2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Bir kısmını yapıyorlar ama ne kadarlık kısmını ben de onu tam çözemedim :)
Kızlar ben kan sayımı ile trioidlerime baktırdım yaptılar. Toxoplazma testi yapmıyorlar. İdrar testi yaptırmadım ama onu da yapıyorlar diye biliyorum. Sonucu birgün sonra çıkıyor. İsterseniz sonuçları verdikleri numaradan netten de görüntüleyebiliyoruz. Kan testi içinde sabah aç karna gidiyorsun sabah 10 a kadar kan alıyorlar. Genel de her sağlık ocağında haftanın bir günü hiç kan almıyorlar. O günü öğrenip öyle gidin bence boşuna gitmiş olmayın.

Kızlar 6. Hafta bittiğinden beri 5-6 gündür çok halsizlik hissediyorum ve hafif bulantım vardı özellikle yemek kokusu duyunca. Ama 2 gündür çok kötüyüm sabahları ve yemek yemeye zorladğim zaman felaket istifra ediyorum. Günde en az 2 kez dolu dolu istifra ediyorum. Durmadan küçük tuvaletim geliyor geceleri çok sıkışıyorum. Kendimi resmen yaşlanmış, pörsümüs gibi hissediyorum. Ne zaman biter bu durum hamile olduğuma nerdeyse pişmanım gibi sevinemiyorum bile, hayat enerjim emildi sanki :KK61:

iyi aksamlar benim bat 21 temmuz. 21 agustos da kan tahlili yaptırdık 441.77 cıktı 23 agustos da 886 cıktı kızlar tekrar yaptırmayı dusunmuyorum. randevum 31 agustosta sanırım suanda 4+6 yım emin diilim :) daha önce 1 martta 8 haftalık bebeğimin kalbi durdu kürtaj olmustum. önlem amaçlı corasprin 100mg içiyorum doktor tavsiyesi olarak. birde kızlar karın bölgemde ve kasıklarda ara ara ağrı oluyor sag sol karısık baskı gibi şişkinlik gibi sizdede oluyor mu? sanki gaz varmış gibi :)

iyi aksamlar benim bat 21 temmuz. 21 agustos da kan tahlili yaptırdık 441.77 cıktı 23 agustos da 886 cıktı kızlar tekrar yaptırmayı dusunmuyorum. randevum 31 agustosta sanırım suanda 4+6 yım emin diilim :) daha önce 1 martta 8 haftalık bebeğimin kalbi durdu kürtaj olmustum. önlem amaçlı corasprin 100mg içiyorum doktor tavsiyesi olarak. birde kızlar karın bölgemde ve kasıklarda ara ara ağrı oluyor sag sol karısık baskı gibi şişkinlik gibi sizdede oluyor mu? sanki gaz varmış gibi :)
Hosgeldin ve hayirli olsun canim saglikla kucagina alirsin insallah bebegini.gaz olayi,şişkinlik,kasik agrisi bende de var doktora dedim hatta sanki 4-5aylik gibi hissediyorum dedi normal dedi

Kızlar ben beşinci haftadan beri müthiş bulantı istifta ve halsizlik içindeydim. Sabah uyanır uyanmaz bulantı ilacı içiyordum ama bu sabah uyandığımda bulantımın olmadığıni hissettim ve ilaç içmedim. Gün içinde birçok şey yiyebildim ve hatta mutfaktan tiksinen ben bu aksam eşime yemek hazırladım. Sonra içimi bir korku sardı acaba bebeğe birsey olmuş olabilir mi? Böyle aniden iyi olmam beni korkutuyor
Bebeğim aynı şey bende de mevcut endişeliyim çıkmadı belki yarın Dr giderim

canım sirke iyi geliyo diyolar ama ben daha önce denedim bi yararı olmadı.bazıları da zarar verdiğini söylüyolar zaten.doktoruna danışmadan kullanma bence.bol bol yoğurt ye.temizlerken sabun kullanma.doktorum bana gvyna jel verdi eczaneden alabilirsin onunla temizle.ecZaneye danışarak başka markalarda alabilirsin.mümkün olduğunca kuru tutmaya çalış.ben her banyodan sonra saç kurutma makinesinin soğuk derecesinde kurutuyorum özel bölgemi.pamuklu iç çamaşırı giy ütüleyebilirsen ütüleyip giy hatta tsemavi tsemavi

Evet canım ilk Zaman'lar oluyordu şimdi pek olmuyor:emir_bebek::nazar:

Kızlar 6. Hafta bittiğinden beri 5-6 gündür çok halsizlik hissediyorum ve hafif bulantım vardı özellikle yemek kokusu duyunca. Ama 2 gündür çok kötüyüm sabahları ve yemek yemeye zorladğim zaman felaket istifra ediyorum. Günde en az 2 kez dolu dolu istifra ediyorum. Durmadan küçük tuvaletim geliyor geceleri çok sıkışıyorum. Kendimi resmen yaşlanmış, pörsümüs gibi hissediyorum. Ne zaman biter bu durum hamile olduğuma nerdeyse pişmanım gibi sevinemiyorum bile, hayat enerjim emildi sanki :KK61:
Canm öyle söyleme Allah'ın gücüne gider.
Bebeğin büyüyor onu düşün. Elbet zor kusmak ama yiyemediğin şeyler için kendini zorlama. Az az sık sık ye. Sana iyi gelecek yiyecekleri bul cnm.

Kızlar benim neden belirtim yok sancım da gitti. Dış gebelik falan mı oldum ben. Değerim düşse sancı ile kanama olmaz mı çok korkuyorum.

Kızlar benim neden belirtim yok sancım da gitti. Dış gebelik falan mı oldum ben. Değerim düşse sancı ile kanama olmaz mı çok korkuyorum.
Neden aklına böyle köyü şeyler getirerek bebişini de üzüyorsun canım. Daha gebelik çok yeni erken öğrenince böyle endişeler doğuyor canım. Bu süreçte belirtiler ya çok hafif ya da yeni yeni başlayacaktır. Tabi ki her süreç kendimize özgü olacaktır.

Neden aklına böyle köyü şeyler getirerek bebişini de üzüyorsun canım. Daha gebelik çok yeni erken öğrenince böyle endişeler doğuyor canım. Bu süreçte belirtiler ya çok hafif ya da yeni yeni başlayacaktır. Tabi ki her süreç kendimize özgü olacaktır.
Hiç bir şey yok sanki hamile değilim. Adetimde geçti. Kötü bişey olsa sancım daha çok olur kanamam falan olurdu diye düşünüp kendimi rahatlatıyorum

Canim panik yapma. Regl haftası bende acayip belirti vardı. O kadar ki genel müdür sen hamilesin dedi bana. Ama 4-5 gün geçti hafifledi. Zaten o göğüs ağrısı o surat sisligi surmemesi daha iyiydi.

Hiç panik yapma. Senin de o haftalar. Belirtin bitmez azalır. Ve düzenli yani 2 günde 1 bhcg baktır.

X