrı'n yoksa ve devam etmiyorsa kanaman sıkıntı yok Bebek yerleşirken damara denk geliyor onu kanatmış oluyor dedi. Yine de progesteron iğnesi verelim dedi. İğneden sonra da halen çok silik kanamam var korkuyorum. Paylaşmak istedim. Tecrübesi olan var mı?

canım öncelikle hosgeldin genelde kop koyu kırmızı kan gormedıkce korkmayın dıyorlar ben yasamadım ama burada yasayan arkadaslarımız oldu sana cevap yazacaklardır

Merhabaaa ben bugun doktora gittim bebegimi gordum kalp atislarini duydum cok sukurr am soyle bisey var kafam karisti ve korktum kesenin disinda lekelenme var dedi siyah bi bolge gosterdi cok dikkat etmen lazim agir is yapma agir kaldirma kendini yorma kabiz olma ikinmamaya calis siddetli oksurme iliski yasak dedi uzun yola gitme kanama olursa kese bozulur dedi benim anladigim kanama olursa kesede sorun olabilir dedi dmi yani dusuk tehlikem var gibi bisey degilmi bu ?? Hic sormadimda korkudan herseyi unuttum olsa soylerdi dusuk tehliken var yat derdi diimiiii hamilelerin %80inde olur dedi ama beni rahatlatmak icinmi soyledi bilmiyorum. Basina boyle bisey gelen varmii ?

canım tekrar merhaba bende kan pıhtılaşması çıktığı için ve düzenli ilişki olabileceği bir dönem öncesi doktorum her ihtimale kan sulandırıcı iğneye başlatmıştı kazara hamile kalırsan bebeği korusun demişti zaten öncesinde de kan sulandırıcı bebe aspirini gibi birşey içiyordum günde bir tane. şimdi de doktorum daha sık gördü 9. haftama kadar. bir sonrakini 3 hafta sonraya verdi 24 eylülde ama içimdeki korku tedirginlik hiç geçmiyor benim Allah'a emanetler hepsi

Ayni kaderi paylasiyoruz canim desene :) aman saglik olsun ne diyelim bebisler dogsun veririz ya
Atariz bebisleri arabasina bi yururuz gelince de dondurma aliriz kendimize. Ayy ne anlami kaldiysa yurumenin
Ben de öyle diyorum kilonun bebeğime bir zararı olmasın aman sonra azmeder veririz inşallah nisan ayında kortizon tedavisini bıraktım kilo vermeye başladım temmuzda mucizem geldi onun canı sağolsun

Bu devlet hastaneleri neden boyle insani endiselendirmekten baska bir sey yapmiyorlar. Kendi doktorum 26si gibi gel deyince hadi devlete gideyim belki idrar tahlili de yaparlar dedim. Geldim doktota simdi idrar sıkış oyle bakalim dedi hemen. Bi sorun mu var dedim cevap vermedi yine sordum bebek kucuk ondan dedi. Bekliyorum simdi insallah bi sorun cikmaz. Artik kendi doktorumdan baskasina da gitmem yani bosa stres sebebi

Igneden sonra da kanama birkac gun devam ediyor canim.ama ne bileyim ultrasondan bakmadan direk boyle bir aciklama yapmasi ilginç.artarsa mutlaka git doktora.olmadi sadece igne yetmeyebilir ilacada baslanabilir.insallah devam etmez tabi

Igneden sonra da kanama birkac gun devam ediyor canim.ama ne bileyim ultrasondan bakmadan direk boyle bir aciklama yapmasi ilginç.artarsa mutlaka git doktora.olmadi sadece igne yetmeyebilir ilacada baslanabilir.insallah devam etmez tabi
Ultrasondan baktı doktorum kanama odağı görünmüyor dedi. Şimdi baktım durmuş. Dediğin gibi biter inşallah. Teşekkür ederim.

Endişelenme canm aletleri eskidir ondan idrara sıkışık gelmeni istemiştir bebeğin küçüklüğünden flan değildir yani . Ultrasonda da hafta olarak geriden gelebilr onu da endişe etme bana doktorum böyle dedi . Ultrason cihazı bebeğin haftasını boy ölçüsüne göre hesaplıyor

Benm de ultrasonda kese dışında rahim yolunda falan hiç bi yerde kanama görünmüyor ama benden son 5 gündür açık pembe lekeler geliyor . Doktorlara söyledim kırmızı gelmedkçe sorun yok diyorlar hiç biri de progestan vermedi . Benden bu pembe leke nerden geliyor acaba bilen var mı :)

Aynen canim aleti baya eski yani. Kucucuk ekrani var tuplu. Ama yani beni endiselendirmeye ne gerek var dimi yani.
Simdi kalp atusini da goremez bu

Aminn inşallah gönlümüze göre olur Rabbim bişe veriyosa bi hayr vardır tabi ki çok şükür hamile kalma problemim yok inşallah başka problemlerde çıkmaz Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah ya çok zor bir durum ne yapacagını şaşırıyor insan çok tşkler desteğiniz için.

Aynen canim aleti baya eski yani. Kucucuk ekrani var tuplu. Ama yani beni endiselendirmeye ne gerek var dimi yani.
Simdi kalp atusini da goremez bu
Endişeleneceksen muayne dahi olma derim ben canım . Aleti çok eski ise kalp atışı da görmeyebilr . Tüplü nasl oluyor bilemedim hiç canm araştrma hastanesine gitsen olmaz mı orda daha iyi aletler oluyor sanırım

Canim saglik ocagi rubella ve toksoplazma testlerini yapmiyor onlar yok birde tam idrar testi vermistim ben

Canım Allah razı olsun o kadar güzel anlatmışsın ki detaylı bir şekilde içimi de biraz rahatlattın kolaymış gibi inşallah bi sorun çıkmaz ama çıkarsa da inşallah böyle anlattığın gibi kolay atlatırım ya çok şükür ki hamile kalabiliyorum ya binlerce kez şükürler olsun o çok daha büyük bi sıkıntı inşallah bu dönemi kolay atlatabilirim o kadr kafam bulanık ve korkuluym ki ama böyle güzel sonçlar duymk içimi rahatlattı çok sağol

Arastirma hastanesi tam rezalet. Yani insanlsr savasa gider gibi muayne olmaya calisiyor. Tatmin etmezse kendi doktoruma gecerim artik

Acaba lekelenme dedigi kanama alanimi oyleyse dediklerini katiyen yap canim.banada bunlari soyledi ama yat demiyor doktorlar zaten cok efor guc sarfetme diyor.dusuk riskini ima etmis bence.kanama icerde senin disarda degil sanirim.benim ictede vardi dista da.umarim diger kontrole bitmis olur.ilac igne vermedi mi peki

Arastirma hastanesi tam rezalet. Yani insanlsr savasa gider gibi muayne olmaya calisiyor. Tatmin etmezse kendi doktoruma gecerim artik
O konuda da haklısın muayne olmaz çok zor oluyor . Allah yardımcın olsun canm . Nolrsa olsun kendi doktoruna git o zman başkalarını dinleme . Burda bi çok arkadaş kendi doktorundan iyi şeyler başka doktrlardan kötü şeyler duymştu . Her doktr farklı konuşuyor yani moralini hiç bozma .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…