2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217

sağol canım aynen öyle şu 15 gün geçemeyecek bana, bayramdan sonra da inşallah güzel haberler alırım.rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin.

Tokso ve rubella testleri negatif çıkması iyi mi kötü mü kızlar
Bagisikligin yok demek canim. Dikkatli olman lazim. Rubella kizamikcik kizamikcik olan cocuklardan falan uzak durmak lazim ayni ortamda bile bulunma mumkunse. Tokso da kedilerden de gecebiliyor cig etten, yesilliklerden de. Cig et elleme canim. Ben kofte yaparken eldiven takiyorum mesela. Yesillikleri de yarim saat falan sirkeli suda bekletoyorum. Disarida yesillik yemiyorum

Teşekkür ederim canm peki bol su içmeme rağmen idrarda lökosit fazla çıkmış o da kötü mü

Amin canm haklısın sende tabi yapabileceğin birşey yok Allah kolaylık versin sana canm

Tokso ve rubella testleri negatif çıkması iyi mi kötü mü kızlar

İyi de değil kötü de değil. Bağışıklığın yok demek. Hamileyken dikkat etmelisin.

-Hasta çocuklardan, insanlardan uzak dur.
-Dışarıdan eve gelince elini yüzünü mutlaka yıka. Yemeklerden önce ellerini yıka.
- sebze meyveleri iyi yıka hatta sirkede beklet. Dışarıda çiğ sebze meyve yeme aslinda iyi yikandigindan eminsen yiyebilirsiniz
- çiğ ete çıplak elle dokunma olur dokunursan ellerini iyice yıka
- yediğin etin iyi pistiginden emin ol.
- toprak ile bir işin olacaksa mutlaka eldiven kullan, işin bitince ellerini iyi yıka
- toxoplazma kedilerin diskisinda olabilir. O sebeple kedi olan bir evde yemek yeme, kedili kafelerden falan uzak dur. Ayrıca doğuma kadar kedileri uzaktan sev. Evinde kedi varsa ona toxo testi yaptır. Onda da negatif ise hamileliğin boyunca dışarı salma

Bende rubella pozitif çıktı toxo negatif. Toxoplazma için bunlara ben bunlara dikkat ediyorum. Rubella sanırım çocukluk hastalığı kızıl ya da kızamık tam bilemiyorum. Ama yuva ve okul çocuklarından yine de uzak durmaya çalışıyorum.

Canımmmmm tüm yanıtlar için teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim canm güzelce açıklayıp yazmışsın çok sağol . Hiç bu şeklde dikkat etmiyordum benm için çok zor olucak ama elimden geldiğince dikkat edeceğim Rabbim yardımcımız olsun

selam herkese doktorunuz size şu zamana kadar hangi tahlilleri yaptırdı acaba? Bana 5. Hafta gittiğimde sadece kan tahlili yaptır, sağlık ocağında da yaptırabilirsin dedi okadar. Nelere bakılmasını istediğini falan söylemedi. İdrar testi falan da istemedi. Kan testini yolladım ekte ilgilenirseniz eğer. Acaba eksik bakılan birşeyler mi var? pek içime sinmedi de benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…