2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Ben bile daha yeni duydum kalbini hatta net duyamadım sadece ekranda gördüm üzülme, üzülürsen öyle olur asıl..
Çok teşekkür ederim moral verdin, doktorun öyle pat diye söylemesi canımı sıktı, haftaya ya da 10 gün sonra tekrar gel bakalım diyebilirdi, dün onun yüzünden kötü bir gün geçirdim ve gece hiç uyuyamadım, değiştireceğim doktorumu

Kızlar Günaydın ,
Kan tahlilleri ile ilgili bilgilendirme yapayım . Sağlık ocağı bir çoğunu yapabiliyor. Tam kan sayımı , vitaminler ,karaciğer enzimleri ,şeker , tiroid ,kolestrol gibi. Ek olarak VDRL, HBsAG ,aNTİ hcv , Anti Hıv, Anti HBs ( Bunları kadın doğum dr. um istedi) hepsini sağlık ocağında yaptırdım.
Ama elisa , rubella ,toksoplasma ,coombs ve idrar testi için ya özelle gitmeniz yada devlet hastanesine gitmeniz gerekiyor.

Çok teşekkür ederim moral verdin, doktorun öyle pat diye söylemesi canımı sıktı, haftaya ya da 10 gün sonra tekrar gel bakalım diyebilirdi, dün onun yüzünden kötü bir gün geçirdim ve gece hiç uyuyamadım, değiştireceğim doktorumu
Bencede değiştir canım doktor çok önemli, sen onun söylediğini unut bi hafta sonra fln başka doktora gidersin.

Oykum siz kalp atışlarını gördünüz mü 1 gün farkla aynı gidiyoruz sizinle
Ben geçen hafta ilk muayeneye gittiğimde 5+5 ti. Keseyi falan gördü ama kalp atışını dinletmedi 3 hafta sonra gel dedi. Belki dinlemeye çalışsaydı duyulurdu bilmiyorum ama haftası küçük diye bende önemsemedim canım. Sen ne zaman gittin doktora kalp atışını duydunuzmu?

Kızlar ben çok kötü geçiriyorum yaa :KK43: Yıllık izin almıştım bitti. İlk iş günü iyiydim ama dün gece bulantıdan istifradan uyuyamadım işe çok zor geldim. Evdeyken insan daha rahat oluyor ama iş yerinde bu durum çok zor. Ne zaman geçer acaba, doktor bu haftadan sonra şikayetlerin azalır demişti ama ben pek ilerleme göremiyorum:110:
Allah yardimcin olsun canim.belirtilerin gecmesi yada devam etmesi ksiiyr bagli olmakla beraber 3 aya kadar surebilir.ben oglumda 2.aydan 2 bucuk aya kadar yasamistim.yani 10 haftaliktan yaklasik 12 haftaya kadar.oglumda hic sikinti cekmemistim calisiyordum da doguma kadar calistim.her gebelik farkli iste

Allah yardimcin olsun canim.belirtilerin gecmesi yada devam etmesi ksiiyr bagli olmakla beraber 3 aya kadar surebilir.ben oglumda 2.aydan 2 bucuk aya kadar yasamistim.yani 10 haftaliktan yaklasik 12 haftaya kadar.oglumda hic sikinti cekmemistim calisiyordum da doguma kadar calistim.her gebelik farkli iste
Genellikle herkes 13-14. haftalarda bulantıların kesildiğini söylemiş. Bende dört gözle o günleri bekliyorum. Artık gönül rahatlığı ile birşeyler yiyip hamileliğin farkına varmak tadını çıkarmak istiyorum :) Şu gebelikle ilgili bulantıdan başka birşey hissedemiyorum çünkü :)

Ben geçen hafta ilk muayeneye gittiğimde 5+5 ti. Keseyi falan gördü ama kalp atışını dinletmedi 3 hafta sonra gel dedi. Belki dinlemeye çalışsaydı duyulurdu bilmiyorum ama haftası küçük diye bende önemsemedim canım. Sen ne zaman gittin doktora kalp atışını duydunuzmu?
Ben dün gittim kalp atışı göremedik ama kese haftasına göre iyi büyümüş, doktor bana boş gebelik olabilir dedi ona canım sıkıldı,ilk oğlumda yanılmıyorsam 8 haftalik duymuştum kalp atışlarını, sanki herkesin 6+4 günlükken kalp atislari belli oluyor gibi beni bos gebelige şartladı hiç şans vermedi niye öyle yaptı bilmiyorm

Ben dün gittim kalp atışı göremedik ama kese haftasına göre iyi büyümüş, doktor bana boş gebelik olabilir dedi ona canım sıkıldı,ilk oğlumda yanılmıyorsam 8 haftalik duymuştum kalp atışlarını, sanki herkesin 6+4 günlükken kalp atislari belli oluyor gibi beni bos gebelige şartladı hiç şans vermedi niye öyle yaptı bilmiyorm
Folik asit kullanıyor musun

günaydın sevgili hamişler ah ne çok isterdim öğlenlere kadar uyumayı ama canım oğlum sağolsun erkenden ayağa dikiyor beni bendede tek belirti uyku ve halsizlik bide çok çabuk yoruluyorum hiç iş yapamaz oldum he bide göğüslerim bağımsızlığını ilan etti oda var.

aynen cnm bende ilk bebeğimde 8 haftalıkken duymuştum kalp atışını sen içini ferah tut inşallah bi sorun yoktur cnm daha erken kalp atışı için

Tamam sen aynen devam et canım. göreceksin haftaya oluşur bebiş kesenin içinde görürsün. Kalbi için acele etme diyorum ya ben duyamadım bile sadece kalp kasılmalarını ekranda gördüm. Benimde aynı oldu merak etme ben kaç doktor değiştirdim bir bilsen. Bana da gebelik oluşmayabilir demişti ilk gittiğim doktor hatta ben kızdım: ben şimdi hamile miyim değil miyim dedim doktora..

Arkadaşlar hamilelik ve çocuk yetistirmekle ilgili kitap aldınız mı öneriniz var mı
Sermin carkaci var canim.sosyal medyadan takip ediyorum cok dogal ve mizahi cok iyi.hem 3 cocuk annesi hamilelikten cocuklarin büyümesine oyunlarina kadar anlatiyor.ben ilerleyen zamanlarda almayi dusunuyorum.hamilelik icin icin ilk kitabi 'baslarim simdi anneliğe' olmasi lazim bir arastir derim

Kızlar ben çok kötü geçiriyorum yaa :KK43: Yıllık izin almıştım bitti. İlk iş günü iyiydim ama dün gece bulantıdan istifradan uyuyamadım işe çok zor geldim. Evdeyken insan daha rahat oluyor ama iş yerinde bu durum çok zor. Ne zaman geçer acaba, doktor bu haftadan sonra şikayetlerin azalır demişti ama ben pek ilerleme göremiyorum:110:
çalışırken gerçekten çok zor oluyor bende de migde bulantısı yok ama progestan 200 ml kullanıyorum aşırı uyku hali ve sersemlik yapıyor akşamı iple çekiyorum

Canim insallah birsey yoktur.saglikli bi hamilelik gecirmissin kafandaki olumsuzluklari at. Hakkinda hayirlisi olsun ama baska bi doktora gitme imkanin var ise git derim.

X